Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Nekem ez igy koran reggel kicsit csapongo es nem mindent ertettem, tehat d.u. meg egyszer atolvasom :)

(#2) wdtv


wdtv
tag

tul nyalas, es hosszu

(#3) Hunork válasza wdtv (#2) üzenetére


Hunork
veterán

Szerintem olvass továbbra is képregényeket... :(((

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#4) jon_snow válasza Hunork (#3) üzenetére


jon_snow
csendes tag

OMG! na ez a megjegyzes utan tuti, hogy egy mondatot sem olvasok el ebbol az iromanybol :)

(#5) Hunork válasza jon_snow (#4) üzenetére


Hunork
veterán

No para...a Kultúra rovatban van, ide azért kevesebben jönnek... :K Ugyanis ehhez a rovathoz kell egy alap kultúra... :K
Ha valaki bármihez hozzászól, azt tegye kulturáltan, és bocs, ha nem tetszik a véleményem...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#6) Psytech


Psytech
senior tag

Az eleje fantasztikus Amanda "látképének" kezdetéig. Az érzések és az esetleges szituációk nagyon el vannak kapva, életszerű... Amanda utolsó képe nekem már kicsit túlhúzott, de ettől még lehet jó és lehetek én túlzottan földhözragadt :)

Mindenekelőtt respekt az írónak :)

(#7) jon_snow válasza Hunork (#5) üzenetére


jon_snow
csendes tag

Pont erre gondolok. Te itt leszoltal egy egesz muveszetiagat, es annak kedveloit, csak azert mert valakinek nem tetszett az iromanyod...
Szoval azt hiszem Te sem kulturaltan jartal el. Sot...

[ Szerkesztve ]

(#8) Jeanne d'Arc

Egyáltalán nem nyálas. És az ha akkor is mi van? Kell néha a nyáladzás is.:):):

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#9) Hunork válasza jon_snow (#7) üzenetére


Hunork
veterán

"tul nyalas, es hosszu" szóval, ez, szerinted, kulturált? :Y (és csak ennyi, semmi több!) Rendben, nem vitatkozok veled. Nem az első cikkem, nem az első novellám...
(én is olvastam képregényeket, ha hiszed, ha nem, de közben felnőttem...) :)
Peace!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#10) Hunork válasza Psytech (#6) üzenetére


Hunork
veterán

Köszönöm a hsz-edet! :R
Nem mindig ilyen borús témák jutnak eszembe, csak most ez valami miatt időszerű volt...)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#11) Hunork válasza Jeanne d'Arc (#8) üzenetére


Hunork
veterán

Köszönöm, remélem tetszett! :R
(és hajh, mi lenne, ha tudná mindenki, mi volt az alapja...de ez már az én titkom marad örökre...)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#12) jon_snow válasza Hunork (#9) üzenetére


jon_snow
csendes tag

Latom, meg mindig nem erted. a "tul nyalas, es hosszu" szerintem sokkal kulturaltabb annal amit te mondasz. Lehet, hogy nyersebb, de a mondanivaloja kozel sem olyan serto, mint a tied. Ezzel a hozzaszolasoddal pedig meg ra is kontraztal.
Azt latom, hogy a kepregenyekrol halvany lila gozod sincs, ha ilyen eloiteletesen beszelsz roluk, abszolut alaptalanul. Attol, hogy olvastal valaha nehany kandi lapot, meg nem szolhatod le magat a kepregenyt. Ez olyan, mintha egy Dallas resz megtekintese utan azt mondanad, hogy a sorozatok szarok. Rettenetesen beszukult gondolkodasra vall.

Hogy ne legyek teljesen off topic, beleolvastam a "novelladba" is, es osztom a srac velemenyet. Iszonyu sok a celtalan, tulzott erzelgosseg, ami mar atcsap cukormazba. Stilisztikailag is sok helyen erdekes.

(#13) Hunork válasza jon_snow (#12) üzenetére


Hunork
veterán

Szerintem nem olvasol jól, én is nagy képregény rajongó voltam, és jelenleg a fiam is az...
És nem vagyunk egyformák, ezért teljesen más a véleményünk a kulturált megfogalmazásról. Ez valószínűleg örökké így lesz, nem kell túllihegni...

Nem tudom, milyen könyveket olvasol, nyilván az ízlésünk is más, de ez már amúgy megjelent, ISBN száma is van, úgyhogy ne aggódj, egy szerkesztő is átnézte. (nyilván nem önállóan, hanem egy kötet részeként...)

