Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cythyel


Cythyel
senior tag

most terveztem hogy új egyedi házat építek, de ez az M2 majdnem ugyan azt tudja mint amit tervrajzon kezdtem megépíteni... lehet ennél maradok...

(#2) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Elég nagy hiba az USB-C lehagyása az új házakról. Az USB 2.0-t persze még mindig erőltetik.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#3) anaqer válasza Acélfarkas (#2) üzenetére


anaqer
veterán

Mire kellene amúgy a C?

Minden USB-C bemenetű eszközöm (telefon, füles, akármi) USB-A csatival megy a hostra (akár adatátvitel, akár töltőre csatizás)... desktop házakban nem látom a use case-t, hogy C-to-C annyira húsbavágó fontosságú lenne.

(BTW, nekem ennek a háznak a régi "felhajtható motorháztetős" verziója van - azzal én meg vagyok elégedve, itt szerintem kicsit tévútra ment a fejlesztés...)

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#4) DraXoN válasza anaqer (#3) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

A C mindent (sőt többet) tud mint az A, nincs baj azzal, hogy 3x kell megfordítani amíg belemegy a portba, és sokkal kompaktabb.
Ha van port, akkor kevésbé fáj majd ahogy szép lassan lecserél minden USB-A portot...
Egyébként egyre több telefon kábele alapból USB-C USB-C mert a töltő fej is amit adnak hozzá USB-C végű.

Szívesen látnék egy gyors térhódítást rá, de ahogy ez "terjed" ... ez még minimum 10 év lesz (bár laptopoknál jobban eröltetik, így lehet gyorsul... kicsit, bár amíg a gépházak ezt nem követik le addig csak korlátozott a terjedési lehetősége (bár még mindig kapni csak USB 2.0 portot tartalmazó házakat is).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#5) anaqer válasza DraXoN (#4) üzenetére


anaqer
veterán

Uhhh, nyilván a háromszor forgatós téma előttem sem ismeretlen - i430VX körül kezdtem USB-zni, nem kell mesélni a szopódásokról...:D

De tényleg annyi lófütyire sok új USB-A cucc van még (csúcs gamer bill. és egér, 4k webcam, terás pendrive, BT adapter, minden elképzelhető cucc), hogy az nem mostanában fog kikopni. És ez nem véletlen - az RJ45 is eredetileg mit tudott? 10 Mbps. Hol tartunk most, 10 Gbps...?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#6) djyuri válasza DraXoN (#4) üzenetére


djyuri
őstag

Én azt veszem észre még,hogy ahol tényleges USB-C eszköz van a háztartásban, ott csilliós laptopok vannak.
Ahol meg asztali gép/gépek vannak, ott nem futja USB-C eszközökre, vagy a falidugaljas gyorstöltőn kívül semmire nincs igény.
(forrás: sok ügyfelem van ~80+...sulis, tanár, nyugdíjas, vállalkozó és pár suttyó)
Az egyetlen komolyabb stúdiós barátomnál pedig még mindig firewire dedikált kártyával.

Nekem a dedikált USB-C csatit az alaplapomon megeszi egy 4200ft-os dugasztáp a gyorstöltésben, úgyhogy teljesen jogosan nem reklámozom a hasznosságát senkinél :D

[ Szerkesztve ]

(#7) Huntszy válasza djyuri (#6) üzenetére


Huntszy
tag

Szintén zenéz. 18-ban mikor építettem a mostani gépet direkt ügyeltem rá, hogy mindenképp legyen USB-C kimenet az alaplapon mer' az a jövő. Arra nem gondoltam, hogy a gépházon elől legyen (lehet nem is találtam volna), de úgy voltam vele, hogy legalább az I/O panelen hátul lesz ha kell.

Spoiler alert: egyszer nem kellett mióta megvan a gép. Sőt van egy olyan sanda gyanúm h hamarabb fogom lecserélni az egészet (váltás AM4-ről AM5-re), minthogy 1x is használnám.

Ahogy már előttem mondták még mindig nincs nagyon eszköz amihez olyan kábel jár aminek a másik vége is C. Sőt, én már annak is örülök, hogy az utóbbi 2 évben vásárolt nem filléres cuccoknál elkezdett megjelenni a C a micro helyett az eszköz oldalon (de még így is csak elkezdett - össze is húzódik a szemöldököm minden egyes alkalommal ha ~5.000 forintnál drágább termékere még micro-t pakolnak).

Egyébként fránya helyzert mert ha csinálsz egy fejhallgatót akkor a kábel vége A legyen vagy C? Hát A mindenkinek van, C meg talán van pár embernek. Mivel ha nem vagy apple és nem akarsz kitolni a saját vásárlóiddal (disclaimer: nem csak rájuk igaz, de rájuk nagyon) akkor emiatt A-ban fog végződni a kábeled vége. Na de ha minden kábel vége A akkor meg minek drágítsa az alaplap/torony gyártó a cuccot azzal, hogy A mellett C portot is rak fel az olcsóbb termékeire is (biztos vagyok benne, hogy drágább egy C port mint egy A). Bumm, kész is az ördögi kör amiből csak lassssssan lesz kiút.

