Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snecy20


snecy20
veterán

Ebbe most nagyon mélyen belegabalyodott az Intel. :-/

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2) Raysen623 válasza snecy20 (#1) üzenetére


Raysen623
addikt

Remélem nem ússzák meg következmények nélkül!

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3) arn


arn
félisten

Majd fel ev mulva szoljatok mire jutottak :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4) Hardstyler01 válasza Raysen623 (#2) üzenetére


Hardstyler01
tag

Vajon meglátszik majd ez az egész balhé az éves pénzügyi statisztikákon? :DDD

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#5) NomadND1 válasza Hardstyler01 (#4) üzenetére


NomadND1
senior tag

Persze! Kerekítési hibaként :DDD

(#6) Cifu


Cifu
nagyúr

Tök jó, csak kérdés, hogy a Sandy / Ivy Bridge tulajok lapjaihoz egyáltalán nyújt-e bármilyen supportot a gyártó. Esélyesen nem sokat... :\

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) Fred23 válasza Cifu (#6) üzenetére


Fred23
nagyúr

Olyan messzire se kell majd menni, van egy olyan érzésem. :DDD Még nem néztem utána, de szerintem a 100-as chipsetes (Skylake) lapok nagyja sem kapott, és talán nem is fog kapni új BIOS-t. Bár "érintett a Sandy Bridge, az Ivy Bridge, a Skylake és a Kaby Lake is", tényleg kellemes csalódás lenne, ha valóban minden gyártó minden lapjára jönne új BIOS.

[ Szerkesztve ]

(#8) mpierre válasza Cifu (#6) üzenetére


mpierre
veterán

Már az x99 lapomhoz sincs új bios 2017 júniusa óta... Max jön egy béta, amit csak saját felelősségre... :(((

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#9) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

még szerencse hogy a Gigabyte sosem fog javítást kiadni a 3 éves lapjaira így gyorsan megy majd a gép amíg lerabolják a bankszámlám. másoknak is őket ajánlom a leggyorsabban űrülő pénztárcához!

/s

(#10) Tidus


Tidus
addikt

Én nem tudom hogy ez okozza, de már nem tudok mit kezdeni. Ugyan is a leállításra kattintva nem áll le a gép, csak újra indul. Frissítés után vagyok Skylake-X CPU-val.

(#7) Fred23: Az új BIOS-ok csak a mikrokódot fogják javítani, más frissítést, tuning potenciált, stabilitást nem fog javítani.

[ Szerkesztve ]

(#11) Bandit79


Bandit79
aktív tag

2500k-m van és qvára nem érdekel ez a felhajtás, inkább unom a mindennapos hülyeséget. Rés minden pajzson van ezt már nagyon régen tudjuk. Majd pár hét múlva elővesznek még több cpu-t ,chipet stb. (nem csak intelre gondolok),mert ráfeküdt a jónép. Most mindent hacker, teszter ,kocka ezeken dolgozik.. :) és ahol kód és kulcs van ott rés is... szerintem nyugodjon mindenki le a pcsába.. :D Aki meg nem az kattogjon rajta.
Eddig is megvoltam új Bios nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#12) Ribobon válasza Tidus (#10) üzenetére


Ribobon
tag

Próbáld meg ezt a beállítást:

https://drive.google.com/open?id=1SGXtf_ggG7zZjFhQ8dlWkNrftpVUqN91

Nekem ugyanez volt a gondom Asus Z170-Premium alaplapnál Windows 10 Pro 1709 verziónál, kikapcsolás helyett újraindult. A fenti energiagazdálkodáson belüli beállítás nekem megoldotta a problámát.

[ Szerkesztve ]

(#13) Tidus válasza mpierre (#8) üzenetére


Tidus
addikt

Hozzám megjött tegnap. Élesbe, nem béta.
De lehet hogy ez okozza a leállítási hibát. Próba holnap, BIOS2 update. Ha ez okozza akkor gratulációmat elküldöm az ASUS Support-ba.

(#12) Ribobon: Köszönöm az infót, de jártam ott.

[ Szerkesztve ]

(#14) Ribobon válasza Tidus (#13) üzenetére


Ribobon
tag

https://drive.google.com/open?id=1SGXtf_ggG7zZjFhQ8dlWkNrftpVUqN91

Ez a jó link, az előbb rosszat szúrtam be...

(#15) TK36


TK36
aktív tag

"Szerencsére az Intel szerint a javítás jól halad, így a következő héten már leadnak a gyártópartnereknek egy béta állapotú mikrokódot, ami hitelesítés után az újabb BIOS-okban fog landolni." - akkor ez a mikrokód már jó lesz?

