Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PH-User


PH-User
addikt

Köszönöm a csodálatos cikket, élmény volt olvasni! :R

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#2) cOxeR


cOxeR
Ármester

Zseniális összeállítás! Én is remélem, hogy lesz szerencsém egyszer eljutni és csak a töredékét megismerni az általad összeállítottaknak! :K

(#3) Brown ügynök


Brown ügynök
senior tag

Jó ez a cikksorozat! :R

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#4) talmida


talmida
Közösségépítő

Mindenekelőtt Racecamnak köszönöm a kiemelést! :B :))

PH-User, cOxeR, Brown ügynök Köszönöm szépen!! :B

cOxeR én is remélem, hogy sikerül látnod! ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#5) Lauda


Lauda
félisten

Most latom megint alkottal! :C Mar olvasom is! :R

(#6) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Ezt se két perc lehetett megírni :R
Ilyen szép képek után kedve van az embernek ott lenni :)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7) Lauda


Lauda
félisten

Vegigolvastam, a videokat majd potolom. Elkepeszto, nem talalok igazibol szavakat. :B Koszi szepen. ;)

[ Szerkesztve ]

(#8) talmida válasza Lauda (#5) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi, pedig a videó a sava-borsa.. :B

szaszlaci Neked is köszönöm!! ;) ..tényleg nem két perc volt... :B

IN GOD WE TRUST!

(#9) ló úr válasza talmida (#8) üzenetére


ló úr
őstag

Salt Lake Cityben lakik egyik jóbarátom a férjével,imád ott élni :) Idén vagy jövőre tervezem,h én is kimegyek hozzá kis nyaralásra :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#10) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

pár saját fotó innen és egyéb nemzeti parkokból... ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11) talmida válasza Parci (#10) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Parci, ezek a képek gyönyörűek!! :Y Köszönjük a kiegészítést!!!! :R

ló úr Hű, az nagyon szuper! Jó nyaralást kívánok neked! ;)

IN GOD WE TRUST!

(#12) ló úr válasza talmida (#11) üzenetére


ló úr
őstag

Köszönöm :D

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#13) talmida válasza ló úr (#12) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Aztán csinálj ám róla képeket, meg egy jó kis beszámolót! ;)

IN GOD WE TRUST!

(#14) Atos23


Atos23
senior tag

Nagyon szep tajak, es az a templomi orgona brutal sipokkal rendelkezik, nagyon ott van :)

(#15) Stewie:)


Stewie:)
csendes tag

Először is nagyon igényesen megírt cikk. :)
Nagyon szép képek remélem egyszer én is eljutok oda és megtudom nézni és utánna a Grand canyon-t is az is nagyon érdekel.Csak hát ugye rengeteg pénz.De majd egyszer talán. :)

[ Szerkesztve ]

ASRock N68-GS3 UCC, ATI HD4850 1gb silentcell, Amd Phenom II x4 3.20ghz, Kingstone 1600mhz 1x2gb

(#16) ló úr válasza talmida (#13) üzenetére


ló úr
őstag

Hidd el fogok,meg majd a Liszaboni kirándulásomról is,az tuti össze fog jönni idén nyáron. Cájzz kollégához fogok majd kimenni :D

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#17) kmisi99


kmisi99
addikt

Nagyon jó cikk! Ezek a cikkek egyre és egyre erősítik a vágyamat hogy egyszer kijussak az usába!

(#18) sti10p


sti10p
senior tag

Kedves cikkíró, igen szerencsés ember vagy, hogy ilyen helyeken fordulsz meg, ez az utóbbi nekem is uticélom lessz egyszer, mivel magam is Mormon vagyok, az esküvőm pl. szinte biztos, hogy Utah-ban lessz...

XY

(#19) talmida


talmida
Közösségépítő

Atos23, Stewie:), kmisi99, sti10p nektek is köszönöm szépen a hozzászólásaitokat! :R

Stewie:) és kmisi99 Kívánom, hogy teljesüljön minden vágyatok!! :K

sti10p azért én sem túl gyakran fordulok meg ilyen helyeken, de tény, hogy elérhetőbb. Itt még csak 1x voltam..

