Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hemaka


hemaka
nagyúr

Asszony az én régi shine 5-ömet használja, én meg ezt a hetest. Csakis jó szájízzel tudok beszélni mindkettőről. A support is nagyon rendes, mi költözéskor elhagytuk a mintás spacet, küldtek postán egy másikat, csak lefotóztuk a billentyűzetet meg a számlát. Ja és akkor már 2 éves volt a billentyűzet, szóval leszarhatták volna.

(#2) Synthwave válasza hemaka (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Jó tudni, hogy a support is Noctua színvonalon van.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3) F34R


F34R
nagyúr

Kar, hogy az a ABS kupak froccsontott tejfolosdoboz. :F

(#4) #16939776


#16939776
törölt tag

Ezzel teszek majd egy próbát, köszönöm a tesztet.

(#5) dugo_ válasza F34R (#3) üzenetére


dugo_
veterán

Nem magyar kupakkal kell venni és akkor normális lesz.

(#6) Synthwave válasza dugo_ (#5) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Amúgy így se gagyi egyáltalán, de nyilván a full PBT az egy minőségi szinttel feljebb van, méltóbb a kategóriához – viszont a zodiákus space mindig ABS fog maradni.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7) HSM válasza Synthwave (#6) üzenetére


HSM
félisten

Nekem sincs bajom a gyártó magyar ABS kupakszettjével, pozitívan csalódtam benne, persze nyilván nem PBT szint. Azért már itt van a polcon a hozzávaló gyári angol PBT szett is [link] , szóval az is megoldható hozzá.

Amúgy TKL-re vágyóknak ott a gyártó One 2 TKL modellje, elég hasonló tudású és minőségű [link] , helytakarékos kivitelben. :K Én olyat használok, nagy megelégedettséggel.

[ Szerkesztve ]

(#8) Tengri


Tengri
senior tag

Október óta egy Ducky Shine 7 Blackout Edition Cherry MX Silent Red fekete billentyűzetet (DKSH1808ST-SHUALAAT1) nyúzok teljes megelégedéssel (a feleségem imád rajta gépelni). A kupakszettel nincs semmi bajom, persze jobb lenne PBT szettel. Egy Tesoro Gram SE Spektrum után tényleg felüdülés. Sőt az imént említett billentyűzettel ellentétben a Duckynak a szoftvere is rendben van.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#9) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Blackout Edition Cherry MX Silent Red verzióból létezik magyar kiosztású?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#10) Tengri válasza Dare2Live (#9) üzenetére


Tengri
senior tag

Lehet kapni:
A 220-nál: 57990 Ft.

[ Szerkesztve ]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#11) njunghausz


njunghausz
csendes tag

Ez a Ducky meg a Varmilo egy cég?
Csak azért kérdezem, mert én a pandásat néztem, az nagyon cuki.

(#12) pohár


pohár
félisten

a Ducky repertoárját nem ismerve van olyan billjük, ami magyar/UK kiosztású, és olyan 30-35k körül megáll RGB-vel, full size-ban? az a baj, ez nagyon megtetszett, de ennyi pénzt beleölni, hát... még nekem is sok kicsit :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#13) hemaka válasza njunghausz (#11) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nem egy cég, csak van rengeteg közös billentyűzetük. A cseresznyevirágos, van lóherés, hello kittys, hófehér, stb.

Max használtan shine 5 vagy one 2 rgb. Bár itthon sok nem lesz egyikből sem.

[ Szerkesztve ]

(#14) nyunyu válasza pohár (#12) üzenetére


nyunyu
félisten

a Ducky repertoárját nem ismerve van olyan billjük, ami magyar/UK kiosztású, és olyan 30-35k körül megáll RGB-vel, full size-ban?

Álmodozni lehet, de nem jellemző, hogy teljesülne.

120-130€-nél kezdődnek a teljes méretű One 2-k, világítás nélkül vagy fehér világítással.
RGBvel már 160+€.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15) pohár válasza nyunyu (#14) üzenetére


pohár
félisten

sejtettem, de reméltem is, hogy feltűnsz :D

gondoltam, hogy ez lesz, nincs olyan billjük, zsebbe kell nyúlni, ha ilyet szeretnél, nincs mese... ha már ennyi pénzt ráköltök, akkor legyen "rendes" világítása, ne csak sima fehér, vagy semmilyen :N

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#16) #89309696


#89309696
törölt tag

[link]
Ember. Ez a tavalyi kutyaéves tattoo modell valami elképesztően jól néz ki. Azt a k. :Y

[ Szerkesztve ]

(#17) Tetsuo válasza pohár (#15) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

A rendes világítás szerintem zárt billentyűzetházzal kezdődik...