Általában mennyit érdemes várni Inteles alaplapnál, hogy kijöjjön az új, végleges jó BIOS?

(#16) Gyuri27 válasza Cifu (#6) üzenetére


Gyuri27
félisten

Intelnek kéne oda hatni. De miért is tenné?
Pedig illene az összes cégnek egy új, jó biost kitolni még ha 8-10 éves cuccokról beszélünk is.
Persze előbb az újabb cuccokhoz tolják ki. De csinálják a régiekét is.

Amd - Radeon - Ryzen

(#17) syberia


syberia
veterán

Asszem maradok a gyári BIOS-nál. A következő lapomba pedig Ryzen-t teszek.

https://howbad.info/

(#18) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kétlem, hogy az ASUS z87-es lapomhoz jönne BIOS, 2014 őszi az utolsó... Pedig valami win10 helyrerázás ráférne, úgy egy éve fagyogat rajta a windóz (pontosan az anniversary update óta)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) Armagedown válasza Fred23 (#7) üzenetére


Armagedown
őstag

Nekem ASRock H110M-HDV lapom van az említett chipsetel és kiadtak ma egy új BIOSt :)
Még jó hogy olvastam ezt a cikket, mert frissíteni akartam volna.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#20) Hg3X


Hg3X
tag

Ez az egész egyre jobb... :W

Jeff who??

(#21) Gyuri27 válasza Armagedown (#19) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azt azért tegyük hozzá, hogy az a cég eddig is adott ki új biost olyan chipsetekhez amikhez a többiek már évek óta nem. Sőt jó néhány régebbi lapjukhoz win 10 drivert is raktak föl mig a többiek nem.

Amd - Radeon - Ryzen

(#22) Silverchain válasza wjbhbdux (#9) üzenetére


Silverchain
csendes tag

Hogy rabolják le a bankszámládat, mostanában már mindenhol egy második biztonsági szűrőn is átmennek a tranzakciók (sms, autentikátor, tokengeneráló, stb)? Plusz netes bankkártyás vásárlás után kikapcsolod a géped, vársz 1-2 percet, míg a CPU cache törlődik, és nem izgulsz. Tényleg érdekelne, hogy miért kellene felraknom a lassító patch tovább lassító pach-ét?

[ Szerkesztve ]

(#23) Fred23 válasza Armagedown (#19) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nálam ASRock B150M Pro4, és semmi új BIOS tavaly május óta.

(#24) Dtomka


Dtomka
veterán

A korábbi hírnél feltettem a kérdést. Bár ki lettem oktatva, de bejött a jóslat miszerint pár nap és jön 1 újabb hír...., hogy a Skylake-t is érinti a probléma.
Ti tapasztaltatok újraindulást vagy fagyást? Azért kérdezem mert nekem frissült a bios, és eddig (szerencsére) még semmi hasonlót.

[ Szerkesztve ]

(#25) imibogyo


imibogyo
veterán

Az én lapomhoz (MSI Z97 Gaming 3) még nem jött semmi 2016 óta. Programból ellenőrizve a Meltdown ellen védett a gépem, de a Spectre ellen nem... Szóval ennyi... Használom tovább a gépet, aztán majd meglátjuk mi lesz, most ezért nem dobom ki az ablakon... :B

[ Szerkesztve ]

(#26) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

A gigabyte kiadta a bios-t a H170-es lapokhoz is. Szerencsére még nem volt időm feltenni. Egyelőre akkor nem is sietek vele. :D

(#27) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Z170 Fatal1ty-re se jott semmi meg, es ha jonne se tennem fel 😂

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#28) Silεncε


Silεncε
őstag

Láttam az új BIOS majdnem fölraktam az i5 3470 mellé, még jó, hogy nem tettem föl..

(#29) Lacok


Lacok
őstag

"Utólag kiderült, hogy még több Intel CPU vált instabillá az új BIOS-októl"

Kabaré. :C

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#30) Dtomka válasza <Lacy85> (#26) üzenetére


Dtomka
veterán

Asus már kiadta (2018/01/15) a MAXIMUS VIII HERO -hoz.

