Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #06658560


#06658560
törölt tag

Plusz a Sonynak is volt ilyen megoldása.

(#2) smc


smc
addikt

Addig semmi értelmét nem látom, amíg ez nem ad semmi pluszt. Mert hogy gépelni rajta fizikailag képtelenség olyan "minőségben" mint egy fizikai billentyűzeten. A lenovo megoldásába legalább bele volt építve egy digitalizáló tollas megoldás, de ha már ilyen, akkor az a képernyőn hasznosabb így én továbbra sem értem ezt minek..
Ezzel nem spórolnak helyet..

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#3) Syl


Syl
nagyúr

>ezzel a lépéssel sok professzionális felhasználót elveszíthet az almás vállalat

Az Apple évek óta nagy ívben tesz a professzionális felhasználóira...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Hogy lehet bejegyeztetni egy olyan szabadalmat, amit már más cég bejegyeztetett? (lásd pl. a cikkben is szereplő lenovo-t) Mondjuk azt sem értem, hogy hogy lehet ilyet bejegyezni, hiszen pl. az okostelefonok vagy a tabletek is ezen az elven működnek..

ez a kedvenc aláírásom

(#5) Moleman


Moleman
addikt

Ez ugyanolyan hülyeség, mint autóban az érintőképernyős klímapanel, odanézés nélkül nem lehet használni, csak hátránya van.

(#6) Syl válasza ROBERTOH (#4) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem ezt nem úgy kell elképzelni, mint a telefonos érintőkijelzőt. Sokkal inkább, mint egy sok tatptic home gombból álló felületet. Vagyis a billentyűk körvonalai vakon is kitapinthatóak lesznek és nem az érintésre, hanem a nyomásra fognak reagálni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7) moleculez


moleculez
veterán

Lehet, hogy nem akarnak ők ezzel semmit, csak náluk legyen a szabadalom, ha valaki megcsinálná ebben a formában.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#8) NandoXXL válasza Moleman (#5) üzenetére


NandoXXL
senior tag

A trendi emberek, sznob, újgazdag, dizájnerek, tervezők, marketingesek fasz-csöcs villantó eszköze lesz. Ez kifejezetten arra van hogy bizonyos emberek villogjanak vele, az egyszerű emberek előtt (illetve újgazdag).

[ Szerkesztve ]

(#9) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Valószínűleg ez csak egy nagyon rossz rémálom, amiből fel fognak ébredni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#10) Ringman


Ringman
nagyúr

anyámborogass!

már eleve a vékonyított rövid úttal járó billentyűzet rémálom, nem hogy egy merev lapot püfölni

(#11) hemaka


hemaka
nagyúr

Menne max. 1-2 hetig a fika, de szepen csendben azert vegul megvennek ugyanannyian, ha nem tobben...

(#12) dingdongkng


dingdongkng
tag

Nekem volt surface pro-m az eredetii touch coverrel, ami lényegében egy vaslap rajta egy szövetborítással, és az is érintésérzékeny volt. Nem volt annyira rossz rövidtávon amúgy, a legnagyobb baja az volt, hogy az embernek megfájdultak az ujjai, mert egy kemény lapot csapkodott...

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#13) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Nyugodtan csinálják, minimum +101 meghibásodási lehetőség....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#14) #06658560 válasza ROBERTOH (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

Welcome to the USA szabadalmi rendszer!
Úgy lehet bejegyeztetni, ahogy a rácsos ikonkiosztást, a kézzel kezelhető csúszkát a lekerekített csúcsú téglalapot stb.

(#15) TBMC válasza Ringman (#10) üzenetére


TBMC
addikt

szerintem tök kényelmes az új bill. sokkal jobb, reszponzívabban, hatékonyabban működik. sztem.

de az üveg lapos hülyesgétől hidegrázás keringet, remélem ilyesmi soha nem következik be, vagy ha igen, akkor is opcionális lesz :D

markbellus.hu 

(#16) Patrik.Varga


Patrik.Varga
tag

Én már hosszú évek óta arra várok, hogy a kb 8 évvel ezelőtt feltalált OLED-es billentyűzetet találja fel újra az apple és rakja be a laposokba.

Ez egy valóban értékelhető feature lenne, hiszen az összes program kiosztása (ikonjai, gyorsbillentyűi) egy gombnyomásra változtatható lenne.

Optimus maximus volt a keyboard neve ha jól emlékszem, horribilis áron persze.

De nem, az apple "kitalál" egy totál felesleges és használhatatlan dolgot újra és újra, majd eladják minő menő cuccnak. Már látom előre, hogy ez a "másodlagos kijelző" PWM-es lesz és a vásárlók hisztizni fognak, hogy 1-2 óra munka után fáj a szemük és könnyeznek....

(#17) azbest válasza ROBERTOH (#4) üzenetére


azbest
félisten

Bármilyen ötletet le lehet szabadalmaztatni az usa- ban.

