Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chamea2


Chamea2
tag

Szűrés kérdése az egész:
Ilyenekre, hogy
1: Szióka!; Helloka!; Kész csók! ...
2: Megvan még? ; 25000-et adok érte(több termék esetén, de még ha egy termék is van); Üdvözlöm! Érdeklődnék, hogy a készülék megvan-e?
3: Azt szeretném megkérdezni; Lehet egy kérdésem?
4: Csere kérdés, mikor nincs is csere vagy ha van, akkor alacsonyabb az értéke az árunak vagy ilyen semmitmondó munkákat akar nekem feketén felajánlani
5: Ismered xy-t? Ismered Z-t?
6: Feketelistás a user nálam valamilyen oknál fogva.
színvonalas hozzászólásokra illetve probléma miatt tőlem eleve nem szokott válasz érkezni.
Lássuk az indokokat:
1: Illem
2: IQ túl alacsony ahhoz, hogy egyáltalán megjelölje a terméket illetve SPAM kérdés(nincs mögötte valós vásárlási esetlegesen eladási szándék, csupán az időt rabolja)
3: Szintén komolytalan partner, mert aki komolyan gondolja, rögtön a tárgyra tér, az ilyen kezdetű mondat Fábry műsorára emlékeztet(Showder(értse: sóder))
5: Ezek a kérdések, hogy ki kivel van összetűzésbe, stb. szintén SPAM(kéretlen üzenet, amire nem is szabad megadni a választ az adatvédelmi törvények miatt, az adatokat sem lenne szabad nyilvánosság elé tárni, csak úgy megsúgom, törvénybe ütközik. Az, hogy szabadon elérhető, egy másik kérdés tárgyát képezi.). Ha őt átverték, akkor egyrészt csinálja azt, amit a föld nélküli paraszt(vessen magára) azért, mert elsősorban magát hibáztathatja, másrészt meg erre régen feltaláltak egy nyomozóhatóságot, amit úgy hívnak, hogy rendőrség, ott kell intézkedni, nem másokat zaklatni.
6: Elég egyértelmű

Lehet, hogy kukacos vagyok és túl szigorú, de az ember csak így védheti meg magát a felesleges munkáktól illetve átverésektől. A SPAM-ból meg HOAX-okból nincs hiány sajnos, ezeket fel kell ismerni, figyelmen kívül kell hagyni, felhasználót felvenni feketelistára és ott felejteni.

(#2) (V) ó k u s válasza Chamea2 (#1) üzenetére


(V) ó k u s
tag

Vannak azért érdekes embereknek, akik hülyén nyitnak, ha írásról van szó! Ám élőben teljesen másmilyenek. Őket mondjuk nem tudom megérteni... De amíg jó üzleti partnerek, addig inkább nyelek egyet azok után ahogy írnak! :D

Én alaphangon úgy vagyok a levelekkel, hogy illik rá válaszolni. És persze nem tudok elmenni olykor szó nélkül, amiből persze mindig az jön ki, hogy Én vagyok a bunkó!
A másik fél nem lehet hülye! Dehogyis! De, ezeket már megszoktam! :D

A szűrő nálam olykor hagy játszóteret. Persze az alap elveimet megtartva.

Amíg azért van pozitív csalódás is az ember életében, addig egy kis esélyt mindenki megérdemel. Persze reális, ésszerű határokon belül!

Az átverésekre felkészültem. :) Folyamatosan lesem azt, hogy neten kit hogyan vertek át.
Nem mondom, hogy tökéletes, okos, szép vagyok, de az olvasott esetek 80-90%-a olyan, hogy azon a fejemet fogom!
Már a legtöbb hirdetés átlátszó. De sokaknak a sok colos, androidos, ingyen posta előreutalással, olcsó ár, stb. dolog előbb fontos, mint a logika!
Az ilyeneket sajnálni sem tudom!

Egyszer remélem lesz Darwin-díj topic a Hardveraprón átvert emberek részére!
Természetesen esetleírással! :D

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

(#3) beefjeez


beefjeez
senior tag

Hát most mondanám hogy ezek nem is durvák.
Néha tiltani kell, hogy felfogja a baromja hogy nem kell nekem kabát... :U

(#4) kmisi99


kmisi99
addikt

Még szerencse hogy nekem sohasem akartak ekkora marhaságokat eladni valahogy csak értelmes vevőim akadnak. :D

(#5) Z86


Z86
őstag

A Jutkás volt a legjobb :)

(#6) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Cö,cö, cö. Hát pont azt nem írod be aki végül meggyőzött és elvitte? :DD

Amúgy ezeket én se szeretem, mint amikor laptopra akartak nálam 6310es nokiát cserélni és még neki állt feljebb. Szerencsére ilyen durva még velem nem történt (kopp, kopp, kopp). Lakástakarítás the best! :DDD

Mellesleg én meg az e51re kaptam nevetséges(en alacsony) árajánlatokat. PL: 6500 és pár ősibb darab. 8000-et nem bíírtam volna kitermelni, nem hogy 9, pláne 10 ezret.

