Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) Cifu válasza vicze (#19) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az engedély ha jól emlékszek csak a fejlesztésre szólna, nem a végleges teljes központra, kvázi heti 2 kilövés lenne, ami szerintem nem reális azon a helyszínen.

A SpaceX évi 5 szuborbitális és 5 orbitális indítással számol jelenleg, legalábbis a PEA-ban ennyit vállaltak:

Ez elvben később növelhető, de az újabb eljárás lesz.

FAA azért nem Texas hanem ország szintű, csak a EA van vissza minden más már átment.

Pont ez az. Ha a PEA is megvan, akkor a Texas-i indítóállás megindulhat.
Menet közben viszont (bár korábban beszüntetett minden Floridai Starship műveletet a SpaceX) újra nekiálltak Floridában is dolgozni. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy a Floridai műveletekre két okból lesz szükség - egyfelől a NASA Artemis HLV program miatt, másfelől viszont azért, mert a Texasi műveletek erősen parkolópályára kerültek most a PEA miatt...

Ha nagyobb probléma lenne, akkor Musk sokkal hangosabb lenne ezzel kapcsolatban, de kb. kussol.

Amennyire én látom, nem nagyon tehet per pillanat mást.
Amikor a Tesla kivonulásával fenyegetőzött Kaliforniában, tisztában volt vele, hogy a politikai és emberi szimpátia vele van. Viszont Texasban és általánosan most kicsit másképpen állnak a dolgok.
Ha elvágja magát Texasban, akkor pattoghat, mint a gumilabda, de rohadt nehéz helyzetbe hozza a SpaceX-et.

Nyilván nem emberi a konfliktus, de mind a két szervezettet a politika irányítja.

Évekig küzdöttek ezzel az Oroszország elleni korábbi szankcióknál is...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.