Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) opr


opr
veterán

Hát, igen, ez nem nyert. Ha már mindenképpen fizikai qwerty, sokkal szívesebben látnám viszont a régi csúszkás megoldást, annak szvsz több értelme lenne.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#2) novinyul


novinyul
veterán

Köszi Bog a tesztet :R
Az Unihertz mindig érdekes telefonokat dob piacra. Ez is egy ilyen telefon lett, de nem használnám napi szinten.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#3) balintXD


balintXD
tag

Reménykedtem ma egy gyümölcs tesztben, de szeder helyett inkább almát vártam. :))

Galaxy S3 > S6 > S7 edge > S8 > S10e

(#4) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Hát igen. A tákolt szoftver iszonyat lehet. Meg is nézem, ha visszakapom végre. :DDD
Ez egy kicsi, munkásoknak ideális mobil kültérre.
Nem több.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#5) janeszgol


janeszgol
félisten

A képeket látva megörültem, viszont a konklúzióval is egyetértek: ma már nem kényelmes ez a megoldás. Oké lehet át tudnék szokni (ékezetek nélkül is szoktam írni, szóval az nem gond, csak levelezésnél, ott viszont kötelező ékezettel írni), de nem tudom.
Azért jó volt olvasni erről a telóról.

[ Szerkesztve ]

(#6) Neck válasza opr (#1) üzenetére


Neck
veterán

Vagy kinyitni a tokból egy billentyűzetet, elfektetni a telefont, és gépelni rajta. Kicsit tabletszerűen.

Polarstar: Annak meg drága.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#7) opr válasza Neck (#6) üzenetére


opr
veterán

Hmmm, nem tudom, mennyire lenne kenyelmes (plusz a kezed nem takarna be a kijelzobe?), ha magatol nem tartja meg egy bizonyos szogben, csak asztalon.
Amugy meglepne, ha nem letezne valami ilyesmi tok akar aliexpressrol.

Szerk: telefonhoz csak ilyen nyomit talaltam. :(

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#8) adamssss


adamssss
veterán

Pont ezt a tesztet vártam. Ja nem. Remélem most már nem lesz iPhone teszt mert vér ciki lenne. Gyakorlatilag már mari néni is lehozta a piripócsi hírmondóban...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9) opr válasza adamssss (#8) üzenetére


opr
veterán

Olvasd el a tavalyit, csereld ki benne a szamot es kesz is vagy. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#10) adamssss válasza opr (#9) üzenetére


adamssss
veterán

Ezt kb bármelyik idei csúcsmodellről elmondható...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#11) Térerő


Térerő
csendes tag

2 sim+sd kialakítású a sim tálca vagy hibrid? Esetleg kivehető az akkumulátor?

(#12) icezozo válasza Polarstar (#4) üzenetére


icezozo
addikt

nem is értem ,miért nem vettek fel BB-s fejlesztőket :U
mindenki az almához ment :D

http://qwankido.hu/

(#13) opr válasza adamssss (#10) üzenetére


opr
veterán

Pontosan. Ha azokrol kerdeztel volna is ezt valaszolom. :DDD
Elmult par evben ujdonsag csucsmobilkonal (kb mindegyiknel, par kiveteltol eltekintve): Meg kevesebb funkcio, es/vagy meg kevesebb dolog a dobozban, meg szerelhetetlenebbul, ~10%-al dragabban. Koszonjuk az erdeklodest, a kassza jobbra talalhato. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#14) Bog válasza adamssss (#10) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Holnap lesz teszt a miniről, később kaptuk meg, mint reméltük. De mivel ez egy 12S, ezért olyan forradalmi megmondások amúgy sem lesznek benne.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#15) Bog válasza Térerő (#11) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Hibrid a tálca, akku nem kivehető.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#16) sz.balazs.95 válasza opr (#1) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Olyat az F(x)tec csinál!