[ Szerkesztve ]

(#31) Vektast


Vektast
aktív tag

Én egy X58-as lapot nyúzok már tíz éve egy x5650-el és sose frissítettem bios-t, ezután se fogok , winupdate is kinyomva 2 hónapja. :)

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#32) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Nehéz idők ezek az Intel fanboyok számára.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#33) snecy20 válasza Carlos Padre (#32) üzenetére


snecy20
veterán

Illetve még sosem volt ilyen jó AMD-fanboynak lenni, eljött az ő idejük. :o

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#34) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam szerencsémre még nem volt gond a 8600K-val 7C, majd 80-as ucode-on se (bár előbbi csak pár napig futott az UEFI frissítés után, azóta egy driver tölti be a 80-ast, hogy az is megjelent) Windows-al, ahogy a G4400-el C2 ucode-on Linux-al se (utóbbi 24/7 megy, a Linux kernel töltötte be a microcode-ot, EUFI frissítés nincs).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#35) Goblin12


Goblin12
őstag

Még jó, hogy a z390-re várok. :D

(#36) Silεncε válasza Cifu (#6) üzenetére


Silεncε
őstag

Az én Optiplex 7010-emhez a Dell adott ki január 9-én BIOS-t, ami pont ezekre a hibákra hozta volna a javítást. Na így tegye föl az, aki megcsinálta... :W

(#37) Barthezz2 válasza Fred23 (#7) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Az én Asus lapom(B150) szerencsére igen, a, tegnapi cikk után ma fel is akartam este tenni, de ez után a cikk után akkor mégse(skylake)..
Vicc..
Direkt vártam vele(1 hete megvan kb), hátha ilyenek kiderülnek, de hogy sorra minden nap, hát na.

Külön jó, hogy az ME-es hibára kiadott UEFI upgrade is majdnem megölte a lapom, mert befagyott flash közben, de azért még havi 2 BIOS-t tegyen fel az ember, mire végre kaphat egy -30%-os procit, ha közben nem hal meg a lap..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#38) TTomax


TTomax
nagyúr

A lapomra a legutolsó BIOS 2014ben jött,de biztos nem fogom ezért cserélni...X79,4930K@4.7GHz

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#39) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Milyen instabilitásról beszélünk? (gép vagy bakapcsol vagy nem stock beállításokkal, vagy OC-vel már csak 4.05, 4.1 GHz helyett...)

Mikorra várható ezeket kivédő architektúra? 10k-sok, vagy 11k-sok már lehetnek javítottak?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#40) farkas1


farkas1
tag

Z170-A-t frissítettem 3703 bios-ra, eddig minden rendben, nincs semmilyen különös viselkedés (6700K-val).

[ Szerkesztve ]

(#41) Massmurderer válasza snecy20 (#33) üzenetére


Massmurderer
őstag

Hála égnek amd-s vagyok énis,és jókat röhögök most az agyon dicsért intelen,és az intel fanokon :DDD

(#42) Breaker


Breaker
tag

Az én gépem konkrétan nem bootol fol elsőre amióta a hotfix fölment. Ha fizikailag kikapcsolom, el sem jut a Windows bootig, hanem no signal, utana percenként sipol egyet a pc speaker és az 5. után ujraindul magától. Utána minden rendben.

Ezt minden egyes bekapcsnál eljátsza, de csak az elso boot attemptnél.A BIOS-om lassan 6 éves és nincs ujabb.

MSI MPG B550 GAMING PLUS | AMD Ryzen 5800X3D | 32GB Trident RGB G.Skill 3200Mhz | MSI GTX 1080TI ARMOR OC

(#43) janos666 válasza Massmurderer (#41) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Azért számolj utána, hogy leromlik-e AMD szintre ettől az Intel, vagy nem. :P

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#44) Bandi995


Bandi995
aktív tag

Következő gépben Ryzen! :)

(#45) #16939776


#16939776
törölt tag

H67-es asrock lapomhoz több mint 5 éves az utolsó teljes bios, teglasito.bin-t nem hinném, hogy adnának hozzá egyhamar :U

Intelke beveheted a lollipop-om :DD

[ Szerkesztve ]

(#46) paperboy válasza Massmurderer (#41) üzenetére


paperboy
senior tag

Óóó, várd ki a végét, még sorra kerültök Ti is... ;]

[ Szerkesztve ]

(#47) Solten


Solten
addikt

Saor Alba

(#48) -FLY->


-FLY->
őstag

A következő gépemben nem lesz processzor! Betonkeverőre váltok skylakeről.

(#49) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Az E-s variációk (s2011) is érintettek? Gondolom.

(#50) velizare válasza Silverchain (#22) üzenetére


velizare
nagyúr

nézd meg a videót, és mondd meg te!

[link]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.