Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) IgnisFatuus


IgnisFatuus
aktív tag

Hiánypótló eszköz a többszázgigás újraírható gyors USB eszközök korában ... évek óta nem írtam semmilyen lemezt, bár biztos egyedül vagyok ezzel.
Hihetőbb, hogy jó sok beszáradt az Asusnál és kell neki a reklám.

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#2) macilaci78 válasza IgnisFatuus (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nemrég vettem Aprón 2,5k-ért az USB 3.0-ás változatát, az eladó adta vele a 2 db bontatlan MDisk-et is. Tartaléknak vettem, ennyi pénzt nekem megért.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3) Duree


Duree
veterán

Ennek semmi értelme ma már, ennek az áráért (igaz nem tudom , hogy mennyi) veszek egy 256Gb pendrive-ot ráfér 50db dvd anyag, és gyorsabban eléri a képek mint a lemez, kisebb helyen elfér.

duree54

(#4) ALBY


ALBY
senior tag

Olvasónak kell egy ilyen külső drive háztartásonként, meglévő cuccokat be kell tudni olvasni,
úgy is ha notebookokból is és a PC-kből is kikopott a meghajtó.
(Ez a típus kicsit túlzás, jó a legszimplább is a fiókba, de egy drive kell)

[ Szerkesztve ]

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#5) zzola válasza Duree (#3) üzenetére


zzola
félisten

Na igen, de itt a tartósságot kell megfizetni...feltételezhetően.
Fénykép/video arhiválására szerintem tökéltes annak, aki nem akar a felhőért fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#6) Z10N


Z10N
veterán

DVD iro?! Hol is tart a bluray? 100GB?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#7) Fecogame


Fecogame
veterán

Már várom az USB-C csatlakozós floppy olvasót ;] :DDD

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#8) Reggie0 válasza Z10N (#6) üzenetére


Reggie0
félisten

bluray van mal legalabb fele annyira megbizhato, mint a dvd?

(#9) sMogyi86 válasza Fecogame (#7) üzenetére

Kérlek: link

[ Szerkesztve ]

"A félelem az elme gyilkosa."

(#10) Fecogame válasza sMogyi86 (#9) üzenetére


Fecogame
veterán

This item might not exist or is no longer available
This item might have been deleted, expired, or you might not have permission to view it. Contact the owner of this item for more information.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#11) sMogyi86 válasza Fecogame (#10) üzenetére

"A félelem az elme gyilkosa."

(#12) nexplo


nexplo
őstag

Röhögni fogtok nekem volt hogy szükségem volt rá. Már semelyik házban nincs optika és pont vidékre mentem egy ismerősömhöz aki meg akar mutatni dvd-n régi képeket tartalmakat. Ha nem lett volna nálam az ezer éves sólymom (egy ilyen régi 3.5-ös méretű batár) akkor ugrott volna a móka. Szóval jópofa ez a mai korban. :C

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#13) Duree válasza zzola (#5) üzenetére


Duree
veterán

Így ebben a formában igazad van.

duree54

(#14) wattafaka


wattafaka
senior tag

Használ még valaki DVD-t egyáltalán? : O

(#15) Teasüti


Teasüti
nagyúr

M-disc? Hát az meg mi? :C

Oké, kérdés:
Hogyan tud olvasni egy közönséges DVD olvasó egy 100 gigás M-disc-et?
Engem még akár érdekelne is az archiválás, ha minimum 10 évet kibír a lemez hiba nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#16) nexplo válasza Teasüti (#15) üzenetére


nexplo
őstag

Nekem van közel ennyi idős lemezem ami még helyt áll :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#17) Teasüti válasza nexplo (#16) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Felteszem még működnének a szülőknél hagyott lemezeim, amikhez úgy 2010-ben nyúltam utoljára. A mostani eszközeimben ODD meghajtó sincs már évek óta. BD-n sosem filmeztem, szóval a DVD volt az utolsó lemez technológia, amivel képben vagyok.
Ez az M-disc nekem kifejezetten azért érdekes, mert hosszútávú archiválásra szánják.
Ha ki lehetne vele váltani mondjuk egy Blackblaze előfizetést + HDD üzemeltetést otthon (bekerülési költsége a bazi nagy vinyóknak - amiket egyáltalán érdemes már tükrözni Blackblaze-el - illetve az a pár watt éves szinten, amennyivel elpörögnek ott magukban), akkor már érdemes lehet elgondolkodni rajta. Fotós vagyok, így képeket és videókat kéne elraknom akár 10-20 évre ha igényli az ügyfél. És ott nem elfogadható a "még helyt áll", oda teljes megbízhatóság kell (persze nyilván ideális tárolással). :K
Bár egy Blackblaze előfizuval nehéz versenyre kelni, mert ha magamnak oldom meg az archiválást, akkor mindjárt indul a 3 másolat különböző földrajzi helyeken, meg logisztikai problémák, stb...

[ Szerkesztve ]

(#18) DEJVID válasza ALBY (#4) üzenetére


DEJVID
őstag

Dehogy kell.

(#19) nexplo válasza Teasüti (#17) üzenetére


nexplo
őstag

Így már értem. Sajnos teljes biztonság csak akkor van ha kőbe vési az ember.... De értem a problémát. A BD szerintem nem volt rossz a dvd után de hogy miért szorul ki minden fizikia lemez az gondolom sok nézőpontú kérdés. Jelen pillanatban a több helyen több módon tároltnál nincs jobb megoldás. Egy költői kérdés. Ki kéri hogy 20 évig tegyen el valamit egy fotós? Mármint az egészet nem értem. Fotósként sem vállalnék be ilyet mert erre garanciát vállalni finoman szólva is necces :) Még pár évet megértek de 20évet...

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#20) Teasüti válasza nexplo (#19) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem igazi probléma általában. Már a szerződésem is úgy szól, h leszállítás után nincs megőrzés.
Viszont nem ismerek egy valamirevaló fotóst se, aki ne rakná el a képeit. Azért néha megesik, hogy évek után kapcsolatba lép vki, hogy elvesztette a fotóit. Felteszem ez egyre gyakoribb lesz az egységsugarú júzereknél, mivel manapság már online szállítás van sokaknál, esetleg kipostáz egy pendrive-ot cuki kis dobozban. Egyik megoldás sem bolondbiztos és előfeltételezi, hogy az ügyfél tudja kezelni a fájlokat és tisztában van a biztonsági másolat fogalmával.
Viszont ez az M-disc ez beindította a fantáziám. :)
Akár nyújthatnék archiválási szolgáltatást is. Ez az M-disc papíron van olyan jó, mint egy nyomtatott album. Igaz ha vki vigyáz az albumra, akkor az is örökélet +1 nap (ha minőségi nyomtatás és nem fakul meg - ideálisan tárolva) és meghajtó se kell hozzá, ami lehet 10 év múlva már nem is lesz kapható.

(#21) nexplo válasza Teasüti (#20) üzenetére


nexplo
őstag

Utána nézek én is majd ennek a lemeznek. Kíváncsivá tettél :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#22) shiftac


shiftac
aktív tag

Ha tudna blu-rayt is, úgy jobban megérné.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#23) Synthwave válasza macilaci78 (#2) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hú, annyiért vennék én is.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.