Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jézusom


jézusom
addikt

Örülök eme cikknek, de számomra nem derül ki hova küldöd a hangot a PC-ről :F

(#3) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Egyszer felraktam a progit, majd elfelejtettem, és kb 1 évig mindenhol írogatták, mikor nem volt mikrofonom bedugva, hogy ne trial-gassak... ja hogy a trial verzió fél percenként mondogatja... OK.

Csak szólok ha valaki átsiklana efetett :)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#5) CMST2015


CMST2015
tag

trial trial XD komoly lehetet

(#6) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hasznos kis cucc (és nagy ötlet a progi) :)
Lassan software defined network mellett lesz software defined házimozi is :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#7) GreatL


GreatL
őstag

Far Cry 4-ben ezzel nem lehet megoldani az "5.1 audio-val nincsen hang" problémát? Stereo-nak kellene lennie és a stereo-t kellene akárhogyan kiküldeni az optikára.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#8) Tamás88 válasza #32839680 (#4) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Arra jó, hogy egyszerre több helyre lehet kiküldeni a hangot. Próbáld meg beállítani, hogy egyszerre szóljon a hangszóródon és a HD TV-n (ha van). Nem fog sikerülni. Na ezzel pont meg lehet oldani.

(#9) 7


7
addikt

Ha már egyszer lúd, legyen kövér: én a VAC-ot a Voicemeeterrel együtt használom, remek cókmók, amivel azonnal és viszonylag egyszerűen lehet kihasználni az így kapott virtuális audiocsatornát.

@jézusom, @morgyi: Egy plusz audio outputot sokmindenre lehet használni. Streamerek pl. így tudják beállítani, hogy csak a játék hangja hallatszódjon-e streamnél, vagy a voice chat is; de ott van pl. az a példa is, amit Tamás88 írt pont előttem. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) Kisgépkezelő válasza Tamás88 (#8) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Erre nincs a Windowsban gyári megoldás?

(#11) elszabi válasza Kisgépkezelő (#10) üzenetére


elszabi
tag

stereo mix többnyire meg tudja csinálni. az alaplapi realtek drivert kell feltelepíteni a gyártó oldaláról.

(#12) elithun


elithun
őstag

Ennél a megoldásnál kell számítani számottevő lagra?
Én is virtual audio cablezek otthon, de FPS játékokban érezhető, hogy a lövés megnyomása után egy lehelettel később játszódik csak le a lövés hangja. Kíváncsi vagyok, hogy a te megoldásodnál tapasztaltál-e hasonlót.
De szerintem ettől függetlenül is kipróbálom, amit írtál, hátha javítok az otthoni élményen. :)

Köszi az ötletadó írást!

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#13) Skyhigh válasza jézusom (#1) üzenetére


Skyhigh
senior tag

A PC-n több hangkimenetelét tudod egyszerre használni (HDMI+DVI+Jack)

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#14) Skyhigh válasza elithun (#12) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Előfordulhat valamennyi lag főleg ha a gyári 400ms-os puffert használod.
Ezért is lehet beállítani manuálisan a puffert, nálam ahol 100ms-ra van állítva ott még sosem tapasztaltam.
start /min "audiorepeaterhdmi" "C:\Program files\Virtual Audio Cable\audiorepeater.exe" /Input: "Line 1 (Virtual Audio Cable)" /Output: "SAMSUNG (Intel(R) megjelenítő h" /BufferMs:100 /SamplingRate:48000 /BitsPerSample:24 /Priority:high /Autostart

Vagy ha kézzel indítod el a programot akkor Total puffer melletti legördülő menü az.

Lehet még a prioritással is játszani, ha szükséges (nálam nem kellett).

Annyit még tapasztaltam, hogy ha a puffer-t 50ms-nál kisebbre állítom (0 és 25-öt próbáltam) azt nagyon nem szereti és előfordul, hogy a program leáll.

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#15) elithun válasza Skyhigh (#14) üzenetére


elithun
őstag

Ezt nem állítottam, lehet emiatt van nálam némi érezhető lag. Majd megnézem akkor, köszi! :R

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#16) Fr3eWar válasza ledgeri (#3) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ez hatalmas :D

(#17) brd


brd
nagyúr

"Itt ragadnám meg a szót, hogy aki magyar nyelvű Windows-t használ annak érdemes átírni a kimeneti hangforrások nevét a lejátszó eszközöknél ékezet nélkülire, mert a bat fájl nem szereti."

A .bat file-nak semmi baja sincs vele, csak jól kell megadni. Az a trükk, hogy OEM 852 chartsetet kell használni a .bat file-ban (magyar területi beállítások esetén).

The only real valuable thing is intuition.

(#18) Skyhigh válasza brd (#17) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Játszottam ezzel is, de valami volt vele.
Az is tény hogy 30 percnél többet nem játszottam vele, majd újra kipróbálom

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#19) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Nem tudom ki olvassa még, de ha valaki még használja a VAC-ot film nézéshez akkor javaslom kipróbálni a MPC-BE lejátszót, mert abba integráltak egy hasonló megoldást amivel két külön hang kimenetet is tud a lejátszó kezelni

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.