Nem vitázni akarok, és nem sértődésről van szó, de a köztünk lévő, valószínűsíthetően igen nagy generációs különbség is okozhatja a teljesen más formavilágot. Nekem is vannak könyvek , írók, melyeket/akiket nem szeretek olvasni, nagyon egyszerű a helyzet, te is tegyél így. De mindaddig, amíg valaki nem tesz le az asztalra valamit, az lehetőleg tartózkodjon a négy-hatszavas becsmérlő megjegyzésektől, különben én sem tehetek mást, mert oroszlán vagyok, én mindig felveszem a harcot...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#14) jon_snow válasza Hunork (#13) üzenetére


jon_snow
csendes tag

nope. 30 evesen azert ugy gondolom mar nekem is kialakult ertekrendem van es nem fogok 20 mulva valamit jonak talalni, amit ma hatarozottan rossznak tartok.

Az utolso mondatoddal kapcsolatban pedig... miert tetted kozze ezt az irast, ha a negativ kritikat nem viseled jol? Attol hogy kiadta valaki, attol meg nem lesz rogton jo is.
Es igen, tomoren fogalmazott a srac, de a lenyeg benne volt. Te viszont rogton visszatamadtal valami olyasmivel, aminek a vilagon semmi alapja nincsen.

summa summarum a srac nyers formaban nem tetszeset fejezte a te konkret irasoddal kapcsolatban, amire te ugy reagaltal, hogy leszoltal egy muveszeti agat, es azzal egyutt a sracot is. szerintem ez a nem korrekt.

Az egy dolog, hogy nem tetszik az iras. Nyilvan a szubjektiv velemenyem/velemenyunk. De az, hogy "amig nem tett le valamit az asztalra", egyhatalmas kozhely. Te kozzetettel it valamit, igy viseld is a kritikat. O nem tett kozze semmit, tehat nincs is miert leszolnod, becsmerelned.

[ Szerkesztve ]

(#15) Hunork válasza jon_snow (#14) üzenetére


Hunork
veterán

Szerintem hagyjuk abba, teljesen más a véleményünk a kritikáról, mint különálló műfajról. Amit az illető írt, az az IQ-tlanság fogalmába tartozik...
Bármikor képes vagyok az irodalom témakörében párbeszédet folytatni bárkivel, de nem ezen a szinten. Részemről befejeztem.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#16) jon_snow válasza Hunork (#15) üzenetére


jon_snow
csendes tag

Az a sulyos, hogy a sajat hibadat nem veszed eszre.(es most NEM az irasodra gondolok)
Vegig csak arra a 4 szora tudsz reagalni. Azt veletlenul sem ismered be, hogy te meginkabb alpari modon szoltal be. Es ha valami, hat akkor ez az, ami a kultura hianyat tukrozi.

(#17) Vakegérke válasza jon_snow (#16) üzenetére


Vakegérke
veterán

Meg ne haragudj, csak úgy kérdezek valamit. Képtelen vagy abbahagyni ezt a vitát? Netán arra vársz, hogy a szerző hamut szórjon a fejére, és térden csúszva rimánkodjon bocsánatért?

Mit is mondott wdtv?
"tul nyalas, es hosszu"
Ilyen puritán stílusban. Szép, ugye? Nagybetű minek, pont sincs a végén. Még jó, hogy a Kultúra rovatban vagyunk. Legalább azt tette volna hozzá, hogy véleményem szerint, vagy bocs, de..., vagy valami ilyesmi.

Elárulom, hogy nekem tetszett az írás, és most is tetszik, hogy újra elolvastam.

Nyálas?
Érzelmekről szól, így aki képtelen átélni, befogadni, vagy adni érzelmeket, annak lehet, hogy nyálas. Számomra nem az. Ha egyszer átélsz hasonló napokat, heteket, már neked sem lesz az.

Hosszú?
Amanda váratlan betegségben, rövid szenvedés után elhunyt.
Így jobb?
El sem olvastad a történetet, csak ítélkezel. Te mondod, hogy (csak) beleolvastál. Hogy tudhatnád átérezni a hangulatot, ha nem követed lépésről lépésre a történteket? Idő, szavak, terjedelem kellenek ahhoz, hogy érzelmeket közvetítsen a szerző.

Nem nyálas, és nem hosszú, legalábbis szerintem. Én azt mondanám: megrendítő.

