Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ha működni is fog, mérget mernék rá venni, hogy csak a Z-s csipszetekkel.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2) Elk_hound


Elk_hound
tag

Én elhiszem, hogy a "foglalatváltásnak" műszaki oka van, csak a f.szom csóválja a fejét... :U
Mint amikor a Tualatin P3 nem ment bele a Socket 370-be... De az AMD-nél is volt fekete/fehér AM3, a vékony meg vastaglábú processzorokhoz.

(#3) ughhh válasza Elk_hound (#2) üzenetére


ughhh
senior tag

Árukapcsolás a szó amit keresel.

(#4) Yutani válasza Elk_hound (#2) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem kell annyira visszamenni, ott az LGA775. Ott aztán volt csak Netburstöt fogadó alaplap, aztán csak Netburstöt és első generációs C2D-t (Conroe), majd jöttek az újabb chipsetek újabb C2D/C2Q és magasabb FSB támogatással. Itt is ez lesz majd, csak FSB nélkül. :D

#tarcsad

(#6) Youri


Youri
veterán

Új év, új socket

RTX ON

(#7) Hunter2 válasza Elk_hound (#2) üzenetére


Hunter2
addikt

A tualatin p3 belement a socket 370-be maximum újabb chipset kellett hozzá. ;)

(#8) FLATRONW válasza #32839680 (#5) üzenetére


FLATRONW
őstag

Az nem az alaplap gyártók döntése, hogy az összes meglévő lábat bekötik-e vagy sem az alaplap felé?

(#10) Reggie0 válasza #32839680 (#9) üzenetére


Reggie0
félisten

Ahogy csokkennek a feszultsegek, ugy no az aram, marpedig ahhoz tobb tuske kell, meg akkor is, ha nem valtozik a teljesitmeny, de akar akkor is, ha csokken egy kicsit.

(#11) Elk_hound válasza Hunter2 (#7) üzenetére


Elk_hound
tag

Nem most volt, de emlékeim szerint azon játszották el, hogy a "nem kompatibilis" lapok pár láb mókolásával mégis kezelni kezdték. :K

(#12) eldiablo válasza Elk_hound (#2) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

AM3/AM3+ nál tényleg volt fizikaikülönbség a lapok között, viszont néhány lap megkötésekkel, de kezelte az AM3+ processzorokat. Láttam olyat, hogy nem is volt a leírásban és megette az FX cpu-t a, lap de olyat is, hogy csak az FX-4xxx ment benne.
A kedvencem a Crosshair IV Formula, ami kezelte az FX-8xxx cpukat, de 250-es ref clock felett lekapcslta a magok felét, mert a foglalatnál elégtelen volt a bekötés az FX-nek.

Na, Intelnél nem lesz ilyen. Pont ahogy 1151-nél sem volt átjárhatóság, hiába tudta volna elég sok lap.

[ Szerkesztve ]

(#13) #16939776 válasza FLATRONW (#8) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha intel nem adta ki az lga 1800 bekötését, mert még "fejlesztik" a rá épülő termékeket. hogyan lehetne előre bekötni az 1700-on még nem definiált (non conection/reserved) lábakat jó helyre?!

Amúgy lehet reménykedni abban, hogy ezek arra lesznek hivatottak, hogy a kakaót osztják szét egyenletesebben, mert a nagyobb összteljesítmény még nagyobb fogyasztással fog járni.
És ehhez nem elég a láb-kompatibilis foglalat, a terheléshez combosabb vrm is kell, ami kiszolgálja árammal. Szóval egyik nélkül a másik mondjuk nem érne semmit -> új lapot kell venni, legalább az utolsó 2 sku alá, az alatta lévőkkel meg AKÁR megbirkózná az 1700 is a jelenlegi állapotában, ha engednék neki.

/Szerintem/

[ Szerkesztve ]

(#14) Komplikato válasza Hunter2 (#7) üzenetére


Komplikato
veterán

Viszont a jó öreg BX lapokba bele ment a P2, P3, P3 Coppermine és a Tualatin is HA szereztél hozzá való átalakítót. EZT a hibát az Intel soha többé nem követte el. ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#15) --ka válasza Elk_hound (#11) üzenetére


--ka
senior tag

Igen, mert a fő gond a feszültség volt emlékeim szerint (a Tualatinnál meg még más is). A Tualatin és a Coppermine FC-PGA kevesebbel is beérte, sőt, mint a korábbi Mendocino PGA.

Szerk.: Komplikato fején találta az Intelt! :)

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#16) Chriss745


Chriss745
tag

Az LGA szó után nem az a szám szokott állni, ahány láb van a foglalaton? Na most ezen 1700 vagy 1800 van? :))

(#17) Gabesz84 válasza Komplikato (#14) üzenetére


Gabesz84
őstag

Ó igen, a régi szép idők. Slot1 es alaplapba tualatin kompatibilis átalakító, és még az OC is ment valamennyire az abit BH6-ban :DDD

(#18) tibaimp válasza Chriss745 (#16) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A cikkben is írja, hogy alapból 1800 láb van benne, de a mostani CPU-kkal csak 1700 van bekötve, ennyi dolgozik csak.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20) Komplikato válasza #32839680 (#19) üzenetére


Komplikato
veterán

Nem. Csak az első eresztés ment bele mindkettőben, amiben ddr2 és ddr3 memóriavezérlő IS volt, de a legtöbb phenom 2 már csak ddr3-al ment. Nekem még hibrid volt a gépben.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#21) eldiablo válasza #32839680 (#19) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Elméletileg Denebig mindegyikben van DDR2/3 vezérlő, de Thuban-al is láttam POST-ot AM2+ lapban, csak utánna elhasalt a dolog. :DDD
Bár ott lehet az Asrock AM2NF3-VSTA volt a szűk keresztmetszet. :DDD

