Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lanszlo


lanszlo
csendes tag

Szia!

Kifejezetten tetszik a megvalósításod! :) Jó látni a megvalósítást mindkét oldalról (hw + sw) + hogy milyen olcsón és ügyesen oldottad meg. Grat hozzá!

(#2) Uzsito válasza lanszlo (#1) üzenetére


Uzsito
csendes tag

Szia!
Igyekeztem a költségeket alacsonyan tartani, talán a doboz volt a "legdrágább". A kis board pedig tényleg megéri a pénzét, ha valaki hasonlót szeretne megvalósítani, nagy potenciál van benne.
Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

-Aaaapaaa...már...itt van a karácsony?! -Igen, itt van. -Hol?!

(#3) Ryu


Ryu
tag

Szia!

Jó látni, hogy más is kisérletezik ezekkel az olcsó eszközökkel. Én ugyan csak otthonautomatizálásra fókuszálok, de szintén NodeMCU-val. Nem tudom mennyire akarsz még ezzel foglalkozni, vagy esetleg gondolkodni méret csökkentésen, de esetleg nézz rá ezekre (szintén ESP8266-vel):

Wemos
Wemos D1 mini
Shields

Nálam úgy zajlik a művelet, hogy NodeMCU devboard-on fejlesztés, utána a linkelt Wemos d1 minivel pedig a megvalósítás. Programozni ugyanúgy lehet, számtalan kész könyvtár van hozzá, szinte minden területre. A kész shieldek pedig nagy segítséget nyújtanak, ha nem akarsz alkatrészt vadászni, forrasztani.

(#4) Uzsito válasza Ryu (#3) üzenetére


Uzsito
csendes tag

Szia!

Ezek tényleg nagyon ígéretesek, köszi a linkeket!

Üdv :)

-Aaaapaaa...már...itt van a karácsony?! -Igen, itt van. -Hol?!

(#5) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Esetleg olyan képed nincs, amin lehet látni, hogy a pigtailt hogyan forrasztottad a lapra?

(#6) Uzsito válasza ngabor2 (#5) üzenetére


Uzsito
csendes tag

Került rá egy nagy adag ragasztó is, hogy ne törjön el a kábel, így a képen nem sok látszódna :).

Ám leírhatom: A pigtail forrasztandó végét elvágtam, a két szálat szétválasztottam, megfelelően blankoltam. A kábel belső szálát (réz sodrat általában, jeltovábbító) a board négyszögletesen kanyargó antenna részére forrasztottam, a külső alu háló részét (árnyékolás) pedig az ESP8266shield-jére forrasztottam (bármely földpont megteszi). Lényeg, hogy az árnyékolás és a jeltovábbító szál ne érjen össze :)

Kicsit pepecselős munka, minél vékonyabb a kábel annál nehezebb összehozni.

-Aaaapaaa...már...itt van a karácsony?! -Igen, itt van. -Hol?!

(#7) ngabor2 válasza Uzsito (#6) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Kicsit késve, de köszönöm szépen a választ!

(#8) spln válasza Uzsito (#6) üzenetére


spln
tag

Helló!

Azoknak, akik később olvásnák (mint pl én), létezik a Wemos D1 mini-ből külső antennás változat is:
AliExpress
eBay
Szóval, ha bedobozolás van tervben (különösen fém dobozba), akkor célszerű eleve ilyet rendelni.

Ja egyébként jó projekt :K

"Danger! Avoid death!"

(#9) Uzsito válasza spln (#8) üzenetére


Uzsito
csendes tag

Köszi, igen ezek szuperek, azóta már rájuk leltem én is.
Amúgy az antenna kivezetést először nem terveztem, aztán vicces volt mikor észrevettem hogy a doboz bezárása után minden kommunikáció elhallgatott :DDD

-Aaaapaaa...már...itt van a karácsony?! -Igen, itt van. -Hol?!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.