Ja, hogy szavakon lovagolva jó szórakozás leszólni a szerzőt, aki nem volt eléggé finom lelkű egy igénytelen kritikát illetően?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#18) Day 'n' Nite


Day 'n' Nite
aktív tag

Szerintem jó írás. :R Nagyon jól mutatja be azokat az érzéseket, amik lejátszódhatnak egy emberben ilyenkor.

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#19) Egorov


Egorov
aktív tag

Örülök, hogy a sok informatikai téma mellett lehet ilyeneket is olvasni. Tetszett. :R Én egy kicsit "feldobtam" a hangulatot olvasás közben, mégpedig ezzel a zongora művel. Így nekem sokkal jobb volt olvasni.
Két rész volt, ami kicsit kizökkentett, ezek pedig: "Lehányta amúgy sem tiszta takaróját." és "Ajkai megmozdultak, véres nyál kíséretében buggyantak ki utolsó, halovány szavai..."
Persze ez nem von le semmit az írás értékéből, csak olvasás közben valahogy kizökkentett.
:R

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#20) jon_snow válasza Vakegérke (#17) üzenetére


jon_snow
csendes tag

1.Vegig olvastam azota
2. NEM (!) az iras folott "itelkeztem", ertsd mar meg. az egy dolog, hogy szerintem pl a kovetkezo mondat mero giccs:
"Egy könnycsepp csordul ki tiszta szeméből, lebucskázik gömbölyű pofikáján, onnan alászáll a kezére, legurul a könyökéig, majd le egy fűszálra, azon tovább egy katicabogárra, amaz meglepődve kitárja szárnyait, hogy végül a sós cseppecske leérjen a hideg anyaföldbe."

es nem az a baj, hogy onmagaban hosszu, hanem hogy tul hosszan idozik el "ugyanott". es nem egy fizikai helyre gondolok, nem is arra, hogy lassan hompolyog csak a cselekmeny. Viszont az biztos, hogy nekem sok az onsajnalat benne. Izles kerdese.

de sokadszorra is ismetlem magam, nem az iras miatt "piszkalom". Hanem mert szarul reagalta le azt a postot. Es ezen nincs mit magyarazni.

(#21) Hunork válasza Vakegérke (#17) üzenetére


Hunork
veterán

Hálás köszönet a jó szavakért! :R
Pont az volt a célom, hogy ne csak szakmai cikkekkel jelentkezzek, néha kell más is.
Az ominózus esetről hasonlóan gondolkodunk, már nem foglalkozok vele. :N
Célom az, hogy havonta egy novellával is jelentkezzek itt, mert ez egy hihetetlen jó fórum és közösség! Mindenesetre nem vonulok vissza :N , és majd az idő és az olvasók eldöntik, hogy jól tettem-e.
Amúgy mindenkinek kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#22) Hunork válasza Egorov (#19) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!
Köszönöm a jó szavakat! :K
Amit írtál, igen, igazad van, a szerkesztőm annak idején is felvonta a szemöldökét, de megkértem, hogy csukott szemmel képzeljen el egy "élő" jelenetet, és utána azt mondta, hogy rendben, így megy a valóságban. Sajnos...azt meg nem lehet megmásítani, szépíteni, néha ki kell mondani a valóságot, hogy mikor szembesülünk vele, ne akkor hökkenjünk meg...
Mindenesetre még majd jelentkezem infó cikkeken kívül ilyenekkel is, majd arról is mondjál véleményt! :K

Day 'n' Nite:
Pontosan ez volt a célom, célja az írásnak. És fentebb már ecseteltem, miért oly "rideg" néha a toll, sajnos, ez az élet...és köszönöm, hogy tetszett! :K

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#23) Vakegérke válasza jon_snow (#20) üzenetére


Vakegérke
veterán

Remélem, mi nem veszünk össze.

A fájdalom nem ritkán giccses gondolatokat szül. Állsz a haldokló, vagy halott mellett, és magad sem érted, hogy miként jutnak olyanok az eszedbe, amelyek nem odavalóak.
Túlzó gondolatok, máskor szégyellnéd. Mint egy elfuserált kifestőkönyv. Bátorság leírni, mégis muszáj. Hogy giccses? Lehet, hogy az. Mégis híven tükrözi pillanatnyi elmeállapotát a hozzátartozónak.

Ami pedig az önsajnálatot illeti, csak az érezheti át, aki elvesztett már valakit, aki közel állt hozzá.