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#20) Atos23 válasza talmida (#19) üzenetére


Atos23
senior tag

Én koszi, munkambol kifolyolag szeretem az orgonas kepeket, pedig nem vagyok ajtatos mano, de megis egy csodalatos hangszer. :R

(#21) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Köszönöm eme csodálatos írást.Élvezet volt olvasni. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#22) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Ez az egyetlen dolog, amit irigylek az amerikai emberektől...
Nagy részük nem is tudja mekkora kincs az a hely ahol élnek és napról napra rombolják. :F
Nagyon irigylek mindenkit, aki megteheti, hogy elmenjen ilyen helyekre. Sárgább vagyok, mint ez a smiley :R :))

(#23) Solten


Solten
addikt

Csodalatosak ezek a termeszet alkotta kepzodmenyek... :) Az indianok kezmuvessege se semmi... :)

Saor Alba

(#24) talmida válasza BalaNce87 (#22) üzenetére


talmida
Közösségépítő

..és, ami még furább, hogy sokan egész életükben ki sem mozdulnak a négy fal közül. :( Négy fal alatt értem a saját települést.

domperke, Solten Köszönöm! ;)

Atos23 Csak nem hangszerkészítő vagy? :Y

IN GOD WE TRUST!

(#25) keIdor


keIdor
titán

Usual: :R

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#26) Runner_fxr válasza talmida (#24) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Bizonyos szinten igaz, azért nem minden pénz kérdés. Egy egy kirándulást lehet szervezni szép helyeken kevés pénzből is. De azért pl ilyen helyekre eljutni a legtöbb Magyarnak álom marad. Még arra sincs pénz, hogy nyáron 1 hetet a Balatonon töltsenek nem ,hogy az USA. Van épp elég gondjuk. Egyet tehet a Magyar, fogja magát és lelép külföldre melózni, feltéve ha tud idegennyelvet. És akkor lesz pénze elmenni szép helyekre is. Máskülönben marad a "4 fal".

Amúgy nekem egyáltalán nem a szívem csücske az USA. Pedig nagyon szeretem a Hip-hop kultúrát. Főként a 80-as 90-es évekbelit. Viszont nem szeretem Amerikát mert rengeteg népbutító, baromság áramlik onnan. Ettől függetlenül gyönyörű helyek is vannak ott. És ha lehetőségem lesz rá biztos elmegyek megnézni. Utah állam gyönyörű. Ide mindenképpen. Meg úgy összességében, szívesen megnézném Amerikát testközelből de ,hogy oda nem költöznék az biztos. Engem egyébként még Kanada is érdekelne, mivel nagyon rég óta hegyi kerékpározom és Whistler-ben van világ legkomolyabb kerékpáros parkja.

Whistler MTB Park

Brian Lopes - Whistler Bike Park 1080p

[ Szerkesztve ]

(#27) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Egyébként erről a cikkről nekem a Call Of Juarez nevű játék ugrott be. Abban voltak ilyen tájak! :)

(#28) talmida válasza Runner_fxr (#26) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Amikor a 4 fal között maradásról beszéltem, nem a magyarokra gondoltam, hanem az amerikaiakra. :B Ha hiszed, ha nem, sok amerikai nem látta ezeket a tájakat. :N Nekem vannak olyan ismerőseim, akik Floridán kívül még sehol nem voltak. :D

Persze, tudom, hogy a pénz nagy akadály. :((( Azért is csinálom ezt a sorozatot, hogy aki sehogy sem tudna eljutni ide, még az is élvezhesse egy kicsit pár kép erejéig. :B

A hegyi kerékpározáshoz sok sikert kívánok! :R Magaddal hozod majd a bicajodat, vagy Canadában bérelsz egyet? Bocs az analfabéta kérdésért. :B

Keldor papa köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#29) blunt válasza talmida (#28) üzenetére


blunt
aktív tag

magyarországon is hány ember van, aki ki még csak a pannonhalmi apátságot sem látta. például... szóval ez mindenhol előfordul. nyilván a nagyobb számok törvénye alapján...

(#30) tiv83us válasza blunt (#29) üzenetére


tiv83us
veterán

Ezt akartam mondani. Floridaban kozel ketszer annyian elnek, mint Magyarorszagon. Es azert jopar magyar is elmondhatja magarol, hogy meg soha nem volt a hataron kivul.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#31) blunt válasza tiv83us (#30) üzenetére


blunt
aktív tag

így van. vagy amikor a magyarok (vagy behelyettesíthető bármilyen másik nemzettel igazából) fikázzák az amerikaiakat, hogy jaj de buták azt se tudják hol van budapest (például).
nemes egyszerűséggel meg szoktam kérdezni, hogy miért, te tudod hol van Michigan? Vagy Seattle? Vagy TX? :) Szóval a kulturális érdeklődés inkább egyénfüggő mintsem nemzetfüggő. SZVSZ.

[ Szerkesztve ]

(#32) Runner_fxr válasza talmida (#28) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hát igen az azért tényleg durva. De ez azért az Amerikai lustaságból is fakad nem?

