Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pug


Pug
veterán

En speciel a regi DC4.0-as kulonallo pumpas kiteket jobban kedveltem, a csicsa ventikrol nem is beszelve :DDD

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#2) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

a pumpában tüsténkedő légkavaró

Az nem inkább vízkavaró? :DDD

(#3) opr


opr
veterán

Ezek amugy ar/ertekben jok?
Nem ertek a vizhutesekhez, csak meglattam, hogy 300 euro egy alapszett, es akkor meg a cpu vrm, vga-n barmi, m2 ssd stb nincs is hutve, tehat boven van meg hova/mire kolteni, ez alapjan vagy 600 euronal allna meg a bolt, de lehet meg tobbnel is.
Tenyleg annyival jobb egy ilyen rendszer, mint egy rezgescsillapitott, kabelrendezett, noctua hutokkel epitett rendes, halk leghutes (ami max a felebol kijon)?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#4) SurciMester


SurciMester
csendes tag

alap vízhűtés 20000 ft procira ez miért is több 80000 rel ? parasztvakítás felsőfokon.

(#5) DEJVID válasza SurciMester (#4) üzenetére


DEJVID
őstag

Mert ez nem egy all in one kit. Teljesítményben sem.

(#6) #16939776 válasza opr (#3) üzenetére


#16939776
törölt tag

Itt a vastagabb/nagyobb rad, és a radiátorra optimalizált ventilátor az ami az extra teljesítményt adja, egy aio-hoz képest, és az az extra, hogy karban tudod tartani ha fogyna a víz, valamint fel tudod szerelni rezgéscsillapítva a pumpát, mert már külön van a blokk-tól.

Toronyhűtővel 1:1 ben nem lehet összehasonlítani, mert az nem működik kielégítően intenzív ház szellőzés nélkül, míg ez szépen megcsinálja magának, ha nem csak be van hajítva a dobozba a radiátor.
Szóval egyszerűen csak a környezetére igénytelenebb, vagy - megfelelő méretű radiátorral - halkabb tud lenni mint egy komolyabb toronyhűtős megoldás.

Ár/érték arányban, EK saját termékekeihez kell nézni, pl.: a közepes szett árát simán el lehet költeni csak fittingre, ha nem vigyáz az ember.

Ezektől függetlenül azt vallom, hogy amit nem lehet "jól" megoldani tisztán léghűtéssel, az valahol alapjaiban egy elkefélt koncepció, és nyugodtan fizesse ki utánna az "adót" a kedves kiötlője.

[ Szerkesztve ]

(#7) Hubba12 válasza opr (#3) üzenetére


Hubba12
senior tag

Ár értékben nem éppen bajnok. De nagyon halk, és a max 50 fokos 2080ti és 50 fokos proci játék alatt elég jó:) Egy noctua hamarabb el melegszik megfelelő légáramlás nélkül a víz az nem. Ja és semmivel nem halkabb egy ilyen nagy hűtő mint a víz.

Csak az ASUS!

(#8) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Nem látok túl nagy különbséget ezek és a mezei AIO-k között. Szerintem ott kezdődne egy komolyabb hűtés hogy fogunk egy ház oldalára felcsavarozható négyzetméteres radiátort, hozzá való szobaventi méretű propellerrel. Addig ez tényleg csak parasztvakítás.

(#9) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

Úgy másfél hónapja nézegetem ezeket az alzanal. Tettem is fel kérdést itt az egyik vizes topicban, hogy valaki próbálta e már.. Valaki kiyprobalta? 🤣😉

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#10) wolfpapa72


wolfpapa72
csendes tag

Aki járatos vízhűtésben és kiszámolja, akkor kb megnyerte a ventik, soft tubing. kábelek és a fittingek árát. Persze, hogy megéri! Egy AIO-val össze sem lehet hasonlítani ( hűtésben sem!).
Mivel ezek egy jó kezdő készletek amihez + egy VGA blokkot + 1 radiátort is hozzá rakhatunk. A fiam gépét is vmikor egy EK Kit-tel kezdtük.. A legjobb...

[ Szerkesztve ]

(#11) wolfpapa72 válasza SurciMester (#4) üzenetére


wolfpapa72
csendes tag

Nem értek vmihez meg sem szólalnák. Használj csak 20ezres AIO-t....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.