Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) noisia


noisia
aktív tag

Igényes, szép! Grat!

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#2) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Nagyon jó lett, gratula! Igazából nem is értem miért nem egy ilyen előlapi panelt adtak az Asus lapodhoz inkább a hátlapi helyett.

(#3) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Pofás! :R

(#4) Televan74


Televan74
nagyúr

Jól néz ki.Szép munka.
Mondjuk ez csak USB 2 -es előlapi házakhoz kell.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5) dragonfx


dragonfx
veterán

tök jo.
ilyen mérettel a floppy helyre is befér nem márha van olyana mai gépházakon egyáltalán.:D
amugy faja ja.
lenne egy kérdésem mert nekem is van egy ilyne problémám.
nekem az asus laphoz nem adtak ilyen csatlakozott lehet ilyet venni?
ja és mintha láttma volna ilyen az alalapi nagy 20 tüs meleltt lenne valami specko csati amire ha rányomok egy meg nem lévő kábelt kakor usb3.0 jön ki belőle?
ez aza kábel ami az első oldalon van?
:U

[link]
na ami ott alul van a nagy kék és a saták között a a memoriafoglaltok alatt az lenne az a csati? :U

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6) Bari


Bari
Modder

Gratulálok, jól sikerült :C
A helyére szerelve nagyon gyári kinézete van

Üdv: Bari

(#7) ronson válasza dragonfx (#5) üzenetére


ronson
őstag

Az ebay-ről rendelhetsz kompletten 3,5-es helyre valót 8$-ért.

[link]

(#8) echterion


echterion
nagyúr

Ügyes munka, gratulálok. :C
Sajnos nekem nincs olyan lapom, amin ilyen csati van, csak hátsó usb3 van rajta. Arra kellene megoldást találnom, hogy az elől legyen és igényesen is nézzen ki. Majd talán egyszer megjön az ihlet nálam is.

**********

(#9) bagkri01


bagkri01
őstag

Gratula a munkádhoz. Csak a képeket néztem meg, de ha egy boltban látom, elhiszem, hogy gyári. Nagyon igényes kivitelezés :R

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#10) #98593280


#98593280
törölt tag

2500 Ft-ért lehet ilyent venni:
BitFenix USB 3.0 Front Panel

(#11) sing1ep1ayer válasza #98593280 (#10) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Akkor mostmár tudjuk mennyit spórolt egy kis kreativitással és kézügyességgel a szerző. :C

(#12) SidCorky


SidCorky
senior tag

Gratula, nagyon jó lett, tényleg olyan mintha gyári lenne :C

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#13) mghltm válasza dragonfx (#5) üzenetére


mghltm
addikt

igen, az az elolapi usb3 csatlakozoja a 24-es tapcsati mellett

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#14) #98593280 válasza sing1ep1ayer (#11) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ha vkinek van türelme és ideje ilyenekkel szórakozni, tegye:)

(#15) TK36


TK36
aktív tag

Le a kalappal, szép munka.
Jó kis írás.

"Letapogattam a méreteket egy tolómérővel" - szép műszaki leírás. :DDD

Az egész munka mennyi időbe telt és kb. mennyibe került mindennel együtt?

(#16) joecontra


joecontra
addikt

Ötletes és gazdagon illusztrált, köszönet érte! :K

Üdv,
J

(#17) tacsk0


tacsk0
aktív tag

Heloo!

Pofas kis bovites. Muszaki rajz az elejen emlekeztet a heti 2x4 ora rajzolgatasra:)

(#18) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Szépen megcsináltad!

(#19) McDog


McDog
aktív tag

Nagyon jó lett.

(#20) r-chee


r-chee
őstag

Szép lett a végeredmény, grat! :)

Mivel jelenleg nincs gépházam, és (elég rég óta) tervben van egy saját készítésű, s adtak ASRock deszkámhoz egy ugyanilyen hátlapi USB3-as panelt, én is azzal tervezem majd megoldani az előlapi USB kérdést.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#21) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Nagyon jó lett, de a hegesztéssel kapcsolatosan annyit jegyeznék meg, hogy nem lett volna muszáj azt végigvarrni! Két-két fűzővarrat rutilos elektródával, és nem kellett volna annyit csiszolgatnod, és ennyi hőbevitel nem is húzza el jelentősen az anyagot.
De azért, UP! :R

when the sun shines, we'll shine together

(#22) danikollar


danikollar
őstag

Tényleg jó lett! Szép munka!