A cikk sorozat egyébként nekem is tetszik, saját tapasztalatodat megosztod velünk és kicsit olyan mintha mi is ott lettünk volna. :)

A bicajom mindenhova jön velem, Ausztriában már jó párszor voltam. Ott is vannak gyönyörű helyek és remek kerékpáros parkok. Leogang pl, itt voltam. Egyébként nem hülye a kérdésed mert sokan bérelnek bicajt, pláne akinek nincs erre a célra alkalmas bringája. Mert azért igen borsos az ára még használtan is. Én közel 1 millió-ból építettem a bicajom. Bírja a kiképzést! :)

Kanadára egyenlőre nincs pénzem sajnos, viszont nyáron megyek ki Németországba melózni és ha minden jól megy ott is maradok. Akkor már lesz rá pénz.

[ Szerkesztve ]

(#33) talmida válasza blunt (#29) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Na, ja. Nem akartam nagyon lehúzni a saját "falumbeli"eket, de itt némelyek, még a közeli tengerpartra se mennek ki évekig!! :( Hogy ez mi, lustaság vagy közöny, nem tudom? :F Nekem furcsa. Mondjuk azt magunkon is megfigyeltem, hogy amikor ideköltöztünk, szinte minden héten kimentünk, most meg egyre ritkábban. :B
Talán, mert mindent meg lehet szokni..

Runner_fxr Köszi! :) Sok sikert kívánok a németországi útadhoz! :K
Versenyszerűen űzöd a hegyi bicajozást?

IN GOD WE TRUST!

(#34) Atos23 válasza talmida (#24) üzenetére


Atos23
senior tag

Nem vagyok készítő, de nagyon sok régebben elkészített orgonát javítok különböző egyházaknak :) Ugye már ezekben is elektronika és számítógép van :)

(#35) Stewie:) válasza talmida (#33) üzenetére


Stewie:)
csendes tag

"Mondjuk azt magunkon is megfigyeltem, hogy amikor ideköltöztünk, szinte minden héten kimentünk, most meg egyre ritkábban. "

Gondolom az újdonság varázsa hogy akkor minden héten kimentetek M.O.-n meg ugye jó sok km-ert kell utazni hogy tengert lássunk. És milyen kint Amerikában? Én is tervezem hogy lassan ki kellene menni csak még is kíváncsi vagyok milyen is oda kint Magyar szemmel. :) Köszi a választ.

ASRock N68-GS3 UCC, ATI HD4850 1gb silentcell, Amd Phenom II x4 3.20ghz, Kingstone 1600mhz 1x2gb

(#36) Endreas


Endreas
tag

:C
Ez valami gyönyörű.
Én is szeretném egyszer élőben is látni!
Még nem olvastam de a képek lenyűgözőek!!! :K

Kérdezz.

(#37) Atos23 válasza Stewie:) (#35) üzenetére


Atos23
senior tag

Ne tervezgess, a gondolkodás a tett halála. Indulj míg fiatal vagy :)

(#38) Atos23 válasza Atos23 (#37) üzenetére


Atos23
senior tag

Egyébként engem egy fél áron is eladhatatlan, nem hiteles ház eladása tart csak vissza az indulástól :(

(#39) Stewie:) válasza Atos23 (#37) üzenetére


Stewie:)
csendes tag

Egyenlőre az tart vissza hogy gyűjtögetem a pénzt repjegy stb, szerencsére kint élő barátaimnál meghúzhatom magam egy időre míg sikerül munkát találni stb. sajnos amúgy sem vagyok egy határozott ember, szóval inkább előre tervezek és ha már tudom hogy "tuti a dolog" akkor indulok el.

ASRock N68-GS3 UCC, ATI HD4850 1gb silentcell, Amd Phenom II x4 3.20ghz, Kingstone 1600mhz 1x2gb

(#40) Runner_fxr válasza talmida (#33) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Köszönöm! Nagyon várom már, szerencsére élnek kint rokonaim és hozzájuk megyek, így lesz azért segítségem. Számomra Ausztria és Németország maga a bringás paradicsom, így nem kérdés, hogy oda akarok menni. Ami miatt még itthon vagyok, az a Német nyelvtudás hiánya. Most járok nyelviskolába és amint elvégzem megyek ki.

Régebben versenyeztem, de már jó ideje csak hobbiként űzöm ezt a sportot. Nem hiányzik a versenyzés, túratempóban szeretek bicajozni és a tájban gyönyörködni. És persze hegyről leszáguldást (Downhill) is kedvelem.

Egyébként Amerikába munkavállalói vízumot szerezni nem egy egyszerű feladat ha jól tudom. Jól tudom?