És tudom hogy az E51 nem érfel holmi lábmelegítővel, vagy turmixgéppel, és nem is tud takarítani, de remélem azért elégedett vagy vele. :D

Üdv, a 8800 új tulaja. (Eddig csak egyszer merült le "akció" közben, de szerencsére hívásindítás előtt) :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#7) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

dupla :(

de akkor már: a telefon külseje, és a jellegzetes csattanása annyira megfogott, hogy gyakorlatilag mióta ott a találkozón betettem a kártyám, azóta az xperia-t csak fényképezőgépnek használom. :D

A hangzása meg nagyon jóóóóó :DDD

[ Szerkesztve ]

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#8) Chamea2 válasza Earl_Muttley (#6) üzenetére


Chamea2
tag

Jó, hát önnel mondjuk könnyű normálisan üzletet kötni és van még egy pár ember itt, igaz nem sok.
"laptopra akartak nálam 6310es nokiát cserélni" - hát igen, vásárlásnál is kell olyat vinni, aki ért hozzá(kivéve, ha mi értünk hozzá) és nagyon észnél kell lenni, mert az ember könnyen 2 szék között találja magát...

...meg amikor látom a hirdetés hozzászólásaiban, hogy "ennyit adtam el múlt héten xy összegért" és persze alá ír egy irreálisan alacsony árat, no az olyat én K.O.-val vágnám ki meg az ilyen Ecseriről/Józsefvárosiról vásárolt TV-Shop-osnak mondott lábmelegítők meg mit tudom én mi meg ledolgozná az árát... ...írnám, hogy én nem vagyok sem iskola sem pedig munkaerő közvetítő, állást nem itt kell keresni.

(#9) (V) ó k u s válasza beefjeez (#3) üzenetére


(V) ó k u s
tag

Bizony! Ezek még a jobb kiadások!
Nekem Diesel kabátot akartak adni anno alaplapért. De ott még az ár-érték arány korrekt, tehát abba belementem volna, ha nem pénz kellett volna. :)

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

(#10) (V) ó k u s válasza Earl_Muttley (#6) üzenetére


(V) ó k u s
tag

Neked járt a piros és a tisztelet természetesen, mivel Te voltál az egyetlen aki megnyerte ezt a versenyt! :D
De nem akartalak egy lapon emlegetni a selejt vevőkkel! :)

Hát igen... Sajnos hiányolom az E51 gyári funkcióiból a lábmelegítő, turmixgép, láncfűrész, sarokcsiszoló, 5.1-es Dolby FullHD Led TV funkciókat... :( De ki a kicsit nem becsüli, az E51-et nem érdemli! :D :D :D

A lakástakarításon elmélkedtem amúgy tegnap amíg írtam a bejegyzést!
"Szia! Lajosizdöbeszt vagyok a hárdverapróról és jöttem takarítani a telefonért cserébe!
Le is pókhálózzak vagy elég, ha felmosok és kiporszívózok? Holnap kimossak?"
Na neee! :D

A 8800 a szívem csücske volt. Ha nem alakult volna másképp az igényem, akkor szép lassan felújítottam volna. Persze szerencsére a jelenlegi állapota is jónak mondható, így még azért van kifutási ideje. :)

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

(#11) (V) ó k u s válasza kmisi99 (#4) üzenetére


(V) ó k u s
tag

Ami késik nem múlik! És ez nagy igazság! :)
Amikor regisztráltam XY napja, akkor még engem sem találtak meg olyan dolgokkal amiktől a hajam égnek áll. De idővel nőtt a vevők bátorsági mércéje! :D

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

(#12) (V) ó k u s válasza Z86 (#5) üzenetére


(V) ó k u s
tag

És egyben a legsúlyosabb is! :D

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

(#13) (V) ó k u s válasza Chamea2 (#8) üzenetére


(V) ó k u s
tag

anevemearl-el a legkönnyebb! :D
Megkérdezi a fontosabb dolgokat, aztán csak egy kérdése van! "Mikor?".
Na, Én ezt szeretem! Amikor az üzlet a lehető leghamarabb lezajlik, és tényleg nem kell várnunk egymásra. :)
Jó, mi egy kerületben vagyunk. De itt megjegyezném, hogy volt olyan kerületben lakó illető, aki tőlem lakik öt utcányira és két hét alatt nem ért rá... :U

