Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kleinguru


kleinguru
addikt

Megnézném ezeket az értékeket 100GB írásával is, hogy mit mutatnának illetve hol kezdene drasztikusan esni a sebesség (jó lenne közben mérni a hőmérsékleteket, hogy az is kiderüljön, hogy az slc dram cache fogy-e el előbb vagy a hőmérséklettől kell vissza venni a teljesítményt).

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#2) GodGamer5 válasza kleinguru (#1) üzenetére


GodGamer5
addikt

Igen erről lehetne egy teszt itt a PH-n is, több combosabb PCIe SSD-vel együtt.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#3) Zotya84


Zotya84
őstag

Gyorsnak gyors az M8Pe(G), de sajnos elég meleg is: 20-25°C közötti környezeti hőmérséklet mellett boot után is kapásból 60+°C-kal nyit, pedig a 7950 nem igazán fűtheti fel az alatt 6mp alatt, míg bekapcsol a gép, pláne, hogy rajta van egy EK FC blokk.

Ha MLC-s és hidegebb is lesz a jelenleginél, akkor már az sem érdekelne, ha nem olyan gyors, mint egy 960Pro.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#4) Ciccuka válasza Zotya84 (#3) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ez esetben lehet nem lesz hosszú élettartamú (nyári nagy meleg biztosan nem használ neki)

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5) Zotya84 válasza Ciccuka (#4) üzenetére


Zotya84
őstag

Nyáron sem volt melegebb, csak pár fokkal. (<5) Sőt, ha megizzasztom az egész gépet, akkor sem emelkedik észrevehetően. Az átlaghőmérséklete <61°C, a maxot viszonylag sok virtuális tevékenység alatt tudtam vele elérni, ami 69°C.

Így azért nem aggódom. Meg azért az öt év gar, az öt év gar. (Bár nem akaródzik újrahúzni a rendszert egy ilyen hiba miatt. Adat meg úgysem veszne...)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#6) Archttila válasza Zotya84 (#5) üzenetére


Archttila
veterán

Nos igen, ma mar a fizka sem a regi. Ami 60 fok felett van az mar gaz :D lasd VGA topikok!

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#7) Zotya84 válasza Archttila (#6) üzenetére


Zotya84
őstag

Ez jó. :D

Mondjuk én pont azért építettem a vizet, hogy ne legyen semmi sem túl meleg, de egy plusz házventit (~700rpm /pill) be kellett tegyek, mert a tápban levő szabályozott kevésnek bizonyult a vinyók hűtéséhez is. Így azok csak nyáron, nagy terhelés esetén lépik át 40-45°C közötti tartományt.

A Ryzen óta sokat javult a vizes rendszer hőfoka: CPU-blokk jelenleg a procikupak mellett rögzített szenzoron: 32°C, a GPU-blokké 48°C. (CPU 40, GPU 50, M8Pe 59°), mindezt 26°C-ra távfűtött lakásban. (Tudom, rohadt meleg, de nem tudom a többi lakót rávenni, hogy ez így rohadt sok, vetessünk vissza, mert aludni sem lehet normálisan...) Így azért egy kicsit kilóg a sorból az a Plextor, miközben a gyári bordás (nem fért a rögzítése oda az CHC-122-nek a VGA-tól, de ezt egy rövidebb kártya majd megoldja) PCH is csak 50°C, a vinyók meg 35-36°C-osak hőmérővel kalibrált szenzorok alapján.

Én nem aggódom a 80-90°C-ot el nem érő hőfokoktól. ;)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#8) #16939776 válasza Zotya84 (#3) üzenetére


#16939776
törölt tag

Kérdezd meg a gyártót hogy minek a hőmérsékletét méri és van-e valami célszoftverük ami kiolvassa pontosan.

Fizikai képtelenség hogy 26c°-ról 6 sec alatt 60c°-ot elérje, majd idle-max terhelés között csak 9c°-ot variálódjon a hőmérséklete bárhol is legyen az szenzor. Szerintem nem jó a kiolvasás.