[ Szerkesztve ]

(#8) AxBattler


AxBattler
félisten

Wáó, ez igencsak mutatós! :C
Külön piros pont az oldalsó I/O panelért, bár akkor lenne az igazi, ha tetszés szerint fel lehetne cserélni, melyik oldalra kerüljön!

Egy időben nagyon rá voltam gyógyulva a kocka házakra, ezt biztosan berendeltem volna. Ma már túl nagynak találom.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#9) zetor2000 válasza djyuri (#6) üzenetére


zetor2000
senior tag

Tavaly vettem használtan 140E Ftért egy Xiaomi Mi Book Air-t, ez egy Macbook Air klón, de a töltőcsatija USB C. Ez talán nem csilliós. A 70E Ftba kerülő Samsung Galaxy A70 (gyenge középkategória mára) is USB - USB C kábellel jött. A monitorom, amit 129E-ért vettem, valami 4K LG (ez mondjuk fain), is tartalmaz USB C bejáratot / töltőportot. Illetve van pár db "dualhead" pendrive-om, 16...32...128GBs, aminek az egyik oldala USB A, a másik USB C, és igen, tudja az A oldala is az USB 3.x-et, azaz "gyors". Melóban néha nagyon jól jött... telefonon USB C, PC-n USB A, és nem kellett kábellel makettkodni.
Ezek azért nem "csilliárd"ba kerülő eszközök, és ez csak egy átlagos fizetésből simán megvehető eszközpark. Én kábé a hazai KSH szerinti átlagot viszem haza - innen az adat, hogy meg lehet venni.
Ja, Alin pár éve vettem egy Xiaomi power bankot, mert van rajta USB C :D és tölti a laptopot, mert a delej is kijön rajta (19V / 12V / 9V / 5V).

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#10) zetor2000 válasza Huntszy (#7) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha fejhallgatót csinálsz, akkor legyen a csatlakozója Jack, és az van mindenkinek :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#11) djyuri válasza zetor2000 (#9) üzenetére


djyuri
őstag

Mindig örülök, ha kivételt találok, mert ott a melóval is hamarabb végzek. Cirka 1 óra kávéval együtt egy win10 telepítés a létező összes programmal.

A legtöbb ügyfelemnél a géppark ér annyit, mint a tavaly vett telefonod.
A mobilok szoktak kivétel lenni, mert egyre gyakoribb, hogy a kábeltv/internet előfizetéshez tudnak venni beépített hitelre évi 1 készüléket. De ott is 50 papír az átlag.
És pestmegyében lakok. Szép amit facebookon mutatnak az emberek, de én pontosan látom mi van nekik otthon, és hát nem szoktam szégyenkezni ezen, hogy én meg csóró vagyok. Mert csak a megfelelés miatt veszik fel az álarcot az iskolában is.
Így nekik én ebayezem a pendrive-októl kezdve mindent, ha ilyen extra kütyü kell. Van két kőgazdag szomszédom. Nem is használnak vezetékes dolgot. Nem is értik mi az az usb-A vagy C. Úgyhogy ha rosszul is fogalmaztam a csilliárdos kütyükkel, akkor igazából a csilliárdos kütyük alig látnak kábelt. Szóval ezt a szót rosszul használtam. De a statom valós alapú.

[ Szerkesztve ]

(#12) zetor2000 válasza djyuri (#11) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát, sajnálom, hogy ilyenekkel szembesülsz.
Nekem van még nagyon régről egy merevlemezes jukeboxom (hordozható mp3 lejátszó, az ősidőkből, még iPod előtti éra), az egyedül USB1.0. Ez olyan tetű lassú, hogy csak na.
Egy USB3.x általában az újabb (5-6 éves) alaplapokon már tuti va, legalább tüskesor szinten. Az enyémen is van, sőt, hátul van egy USB-C -m is, igaz, roppant kényelmetlen helyen. Anyit tudok csak a gépem koráról, hogy a biosa 2014es, én frissítettem, de nem tudom, melyik évben. Talán '15ben. Ennek ~6éve, a lap tuti régebbi, mert 2014ben kitoltak rá egy új bios-t. Akkor az cca 7 éves. Akkor már volt USB-C - nyilván heroin áron.
De az azóta eltelt 7 év alatt elég sokminden megváltozott, az újabb mobilok ~2-3 éve USB-C csatival jelennek meg a piacon.5-7 év alatt 1-2 pendrive, egy töltő, egy merevlemez dokkoló, egy akármi talán nem érvágás... nyilván kevés pénzből macerásabb kigazdálkodni, de aliról/ebayről nem kerülnek többe, mint idehaza a kevésbé fejlettek.
Ideje lépni mindenkinek lassan.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.