(#18) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

A Ducky One 2 tud mindent, amit hiányoltok :) full pbt, viszont nekem.csak amerikai kiosztással van :D ennyi pénzért sajnos nem cserélgeti az ember csak úgy.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#19) nyunyu válasza Eugene Roe (#18) üzenetére


nyunyu
félisten

Magyar One 2 sajnos ugyanilyen tejfölösdoboz, mint a cikkben szereplő Shine 7.

Még mindig túl kicsi piac vagyunk a doubleshot kupakokhoz.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#20) Piftuka válasza pohár (#12) üzenetére


Piftuka
veterán

:K

Eddig nem hallottam erről a gyártóról, de a cikkhez mellékelt fotó alapján, és a tartalmat olvasva egy ideig még reménykedtem, hogy baráti árcédulát fogok látni a végén...

Ám ez sajnos nagyon drága! :(

Pedig nekem rendkívül tetszik az a dizájn, amit a space billentyű kapott. (Hozzátéve, hogy én a "Ducky" márkanevet nem ott, hanem a kurzor billentyűk felett helyeztem volna el. A felirat, rontja a kép által nyújtott harmóniát, összhatást.)

Én is magyar, full size, RGB (kapcsolható fix színekkel), alu házas, kéztámaszos, mechanikus billentyűzetet keresek, de ennyit nem tudok költeni a célra.

"Aquila non captat muscas."

(#21) copass válasza Piftuka (#20) üzenetére


copass
veterán

alu TKL ház kezdődik 120dodó! az most ilyen remek dollár árfolyamnál 38k.
akkor nincs nyákod, plated,switched, kupakok.
Cooler Master CK550-et ajánlják magyar mechának.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#22) nyunyu válasza copass (#21) üzenetére


nyunyu
félisten

Cooler Master CK550-et ajánlják magyar mechának.

Azt is csak azért, mert költséghatékonyan hozza a billzettopikba betévedők diszkógömb iránti igényét.

Minőségre a nemmagyar Ducky sokkal jobb, de sokan nem tudják/akarják megfizetni a dupla árcímkéjét.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23) njunghausz válasza hemaka (#13) üzenetére


njunghausz
csendes tag

Az konkrétan mit jelent, hogy van közös billentyűzetük?
Ha nem egy cég akkor hogyan "közösködnek"?
Egyik lop a másiktól vagy mi?

(#24) hemaka válasza njunghausz (#23) üzenetére


hemaka
nagyúr

A Sakura edition-nél Ducky a vas és Varmilo a kupak.
[link]
Gondolom a többinél is erről lehet szó, vagy együtt tervezik a csicsát, hasonlók.
Van már jó pár közös billenytűzetük, csak pár példa:
a híres panda [link]
rainbow: [link]
koi: [link]
sea melody: [link]

[ Szerkesztve ]

(#25) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Fú bazz erre a cégre ráférne egy normális designer. Hiába csinálnak jó minőségű billentyűzeteket, ha a legtöbb ilyen okádék módon néz ki.

(#26) Timer válasza nyunyu (#22) üzenetére


Timer
veterán

Gyárt már valaki lowprofile, silent switches, magyar kiosztású, fehér világítást tudó billentyűzetet? Az ár lassan már nem számít, ott tartok... Ez a CM nekem is tetszett, de a magas kupakokkal nem tudok megbarátkozni.

(#27) Piftuka válasza copass (#21) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi az info-t!

Én közel két éve ilyen billentyűzetet használok:

SPIRIT OF GAMER XPERT-K100



Mindössze 10.000 forintba került, pedig ez is alumínium házat kapott. Ráadásul masszív, vastag példányt. És tulajdonképpen szinte maximálisan elégedett vagyok vele.

Csak nemrég a Media Markt-ban volt alkalmam néhány mechanikus Logitech billentyűzetet kipróbálni. És nagyon megtetszett az a fajta "billentés", amit egy ilyen eszköz tud nyújtani.

Ám, ha tényleg nem kapható ugyanilyen kivitel, széles kartámasszal, ~huszonyegynéhány ezer forintért, akkor bizony marad ez, amíg működik. :)

"Aquila non captat muscas."

(#28) nyunyu válasza Timer (#26) üzenetére


nyunyu
félisten

Gyárt már valaki lowprofile, silent switches, magyar kiosztású, fehér világítást tudó billentyűzetet?

L K800 már kihalt, uódaiból viszont nincs magyar.

Ha a sötétben olvashatóság a lényeg a low profileon és a silent switcheken kívül, akkor Cherry Stream 3.0, amíg harmadáron osztogatják. (Rami leégése előtt ~9k volt!)