(#23) dragonfx válasza ronson (#7) üzenetére


dragonfx
veterán

hu ez nagyon király ilyne kéne itthon.
eza bitfenixnek ami lentebb van is ilyen a csatlakozoja? :U
honnan tudom amugy hogy az usb.m 3.0 modban üzemel?
nekem egy 2.0ás pendriveom van...egy kb 1m.es kábelre rakom és kb 3000kb.tal másol, ir, ... :O ..nem kevés ez? na meg a telom memokarijára is ugyanez igaz?
lehet a kábel az oka? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#24) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Ilyen piri munkánál nem kell feltétlen mágnes, egy darab szabályos léc, egy 40x40-es darab alu, ehhez odapárhuzamszorítózod, és jó is lesz.
Amúgy a végeredmény rendben van, meg a házon belül nem látszik, aminek nem kell.

(#25) sz.istván


sz.istván
tag

Ügyeeees...!!! :C

(#26) szab.tam


szab.tam
nagyúr

az optikai fölött ott a gyári panel.
szeritem ez konkrétan szebb.... :C

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#27) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a szavakat!!! :R
Egyesével nem válaszolok mindegyikre. De mindet köszönöm!

Boldog Karácsony és pont ma vagyok 1000 napos, ez a cikk egy remek ajándék hogy ma került ki!!! :)

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#28) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Mindenkinek köszönöm, néhány kérdésre a válasz: :)

(#5) dragonfx: Ha a lapod úgy néz ki a képen, akkor ezvileg az az. De nézd meg mivan fölé írva. Nekem ez áll mellette: USB3_34 :U

(#8) echterion: Egy olyat eltudnék képzelni ami szép is lehet, hogy: veszel egy hosszabítót hozzá, bedugod hátra, azt visszavezeted a ház elejéhez, és csinálsz egy hasonló panelt. Csak a vége rögzítését kéne megoldani, de arra is van pár ötletem! :)

(#15)TK36: ;] körülbelül 4 nap alatt csináltam meg, de 2 napba is belehetett volna sűríteni. 2 doboz festéket vettem össz vissz. :B

(#21) mexicanraven: Hát igen, de végigvartam miután nem tetszett a pontozás minősége. :) :U CO2-kellet volna. :)

(#24) zolikaDB: Ez igaz, de akkor nem gondoltam semmi más alternatívára, hanem megpróbáltam megoldani. :) :R

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#29) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Szép munka, és tetszenek az "intedrált bannerek/vízjelek" a képeken...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#30) dragonfx válasza ViiiiktorOC (#28) üzenetére


dragonfx
veterán

aha köszi ezt a számot megnézem.
de amugy ez csak opcionális hogy adnak hozzá ilyen előre kivezethető kábelt?mert anélkül belefogni nincs értelme.
kábel 2500, maga az egész 3500.
ingyne kábellel más a szitu...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#31) viktor82


viktor82
őstag

Elárulnád hol vetted ez az usb hubot? :R

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#32) Coolmat


Coolmat
őstag

Igényes munka, gratula! :R

ShellKretor #10: Ezt az 5,25-öst pont nem ajánlanám. Személyes tapasztalat: a kábele 90(!)cm-es, amire még rádugtam az 1m-es kábellel rendelkező USB3-as külső HDD-m, nem nagyon működött (ill. ha mégis felismerte a Windows, akkor egyből a formázni szerette volna). A külső vinyót rádugtam külön árramforrásra is, de úgyse akarta az igazat, egyszerűen elvesztek az adatok ezen a közel 2m távolságon... Szerencsére engusz jófej volt, és kicserélte kis ráfizetéssel egy ilyenre. Ennek már csak 60cm-es a kábele, és rendesen működik vele a külső HDD-m is, de azért ez is érzékeny külső behatásokra, pl. kicsit meglököm a lábammal az USB kábelt, máris elveszti egy pillanatra a jelet és újra felismeri a Windows a HDD-t.

[ Szerkesztve ]

(#33) r-chee válasza viktor82 (#31) üzenetére


r-chee
őstag

Az alaplaphoz kapta az USB3-as kivezetést, abból faragta össze. Nekem pl. ilyen, floppy meghajtó helyére szerelhető kivitelben van (ami hasonlóan szétcsavarozható):

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#34) viktor82 válasza r-chee (#33) üzenetére


viktor82
őstag

Közben találtam az ebay-on haszonlót amivel tudom a HAF X házikóm első usb3 csatlakozóimat az alaplapra dugni!
usb 3

[ Szerkesztve ]

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#35) Andrew_31


Andrew_31
Modder

Szia. Jó lett. :R

(#36) dragonfx válasza viktor82 (#34) üzenetére


dragonfx
veterán

ingyenesen elhozzák Mo.ra?még van ilyen?vagy ez csak kamu? :U
megéri amugy és aztán lehet eszkebálni :))