Egyébként a legnagyobb átka szerintem ennek a mobilnak maga az Android, és hogy az iszonyatosan nem erre a form factorra készült. Kíváncsi lennék, más rendszerek hogyan boldogulnának el a vassal. Gondolok itt akár egy KaiOS-re akár Sailfishre.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#17) opr válasza sz.balazs.95 (#16) üzenetére


opr
veterán

Kérdés, hogy ott meg az app-ellátottság milyen. Vagy azokon mennek a droid appok?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#18) sz.balazs.95 válasza opr (#17) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Sailfish-en van Android support, de csak a Sailfish X esetében - azaz ha a közösség portol egy eszközre, akkor nincs, mivel zárt, külsős szoftver. (Bár nekem nemrég pont elbaszta az Androidot benne a 4.1 körül valamelyik frissítés, de igazából anélkül is el lehet vele lenni, én másodlagos mobilnak használom. :DDD )
Lényegében ha ezt nem nézzük, akkor vannak a webappok, meg pár natív app. Ebben mondjuk a Sailfishnek lenne hová fejlődnie, mert a legfrisebb rendszerkiadás is Gecko 60-ra épülő böngészővel jön, ami azért már nem mai csirke. A KaiOS esetében fogalmam sincs, mi a helyzet, sosem használtam.

De ha csak a saját igényemet nézem, ha ezzel a mobillal tudok Telegramozni, telefonálni, meg netet osztani, meg max RSS-t olvasni meg emailt, akkor végül is jól ellenék vele, erre meg egy SFOS is képes.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#19) Bog válasza sz.balazs.95 (#18) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A KaiOS esetében fogalmam sincs, mi a helyzet, sosem használtam.

A te érdeked is, hogy ez maradjon is így :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#20) opr válasza Bog (#19) üzenetére


opr
veterán

Mesélj! :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#21) griffin90


griffin90
csendes tag

kinézetre szerintem pont olyan, mint 2021-ben Batman slusszkulcsa!

Google Pixel 7

(#22) Bog válasza opr (#20) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Mesélnek eleget a nyomógombos Nokiák...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#23) moleculez válasza sz.balazs.95 (#16) üzenetére


moleculez
veterán

Először én is erre gondoltam, de ez még kisebbik rossz. Gyakorlatilag KaiOS-el egy értelmezhető cucc sem jött ki, Sailfidhel még annyi sem. Egyedi OS-t meg inkább ne akarjunk, ha egy Android mod is így sikerült.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#24) Polarstar válasza moleculez (#23) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Már miért ne akarhatnánk egyedi OS-t??
Librem mobil pl? :U

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#25) Fall-N


Fall-N
veterán

Ez így ebben a formában értelmetlen. Okostelefonnak nem jó a korlátai miatt, feature phone-nak meg nem Android való. Meg egyébként 2021-ben amúgy sem látom sok értelmét egy fizikai QWERTY gombos telefonnak. Ha annyira igényli valaki akkor van BT-s kiegészítő. Munkás, eldobós telefonnak meg túl drága.

(#26) sz.balazs.95 válasza moleculez (#23) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Azt nem tudom, hogy ez mennyire a KaiOS és mennyire az alatta levő hardver érdeme.
Nekem volt anno Firefox OS mobilom, kettő is, és azt leszámítva, hogy alig volt 1-2 app rá, azért a rendszer elég stabil volt, és mint érintőképernyős telefon, egész jól működött - az Alcatel Fire E-t azóta is az egyik kedvenc mobilom. :B A KaiOS meg elvileg Firefox OS fork, szóval lehet, hogy csak egy jobb vas kéne alá.

Jelenleg Sailfish-sel előretelepített mobil nem is igazán létezik, de ott a Sailfish X, és én az XA2-mmel jól elvagyok, stabil, működő rendszer. Inkább funkcióhiányos, mint lassú.
Ebben Snapdragon 630 van és 3 GB RAM...
Én annak nem látnám semmi akadályát, hogy ugyanezt megkapjam billentyűzetes kivitelben

Az viszont egészen biztos, hogy a stock Android UI egyszerűen nem erre lett kitalálva, tehát vagy egy erősen custom Android kéne ide, erre szabott appokkal, vagy egy külön OS, szintén saját appokkal.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#27) E.Kaufmann válasza Neck (#6) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ha lenne benne valami egyszerűbb, de azért a kamera+szoftver kombónál hatékonyabb hardveres 2D vonlkód olvasó, egyáltalán nem számítana drágának, sőt...