(#9) Ciccuka válasza Zotya84 (#5) üzenetére


Ciccuka
veterán

Samsung-nál 65 foknál már lehet elveszne a garancia.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#10) Lacok válasza Zotya84 (#3) üzenetére


Lacok
őstag

Nekem a 128GB-os változat van a rendszernek közel 2 éve de 50°C fölé nem igazán megy. Lehet, hogy kifogtál egy defektes darabot vagy pontatlan a hőmérséklet figyelő program.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#11) #72042496 válasza Ciccuka (#9) üzenetére


#72042496
törölt tag

De az is lehet, hogy ez egy nettó hülyeség.

(#12) Ciccuka válasza #72042496 (#11) üzenetére


Ciccuka
veterán

Samsung SSD 850 PRO (850 EVO is) esetén például:
Temperature:
Operating: 0°C to 70°C
Non-Operating: -40°C to 85°C

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#13) #72042496 válasza Ciccuka (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

A kiemelt non-operating temperature azt jelenti, hogy -40 és +85 fok közti környezeti hőmérsékletnek lehet kikapcsolt állapotban kitenni. Ez tároláskor, vagy szállításkor érdekes.

Az operating temperature szerintem ugyanez csak bekapcsolt állapotra, de ebben nem vagyok biztos.

A 850 PRO white paperben (PDF, 14 MB) írnak arról, hogy előzik meg a túlmelegedés miatti károsodást. Az SSD-k garanciális feltételeit itt írják le. Hőmérsékletről nincs szó benne. Van, ahol bele lehetne érteni, de az akkor is irreális, hogy megvonják a garanciát mondjuk egy 70 fok fölötti S.M.A.R.T. érték miatt.

Ez nem csak Samsung, mindegyiknél így működik szerintem. Csak én inkább a Samsungot ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#14) Zotya84


Zotya84
őstag

#8) Duracellm... : Ez nem rossz ötlet, erre lehet rápróbálok, de előtte lehet kipróbálom az infrás hőmérőt, hátha hasonló értéket mutat.

#9) Ciccuka: Ez nem egy satás meghajtó, hanem ölég komoly teljesítménnyel bíró m.2 PCIe modell. BTW:
Temperature 0°C ~ 70°C / 32°F ~ 158°F (Operating)

#10) Lacok: Hm, ezek után pláne rákérdek, azt hiszem, de előbb jön az infrás hőmérő, hátha. Viszont az vigasztal, hogy a 128-as nem ilyen meleg, mert akkor elvileg az az M9Pe sem lesz túl meleg.

Egyébként ez a hőmérséklet grafikonja jelenleg, mert moziban voltam, így jó pár órát állt a gép.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#15) #72042496 válasza Zotya84 (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

Borda nélkül is megpróbáltad, hogy mit mutat? Alaplapi M.2 bordánál olvastam panaszokat, hogy rontott a hőmérsékleten, bár, az EK csak nem ilyen.

A 60 fok az nagyon sok. Nekem 960 PRO van, az idle minimum 10 fokkal hűvösebb a szenzorok szerint. Nincs rajta borda vagy ventilátor, egy GTX 1060 van gyakorlatilag fölötte.

[ Szerkesztve ]

(#16) Zotya84 válasza #72042496 (#15) üzenetére


Zotya84
őstag

Ezt nem próbáltam borda nélkül, mert a borda ezen a gyári, így nem szedném le.

Közben olvastam, hogy GoodSpeed is ugyanezzel az SSD-vel, ugyanezzel a problémával küzdött...

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#17) Raymond válasza Ciccuka (#12) üzenetére


Raymond
félisten

Azok a hofokok a kornyezeti homersekletre ertendok nem arra amit a szenzortol kapsz hogy mennyi az SSD (controller chip) pillanatnyi homerseklete.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18) Felhőtakaró válasza Zotya84 (#14) üzenetére


Felhőtakaró
tag

jujj de nagyon imádtam a HD tach progit, ez nem annak egy reikarnációja? annó IDE HDD-t mértem vele hogy mire képes. (azt nem akarom írni hogy mennyire gyors... ) :C

huhh

(#19) CsabyB válasza Zotya84 (#3) üzenetére


CsabyB
csendes tag

Dobj neki terhelést 50gb körüli másolást oda vissza és nézd hogy a teljesítmény esik vagy tartja egyenletessen.
Ha tartja csak az érzékelés kaki.
Ha visszaesik a hűtés/ssd kaki.->go gari

