Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Samus


Samus
addikt

Ebbe belefér egy iWeld Gorilla is, például a PocketPower 170 is (kb. 35 ezres), vagy akár egy Jasic ARC 200 (Z244), ez kb. 43 ezres (ennek már C-s, vagyis lomha kismegszakítő kell). Ezek a fentieknél jóval nagyobb nevek (megbízható alkatrészek, szervizháttér). Kérdés, hogy ahhoz a pár használathoz szükséged van-e ilyen komoly gépre (belépő kategóriában), vagy fele ennyiért veszel egy STROMO gépet, és ennyi...

Az ajándék automata pajzsnak ne dőlj be, benne van az az árban. Bármelyik fentihez vehetsz, és még úgy is beleférsz a keretbe a Jasic géppel is. Amúgy borzasztó jó dolog.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#2) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Hobbi célra én nemrég váltottam porbeles hegesztőre. Elektródára valahogy nem áll rá a kezem hiába magyarázzák, hogy mit kéne kotorászni az olvadékban. Ritkán hegesztek és az is egy szakma. Nekem a porbeles jobban bejött, nincs salak és irányítani is jobban tudom. Az elektródás inverterem awis volt, nem a legolcsóbb. Ez a mostani olcsóbb kategória, de minőségben is visszaesés. Folyton állítgatni kell, mert ugyan azon a kijelzett áramerősségen másképp viselkedik, egyébként más bajom nincs vele. Haina típus.

(#3) weiss


weiss
addikt

Ha már van ilyen téma, kicsit eltérítem a szálat :D : trafós hegesztőnek van bármi előnye az inverteressel szemben, azon kívül, hogy AFAIK szögegyszerű?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#4) bcbeci


bcbeci
csendes tag

Szia! Nem rég keresgéltem én is hasonló használatra. Én a Jasic arc 160-nál kötöttem ki. Nem bántam meg, nagyon jó gép 2 év garanciával.

(#5) #81556480 válasza CounterBoci (#2) üzenetére


#81556480
törölt tag

ezt adom !

(#6) Samus válasza weiss (#3) üzenetére


Samus
addikt

Csak hátránya van. Nagy, nehéz. Az inverteres hatékonyabb, az ívtartása stabilabb (néha már túlzottan, nekem egy centiről is tartja még). Hátránya, hogy belül bonyolult.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#7) sgergi


sgergi
veterán

Samussal egyetértek, az iWeld-eket tudom én is ajánlani.
A fejpajzs jó dolog, de az külön is beszerezhető, én nem nézném azzal együtt az árat.

(#8) weiss válasza Samus (#6) üzenetére


weiss
addikt

THX

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#9) Urby66


Urby66
aktív tag

Köszi a hozzászólásokat, megnézem majd ezeket az iWeld gépeket is.

(#10) Luck Dragon

+1 Iweld
Tavaly óta használják akiknek rendeltem. Iweld Arc 160 mini-t. Kisebb helyekre tökéletes ellenben megvan azaz "erő" mindig ami kell.
Eddig nem volt rájuk soha panaszkodás , maximum annyi hogy a gyári munka vezetékek rövidek.
Ellenben jó hogy csak felkapják a vállukra.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11) Csupingo válasza weiss (#8) üzenetére


Csupingo
veterán

Ahogy mondták, jóval nehezebb, valamint sokkal érzékenyebb a normálisabb minőségű aljzattól (tápellátás) való távolságra. Nagyon befolyásolja a távolság és a kábel tulajdonságaiból adódó feszültségesés. Nekünk néha kell 300-400 méterre is hegeszteni a háztól. A trafóssal nagy szenvedés, 10 másodpercenként odaragad a pálca, az inverteressel jóval egyszerűbb. Persze otthon a sufniban egy normálisabb trafós is ugyanolyan jó lehet, nagyobb jelentőség inkább csak terepen van. (Nekünk egy inverteres esab van, de ahogy nézem az árukeresőt, azok 70-től kezdődnek, az meg talán túlzás, ha mondjuk évente 3-szor kell hegeszteni.)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#12) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Ú hegesztés lenne a sokadik hobbim engem is érdekelnek a válaszok!
A kérdezőnek: hol tanulod a dolgot? Könyv vagy net? Mit ajánlasz?