Szándékosan kanyarítottam körbe a dolgot. Jól tudom, hogy mi bántja igazságérzeted. Hadd idézzem önmagam:
"Mit is mondott wdtv?
"tul nyalas, es hosszu"
Ilyen puritán stílusban. Szép, ugye? Nagybetű minek, pont sincs a végén. Még jó, hogy a Kultúra rovatban vagyunk. Legalább azt tette volna hozzá, hogy véleményem szerint, vagy bocs, de..., vagy valami ilyesmi."

Nálad ez nem csapja ki a biztosítékot?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24) Hunork válasza Vakegérke (#23) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!
Biztos nem veszünk össze! :N
És dehogynem zavart...csak már hozzászoktam itt a fórumban, hogy sajnos nagyon sokan nem adnak az elemi fogalmazási és egyéb dolgokra. Ez legyen a legkevesebb, ha a mondat, kritika, tanács, vagy bármi egyéb amúgy belefér a kulturált keretek közé. Sajnos a világ olyan lett, amilyenné hagytuk, hogy váljon, olykor felületes, a lényeget elhagyó, és magamutogató. DE ezzel már együtt kell élni.
És az elemzéseddel teljesen egyetértek! :K
És azt is tudom, hogy nem vagyok sem Dürrenmatt, sem Vonnegut, sem Hrabal, de azért igyekszem... :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#25) jon_snow válasza Vakegérke (#23) üzenetére


jon_snow
csendes tag

Ez a "nem veszunk ossze" gondolom inkabb nekem szolt:)

Termeszetesen nem. senkivel sem all szandekomban osszeveszni.
Egyebkent alapvetoen egyet is ertek veled mindket dologban. Teny, hogy az irasban szereplo szituacio eseten elotorhetnek az emberbol ilyen dolgok, amiket normal esetben az ember szegyell. en legalabbis igen, sebezhetonek erzem magam tole. De azt is tudom, legalabbis sajat magamrol, hogy ilyen esetben sokkal inkabb hullamzo a hangulatom es viselkedesem. azaz rendre feltor a tehetetlenseg okozta duh.
Eztis nyilvan embere valogatja, nekem azert hianyzott a sztoribol. vagyis inkabb ugy fogalmazok, hogy ennek hianyaban nehezen, vagy egyaltalan nem tudtam vele azonosulni.

A masik dologban detto igazad van. En is felkaptam volna a vizet, ezt nem tagadom. De abban is igazad van, hogy hatarozottan serto volt ram is nezve az, amit Hunork valaszolt.

(#26) Hunork válasza jon_snow (#25) üzenetére


Hunork
veterán

De abban is igazad van, hogy hatarozottan serto volt ram is nezve az, amit Hunork valaszolt.
Szerintem ilyet nem írt... :N wdtv pár szavára reagált... :K
(én meg rossz hsz-re válaszoltam, van ilyen, de legalább nem puritán stílusban...)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#27) tvamos


tvamos
nagyúr

Hat edes testverem jol kicsesztel velem.
Most megyek, szerzek piat, es jol leiszom magam!

No nem azert, nagyon jo!.. azert!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#28) Vakegérke válasza tvamos (#27) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csak nem érintett vagy?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29) tvamos válasza Vakegérke (#28) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem!

Meg van a magam keresztje... vagy mondhatnam a sajat remeimmel harcolok.
Az en tortenetem korantsem ilyen meghato, vagy szep, vagy szomoru.
Nincs is meg vege... szerencsere.

Csak ujra ateltem, sirtam... magamra vettem, hogy valaki szerrint ez nyalas.
Meg akkor is, ha tenyleg az! Mindegy... ne tudja meg!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#30) Vakegérke válasza tvamos (#29) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megkérhetlek, hogy tárd ki a szíved, és mondd el, ami bánt?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31) Hunork válasza tvamos (#27) üzenetére


Hunork
veterán

Hááát...egyrészt nagyon örülök, hogy tetszett, de nem akartam kicseszni veled... :N :N Valószínűleg egy húron pendülünk... :K Most ne nevessetek ki, de sok év után megnéztem az A.I.-t. A végén, mikor az "anyukáját" kéri a robot srác, hogy támasszák fel, ha csak 24 órára, hát én besírtam...pedig nem olyan film, de mégis...(öregszem, talán ez a titok nyitja... :) )

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#32) Hunork válasza Vakegérke (#30) üzenetére


