Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ismét egy remek hétvégi olvasmány, köszönet érte. :R

Live-Die-Respawn

(#2) joghurt


joghurt
addikt

Az olvasmány szokás szerint színvonalas, és tömény.

A kérdésem - azt hiszem - Kalandorhoz szól: Ha az év elején megszületett írást csak most sikerült kirakni, a rendelkezésre álló > negyed év alatt miért nem tudta valamelyik szerkesztő elvégezni annak legalább alapszintű korrektúrázását (elgépelések, ötletszerű nagybetűk, Angolból Átvett AllCaps Nagybetűs Kifejezések, helyenként nem egyeztetett alany-állítmány stb.)?

A tej élet, erő, egészség.

(#3) Cifu


Cifu
nagyúr

Sajnos azt kell mondjam, hogy esélyesen ez volt az utolsó Logout-ra szánt cikkem.

Február elején készült el a korrektúra, négy hónap után került ki.
Hálás vagyok az eddigi megjelenési lehetőséget, de egyszerűen már annyira túlhaladott a cikk tartalma, hogy nincs rá jobb szó: idejétmúlt... :(

Az orosz részt bőven lehetne bővíteni, hiszen a szankciók miatt ugyebár visszavonulnak az ISS-ről, és kiestek a nemzetközi műholdindítási-piacról, ráadásul esélyesen egy sor műholdépítés és rakétaépítéshez használatos technológiát most nem tudnak beszerezni.

Így különösen újraértelmezhető a cikkben szereplő esetek, lásd tavaly már jelezte Putyin, hogy a Roszkoszmoszra kevesebb pénz lesz - esélyesen már akkor bekalkulálták a szankciókat, még ha nem is ennyire durvákra.
Így különösen átértelmezhető a Dimitrij Popov féle MK írás, mert az szépen rámutatott arra, mennyire függ az orosz űrprogram a globális gazdaságtól. Hát most ezt élesben is megtapasztalják...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) Lenry válasza Cifu (#3) üzenetére


Lenry
félisten

négy hónap után került ki.

ami főleg annak fényében furcsa, hogy amúgy sokszor hetekig kinn van 1-1 címlapos írás, tehát nem özönlenek tömegével az új cikkek.
szóval szomorú vagyok a döntésed miatt, mindenesetre nagyon köszönöm neked ezt a cikket és a korábbiakat is :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) Cifu válasza Lenry (#4) üzenetére


Cifu
nagyúr

Közben Kalandorral privátoztunk, szóval ez még a jövőben változhat.

A pozitív visszajelzést pedig köszönöm szépen! :R

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) doooo válasza Cifu (#3) üzenetére


doooo
veterán

Két hónapig semmi sem jelent meg Logouton. Semmi. Aztán egy hete kezdtek megjelenni új cikkek.

De egyébként ha már úgyis tavalyi összefoglalónak indult ez a cikk, ilyen értelemben nem vesz el az értékéből az, hogy ennyire indokolatlanul megkésve lett publikálva. Minden más úgyis 2022-höz tartozik már. ;)

A legújabb fejleményekről meg lehet egy újabb összefoglalót írni. Sokkal rövidebbet, csak a háború/gazdasági válság okozta fejleményeket összegezve (vagyis az elmúlt 100 nap történéseit).

(#7) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

Köszönöm szépen ezt az írást, már hiányzott :)

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#8) gliskard


gliskard
senior tag

Ismét egy remek összefoglaló! Köszi! :R :R :R

(#9) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"...Hogy a Progressz MSZ-13, -14 és -15 kapcsán is tapasztaltak hasonló sérüléseket az antennákon, de mivel működőképesek maradtak, így nem történt semmi mélyebb változtatás – csak akkor került terítékre a probléma, amikor a baj már olyan mértékű lett, hogy nem lehetett a szőnyeg alá söpörni..."