Szerk:
Az összes Phenom II CPU-ban van DDR2/DDR3 vezérlő. :)
Ahogy az i9 9900K-ban is van DDR3/4. :K

[ Szerkesztve ]

(#22) Yutani válasza Komplikato (#20) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem. A legtöbb (ha nem minden) Phenom II-nek volt DDR2 és DDR3 vezérlője. Olyan K10 alapú Athlonnal viszont találkoztam (van is, 5000 a típuszámla), aminek nem működött a DDR3 vezérlője, csak AM2+ lapba lehetett tenni, 2200 MHz-en ment, alacsony fogyasztással. Alkalmas lapban be lehett kapcsolni az L3 cache-t és +2 magot, aztán felhúzni 3GHz-re. Ezzel lett egy 3GHz Phenom II procid. LINK

#tarcsad

(#23) kenwood válasza Reggie0 (#10) üzenetére


kenwood
veterán

"Ahogy csokkennek a feszultsegek, ugy no az aram" :DDD

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#24) ricsip válasza Youri (#6) üzenetére


ricsip
addikt

új év új suck-it

-

(#25) Csabis válasza Elk_hound (#2) üzenetére


Csabis
aktív tag

Nekem volt Tualatin.. 1ghz meg 1.3Ghz is.. Socket 370 volt :)
Specifikációja szerint korai P4 architektúra lehetett. legalábbis erre következtettem.
Mert volt pár dolog ami hiányzott a Celeron-ból is meg a P3 is.. De itt meg volt..

(#26) --ka válasza Csabis (#25) üzenetére


--ka
senior tag

Inkább volt a Tualatin egy ős Core, mint P4.
Sajnos a P4 egy durva zsákutca volt; talán a Northwood magos HT-s procik voltak ár/teljesítmény/fogyasztás/melegedés/kezelhetőség/hűthetőség/zaj szempontjaiból a legjobbak. A Willamette gyenge volt, a Prescott meg melegedett.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#27) jeni válasza Csabis (#25) üzenetére


jeni
félisten

LGA 1800 cikkhez hozzáfűzve pár gondolat sort.
Az LGA 1700 rendszerhez már lehet kapni procit,memóriát (nem sok de van) és alaplapot de a hűtő terén még a LGA 1700 felfogatású hűtő sem áll rendelkezésre elegendő mennyiségben ,ha van a boltban az max 1-2 típus lehet.
Így szerintem az LGA 1800 megtévesztő is lehet egyeseknek.

A BeQuiet hűtő is kapható a boltban de per pillanat egyik sem jó az LGA 1700-ra. A gyártó szerint nem vásárolható meg külön csak akkor kapja meg valaki ha igazolni tudja a hűtőt számlásan és vett melléje bármely LGA terméket az lehet alaplap vagy proci.

[ Szerkesztve ]

(#28) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Olyan lesz mint a Socket8.. :D Többféle proci is mehet bele.. :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#29) Komplikato válasza --ka (#26) üzenetére


Komplikato
veterán

A Tualatin, Pentium M és Core, Core 2 magokat ugyan az a brancs tervezte, a csóri P4 vonalhoz nem volt közük. Mondjuk a 2.4Ghz-es Northwoodot a Tualatin 1.4Ghz körberöhögte, a Pentium M 2.0Ghz proci meg talán még a 3Ghz-es 130W-os forró fejű verziót is. Mire kijött a Pressler, már mindenki Core2-re várt, hála az ázsiai tesztszivárgásoknak.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#30) Komplikato válasza Sanchez638 (#28) üzenetére


Komplikato
veterán

Nekem inkább a mobil S479 jut eszembe, ami valójában 478 lábú volt, és kiszolgálta a P4, Pentium M, Core, Core 2 vonalat is. Persze csak úgy, mint desktoponnazvs775, hogy minden generációhozbúj BIOS, chipset, vrm kellett. ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#31) --ka válasza Komplikato (#29) üzenetére


--ka
senior tag

...azért a 2,8-3,0 GHz-es Northwood FSB800 HT-s P4-eket nemigen szorongatta meg egyetlen Tualatin sem! ...és épp' hogy langyosak voltak. :D
Egyébként én ismerem a sztorit nagy körvonalakban, Csabis volt eltévedve a #25-ben. :R

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#32) Sanchez638 válasza Komplikato (#29) üzenetére


Sanchez638
addikt

Te a Willamette magvas procira gondolsz nem? :) Ott is a s423-as kiadásra.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#33) Komplikato válasza Sanchez638 (#32) üzenetére


Komplikato
veterán

Szerintem nem, már bőven kint volt fél vagy egy éve a Northwood, mire jött ki olyan szintetikus benchmark, amiben az utasítás készlete miatt jobbnak látszott. Csak ugye az általános felhasználásában vagy a kor játékaiban sehol nem jött elő. Az is rémlik, hogy ennek oka az volt, hogy a cache késleltetés mocskos nagy volt, mert így tudott elvileg több adat átmenni a futószallagon. Ezt tetézte az, hogy a celeron verzióban nem csak a cache mérete, de a sávszéllességebis is a negyede volt csak.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#34) kenwood válasza Komplikato (#33) üzenetére


kenwood
veterán

[link]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#35) Csabis válasza --ka (#26) üzenetére


Csabis
aktív tag

Nekem Volt Prescott magos..Cpu.
530J E0 nem volt kazán fajta..

(#36) jokeph válasza eldiablo (#12) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem hivatalosan, de Z170/Z270-es lapok egy jó részénél megoldották modBIOS-al és a szükséges CPU/lap modd-al hogy megy a 8/9-gen, sőt durván mehetett az OC is. :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.