A 6310-es Nokia szerintem itt valami külön kultusz jelenség. Azt is ajánlgattak! :D

Bizony! Sajnos annyira leleményesek lettek a csalók, hogy észnél kell lenni piszkosul!
ÉS tényleg képesek - nem is kevesen - pár ezer forintos tétellel is csalni... Pl. rossz gyári 775-ös Intel hűtő.
Annyira abszurd világban élünk! :(

Amin szoktam röhögni az a "Sürgősen eladó". Ezek általában nem sürgősen szoktak elkelni... :D
Érdekes módon, Én feldobtam az alaplapom, videokártyám, egy 350W-os régi tápot, a procimat, és jöttek normális vevők!
Aki az alaplapot akarta elvinni, az egyúttal megvette a videokártyát is. Már nyertem a bolton! Természetesen kedvezményt is kapott az illető, mert korrekt volt minden téren! :)
A 350W-os táp szegénykém jól működik a mai napig, de álmomban nem gondoltam volna, hogy valakinek kelleni fog. És tessék, jöttek érte!
A prociban bíztam jobban, de annak pár nap után lett gazdája.

Tehát nem kell nagy kampányduma, hogy "Ezt vedd meg", "Ez a jó neked", "Szójjámá muternak dobjon le szotyira pénzt", meg ilyenek. Csupán egy korrekt ár és egy korrekt hirdetés! :)

Mondjuk azon szoktam röhögni, amikor elad az illető mondjuk egy billentyűzetet 1000 ftért! És a hirdetés aljára odavágja, hogy "Megbízhatóságom". Természetesen van 4 kőkemény piros pontja!
Ez kb. olyan, mintha a piaci krumpliárus mellett egy táblán ott lenne, hogy "Referenciáim: Ecseri piac, Kőbányai Bazár".
Tehát vicces! :)
A jó, korrekt üzletelésben a termék érdekeli a vevőt, nem az, hogy az illetőt most eresztették útnak a SOTE-ból PhD-val a neve előtt!

Amúgy a mostani favoritom az E-Cigiket hirdetők, illetve a halolajasok, meg az orvosi fehérjések! :D

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

(#14) Earl_Muttley válasza (V) ó k u s (#10) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Heheeeee. Az kellemes lehet :) Thx, bár beférek sztem, mint ellen-példa :)

E51 powertool edition :D

chamea2: légyszives tegezz inkább, és köszi a jó véleményt :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#15) (V) ó k u s válasza Earl_Muttley (#14) üzenetére


(V) ó k u s
tag

Mindig örülök és tisztelem, hogyha van kivétel!
Nem egy döbbenetesen sok terméket adtam el. De a két kezemen megtudom számolni, hogy kik voltak azok akik teljesen korrektek voltak!
De itt persze még ott vannak azok az illetők, akikkel csak jót lehet beszélgetni! :)

Én állítom azt, hogy mindenkivel meglehet találni a közös nyelvet! Persze az más tragikus kérdés, hogy Én nem mindig akarom... :D
De ez legyen betudható annak, hogy a lelkem bugyra allergiás a Clatronic márkanévre! :D

Az E51-et már belaktam! :B
Megy rajta a Facebook és a Skype. Már csak valami normális MSN-t kell majd találnom rá. :)

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

(#16) Earl_Muttley válasza (V) ó k u s (#15) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Az a gond hogy rengeteg partner kisérletet se tesz erre a közös nyelv dpologra :(

Clatroinc meg a Rowenta :D

Annak örülök :) én meg a 8800át. :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#17) (V) ó k u s válasza Earl_Muttley (#16) üzenetére


(V) ó k u s
tag

Sok a sérült, ez tény! :)
Mondjuk az egy külön állatfaj, akinek írsz egy részletes hirdetést, az utolsó csavarról is, és megkérdezi, hogy nincs-e hozzá ez vagy az?!
Például amikor van egy eladó PC 20.000 forintért, és a hozzászólásba (nem ám privát üzenetbe), megkérdezi valami leleményes 1-2 napos csemete, hogy "Ezen fut a Nídforszpíd ránn?".
Persze jön a válasz, hogy "Nem".
Ilyenkor gondolnád logikusan, hogy jó akkor nem fog kelleni! Aha... A leleményes kis vevő rátesz egy lapáttal, és gyorsan riposztol! "Mennyit engedsz az árból? Posta van?".
Na, Én innentől szoktam az illetőt likvidálni. :)

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

(#18) Earl_Muttley válasza (V) ó k u s (#17) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Én azt nem szeretem amikor egy 1000 ft-os telóra alkudoznak.