Ráadásul, az sem számít, hogy volt már nagyon hasonló megoldás máshol vagy máskor. Ha mondjuk pécén volt már olyan megoldás, akkor hozzáírják, hogy telefonon használni azt a megoldást és máris újnak számít.
A legszebb az egészben, hogy bár ezek a szabadalmak valószínűleg teljesen érvénytelenek például itthon vagy az eu-ban, de akkor is kifizetjük értük a cégek közt egymásnak felszámolt licenszdíjakat, mert az amcsi cég nem fogja eladni anélkül a terméket másik országban sem. Ráadásul ha le is járt a szabadalom, akkor a megvalósításra még külön vonatkozhat copyright, ami miatt, ha titokban tartják, senki sem tud alternatív megvalósítást adni hozzá (például szoftvereknél). Szóval jól körülbástyázták a rendszerüket.

(friss példa, malayziában van még pár mpeg2-es szabadalmi bejegyzés és ezért továbbra is felszámítják a most és évekkel ezelőtt lejárt szabadalmakra kivetett díjakat. De persze ez csak a rizsa, valószínűleg később is felszámítanák, ha valahogy megoldható, hogy vele kompatibilis ne létezhessen, például mert a hardver zárt és nem tudod kihasználni ipari titkok megszerzése nélkül)

(#18) Syl válasza TBMC (#15) üzenetére


Syl
nagyúr

>akkor is opcionális lesz

Opcionális, ahogy most a MBP-t tudod kártyaolvasóval kérni :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#19) ROBERTOH válasza azbest (#17) üzenetére


ROBERTOH
őstag

azbest és Kopi31415:
azt hiszem meg van, hogy miből fogok meggazdagodni :)

[ Szerkesztve ]

ez a kedvenc aláírásom

(#20) troviko


troviko
senior tag

Ezek használhatatlanok. A képen szereplő lenovot próbáltam, katasztrófa. De szurkolok az Applenk hogy bevezesse, hátha végre csődbe megy ez a fos cég.

https://www.oldtech.hu/

(#21) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Tehát ha jól értem bele raknának még egy érintés érzékeny kijelzőt ami csökkentené az akuidőt de nem menne legalább porszemcse a bill kapcsolók alá így nem kéne magyarázkodniuk hogy a felhasználó a hülye mert nem "tiszta" szobában mert gépelni?

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#22) Sinesol


Sinesol
veterán

Kíváncsi lennék rá, az I8-ban nagyon jó a virtualis rezgős gomb, lehet itt is beválna.

(#23) Fex


Fex
tag

Kíváncsi leszek ennek az ergonómikus változatára.... :)

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#24) .mf


.mf
veterán

MacBook Wheel.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#25) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

De jó lenne ha az új generáció ezzel jönne 😂😂😂😂 Gondolom sokan próbáltak már tableten gépelni. 😂 Ez is lenne akkora élmény! A még jobb ha egyenesen hologram lenne a billentyűzet helyén 😂

[ Szerkesztve ]

(#26) Syl válasza ONEFREE (#25) üzenetére


Syl
nagyúr

Puhány népség! ;] Én anno ilyenen kezdtem el tanulni gépelni. Ahhoz képest ma az iPad maga az ergonómia csúcsa :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27) #06658560 válasza ONEFREE (#25) üzenetére


#06658560
törölt tag

(#28) -=RelakS=- válasza Syl (#26) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Géppuskaujjú titkárnő kisasszony? :)

Arra azért kíváncsi leszek, hogy hogy oldják meg, hogy az ember vakon megtalálja az F és a J billentyűket, miközben nem gépeli le a fél Háború és Békét :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#29) Juhaszatti válasza Sinesol (#22) üzenetére


Juhaszatti
addikt

I7-ben katasztrófa. Ennyit javult a következő generációra? Nem nagyon lehetett róla hallani, hogy frissítették volna a technológiát.

(#30) koby11h


koby11h
aktív tag

Nekem a Primo és a ZX81 fóliabillentyűzete jutott róla eszembe, hogy örültem amikor Spectrum-on és Commodore-on végre lenyomható gombokat kaptunk, itt meg pont fordítva...
DE a kétlapos összecsukható vágódeszka, na az már úgy szabadalom!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#31) joey04 válasza Juhaszatti (#29) üzenetére


joey04
titán

Nekem i7 van és imádom.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#32) Ringman válasza TBMC (#15) üzenetére


Ringman
nagyúr

a legtöbb esetben a kisebb billentyűút kényelmetlenebb gépelési érzetet okoz, de tényleg embere válogatja :) az új macbook billentyűzetét nem próbáltam még.