Ebben nincs semmi meglepő. A biotrashek az RBMK-k kapcsán pont ugyanezt csinálták: sem a leningrádi, sem az ignalinai üzemanyag-sérülésről és teljesítmény-ugrásról nem szóltak még a saját embereiknek sem, hogy aztán Csernobil ügyesen felrobbanjon...

https://www.coreinfinity.tech

(#10) Cifu válasza sh4d0w (#9) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az a Szovjetunió idején történt.
Elvileg ennek már egy másik rendszernek kellene lennie...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11) RandomName válasza Cifu (#3) üzenetére


RandomName
aktív tag

:(
Ha úgy alakul, megyek utánad a haditechnikára olvasni....
Én már azzal sem értettem egyet, hogy ennyire szét lett darabolva minden űrhajózástörténet, mert sokaknak nem jól olvasható a túl sok karakter.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#12) sh4d0w válasza Cifu (#10) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mint a jelenlegi háborúból is látszik, a szláv neandervölgyi nem változik... Fosztogat, rabol, gyilkol, hazudik.

https://www.coreinfinity.tech

(#13) Dragbajnok


Dragbajnok
tag

Nagyon jók ezek az összefoglalók! Remélem nem hagyod abba! :R

(#14) DjFlanker válasza RandomName (#11) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

Nincs olyan hogy túl sok karakter.

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#15) gafz


gafz
csendes tag

Köszönöm, nagyon velős és érdekes!

[ Szerkesztve ]

(#16) Cyrusv10


Cyrusv10
tag

Köszi, jó volt!

(#17) vicze válasza Cifu (#3) üzenetére


vicze
félisten

:R :R :R
Most mondjam azt, hogy olyan gyorsan dolgoznak, mint a FAA environmental review-n. :P
Kíváncsi vagyok, hogy 13.-án végre megszülik-e.

Viszont pozitív, hogy 22 sokkal izgalmasabb lesz mint 21. :) Lehet megtörténik az Starship teszt, SLS teszt, a Vulcan teszt, és Ariane 6 test is. És még sok más.

Sok minden hozzájárul az oroszoktól való függetlenedéshez. Az ISS problematikája fog maradni, amit nem tudom, hogy oldanak fel majd.

Nyugatnak már csak arra kell figyelnie, hogy Kína le ne hagyja őket, elég roham tempó van ott.

[ Szerkesztve ]

(#18) Cifu válasza vicze (#17) üzenetére


Cifu
nagyúr

Kíváncsi vagyok, hogy 13.-án végre megszülik-e.

Szerintem egy csomó embernek nagyon lassan esett le, hogy mit is jelent valójában egy Texasi rakéta-indító bázis, és utólag keresnek valami indokot, hogy még időben el tudják gáncsolni, ha esetleg túl nagy balhé lenne belőle.

Mókás utólag, hiszen Musk anno ugye anno Kalifornia állammal is összerúgta a port a COVID-19 korlátozások kapcsán, akkor pedig újjal mutogatott Texasra, hogy bezzeg ott nem akadályozzák a fejlődést...

Lehet megtörténik az Starship teszt, SLS teszt, a Vulcan teszt, és Ariane 6 test is. És még sok más.

A New Glenn-t ne hagyjuk ki...

Sok minden hozzájárul az oroszoktól való függetlenedéshez. Az ISS problematikája fog maradni, amit nem tudom, hogy oldanak fel majd.

Az Orosz és USA politika nem sok mozgásteret hagyott neki, de ettől függetlenül szakmai oldalon nagyjából él az együttműködés.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#19) vicze válasza Cifu (#18) üzenetére


vicze
félisten

"utólag keresnek valami indokot, hogy még időben el tudják gáncsolni"
Az engedély ha jól emlékszek csak a fejlesztésre szólna, nem a végleges teljes központra, kvázi heti 2 kilövés lenne, ami szerintem nem reális azon a helyszínen.
FAA azért nem Texas hanem ország szintű, csak a EA van vissza minden más már átment.
Ha nagyobb probléma lenne, akkor Musk sokkal hangosabb lenne ezzel kapcsolatban, de kb. kussol.

"A New Glenn-t ne hagyjuk ki..."
Ennyire optimista nem vagyok. :DDD Ha SLS és Vulcan repülni fog már akkor össze lehet rakni a kezeket.

"függetlenül szakmai oldalon nagyjából él az együttműködés."
Nagyon nem tudják azt csinálni, hogy levágják a orosz részt és csá. Az együttműködés kb. kényszer, konkrétan nem tudnak más csinálni. Nyilván nem emberi a konfliktus, de mind a két szervezettet a politika irányítja.

[ Szerkesztve ]

(#20) tupacamaru


tupacamaru
veterán

:C :R Köszönöm a "rálátást"......

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.