[ Szerkesztve ]

(#20) Zotya84 válasza CsabyB (#19) üzenetére


Zotya84
őstag

Nincs másik olyan meghajtóm, amivel meg tudnám érdemben terhelni, RAMdrive-val meg nem akarok vacakolni.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#21) Reggie0 válasza #16939776 (#8) üzenetére


Reggie0
félisten

Egyaltalan nem keptelenseg.

(#22) #16939776 válasza Reggie0 (#21) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha egy, a működéssel kapcsolatban nem álló, teljesen irreleváns adatot akartak kiíratni akkor teljesen elfogatható a szenzor viselkedése. Abban igazad van hogy megtörténhet, de hogy ez a viselkedés szándékos legyen, azt én nem hiszem el.

[ Szerkesztve ]

(#23) Raymond


Raymond
félisten

Egy teszt: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24) Reggie0 válasza #16939776 (#22) üzenetére


Reggie0
félisten

Egyszeru a magyarazat: eleg nagy a hoellenallasa a kornyezet fele es konvekcios aramlas sem tud kialakulni rendesen. Ennyi mar boven eleg ehhez.

(#25) #16939776 válasza Reggie0 (#24) üzenetére


#16939776
törölt tag

Mérik egy alkatrész hőmérsékletét kontaktban/belül amin kb.: fix teljesítmény disszipálódik, és a bordátol, pcb-től is el van szigetelve? Ennek mi értelme van?

(#26) #16939776 válasza Reggie0 (#24) üzenetére


#16939776
törölt tag

Még ha tesznek egy diódát a borda és a PCB közé, közel beforrasztva a táphoz a lábait, még az sem veszi fel 6 másodperc alatt a 60C°-ot.

[ Szerkesztve ]

(#27) Archttila válasza Zotya84 (#14) üzenetére


Archttila
veterán

Nekem 256GB M8PeG van (borda nélküli változat) és szinte kopra ennyi a hőfok. :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#28) Reggie0 válasza #16939776 (#25) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem lepodnek meg, ha a homero a chipbe lenne integralva. Marmint a vezerlobe. Az pedig eleg jol el van szigetelve a kornyezettol, mert relative baromi sok levego es epoxy veszi korul ami igencsak nem jo hovezeto. Az epoxy hokapacitasa 1J/(g*degC), a sziliciume pedig 0.7. Egy par tized grammos chipet nehany wattal igen hamar felmelegit.

[ Szerkesztve ]

(#29) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

szép csúnya 90' évek dizájnt kapott! brávo.

(#30) Zotya84 válasza Archttila (#27) üzenetére


Zotya84
őstag

Ez ugyan nem vigasztal, de nem is rémiszt meg. Magyarul, vehettem volna azt is, a borda pont szart sem ér. :)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#31) Archttila válasza Zotya84 (#30) üzenetére


Archttila
veterán

"a borda pont szart sem ér" :C

Esetleg olcsóért van ilyen, elvileg jó rá...

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#32) Zotya84 válasza Archttila (#31) üzenetére


Zotya84
őstag

Hát, a gyári bordásról, csak nem fogom leszedegetni, egy ilyen occsóért sem. Akkor inkább érvényesítem a garanciát, amikor úgy alakul. Ha meg nagyon nem akarom újratelepítgetni egy SSD-halál miatt, akkor meg a régi SSD-mre mondjuk havi egyszer nyomok egy klónozást, és ha nagy a gáz, akkor nyomom arról eSATA-n, míg megjön a cseretermék. (Bár itt azért még messze nem tartok, hogy egy kicsit is aggódjam is.) :))

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#33) Barnuss


Barnuss
tag

up+

(#34) Archttila válasza Archttila (#31) üzenetére


Archttila
veterán

Közben meg is érkezett a borda, eddig idle néztem: -11C

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.