Hunork
veterán

Hát nem semmi, elolvastam most kettő írásodat, hát a Tudsz te is bolond lenni? fergeteges! King mondta egyszer egy könyvre, hogy "nagyon jó, de miért nem én írtam?" Hm, hát ez jutott eszembe... :C

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#33) Vakegérke válasza Hunork (#32) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm az elismerést. :)

Hadd ajánljam figyelmedbe ezen írásaimat.
Nem vagyok észnél
Lökött szeretet

Az első némileg passzol írásodhoz, a második meg csak úgy...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34) Hunork válasza Vakegérke (#33) üzenetére


Hunork
veterán

Oksa, holnap olvasom, már késő van, és nem szeretnék kapkodni! :N Éjjel dolgozok majd, úgyhogy lesz időm! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#35) Vakegérke válasza Hunork (#34) üzenetére


Vakegérke
veterán

Na, ha lesz időd, akkor talán jó szórakozást nyújt majd legelső írásom, amely azonnal kiemelt lett.
Bronzvörös szabadság

Több ajánlatom nem lesz, elnézést az eddigiekért. :B

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#36) tvamos válasza Vakegérke (#30) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hat... ennyire nem vagyok bator.
Lehet, hogy szegyenlem is....

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#37) Vakegérke válasza tvamos (#36) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem bátorság kérdése.
Ez a közösség eléggé felnőtt ahhoz, hogy megfelelő módon alkosson véleményt. Nem becsülünk le, nem röhögünk ki senkit, főleg akkor nem, ha a lelkét önti ki.

Szerintem mondd el a történeted. Meg fogsz könnyebbülni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38) xnace


xnace
őstag

Nagyon megható a történet. Eddig hál'istennek nem kellett ilyet átélnem, bár nem is vagyok még túl idős.

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#39) tvamos válasza Vakegérke (#37) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azt hiszem, egyenlore en nem vagyok eleg felnott, hogy leirjam.
Tulzottan foglalkoztat, minden napom azzal telik, hogy atertekelem.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#40) Huma


Huma
addikt

Van valami wdtv hozzászólásában. Pár helyen szerintem feleslegesen túlcifrázott.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#41) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Bakker nem kellett volna babfőzeléket ennem mielőtt elolvastam ezt nyáladzást.
Felfordúlt a gyomrom. ;] ;] ;] 666

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#42) Vakegérke válasza Brutális eb (#41) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez az írás érzésekről szól, és a babfőzelék is kivált érzéseket. Mondjuk összehasonlíthatatlanok, de ez most mindegy.

Nem kívánom senkinek, hogy átélje mindazt, amit a férj.
Csak egy kis empátia kéne, rögtön más lenne az elbírálás.

Az én esetem más, nem kellett kórházba járnom.
Feleségem eldőlt, mint egy zsák, és nem tudtam belé életet lehelni, mint ahogy a kiérkezett mentősök sem.

Érintett vagyok, tehát másként ítélem meg az írást. Közel sem írja le azt a vergődést, szenvedést, amelyet a hozzátartozó átél.

Persze lehet, hogy nyáladzás, és pluszként zavarja a babfőzelékkel telt emésztőrendszert, nem tudom. Én csak a koporsót, könnyeket látom, a fájdalmas keserűséget érzem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#43) Hunork válasza Brutális eb (#41) üzenetére


Hunork
veterán

Az, hogy seggfej vagy, nem kell reklámoznod, és főleg, nem ide írnod. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#44) tvamos válasza Brutális eb (#41) üzenetére


tvamos
nagyúr

Van egy ismerosom, akinek a keze kozott halt meg a gyermeke.

Ezen jart az eszem, amior a kisfiam odaadtam az altatoorvosnak.
2 oran at hallgattuk, hogy furjak a kis koponyajat....

Nekunk is a kuszobon kopogtatott a kaszas!

Kozel vagyok a 40-hez, es, ez mar 3 eve volt, de...
egy kez minden este szorongatja a torkom.

Van, aki igy probalja feldolgozni a tragediat.
Azt, hogy nem hagyhatja el magat, nem mutathatja, mit erez.
Mert a kisgyerek, ezt nem lathatja!

Nem tudsz olyat irni, hogy ezt kivanjam neked.
De szegyeld magad! Nem kell mindenhez hozzaszolni!
Sot, tulajdonkeppen elolvasni sem!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#45) jon_snow


jon_snow
csendes tag

megint belepofazok :)
Brutális eb most valoban alpari volt, de a tartalmaval egyetertek.
Meg ha valakinek kivalo empatias keszsege van, akkor sem feltetlenul fog azonosulni ezzel a sztorival, a tulzasai miatt. es a szajbaragossaga miatt.