[ Szerkesztve ]

(#41) blunt válasza talmida (#33) üzenetére


blunt
aktív tag

Szerintem csak hozzászoktak már ;)
Tudod, egy túristának ez nagy móka, hogy kimehet a 20 méterre lévő tengerpartra, de egy olyan embernek, aki mondjuk már 3-5-10 éve (vagy mióta megszületett) ilyen közegben él, annak ez semmi extra.

Köszi amúgy a cikket, nagyon jó!

[ Szerkesztve ]

(#42) JanFe


JanFe
aktív tag

Koszi a cikket. Tetszet :)

"There is nothing permanent except change"

(#43) talmida


talmida
Közösségépítő

Atos23 Az orgona-javítás szép szakma. :R Fiam is javítgatja az itthoni öreg pianot :DDD Szétszedte, kitisztította, fölhangolta, stb, most a billentyűk burkolatát akarja lecserélni, mert némelyik törött. Sok sikert kívánok a ház eladásához! ;)

Stewie:) "Amerika" legnagyobb része fejlett, modern, igényes és tiszta. Sajnos ez nem mondható el a mi kis városunkra, ettől függetlenül én nagyon szeretek itt élni. :K Amikor ebbe a városba költöztünk, nem a látvány vezérelt bennünket, hanem az egyik fiúnk továbbtanulása...., aztán itt ragadtunk. :B A tengerpart csodálatos, de a település fele nagyon szegényes, lepusztult, elhanyagolt. :(( Az emberek nagyon kedvesek, segítőkészek. Sok barátunk van, és emiatt sem akarunk tovább állni. :B
A kimenetellel kapcsolatban szerintem is, amennyire lehet, biztosra kell menni. :B

Endreas Köszönöm! :) Kívánom, hogy sikerüljön! ;)

Runner_fxr Ha van egy kis tőkéd és veszel egy üzletet, akkor nagyon egyszerű. :D

JanFe, blunt Köszönöm!!! :R

blunt Ez így van. Mondjuk nem a 20m-re lakókra gondoltam, hanem, akik kb fél órára (kocsival :D ) laknak a parttól. :B

IN GOD WE TRUST!

(#44) Lauda válasza talmida (#43) üzenetére


Lauda
félisten

Te pontosan melyik varosban laksz? :) Lehet irtad mar, csak nem emlekszem ra.

(#45) keIdor válasza tiv83us (#30) üzenetére


keIdor
titán

Azt azért tegyük hozzá, hogy nagy részük azért nem volt külföldön, mert nem is érdekli. Nem egy ilyen embert hívtam már magammal, de nem, talált kifogást és nem érdekelte. Én 21 európai országban jártam már, de nem azért, mert olyan hű de sok pénzem van, mert nincs, maximum kicsivel az átlag felett. Inkább csak szerencse kérdése, illetve mindig is keresem a lehetőséget. Gondolom Floridában és a világ más pontjain sincs ez másképp. Aki akar, annak sikerül, aki meg nem akar, az így járt.

#33: Nem érdekli, nem is az, hogy lustaság, vagy szegénység, egyszerűen nem érdekli. Van egy ismerősöm, aki Budapestet is évente egyszer hagyja el, akkor se megy messzire, max csak ilyen Gyöngyös, Székesfehérvár távolságra. Ilyen, nem tudok mit csinálni vele... leszarja. :D

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#46) keIdor válasza talmida (#43) üzenetére


keIdor
titán

Amúgy csinálsz majd képeket a városról, ha megkérlek. Meg jöhet tengerpart is! Azért kíváncsi vagyok, hogy nálatok mit jelent a lepusztult, elhanyagolt. Gondolom azért nem azt, mint amit Európában Ukrajna, Románia stb. jelentenek. :DD (Magyarország is erre tart) Sajnos még úgy jó 5 évig nem tudok kimenni, úgyhogy addig várás van. :(

Lauda: Pensacola rémlik.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#47) talmida válasza keIdor (#46) üzenetére


talmida
Közösségépítő

OK, a következő napokban (hetekben ;] ) csinálok majd friss képeket. :K

Lauda Igen, Keldor papa jól emlékszik, Pensacola. :B

IN GOD WE TRUST!

(#48) Lauda


Lauda
félisten

Koszonom! :)

(#49) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Már megint egy csodálatos útikalauz. :C

Lassan ki kéne adni könyvben mindkét nyelven.... :U
Aztán a befolyt összegből bejárjuk újra.

(#50) talmida válasza SzalaiG (#49) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi szépen! ;) Szerintem ez csak online versionban jó. :D

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.