-500?
-Köszi, 1000-ret megér.
-Köztesbe,800?
-Sajnos nem tudok engedni.
-Jó, elviszem 1000-be, de ez egy régi darab stb.stb.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#19) (V) ó k u s válasza Earl_Muttley (#18) üzenetére


(V) ó k u s
tag

Ez még hagyján! Az alkudozás mára azért relatíve elfogadott lett!
Ami kiakasztó duma, az a "Másra számítottam".
Ilyenkor mire gondoljak?
1, Nem borotválkoztam meg? Utólag is bocsánat...
2, 183 centi vagyok... Sajnos nem maradtam kerti törpe!
3, A terméket Te szemelted ki magadnak... Miért nem jártál utána? (Én se veszek hajformázót... :B :D)

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

(#20) Earl_Muttley válasza (V) ó k u s (#19) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

EZt IRL, a biznisz idején?

Jó a dumád, ez a borotvás törpés részen szakadtam :DD

És jó a felfogásod és az üzletszabályzatod. :K

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#21) (V) ó k u s válasza Earl_Muttley (#20) üzenetére


(V) ó k u s
tag

Sokan vannak, akik rácsapnak valamire amit meghirdetek. Egyből írják, hogy "Ma lehet jönni érte?". Visszaírom, hogy persze!
Nézegetik, nézegetik, semmi kivetnivaló nincs benne másik 2.000 ember szerint. Erre benyögik, hogy "Másra számítottam".
Például egy Intel gyári CPU hűtőn mire lehet másra számítani? Jobb moddinggal kávét darál, ez még oké! De mégis mire számított? (Persze ezt nem merem megkérdezni véletlenül sem! :B )

A másik kérdés ami különösen tetszik, az az, amikor lerészletezem, hogy pl.:
- Processzor - 5000 ft,
- Processzor hűtő - 1000 ft

Erre megkérdezi a farontólepke, hogy: "A hűtő benne van az árban?". Sőt... még a repjegy is Bangkokig!

Az üzletszabályzatot sajnos meg kellett írni, és olykor módosítani is kell! Rengeteg ember nem fogott fel alapvető dolgokat. Ha Ők így, Én is így!

Sokan tartanak az üzletszabályzat miatt önzőnek. Kaptam már kemény lebaszásokat is miatta!
De, amíg a piac megköveteli a kőkemény odafigyelést, szigort, és persze a saját magunk védelmét, addig uram bocsássa, de nem leszek elnézőbb!

Vannak akik külön kategóriába esnek, és rájuk a szabályzattól eltérő feltételek a mérvadóak. De ahhoz üzletileg korrekt félnek kell lenni! :)

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

(#22) Earl_Muttley válasza (V) ó k u s (#21) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

mondjuk az árbol én nem szoktam engedni csak okkal, de ez más dolog.

Az üzletszabályzat az mérvadó dolog, amit mindenkinek illene betartani :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#23) beefjeez válasza (V) ó k u s (#21) üzenetére


beefjeez
senior tag

Én egyszer jóféle zalman cpu hűtőket hirdettem, gyorsan elakartam adni őket, ezért darabja 1000-ért volt hirdetve (ennyi a rézért kapok a méhbe, mert full réz volt) és valaki 500ft-okkal jött, most azt ne hajtsan el a 3,14csába? :U

(#24) (V) ó k u s válasza Earl_Muttley (#22) üzenetére


(V) ó k u s
tag

Kérdem Én! Milyen világ az, ahol 1.000-ből jó, ha 10 emberrel lehet írásban/szóban egyértelműen beszélni/üzletet kötni/stb.?

Alaphangon úgy indítom az üzleteimet, hogy NÁLAM lehet átvenni az adott terméket, és ITT lehet kipróbálni!
Nem ám elviszem elbaszom és visszahozom, mondván "jaj hát ez megdöglött".
Megnézed, próbálgatod, stb.! Ha megfelel viszed, ha nem nem! Ez ilyen rohadt egyszerű!