Kovezzetek meg, de en akkor is ugyerzem, hogy a sztori nem azert szuletett, hogy vki a fajdalmait kiirja magabol. Annak teljesen alszent iras ez. Sokkal inkabb az jon le belole, hogy az illeto sajnaltatni akarja magat.

Mondok egy ellenpeldat. Alex Lifeson, a Rush gitarosa evekkel ezelott nehany honapon belul elveszitette a feleseget es a kislanyat is. tok egyedul maradt. Felpattant a motorjara es eltunt hosszu hosszu idore, aztan amikor visszajott egy instrumentalis gitar temaval ( http://www.youtube.com/watch?v=4bMDsYNjeuE ) jott vissza. nem akarta az emberek pofajaba ragni, h neki mennyire szar.
Sot a Hope-pal abszolut tudok azonosulni, mert az oszinte, es nem var egyutterzest, nem eroltetett.

A fenti iras sokszor inkabb megmosolyogtato. Plane a hozzaszolasok ismereteben.

[ Szerkesztve ]

(#46) Hunork válasza jon_snow (#45) üzenetére


Hunork
veterán

Takarodj ki innét, ha kérhetem, hadd ne kelljen halotti anyakönyvi kivonatot ide másolnom, amit nyilván nem teszek meg sem a te kedvedért, sem más kedvéért. Ha nem azonosulsz vele, és nem KELL, nem mondtam egy szóval sem, akkor legalább ne pofázz bele, már ahogyan te fogalmaztál. Életem egyik legrosszabb döntése volt ide tenni egy novellát, ami már megjelent nem egy helyen, kötetben is...elvileg szabad ember vagy egy szabad országban, számos lehetőséged van, bár persze nem vagy sem szabad, és főleg az ország nem az. Kár, hogy a moderátorok alszanak, bár engem majd ezért lehet, hogy pihentetnek, de az sem érdekel....
(amúgy látom, azóta sem alkottál maradandót hsz-ek terén...)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#47) Vakegérke válasza Hunork (#46) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megbocsáss, elvetetted a sulykot.

Pártoltalak, a továbbiakban nem teszem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#48) jon_snow válasza Hunork (#46) üzenetére


jon_snow
csendes tag

Szova szerinted ide csak az irhat, akinek tetszik az irasod? :) Szanalmas.
Hagy kritizaljam mar az irasodat. szivem joga. amirol tovabbra is fent tartom, h sz@r. es hiaba beszelsz alpari modon azzal, aki ezt le meri neked irni, attol meg rossz marad.
En elhiszem, hogy fajt neked valami. De attol meg szarul irsz. pont.

Es azt is hiaba irogatod, h valahol megjelent irasban, attol se lesz jo. Mas is veszitette el szeretteit, de attol meg nem lesz feltetlenul ennyire erzelgos, aki raadasul keptelen elviselni, ha szembesitik az irasanak hibaival.

[ Szerkesztve ]

(#49) Hunork válasza Vakegérke (#47) üzenetére


Hunork
veterán

Szíved joga. Bár nem tudom, mi késztetett erre?
Ha jól tudom, a fórum alapszabályában benne van, hogy nem lehet másra nézve sértő....stb. hsz-eket megfogalmazni. (most nem idézem, utána lehet olvasni, te nyilván tudod, miről beszélek) Én nekem ezek szerint mindent el kell viselni, vagy a szabályok csak rám vonatkoznak? Az elején még próbáltam a még elfogadható keretek között maradni, és nem vetettem el a sulykot, utána nézhetsz az eddigi több, mint 2000 hsz után, SOHA nem sértettem meg senkit, nem másztam bele senkinek sem a lelkébe, sem a véleményébe. De ez nekem is kijár, mert a szabályok mindenkire vonatkoznak.

MOD: kritikát számtalan módon meg lehet fogalmazni, nem vártam el, hogy mindenkinek tetsszen, de azért a kritika megfogalmazásának is vannak szabályai, alapelvei. Én ERRE értettem!

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#50) jon_snow válasza Hunork (#49) üzenetére


jon_snow
csendes tag

aha, es mi valtotta ki nalad a "takarodj ki innen" felkialtast a hozzaszolasomban? milyen "alapelvet" sertettem meg? pusztan kivancsisagbol

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.