(#33) body007 válasza .mf (#24) üzenetére


body007
addikt

Ez mekkora :DDD

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#34) hemaka válasza Juhaszatti (#29) üzenetére


hemaka
nagyúr

Mi a gond vele?
Nekem sokkal jobban tetszik, mint anno 6S-en a fizikalis gomb. Ez legalabb nem megy tele kosszal es kinlodik, mint a rendes gomb. :DDD

(#35) dqdb válasza Patrik.Varga (#16) üzenetére


dqdb
nagyúr

A billentyűzet háttérvilágítása most is alacsony frekvenciás PWM-mel megy, szóval a teljesen elkerülhető szemfárasztó villogás már jelenleg is adott (nem mintha szinte összes csillámpóni gamer billentyűzet nem így tenne).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#36) Juhaszatti válasza hemaka (#34) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Kicsit sem adja vissza a fizikai gomb érzetét. Az meg egyenesen zavaró hogy nem csak a gomb alatt, hanem a telefon teljes alsórésze rezeg.
Persze ízlések és pofonok, van aki szereti, van aki meg sosem tudná vagy akarná megszokni.
Elég megosztó feature lett, ezért sem gondolom hogy a MacBookoknál ez kiválthatná a fizikai billentyűzetet, drasztikus veszteségek nélkül.
Ha telefonon nem is okozott visszaesést, a MacBookok egy egész más piacon játszanak. Más célközönséggel, más elvárásokkal, más felhasználási körrel, stb stb.

(#37) joey04 válasza Juhaszatti (#36) üzenetére


joey04
titán

Szerintem tökéletesen vissza tudja adni telefonon a fizikai gomb érzetét. Amikor először próbáltam, alig hittem el. Ahogy a force touch trackpad is egy csoda. De abban egyetértek, hogy egy laptopnál lehet fura lenne az egész billentyűzetet ezzel kiváltani. De azért kipróbálnám.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#38) Juhaszatti válasza joey04 (#37) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Azt el tudom képzelni hogy a fizikai billentyűzetes mellett lesz egy ilyen variáns is. Azzal az Apple fel tudná mérni hogy mekkora rá a kereslet a hagyományoshoz képest, aztán el tudja dönteni azt is hogy melyik maradjon. Esetleg mind a kettő lesz később is.
De csak ez a megoldás elsőre fizikai nélkül, szerintem durva öntökönlövés lenne.

(#39) SidCorky válasza Juhaszatti (#29) üzenetére


SidCorky
senior tag

Mitől katasztrófa?

Szerk: közben válaszoltál, rég frissítettem a topicot. :DDD Egy gomb esetében szerintem még vállalható, ha nem figyelek rá direkt, akkor nem is nagyon tűnik fel, hogy nem igazi gomb. Egy teljes billentyűzeten viszont borzalmas lehet, kipróbálni érdekes lehet, de hosszabb távon biztos repülne. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#40) NandoXXL válasza ONEFREE (#25) üzenetére


NandoXXL
senior tag

A tablet gépelési élmény ezentúl APPLE életérzés, ezért tökéletes😂

(#41) arn


arn
félisten

Osregi otlet... mindig van lejjebb. Es ebbol a hulye otletbol is szarra keresik magukat, amit a tobbiek lemasolnak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#42) ONEFREE válasza NandoXXL (#40) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

😂

(#43) Redneck


Redneck
veterán

Nincs is annál jobb dolog, mint egy sík felületet tapicskolni gépelés céljából.
Ja de. A billentyűzet. :C

Remélem megcsinálják és röhöghetek jókat az Apple fanokon, akik majd próbálnak meggyőzni hogy ez mekkora innováció és jobb, mint billentyűzeten gépelni.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#44) -=RelakS=- válasza Redneck (#43) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Dehogynincs! az előbb említett ZX 80/81 a fólia billentyűzetével, akár a ZX Spektrum a gumi billentyűzetével :)

Néznivaló a témában, Nostaliga Nerd az 5 legrosszabb billentyűzet
Extra: számbillentyűzet órát valaki?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#45) Syl válasza -=RelakS=- (#44) üzenetére


Syl
nagyúr

Aki nem csak nézte, hanem tapizta is anno a ZX81 fóliabillentyűzetét, az tudja, hogy még abban is volt minimális "gomb mozgás". Kb fél-egy millimétert süllyedt be a fólia a lenyomásakor. Vagyis a touch screen-hez képest elég komoly volt a feedback.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#46) pilóta


pilóta
nagyúr

Üveglappal váltaná ki az Apple a billentyűzetet?
Bakker, még mindig jobb, mintha billentyűzettel váltaná ki az üveglapot! Tök sötét lenne a szobában :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#47) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Úgy látszik még nem sikerült elég szarra a mostani szigetes billentyűzet, tudnak még mit rontani rajta. Remélem akár 2 fillért is meg tudnak spórolni a vásárlók szivatásával...

(#48) Omegared


Omegared
csendes tag

'82 Tron
Dillinger asztala, csak eljutottunk ide :)

Szerintem ez is csak megszokás kérdése lesz. Anno évekig használtam egy (nemröhög), Genius slimline billt, ami be volt süllyesztve az asztalom síkjába. Nekem rettenet kényelmes volt.

[ Szerkesztve ]

(#50) -=RelakS=- válasza Syl (#45) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ráadásul azon végighúzhattad a kezed anélkül, hogy közben "gépelnél" :)

Omegared
Én a mai napig Genius SlimStar billentyűzetet használok. Az egérgörgő a bal felső sarkában nagy flash :D Kár az 1.0-ás USB hub-ért, ami van benne.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.