Imádom amikor jön a kérdés: "Próbagaranciát adsz rá?".
Erre szoktam visszaírni, hogy se kisker, se nagyker nem vagyok! Innentől nem adok garanciát semmire!

Épp ezért, és az ehhez hasonló balesetek elkerülése végett, megírtam az üzletszabályzatom. A publikálás dátumától él. Ha ne adja Isten elmenne a rendőrségre, akkor is engem már véd amiket leírtam.
Mondjuk az is biztos, hogyha a vevő a saját hibájából teszi tönkre az általam eladott terméket, és visszajön, hogy vegyem vissza, vagy ilyenek, akkor tuti bevállalok 2 év felfüggőt, és megcsapkodom. :D

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

(#25) (V) ó k u s válasza beefjeez (#23) üzenetére


(V) ó k u s
tag

Én úgy vagyok ezzel, hogy tőlem bárhogy kifizetheti a vételárat!
Hozhatja €-ba is! Csak akkor már feláras, mivel azzal el kell mennem még a bankba. Tehát van útiköltségem!

De aki féláron akar shoppigolni, annak hamar felajánlom a Tescot néhány "kellemes" szó kíséretében. :D

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

(#26) Earl_Muttley válasza (V) ó k u s (#24) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Szar. Hát ez magyarország.

Akkor nekem az a városközpontnál találka kiváltság volt? :D

Garit én se szoktam,. illetve 20k-s tétel után 1-3 nap. Haveri alapon se. :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#27) (V) ó k u s válasza Earl_Muttley (#26) üzenetére


(V) ó k u s
tag

Az útba esett!
De pl. amikor egy nap végén tartok, akkor nem vágyok mászkálni. :B
Lusta is vagyok, meg nyenyenye! :D

Amúgy, mivel kerületi vagy, így könnyű volt. :) Meg kiváltság is volt! :D
Mondjuk az szívás volt, hogy miután hazaértem, ismét mehettem fel a Kosutiba... Igaz akkor már csak bankba befizetni! :D

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

(#28) Earl_Muttley válasza (V) ó k u s (#27) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

lustaság fél egészség- ezesetben én makk egészséges vagyok :D

uhh, kellemetlen lehetett :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#29) (V) ó k u s válasza Earl_Muttley (#28) üzenetére


(V) ó k u s
tag

Főleg a hófúvással... Hülye egy idő volt! Most meg olvad... :((

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

(#30) Earl_Muttley válasza (V) ó k u s (#29) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Áúúú, ne is emlékeztess, a fülem meg az arcom.... :DD

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#31) (V) ó k u s válasza Earl_Muttley (#30) üzenetére


(V) ó k u s
tag

Ott derült ki, hogy az E51 és a 8800-s is bírják hóban, fagyban! :D :D :D

[ Szerkesztve ]

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

(#32) Earl_Muttley válasza (V) ó k u s (#31) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

A lusta fiatal panellakó meg de pláne :DDD :DD :D :DD

De igen, és a 8800 a hideg fém érintése :)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#33) (V) ó k u s válasza Earl_Muttley (#32) üzenetére


(V) ó k u s
tag

És milyen jól belassul tőle... :D

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

(#34) Earl_Muttley válasza (V) ó k u s (#33) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

nem szokott, sőt gyorsabb mint az e51 :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#35) (V) ó k u s válasza Earl_Muttley (#34) üzenetére


(V) ó k u s
tag

Gyorsabb... De nincs is benne Symbian meg WiFi meg ilyenek! :P

Fikázzuk a volt telefonjainkat rovatunkat olvashatják! :D

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

(#36) Earl_Muttley válasza (V) ó k u s (#35) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Az lehet. De sokkal luxusosabbnak tűnik :D

:DD

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#37) (V) ó k u s válasza Earl_Muttley (#36) üzenetére


(V) ó k u s
tag

Ez ugrott be! :D

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

(#38) Earl_Muttley válasza (V) ó k u s (#37) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Jogos.

Vodafail!

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#39) Chamea2 válasza (V) ó k u s (#25) üzenetére


Chamea2
tag

Én nem úgy vagyok, hogy hozhatja más valutában, mert sokan akarnak készpénzt helyettesítő eszközökkel is visszaélni. Hozza csak forintban! Ugyanannyi beváltani neki, mint nekem. Bankszámlára befizeti(befizetés ingyenes), átváltja forintra, majd kiveszi. Sokkal egyszerűbb, mint készpénzzel bajlódni.