Mi előre tudtuk hogy ez lesz Ebédre hízott patkány Gyere siessünk Indul az expressz Nézzük meg Milyen a Balkán

(#13) Urby66 válasza Vladi (#12) üzenetére


Urby66
aktív tag

Édesapámtól próbálok tanulni aki nagyon jól hegeszt. :R (fiatal korában dolgozott is minősített hegesztőként)

Kezdésnek ezeket küldte át:

http://kepzesevolucioja.hu/dmdocuments/4ap/5_0240_tartalomelem_014_munkaanyag_100430.pdf
http://kepzesevolucioja.hu/dmdocuments/4ap/5_0220_012_101030.pdf
http://kepzesevolucioja.hu/dmdocuments/4ap/5_0318_011_101215.pdf
http://kepzesevolucioja.hu/dmdocuments/4ap/20_2277_011_101030.pdf

(#14) Vladi válasza Urby66 (#13) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi az anyagokat, le is rántottam mindet. :R

Mi előre tudtuk hogy ez lesz Ebédre hízott patkány Gyere siessünk Indul az expressz Nézzük meg Milyen a Balkán

(#15) sgergi válasza Vladi (#14) üzenetére


sgergi
veterán

A legkönnyebb úgy tanulni, ha van valaki melletted az első pár órában, aki tud hegeszteni. Utána már csak gyakorlás. Ha ez nem kivitelezhető, akkor végtelen videó van minden kézi eljárásról, azokat kell nézegetni.

(#16) Samus válasza Vladi (#12) üzenetére


Samus
addikt

Inverteressel nagyon egyszerű elkezdeni, odarakod a pálcát, és húzod, amerre varrni akarsz, közben persze adagolod, közelítesz a varrat felé, ahogy fogy a pálca. Automata pajzs a legjobb barátod lesz. Onnantól már csak gyakorlás, hogy esztétikus és tartós varratot tudj csinálni. Utána jól megkalapálod (szemüveg!!!), lerepülnek a salaksarabok, és ha meglátod, mit sikerült alkotni, majd javítod, ahol gyér lett. Youtube tényleg segítség, rengeteg jó oktatóvideó van fent, szöveg, animáció és gyakorlati bemutatás is.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#17) Vladi válasza Samus (#16) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

1 háeszben megtanítottál hegeszteni. :C :R

Mi előre tudtuk hogy ez lesz Ebédre hízott patkány Gyere siessünk Indul az expressz Nézzük meg Milyen a Balkán

(#18) woodworm


woodworm
veterán

Sziasztok!
Kezdő vagyok én is! Inverter mellé egy jó ár/érték arányú elektródát tudtok ajánlani? Az esab aranyárban van, a magmát ajánlották többen is, használható?

(#19) Urby66 válasza woodworm (#18) üzenetére


Urby66
aktív tag

A legtöbb feladatra megfelel az évek óta bevált OK 46.16.
Igaz nem ez a legolcsóbb de kezdőnek pont nem egy szar ragadós vagy fröcskölő elektródával kell tanulni.

[ Szerkesztve ]

(#20) Samus válasza Urby66 (#19) üzenetére


Samus
addikt

Esetleg Lincoln Omnia 46? Bár olcsónak ez sem olcsóbb. Apósom hosszú évek óta csak ezt használja. Nekem is elég jól ment vele, pedig akkor fogtam először elektródcsipeszt a kezemben.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#21) Urby66


Urby66
aktív tag

Köszönöm a segítséget, és a tanácsokat. :R
Ahogy többen is tanácsolták iWeld Gorilla PocketPower 170 lett és egy alapnál picit jobb automata pajzs.
Eddig nem sokat hegesztettem, a trafó után teljesen más de jó. Akinek mutattam, mind csodálkozott, hogy ennyire kicsi és mégis milyen erős. :Y

(#22) 8th válasza Urby66 (#21) üzenetére


8th
addikt

Én tuti Alfaweld Hobby MIG-MMA 131 -et vettem volna. Igaz azzal a géppel már kimaxoltad volna a keretet de összehasonlíthatatlanul könnyebb fogyóelektródával pisztollyal hegeszteni mint egy harminc centis elektródával jedizve a megfelelő szögben betalálni a megfelelő helyre és a hegesztés során végig tartani a megfelelő távolságot. Nem olcsó a porbeles huzal de hobbi felhasználásnál egy tök mindegy és ha minden kötél szakad ugyanúgy ott van az MMA hegesztés lehetősége is.

Ha már kellően kitapasztaltad az Iweld gépről írhatnál egy bejegyzést majd. :K

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#23) Vladi válasza Urby66 (#19) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Na mi a pálya Urby? Varrasz má? :DD

Mi előre tudtuk hogy ez lesz Ebédre hízott patkány Gyere siessünk Indul az expressz Nézzük meg Milyen a Balkán

(#24) Urby66 válasza Vladi (#23) üzenetére


Urby66
aktív tag

Itt van a miniteszt. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.