Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Ez van, ezt már megszokhattad volna. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#2) Lauda


Lauda
félisten

Ha en lennek a kereskedo ugyan ezt csinalnam, Te is es mas is. Ez a biznisz. Ha nem tetszik, olvaszd be otthon. :DDD

(#4) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Ezek ilyenek, ilyen az árszabás. Munka van vele (mert vagy töredékáron eladja, vagy beolvasztja, és csinál belőle új ékszert, de akkor van veszteség is rajta), tárolás, kockázat, áfa, őrzés. Egy része indokolt a többi a profit. Próbáljátok meg egy megbízható ötvösnél, csináljon a vitt anyagból gyűrűt nektek. Az lehet jobban megéri, bár az sem lesz olcsó.

(#5) Vakegérke válasza DeFranco (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

Úgy eladják új áron, mint a huzat.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) Иван


Иван
őstag

Öntessétek újra ékszerésszel. Az se lesz olcsó, de legalább nem ilyen direkt lehúzás.

Amúgy ha aranyban akarja valaki a pénzét tartani, ékszer bukta, vegyen hitelesített plaketteket/tömböket. Esetleg érme, mert az még numizmatikailag is adhat még plusz eszmei értéket.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#7) Armahun válasza Иван (#6) üzenetére


Armahun
addikt

És lehet, hogy aranyozott wolframot kap.

Részemről ezt a sárga vasat nem sokra becsülöm.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#8) Lauda válasza Armahun (#7) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD

(#9) Speeedfire válasza Armahun (#7) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Én úgy alapból nem vagyok oda az ékszerekért. :N

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#10) Иван válasza Armahun (#7) üzenetére


Иван
őstag

Nyilván megbízhatónál kell csinálni :U

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#11) gabor85


gabor85
őstag

Kapják be, vaaaaagy nyalják ki, tudod hogy legyen választásuk is :)

A felháborodásod jogos.

(#12) FatalEror


FatalEror
addikt

Ha beolvasztod tömbbe és úgy viszed oda többet ér!

HardCore is my LifeStyle

(#13) Gergő_


Gergő_
őstag

az arany a legjobb fogtömés, érdemes lecseréltetni az amalgámot ha van. :)

(#14) FatalEror válasza Gergő_ (#13) üzenetére


FatalEror
addikt

szájtrezor..... ;]

HardCore is my LifeStyle

(#15) Gergő_ válasza FatalEror (#14) üzenetére


Gergő_
őstag

az hát. :D jobb mint kufároknak adni kenyéráron.

(#16) Vakegérke válasza FatalEror (#14) üzenetére


Vakegérke
veterán

Wazze, jössz nekem egy korty borral, meg egy nadrág mosással. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17) FatalEror válasza Vakegérke (#16) üzenetére


FatalEror
addikt

Mert? :F :DDD

HardCore is my LifeStyle

(#18) Vakegérke válasza FatalEror (#17) üzenetére


Vakegérke
veterán

Rájöttél nélkülem is. Kiszakadt belőlem a röhögés, számból meg a korty vörösbor, amely a nadrágomon kötött ki. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#19) V.Stryker válasza Speeedfire (#9) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én is leszarnám, de hát az asszony férjhez akar menni. :) Nekem különösebben nem fontos, de ha egy férfi békét akar....

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#20) FatalEror válasza Vakegérke (#18) üzenetére


FatalEror
addikt

Ja!Értelek....Remélem nem volt drága bor. :N

HardCore is my LifeStyle

(#21) Vakegérke válasza FatalEror (#20) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tihanyi Zweigelt.
Na jó, megbocsájtva, jó volt egy nagyot röhögni. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22) FatalEror válasza Vakegérke (#21) üzenetére


FatalEror
addikt

Most már tudok éjszaka aludni.

HardCore is my LifeStyle

(#23) stangli


stangli
senior tag

:Y ba+ mekkora gyűrűt akartok csináltatni, hogy még 50et rá kell fizetni?

jogos a felháborodás, de az arany biznisz évezredek óta virágzik, nincs mit tenni... e van, ha tetszik, ha nem...