De ez az én ízlésemnek túl kemény, meg 2KRO, plusz nagyon nem szeretem a laptopszerű, ollós billzetek vékonyságát, mivel mechanikus Cherrykhez vagyok szokva, úgyhogy ennek fényében olvasd el, amit írtam róla.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29) HSM válasza Piftuka (#27) üzenetére


HSM
félisten

Nekem műanyag házas Ducky One 2-m van, TKL. Állítom, ez a műanyag ház masszívabb, mint néhány konkurensnél az alu. Nem minden a burkolat anyaga, legalább annyit számít, mi van alatta. ;)

Értem én, hogy 40-50K nem kevés pénz, de a minőséget meg kell fizetni, és itt tényleges MINŐSÉGET kapsz a pénzedért, amivel így máris igen jó lesz az ár/érték arány. :K Akinek volt lehetősége többféle mechanikus klaviatúrát közelebbről megvizsgálni, az ezt jól tudja.

(#30) nyunyu válasza Jhonny06 (#25) üzenetére


nyunyu
félisten

Hiába csinálnak jó minőségű billentyűzeteket, ha a legtöbb ilyen okádék módon néz ki.

Ez kifejezetten szolidan néz ki az egy-két generációval ezelőtti tangakupakos Shinehoz (5? 6?) képest.
(Amit egy-két év késéssel kezdett el mindenki majmolni, lásd a mostani Corsair K70 LP-t)

Mondjuk mindig is a Shine volt a Ducky bazári szériája, többi modelljük sokkal letisztultabb.

Egy diszkógömb nélküli One 2-vel bármikor ki tudnék egyezni, lehetőleg a Horizonnal. :))
(Ha már klasszikus billzet színűben nem lehet kapni.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31) Csandi


Csandi
őstag

Már majdnem vettem egy 60%-os duckyt amikor megjelent a Hunstman TE, és a switch-e miatt inkább ezt vettem, de ettől függetlenül szerintem egy Mecha Mini-t befogok szerezni silver switchel, túl jó, hogy ne legyen legalább egy a háztartásban :D

Bár örök legnagyobb álom, egy Acrylic Tofu házba rakott bill, csak sosem jutottam el odáig, hogy meg is valósitsam, de ami késik nem múlik :D

[ Szerkesztve ]

(#32) Timer válasza nyunyu (#28) üzenetére


Timer
veterán

Köszi, kell az aktív világítás sajnos, mert olyan mélyen van a billentyűzetem a monitorokhoz képest, hogy már semmi fény nem jut rá, a szemeim meg így is sz@rok, nem rontanám tovább.

Ezek szerint várnom kell, vagy valamiben kompromisszumot tenni (az ár már másodlagos). Mondjuk, már félmagas cuccnak is örülnék, nem kell az extrém laposság, de olyat sem nagyon találok.

(#33) Synthwave válasza Jhonny06 (#25) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

lol

Egészen pontosan mi az okádék rajta? A minta nélküli verzióra cserélhető spacebar?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#34) dabadab válasza Timer (#32) üzenetére


dabadab
titán

"Ezek szerint várnom kell, vagy"

...megtanulni rendesen gépelni :)
Én továbbra is azt gondolom, hogy teljesen felesleges a másodlagos minőségű vagy nemlétező magyar kiosztás meg a világítás kergetésével leszűkíteni a kört, ha az ember mindezeket helyettesítheti azzal - az amúgy is hasznos - skillel, hogy tud vakon gépelni.

DRM is theft

(#35) Tetsuo válasza dabadab (#34) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Szerintem annál undorítóbb nincs, mint a valós billentyűktől eltérő kiosztás, illetve de van, az átmatricázott klaviatúra.

(#36) dabadab válasza Tetsuo (#35) üzenetére


dabadab
titán

Én mondjuk egyszerre használok angol, magyar és néha német kiosztást - egy kicsit macerás lenne folyamatosan utánaállítani a kupakokat is :)

DRM is theft

(#37) Tetsuo válasza dabadab (#36) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Így más a leányzó fekvése, de aki angol feliratot használ magyar ékezetű bevitelhez éveken át, mert csak, az igénytelen - szerintem.
Persze nem ez a legnagyobb probléma, de a körülöttünk lévő tárgyak esztétikája és ergonómiája igenis fontos pl. a közérzetünk szempontjából.

(#38) Timer válasza dabadab (#34) üzenetére


Timer
veterán

Balkezesként ez külön kihívás. Legalább háromszor futottam már neki, negyedszerre nem fogok. Kétszer hárommal tolom, sebességben így sem rossz, de látnom azért kell, hogy hova ütök.