"Kérdem Én! Milyen világ az, ahol 1.000-ből jó, ha 10 emberrel lehet írásban/szóban egyértelműen beszélni/üzletet kötni/stb.?"..."
Ilyen. Vannak nálam is közbenső értékelések, hogy egy eladó mennyire jó vagy sem, de azok, akik ebben a státuszban vannak, azok hátrányban vannak a pozitívan értékelt emberekkel szemben eladókkal/vevőkkel szemben. Írok egy példát:
Például ott van chaplin nevű eladó. Ha valaki tőle vesz, akkor biztos lehet benne, hogy az egy hónap vagy egy év múlva is jól fog működni. Van egy jó pár eladó, akikről nem lehet elmondani sajnos ezt. Sokan kimennek pl. az ecserire, megveszik a kikukázott, majd megjavított dolgokat, majd itt akarják újszerűként eladni. Ez nem csak itt ment, volt már erről riport a tv-ben, mint utcai árusok, csak ez már évekkel ezelőtt volt. Nem új keletű dolog ez, a csöves ott pattogott, hogy menjek inkább betörni?

[ Szerkesztve ]

(#40) Chamea2 válasza Chamea2 (#39) üzenetére


Chamea2
tag

Bocs az új hsz-ért csak a rendszer már zárta:
próbagaranciáról annyi a véleményem, hogy a megbízható eladónál ha van, ha nincs, úgyis visszaveszi vagy segít megjavítani, aki meg inkorrekt partner, nem fogja visszavenni, akár ígérte, akár nem.

(#41) Chamea2


Chamea2
tag

Vége a hamis termékeknek és a torrentezésnek is vajon? ==>>> LINK

Ahogy én látom, a hamis termékek árusítóira is lassan már egy teljes különítmény fog vadászni...

(#42) (V) ó k u s válasza Chamea2 (#39) üzenetére


(V) ó k u s
tag

Jó, evidens, hogy nálam is a HUF az elfogadott fizetőeszköz. De, ha €-t hoz, akkor azt csak úgy fogadom el, hogy ráfizet, mert nekem még el kell mennem a bankba. Természetesen az illetővel! :)

A használt lomokkal való visszaélés nem új keletű! Viszont anno Én is kimentem Bécsbe egy ismerősömmel, hoztunk át dögivel használt, rossz nyomtatókat, és összeraktunk belőle egy vagy több jó, működőképest!
Nekem például a Lexmark T620-as nyomtatóm is így lett. A mai napig tökéletesen működik!
Holott a sógorok kimondták rá, hogy üzemképtelen!

Persze vannak kivételek, ezt nem tagadom! :)

A próbagaranciával Én úgy vagyok, hogy jöjjön, teszteljen! Tőlem akár órákon át. És ott helybe döntse el, hogy ez neki kell vagy sem!
Nekem se időm, se türelmem utólag azt vadászni, hogy ki az aki rajtam akarja garanciáztatni más dolgát!
Volt már rá példa a történelem során, hogy megvett egy terméket az illető azért, mert neki abból otthon volt egy tönkrement darabja. Mivel volt próbagarancia, így kicseréltette.
Természetesen a látszatot fenntartva vett valami mást... Nem egy ilyen emberről tudok aki ezt csinálja...

Szóval Én emiatt leegyszerűsítettem, és úgy vagyok vele, hogy nem vágyok utólagos dolgokra!
Igenis mindenki legyen tisztában azzal, hogyha használt terméket vesz, cserél, stb., akkor az elromolhat pár óra múlva is, de élhet ugyanúgy akár még 20 évet!

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

(#43) (V) ó k u s válasza Chamea2 (#41) üzenetére


(V) ó k u s
tag

Majd jönnek az új és újabb alternatívák!
DC, warez, stb.!
Örök igazság, hogy: "Ha tiltva nevelsz, hazudni tanítasz.".
Ahogy eddig, úgy ezután is a fájlmegosztó társadalom talál alternatívát arra, hogy legyen fel- és letöltés!

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

(#44) gzbotii


gzbotii
veterán

Erdekes egy ugyfelek az bitos :DDD De te sem egy tipikus kereskedonek szulettel :(

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#45) (V) ó k u s válasza gzbotii (#44) üzenetére


(V) ó k u s
tag

Ez maximálisan így van! :D

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

(#46) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

A 8800 azóta is megvan, és nem porszívót, vagy hajformázót adtam érte :N

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#47) (V) ó k u s válasza Earl_Muttley (#46) üzenetére


(V) ó k u s
tag

Ez így van! :)
Pedig azoknak mennyi hasznát tudnám venni... :D

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.