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#28) VágniValó válasza Fall-N (#25) üzenetére


VágniValó
addikt

Ugyanez járt a fejembe sajnos. Egy kategóriába se illik nagyon. 30-40ért bevállalnám csak úgy fiókba, ha a Key2-m valami miatt megkotlana.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#29) fatpingvin


fatpingvin
őstag

NAGYON szimpi. remélem lesz rá Mobian ésvagy postmarketOS support, ha igen akkor azonnal veszem, a pinephone-al a legnagyobb bajom hogy nincs billentyűzete. a mostani Cat b45-ömre meg nem igazán lehet értelmes oprendszer tpakolni, a KaiOS borzasztóan le van butítva az eredetihez képest

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#30) moleculez válasza Polarstar (#24) üzenetére


moleculez
veterán

E készülék alkotóitól nem szeretnék egyedi OS-t. Szegény droidot sem sikerült rendesen erre a készülékre szabni.
Viszont egy ilyen készülék megkívánna egy egyedi UX-t, az viszont nem olcsó, és nem egy Kickstarteres banda fogja lerakni az asztalra. Ugyanaz van mint anno a Symbiannal, csak fordítva: egy nyomógombos használatra tervezett rendszert tákoltak touch friendly megoldássá, az eredményt ismerjük.

#26

Az alternatív/egzotikus OS-ek nagyon el vannak hanyagolva. FFOS-rol pl ~10 éve nem hallottam, azt is Tőled tudom hogy a KaiOS az abból származik. Pedig lenne értelme egy webappokkal operáló könnyű rendszernek, főleg mióta ennyire nyomják a PWA-t. Tényleg minden fontosabb/produktív app elérhető weben.
(Innen gyorsan eljutunk ám a desktop Linuxhoz piaci részesedéséhez de az másik topic. :DDD )

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31) fatpingvin válasza Bog (#22) üzenetére


fatpingvin
őstag

a KaiOS egy nagyon szuper rendszer lenne ha lenne rajta egy értelmezhető terminál emulátor, busybox, meg végre elfelejtenék a p*csába ezeket a nem törölhető appokat.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#32) Luck Dragon

Mikor megláttam a teszt képet , milyen telefonról lesz itt írva , alig vártam hogy olvassam , már csak a nosztalgia faktor miatt is.
De a végén az egész inkább lesújtó volt, mint érdekes . Kár érte ! :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#33) #98501120 válasza Polarstar (#4) üzenetére


#98501120
törölt tag

Pont azért ment csődbe a BB, mert azt hitte, hogy az egyik ember majd nem akarja azt csinálni, mint a másik. Mert a "munkás", "kültéren" nem szeretne mondjuk ebédszünetben megnézni egy YT/Tiktok videót (vagy csak a gyerekét, aki épp két lábra állt otthon, míg Ő melóban van), nem szeretné lefotózni az előtte elhaladó Lambót, navigáció is minek, meg egyébként este és hétvégén sem csinál semmi olyat, mint bárki más.
Veszel inkább 100-ért egy hulladékot vagy veszel 100-ért egy értelmes készüléket meg egy brutál ütésálló (vagy akár vizálló) tokot?

[ Szerkesztve ]

(#34) LyonnaisFan1 válasza opr (#1) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Motorola MileStone I.

Inkább ezt kellene eröltetni. Modern vassal, jó kamerával, árazással, stb.
És persze az sem elhanyagolható szempont, hogy frissítések/support.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#35) Luck Dragon válasza LyonnaisFan1 (#34) üzenetére

Xperia Mini Pro volt ebből a kialakításból a kedvenc .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#36) fatpingvin válasza LyonnaisFan1 (#34) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez még jobb, aláírom. mennyi az annyi? és milyen a 3rd party OS support?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#37) adamssss válasza Bog (#14) üzenetére


adamssss
veterán

Ha minosegibb teszt lesz mint a tobbi oldalon akkor azt mondom hogy oke. Kivancsian varom.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#38) sz.balazs.95 válasza LyonnaisFan1 (#34) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Neked is az F(x)tec-et ajánlom figyelmedbe, az is ilyen kivitel, csak jóval korszerűbb, mondhatni kortárs hardverrel.
Illetve ott van a Planet Computers, bár az meg már egy modern palmtop, de az is épp elég retro, de hozzám kicsit közelebb áll ez a form factor, mint a slider, már csak azért is, mert a régi Nokia 9500-ra emlékeztet, ami azóta is eszeveszettül hiányzik :O

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#39) opr válasza LyonnaisFan1 (#34) üzenetére


opr
veterán

Nekem inkább a felfele csúszka lenne szimpatikus őszintén szólva. Úgyis akkora már minden telefon, mint egy péklapát, simán elférne egy normális billentyűzet széltében is.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#40) sz.balazs.95 válasza opr (#39) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Na igen. van 1-2 design, ami nekem nagy kedvencem ezzel a kialakítással, pl. az Alcatel OT-980 ilyen (meg minden korabeli Alcatel, ami erre a kerekített-háromszöges designra épült, pl OT-880, OT-806), meg persze az örök kedvenc Palm Prē. :B

