Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csudri


csudri
őstag

Ez marhajó, jobban tetszik, mint egy külső merevlemez ház. És így, hogy nincs dobozba zárva a vinyó talán még nem is melegszik annyira! Éljen-éljen!

(#2) sto1911


sto1911
veterán

Ez lehet, hogy lama kerdes, de nme baj az, ha allitva van?

(#3) Findzs


Findzs
addikt

én annak örülnék ha lehetne kapni 3,5 hdd házat vagy átalakitot usb-set amihez nem kell külsö táp hanem elég lenne neki mundjuk 1-2-3 usb is
az lenne csak kaffa :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#4) zsiga667 válasza Findzs (#3) üzenetére


zsiga667
addikt

Számold ki hogy mennyi áramot tud leadni egy USB-port, keresd ki egy tesztből hogy mennyit fogyaszt egy átlag vinyó felpörgéskor, és rájössz hogy mért nincs ilyen. ;)

(#5) Muton válasza csudri (#1) üzenetére


Muton
addikt

és még sokkal jobban is hallod! Éljen-éljen! ;]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#6) boba6


boba6
aktív tag

ez nagyon faja :C
ötletes
beszerzek majd egy ilyet
a csak ilyen rádugós, ház nélküli kütyüket úgyis mindig elhagyom :B

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#7) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Nagyon tetszik, bár nekem kicsit batár... ;)

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#8) PrinczA


PrinczA
őstag

Hol is lehet ezt kapni?

(#9) Borisz76


Borisz76
veterán

Ötletnek jó....de sajnos a ma elterjedt ( általam is használt ) HD-s anyagok mérete miatt lassú neki a USB 2.0-ás csatlakozó.

Azért egy UP a jó ötletnek.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#10) Pompi válasza Borisz76 (#9) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Mi lassú benne? Lassú rámásolni vagy lassú róla lejátszani? Mondjuk nekem mind a kettő megfelelő sebességgel megy, pedig én egy 5400-es notebook vinyón szoktam hurcolni az ilyen dolgokat.

Feel Good Inc.

(#11) Borisz76 válasza Pompi (#10) üzenetére


Borisz76
veterán

Másolásra gondoltam.......150-200 Gb adatra vagy néha még többre :D

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#12) Pompi válasza Borisz76 (#11) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ekkora mennyiség már más tészta persze. Ehhez már E-SATA-s cucc kellene inkább.

Feel Good Inc.

(#13) Frenky87


Frenky87
aktív tag

(S)NES feelingje van ennek a "behelyezésnek". :)

///

(#14) Symbio


Symbio
senior tag

Arra, hogy néha learchiválja az ember a dolgait és ha mindezt nem egy vinyóra akarja, akkor tökéletes (nálam ez van). Addig marad a rackból ki, rackba be.

(#15) FTeR


FTeR
addikt

hol lehet ilyet kapni?
kb 2 napja gondoltam arra, h a külső USB-s ház helyett mennyivel jobb lenne egy dokkoló féleség.

(#16) csudri válasza Muton (#5) üzenetére


csudri
őstag

Tudja a fene. Vettem egy Coolink külső hdd házat múlt szombaton, beleraktam egy 320 Samut úgy zörgött az iróasztalomon, mint az állat. Aláraktam egy papírzsepit, azóta csend van. :)

(#17) Dr. Akula válasza Pompi (#12) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Jó az az esata, használom is, de egy nagy baja van: nem plugnplay mint az usb, mindig le kell állítani hozzá a gépet, ami a 21. században elég gáz.

Hotswap sata racket hol lehet kapni? Egyáltalán létezik olyan ami a gép leállítása nélkül is használható? Minden sata / ide rack ki/behelyezéséhez le kell állítani a gépet.

csudri:

Volt coolink külső házam (sata), el is füstölt egy chipet a 300-as vinyómon. Vigyázni kell az ilyen olcsó cuccokkal, általában több kárt okoznak mint hasznot.

[ Szerkesztve ]

(#18) Pompi válasza Dr. Akula (#17) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nem vagyok a téma nagy szakértője, de SATA vezérlő és driver kérdése, hogy hot swappable (menet közben leválasztható) az eszköz. Nálam az nforce2 alaplapban még a rendszervinyóra is megjelenik a kis zöld nyil az óra mellett, tehát arra is tudnék remove mass storage device-t nyomni.