[ Szerkesztve ]

(#39) nyunyu válasza Tetsuo (#37) üzenetére


nyunyu
félisten

Vagy nem talál megfelelő magyar billzetet.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40) Synthwave válasza Tetsuo (#37) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mi azon az igénytelen, hogy nincs szüksége arra, hogy lenézzen a gombokra?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41) Domonkos válasza Synthwave (#40) üzenetére


Domonkos
Ármester

+ hogy az ergonomiat mar ne is emlitsuk...

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42) Csandi válasza Tetsuo (#37) üzenetére


Csandi
őstag

Az elmúlt 10 évben kb nem volt magyar kupakos billem, mégis tudok ékezeteket írni, sőt anélkül is, hogy lekéne néznem melyik vonalkával/zárójellel melyik betűt írom :) innentől nekem csak a bill minőség számít, nem az, hogy mi van a kupakokon, amikor úgysem a kupak írja a betűt hanem a bill :D

(#43) copass válasza Timer (#38) üzenetére


copass
veterán

balkezes vagyok szintén, ~15+ éve vakon gépelek. nagyon sok gépírás oktató progi van amivel gyerekjáték megtanulni. mostanában már kifejezetten keresem a bajt kupakok terén!
aktuális szörnyszülött! :D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#44) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Köszönjük a tesztet, öröm látni végre a Ducky-t itt is. :) Az intenzív home office miatt lehet én is beruházok majd egy kompakt Mecha Mini modellre.

[ Szerkesztve ]

(#45) Tetsuo válasza Csandi (#42) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

El vagy tévedve. Senki nem beszélt arról, hogy ki mit tud, hanem arról, mi hogy néz ki.
Az a billenytűzet, amin német karakterek vannak, de magyarnak használod, tré. Inkább használj üreset, amin nincsenek karakterek.
Pláne, mert valaki az RGB miatt választ más kiosztásút, de ha tud gépelni, az nem is kellene neki.
A fogyasztói társadalom termékeivel egyre nehezebb esztétikus környezetet teremteni, de törekedni azért illik rá, hiszen ott, az akár irodai eszközök között (is) élünk, abban a miliőben.
Másrészről az viszont üdvös, hogy az anyagminőséget (mint PBT) szem előtt tartod. ;)

(#46) Csandi válasza Tetsuo (#45) üzenetére


Csandi
őstag

Szerintem nem tré, mindegy nekem a karakter rajta, ha lenyomom a gombot azt irja amit szeretnék :)
Egyébként US kiosztású billeket használok :)

[ Szerkesztve ]

(#47) copass válasza Tetsuo (#45) üzenetére


copass
veterán

nem tré kérdése, hanem kompromisszum.
van aki igényli a minőségi kupakokat, mert csúszkál a keze a teljfölöspohárvékony abs-eken.
de pbt-ben nehéz magyar kiosztást venni, mert ami jó és elérhető arról kiderült hogy színhibás a magyar mod.
double shot szerintem meg nincs iso magyarban.
ebben is csak egy iso enter volt.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#48) nyunyu válasza Tetsuo (#45) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha lehetne ilyen minőségű magyar kupakszettet szerezni, akkor már szereztem volna, de nem tudok róla, hogy ez a kupakszett létezett volna magyar kiosztással. (jugoszláv, cseh az volt ~30 éve... Oroszom nekem is van belőle.)

Ez a "magyar" sajnos nem elég jó, nem szeretem, mert nagyon csillog+csúszik.
Inkább a német PBTt használom.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#49) nyunyu válasza copass (#47) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem tudom megítélni, mennyire üt el a KPR magyar addonja az alapszettől, mert csak az addont vettem meg próbaképpen.

Viszont egymás mellé téve a KPRt, meg a ~30 éves BSP gyártmányú Cherry kupakot, nem a színárnyalat eltérés a legnagyobb bajom vele.

Hanem:
- 1U kupak ennyire kifli legyen? (Jó, AEK2 kupakjai sem néztek ki ennél jobban.)
- Sorjás élek
- Túl sötét a szürke alapszíne, nem elég kontrasztos
- Életlen feliratok: pontatlanul tették fel+túlsütötték.
- Arial (Z-n pont nem látszik :) )

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#50) copass válasza nyunyu (#49) üzenetére


copass
veterán

nekem még csak a mod,modpro jött meg. a base sehol sincs (shiping cancel,de azt mondták feladták hajajjaj), a hu meg ugye színizé...
de ami megjött az tényleg sorjás volt. az egyik 1,25 shift-et fel is használtam, mert a doubleshot-hoz csak 2,25 volt! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.