Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17) Teasüti válasza nexplo (#16) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Felteszem még működnének a szülőknél hagyott lemezeim, amikhez úgy 2010-ben nyúltam utoljára. A mostani eszközeimben ODD meghajtó sincs már évek óta. BD-n sosem filmeztem, szóval a DVD volt az utolsó lemez technológia, amivel képben vagyok.
Ez az M-disc nekem kifejezetten azért érdekes, mert hosszútávú archiválásra szánják.
Ha ki lehetne vele váltani mondjuk egy Blackblaze előfizetést + HDD üzemeltetést otthon (bekerülési költsége a bazi nagy vinyóknak - amiket egyáltalán érdemes már tükrözni Blackblaze-el - illetve az a pár watt éves szinten, amennyivel elpörögnek ott magukban), akkor már érdemes lehet elgondolkodni rajta. Fotós vagyok, így képeket és videókat kéne elraknom akár 10-20 évre ha igényli az ügyfél. És ott nem elfogadható a "még helyt áll", oda teljes megbízhatóság kell (persze nyilván ideális tárolással). :K
Bár egy Blackblaze előfizuval nehéz versenyre kelni, mert ha magamnak oldom meg az archiválást, akkor mindjárt indul a 3 másolat különböző földrajzi helyeken, meg logisztikai problémák, stb...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.