Egyébként pedig megoldás lehet még a firewire használata is.

Feel Good Inc.

(#19) Thrawn


Thrawn
félisten

Ez határozottan tetszik! :K

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#20) klambi


klambi
addikt

venni akarok venni akarok HOL MENNYI??? :Y :C

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#21) vottokar


vottokar
senior tag

Ügyes egy szerkezet, lehet, hogy én is beruháznék egyre. Nagy image fileok tárolására nem rossz megoldás.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#22) kvp777


kvp777
tag

"én annak örülnék ha lehetne kapni 3,5 hdd házat vagy átalakitot usb-set amihez nem kell külsö táp hanem elég lenne neki mundjuk 1-2-3 usb is
az lenne csak kaffa"

Ha hagyomanyos atx-es pc-hez akarod hasznalni, akkor ki lehet vezetni egy szabvany belso tapcsatlakozot egy hatso panelen at. Ez nem hordozhato megoldas es kabelt kell kesziteni, viszont ha gep mellett fixen akarja valaki hasznalni a kulso usb-s hazat (a hotswap miatt), akkor megeri megcsinalni.

Egyebkent leteztek pata-s hotswap-es alaplapok mar a PII-esek idejen is, de lehet kapni szabvany hotswap-es rack-eket magyarorszagon is. (egy kulso hd haz aranak a tobbszoroseert) A legdragabb sas-s valtozatnal meg szekreny sincs, siman be lehet tolni a merevlemezt, kiszedni meg ugy lehet mint regen a floppy-t.

(#23) lúzer


lúzer
veterán

király :C :R

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#25) erdoke válasza Dr. Akula (#17) üzenetére


erdoke
titán

nF4 lappal és Vistába integrált driverrel az összes SATAvinyóm (kb. 6 db) hot swappable.

A hírhez:
"a SATA (eSATA) interfész adta sávszélességet feláldozták a széleskörű kompatibilitás oltárán, így csak USB 2.0 kapun keresztül áramolhatnak az adatok"

Nem a kompatibilitás, hanem a spórolás oltárán áldozták fel az eSATA-t, ugyanis a kettő szépen megfér egymás mellett, esetleg egy kis kapcsoló kell a váltáshoz...

A legjobb aláírás a héten

(#26) macilaci78 válasza boba6 (#6) üzenetére


macilaci78
nagyúr

LOL a "racknek"!
Ez meg nem olyan kicsi, hogy csak ottfelejsd valahol. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#27) Lipton válasza klambi (#20) üzenetére


Lipton
őstag

Itt kint lehet kapni, 9700 forintra jön ki.
Pont ugyanilyen, csak nem Sharkoon. Szerintem a Sharkoon csak a logóját nyomja rá.

[ Szerkesztve ]

(#28) ttt


ttt
senior tag

Jó a cucc :C , bár én ugyan így használom a külső usb2-s rackemet :) Csak az "elejét" dugom rá a vinyó(k)ra 'oszt jó van ;] Igaz ez csak 3,5'-osra jó :P

(#29) Findzs


Findzs
addikt

nálam gyakran előfordul hogy nem ugyanazt a winyot hurcolászom meg nem mindig satás gyakran idés is azért irtam az usb-s megoldást bár jobban belegondolva ez se lenne olyan rossz csak tudná az idét is meg ugye ahonnan hozod a cucokat ott se biztos hogy van ilyen akkor meg megin mi legyen ?

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#30) klambi válasza Lipton (#27) üzenetére


klambi
addikt

sata-s ata-s?
és hol itt?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#31) Lipton


Lipton
őstag

SATA-s vincsikhez jó.
Az itt pedig Svédország, azt hittem, hogy az aláírásomból egyértelmű.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#36) AND1


AND1
őstag

Tök jó ötlet. Miért lassú? Most miért baj ha 5-10 perccel tovább tart átmásolni egy házivideót? hűha... :) . Nem server környezet, akkor meg?

[ Szerkesztve ]

Egy régi PH-s.

(#37) tulk


tulk
tag

Belehet már szerezni ilyet magyarországon?
Ha tud valaki ilyen lehetőségröl légyszives értesitsen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.