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#41) opr válasza sz.balazs.95 (#40) üzenetére


opr
veterán

Igen, a 980 fele kialakitasra gondoltam, csak modernebbul megoldva. Aztan le se szarnam, hogy vastagabb tole a telefon 1-2mm-el, ha amugy jo minosegu. Ha cserebe nem jonne fel a gyari billentyuzet, es nem takarna ki olyan sokat a kijelzobol, siman megerne a dolog.
Ha meg valaki nagyon smiley-zni akar, lehet arra is egy gomb, ami feldobja csak azokat a kijelzore.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#42) Polarstar válasza sz.balazs.95 (#40) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez az Alcatel oldsmobile nagyon klaffa! :C
A Palm Pre meg király cucc volt nagyon. Láttam egyszer kézben. Igazi kezesbárány volt az is íráshoz.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#43) *Mukeey* válasza LyonnaisFan1 (#34) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Nem értem, hogy ezt a megoldást miért dobták a gyártók. Volt a Sonynak is meg a legendás T-mobile G1/HTC Dream stb. Nekem ezek bejöttek anno, modernizált változatban most is vennék az emberek.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#44) Bog válasza *Mukeey* (#43) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Mert macerás gyártani. Tele van mozgó alkatrésszel, gombokkal, mütyürökkel, aztán még neki is lehet állni lokalizálni a gombsort.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#45) Polarstar válasza Bog (#44) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ezek az eljárások ismertek. Megvannak. Idestova. Olyan 50 évre tekintenek vissza! Itt a lustaság dönt szerintem.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#46) Fall-N válasza Polarstar (#45) üzenetére


Fall-N
veterán

Azért nem ennyire evidens az! Az új kínai gyártók sosem gyártottak gombos telefonokat, mert csak akkor kezdtek el gyártani telefonokat (pl. Xiaomi), amikor bejött az érintős telefon és az Android. Nézd meg, jó példa a HMD. Sosem érik el a régi Nokia telefonok színvonalát. Inkább ismert OEM kínai hardverekből és szoftverekből építkeznek, amik sosem voltak olyan jók. Elég megnézni a régi MTK platformos kínai csoda feature phoneokat. Pedig ezek régi elavult technikák.

(#47) dabadab válasza Polarstar (#45) üzenetére


dabadab
titán

Ezek az eljárások ismertek

Meg a költségeik is és kb. itt el is bukik az egész.

DRM is theft

(#48) FoxiestFox válasza Bog (#44) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A poén, hogy nem is szükséges lokalizálni a gombsort, de úgy egyáltalán. :D
BB eljárása gyakorilatilag tökéletes jó rég már, csupán szoftveres fejlesztésekkel lehetne még jobbá tenni.
Angol billzet, magyar szótár, képernyő alján javasolja a szavakat, és tanulja a user szóhasználatát.
A billzet megfelelő sávjában egy felfelé swipe, és bent is van az egész szó. Vissza swipe, és törli a szót. Imádom Priven.
A touchérzékeny billzet és jó szoft kell, nem hetvenféle keeb layout.

De igen, ez még mindig rétegigény. Sajnos én abba a rétegbe esem, hogy igényelnék egy modern Privet, mert vékony is, kijelző is zsír, billlzet is állat, tehát minden tudna lenni, ami egy mai tepsi, csak annál egy billzettel több.

Nem szeretek touchon maszatolni gépelés gyanánt, tényleg tök jó szoftverek vannak a gépelés segítésére, de az nem olyan. :)

[ Szerkesztve ]

(#49) TCSZ


TCSZ
senior tag

Én ezt szívesen tesztelném egy hónapig.
Mennyire jó a GPS benne? Mennyire idő alatt talál jelet és azt tartja?
Gondolom nem vízálló, csak ütés.
Köszönöm a tesztet!

Nekem régen Nokia c3-as telom volt. Szerettem. Sajna az E6 már nem lett meg. Akkor nekem drága volt, pedig szerettem volna egy olyat.
Egy normálisan összerakott fizikai gombsoros mobilra szívesen váltanék. De csak ebben a formában. A ki nyithatós meg csúsztatós nekem nem jön be.

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#50) proci985 válasza Bog (#44) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

plusz vastag es nehez.

PDAk egy reszerol mar 15 eve elhagytak a fizikai gombokat es egyertelmu volt, hogy ez a jo irany. ha meg nyitogatni kell akkor ott a Microsoft es a Samsung nyithato megoldasa.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.