[ Szerkesztve ]

(#24) Armahun


Armahun
addikt

Ide illő South park epizód.

Van már szinkronos is, de hirtelen ezt találtam.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#25) stangli


stangli
senior tag

Jövőre mehetsz aranyért Horvátba :DDD

"Aranyat, ékszert, szőrmét már januártól jóval olcsóbban vásárolhatnak a horvátok, miután a most tervezett módosítások értelmében eltörlik a luxuscikkekre korábban kivetett 30 százalékos különadót is."

(#26) V.Stryker válasza stangli (#23) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Írtam, hogy nem nagyot, mert a kettő lett volna 7,2g. Szóval,nagy egy biznisz ez.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#27) Raucher


Raucher
tag

Érdekes módon az aranyat még mindig nagyra tartják az emberek. Pedig a eléggé értékvesztő befektetés az aranyékszer.

Amikor megveszed, drága, mert igen magas a hozzászámolt élőmunka ára. (40-80%)
Amikor elakarod adni, csak az arany - nyersanyag - árát kapod meg.
A minőségi arany kopik, mert magas a karát értéke és viszonylag puha. Ha nem használod akkor minek van. Ha használod, akkor időnként újra kell készíttetni.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#28) FatalEror válasza Raucher (#27) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát mint mondtad maga a nyers anyag értékes és kész,egyre megy fel az ára is!

HardCore is my LifeStyle

(#29) Иван válasza FatalEror (#28) üzenetére


Иван
őstag

Az arany befektetésnek elég rizikós, maximum arra jó, ha valaki fél a hiperinflációtól. Viszont annak se olcsó, mert őriztetni kell. Inkább egy svájci bankszámlán tartanék valami keményvalutát, legalábbis ha az atomkatasztrófától még nem félsz.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#30) FatalEror válasza Иван (#29) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát én csak azt látom,hogy minden évben egyre drágább lesz tavaly 5k volt grammja,azelőtt pedig 4k.Iletve az arany mondhatni "örök",mert régebben is azzal fizettek.De én is inkább valami svájci bankban tartanám a pénzem!Múltkor havertól kérdeztem,hogy mit csinálni a lottó 5-el?(akkor volt az valahány milliárd)Erre ezt mondta betenném a szekrénybe és megvárja míg odamegy hozzá bank és kölcsönkér....

HardCore is my LifeStyle

(#31) Иван válasza FatalEror (#30) üzenetére


Иван
őstag

Az arany ára is ingadozik. Hosszútávon meg mind halottak vagyunk. ;)

Mint írtam, arra jó, hogy a pénzedet olyan formátumban tartod, aminél nem kell félni, hogy holnaptól vécépapírt ér. De meggazdagodni belőle nehéz. Vagyis pont annyira könnyű, mint más tőzsdei dologból.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#32) FatalEror válasza Иван (#31) üzenetére


FatalEror
addikt

De abból is könnyen meglehet,van ismerős aki detektorral szaladgál a vizekben,már van egy láda aranya,valahol 1,5kg környéke,meg ezüst meg egyéb,de az senkit nem érdekel,Múltkor egy 200g-s láncot szedett ki,mondhatni jackpot,csak az ez egy lán visszahozta a gép árát,sőt még jókora haszon is volt rajta,de hogy el lehessen képzelni egy 40cm hosszú 8mm átmérőjű arany lánc volt. :Y Áthozta megmutatni,hát jól mutatott a német juhászon,de nem mostanság fogok neki venni az is biztos. :C

HardCore is my LifeStyle

(#33) Vladi válasza V.Stryker (#19) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hát igen a nősülés az drága. Izé... akarom mondani családi béke. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#34) Иван válasza FatalEror (#32) üzenetére


Иван
őstag

Öhm, ez nem aranyból meggazdagodás, ez arany találás, egy picit más :U

Ennyi erővel az utcán találok tízezer apple részvényt, akkor is a tőzsdéből gazdagodtam meg. :))

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.