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#37) viktor82 válasza dragonfx (#36) üzenetére


viktor82
őstag

Igen,ingyenes a kiszálitás :K

[ Szerkesztve ]

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#38) DarkDeer válasza echterion (#8) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Nekem sem volt az alaplapon USB 3.0-ás csatlakozó, csak hátul volt 2 db 3.0-ás csatlakozó. Én vettem egy ilyet a gépembe: Delock 61828. Ehhez jár 5,25"-es és 3,5"-es fiók is, eldöntheted melyikbe szeretnéd beszerelni.
Delock

(#39) Dreamweaver7


Dreamweaver7
csendes tag

Szép, pontos munka. :K
Külön tetszik, hogy a munka előtt tervrajzot is csináltál hozzá, korrekt.

(#40) sing1ep1ayer válasza DarkDeer (#38) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Közel 5 rongy azért elég súlyos ár 2 előlapi kivezetésért. Valakinek az egész háza kerül annyiba. Nem mondom hogy nem jó cucc, de az elsőnek belinkelt ebayes móka sokkal pénztárcakímélőbb a maga cirka 1800 forintos árával, amiért ráadásul ki is szállítják. Még a ShellKretor által javasolt Bitfenix-féle megoldás is csak 2,5k, bár annak a rövidsége miatt bajos lehet a rögzítése egyes házakban, előfordulhat hogy "lógni" fog.

(#41) ronson válasza sing1ep1ayer (#40) üzenetére


ronson
őstag

A Delock cuccokat, az ebayt nem ismerő hülyék és a használni nemtudó balfaszok miatt hozták forgalomba, igen csak csak szép árréssel, "aki hülye, fizessen" alapon.

(#42) DarkDeer válasza sing1ep1ayer (#40) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Az Ebay-es 1.800 Ft-os cucc nem jó és a Bitfenix-es sem jó, mert azok alaplapi tüskesorra csatlakoznak! Én olyat linkeltem ami a 2 db hátsó portba csatlakozik, mert nekem és Echterion-nak ilyen kell. Ezek mindig drágábbak sajnos. Én fél éve vettem 3.900Ft-ért. Sajnos az Ebay-en akkor nem találtam hátsó portra csatlakozó változatot.

[ Szerkesztve ]

(#43) atike


atike
nagyúr

Le a kalappal, szép munka! :R

Csak átszaladt a szemem a hozzászólásokon, de úgy láttam, hogy más is megkérdezte már - készen nem lehet kapni ilyen technikát? :U

(#44) szab.tam válasza atike (#43) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"készen nem lehet kapni ilyen technikát?"

és? :U
attól még lehet készíteni, saját szájíz szerinti és kinézetű, egyedit.
ez a modding egyik lényege...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#45) iMaverick válasza atike (#43) üzenetére


iMaverick
addikt

Pénzt én sem szoktam az előlapi USB-re költeni! Mondjuk én nem ilyen floppy helyre beszerelhetőt szoktam csinálni, hanem egyenesen a kisfloppy takarólemezébe szoktam belefarigcsálni. Nem túl elegáns, de 0Ft-ba kerül.

Most hogy olvasom az USB3-as verziót... Hmmm lehet a játszós gépnél át kellene nyergelni USB3-ra?

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#46) DiVaD


DiVaD
senior tag

Tetszetős! :)
Ügyes munka! :R
A matt festés nekem valahogy gyárilag jobban tetszik, lehet amiatt, mert mindenhol ezt a fényes festést tolják az arcunkba. :U

(#47) SüdiLaller


SüdiLaller
aktív tag

Tetszik a dolog, én a floppy takaróba egy relés kulcsos kapcsolót fúrtam be, és az egyik tároló winyóm sata power (+) kábelét hurkoltam rá, ezzel megszakítva. Ha nincs a kulcs elfordítva, nem látszik a winyó amin a saját cuccaim vannak. Mivel néha más is odaül a gépem elé, kézenfekvőbb volt így elrejteni, mintha letitkosítottam volna az egész kötetet, főleg hogy 300 GB feletti a mérete. Nem voltam józan ezért a hangot vegyétek le :DD Ha van érdeklődés teszek fel képeket a folyamatról.

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#48) iMaverick válasza SüdiLaller (#47) üzenetére


iMaverick
addikt

Állat a videó! A hangokért külön dicséret jár!! :R

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#49) Dreamweaver7 válasza SüdiLaller (#47) üzenetére


Dreamweaver7
csendes tag

A hang nagyon ott van. (Zsír. Hehe.) :DDD

(#50) SüdiLaller válasza iMaverick (#48) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

:B :C akkor megnyugodtam, mielőtt megosztottam, gondolkoztam egy hangsáv cserén pedig :))

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.