Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sajnos ez most kimarad. Múlt hétre beterveztem, de nem fért bele az időbe, a héten pedig már nem megyek Bp-re. Pedig érdekelt volna... :-( Mindenesetre klassz, hogy egy ilyen kiállítás is elérhető nálunk.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#2) maverickhun


maverickhun
csendes tag

Egy hulladék!!Nem fogsz lemaradni semmiről!

(#3) joghurt


joghurt
addikt

Részben rosszabbra (gagyibb, hatásvadászabb) számítottam, részben hagyott hiányokat a reklámozotthoz képest. Voltak érdekes dolgok, voltak, amiket érdekes lett volna elolvasni, ha a gyerekek nem rohantak volna tovább, valami számukra érdekesebb látványossághoz.
A magyar specialitásokat más kiállításokról (Planetárium, exKözlekedési Múzeum) hozták ide, így gyakorlott fiús apukáknak már nem jelentett újdonságot.

Értem én, hogy ez egy NASA nevével eladott rendezvény, de az oroszokat jelentőségükhöz képest eléggé háttérbe szorították. Ráadásul mivel a feliratokat itt nyomtatták (a táblákon átnyomódott alattuk az angol), simán lehetett volna cirill betűkkel IS, illetve a magyar átírási szabályokat követve leírni a neveket.

Összességében megérte elmenni rá. Jó kérdés, hogy így most, zárás előtt mennyire fogja elrontani az élményt a várakozás. Vasárnap 8 után bemenve egészen kellemes volt a hely, de 9-től érezhetően nőtt a népsűrűség, 10-kor pedig már hosszú sor kígyózott a bejutásért, ami gyerekkel nem lehet túl kellemes.

A tej élet, erő, egészség.

(#4) Márton válasza joghurt (#3) üzenetére


Márton
nagyúr

nemcsak a bejutásért kígyóznak a sorok, hanem pl. a szkafanderes fotózás előtt is..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#5) kovsol


kovsol
titán

Ritka gyenge volt.
Ha belegondolok, hogy pár hete Londonban akár teljesen ingyen (adományozni lehetett önkéntes alapon) néztem meg a British Museum, Londoni Természettudományi Múzeum és a Science Museumot akkor kicsit pénzkidobásnak érzem, hogy befizettem erre az izére.

May the Force be with you!

(#6) joghurt válasza Márton (#4) üzenetére


joghurt
addikt

Mire a tömeg már odáig ért volna, mi már kint voltunk. :)
De pl. én a szkafandertől annyit azért elvártam volna, hogy beledughassam a kezem, vagy a sisak belülről sisakszerű legyen.
A legjobb poén a Mir volt, a többségre belépés után rátört a hányinger. :)
Az ISS-imitáció már hetekkel ezelőtt is baromira leharcolt volt, ráadásul helyenként olyan HP műszerekkel, amiket nem tartok valószínűnek az űrállomáson, viszont anno laborban használtunk hasonlót. Persze kiskölöknek jó tekergetni meg nyomkodni.

@kovsol: Egy ingyenes kiállítással nehéz versengeni. De szerintem ez még egészen korrekt teljesítmény/ár mutatóval rendelkezett pl. a National Geographic logója alatt a Mezőgazdasági Múzeumban futó programokhoz képest.

A tej élet, erő, egészség.

(#7) kovsol válasza joghurt (#6) üzenetére


kovsol
titán

Igazából nem az ingyenessége miatt jó az említett három londoni múzeum. Mondjuk azok világszinten is jónak számítanak. [link] [link] Ott is volt űrhajózással foglalkozó rész.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#8) joghurt válasza kovsol (#7) üzenetére


joghurt
addikt

Azért egy átlagembernek családostul még fapadossal is elég drága megnézni egy londoni kiállítást. ;)

A tej élet, erő, egészség.

(#9) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

szerintem nem volt rossz - igaz, én egy kicsit interaktívabbat vártam...

A legjobb a MIR-darab volt, olyan szinten borította meg a térérzékelést és az egyensúlyt, mint a pinty! :DDD

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#10) zarew


zarew
senior tag

Nekem csalódás volt. Nem nagyon láttam 4k-s felvételeket.,csak a laposon roppant gyengén mutatókat. Volt néhány makett,meg Farkas Berci maradék csokija.Semmi olyan amit a tecsőn nem tudtam volna megnézni.(mármint a videók) Na jó az a ferdén berendezett kabin jópofa volt,gondoltam itthon a fürdőt meg kéne csinálni ilyenre,gigapoén lenne. Remélem az űrhajófolyosóban még maradtak kapcsolók a később jötteknek is. 3 tizenévessel voltam, ár-érték arány pocsék. Boccs NASA.

(#11) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Nekem is hatalmas csalódás volt :( A legjobb része az volt, amikor jöttem ki a kiállításról, és az előttem álló épp beírta a vendégkönyvbe a következőt:
"Ezért 3000 forintot???"

Azt hiszem ezzel mindent elmondtam :U

(#12) Chosen válasza kovsol (#5) üzenetére


Chosen
addikt

Szintén ugyanígy mentem, hogy Londonban a Science Museumban voltam pár hónapja. Az a kiállítás mérföldeket vert erre a Gateway to Space-re itthon. :K Csalódás volt nekem is az egész, nagyon nem érte meg.

[ Szerkesztve ]

(#13) Döglött Róka válasza gergobaby (#11) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nekem tetszett, a fotozasert sorbanallo hulyek kevesbe. Meg a gyerekek, egyaltalan nem gyerekekre volt tervezve a cucc, csak az interaktiv resz.

Amugy nem tudom mit izeltek, oroszok ugyanugy ott voltak szinte azonos aranyban.

Mellesleg a szulok es megernek egy miset, akik mindenhova odaallitjak a gyerkocot, egy foto a szkafander elott, pozolj lanyom a holdjaronal es lonek 100 kepet a kiallitast meg leszarjak.

London Science-et meg ne hasonlitsuk mar egy vandorkiallitashoz. Azert a brit birodalomnak volt ideje targyakat einstandolni.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#14) gbors


gbors
nagyúr

Mi (két felnőtt + három gyerek) még az elején voltunk, amikor nem volt tömeg, de így sem éreztem a megfelelő ár / értéket a dologban. A vége felé volt 1-2 érdekesebb dolog (a döntött kabin tényleg jó volt), de túl nagy részét vitték a kiállításnak a képernyők és a filléres álló kartonok, ill. ehhez mérten kifejezetten rövid volt. Az 1980-as években talán még jó lett volna egy ilyen megközelítés, 2016-ban ez már nagyon kevés.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#15) Barnuss


Barnuss
tag

gyere el, nézd meg, aztán kapjál kedven Lg tv-t venni :P

(#16) IndyCrawford


IndyCrawford
újonc

Sajna ez nálunk se talált be... Persze elég magasan is volt a léc. Részletes kritikát írtam a dologról, itt: http://indiecrawford.blog.hu/2016/02/05/osszehordott_urszemet

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.