Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Bár jönne az első három is. :B

Sic Parvis Magna

(#2) Hopkins95 válasza 30z.Samu (#1) üzenetére


Hopkins95
addikt

Én csodálkoztam is, amikor bejelentették, hogy az első hármat nem jelentették be mellé. Amúgy Steam Deckre mindenképp beszerzem!

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#3) batman91 válasza 30z.Samu (#1) üzenetére


batman91
őstag

Pont erre gondoltam én is. Nagy kár, hogy nem. :(

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#4) 30z.Samu válasza Hopkins95 (#2) üzenetére


30z.Samu
félisten

Egy stabil 30fps ott is ki fog jönni szerintem. Az UC4 volt az, aminél azt mondtam, hogy már csak emiatt is megérte PS-t venni. Számomra meghatározó játék mindenképpen. :K

#3) batman91: PS-en ugyan végigtoltam mindegyiket már, de PS5-re (még) nem neveztem be, viszont Deck-re szívesen megvenném őket és végignyomnám. :K

Sic Parvis Magna

(#5) DrDoktor


DrDoktor
tag

Mennyire függenek ezek a játékok össze van bennük egy átívelő szál?
Pcn tolom majd.Gondolom régi karaketerek miatti érzelmek miatt sokat adna az első 3 rész.
Spolier nélkül kérdem önmagában is megáll a 4. kaland?

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#6) 30z.Samu válasza DrDoktor (#5) üzenetére


30z.Samu
félisten

Élvezhető a 4 önmagában is. :K

Sic Parvis Magna

(#7) batman91 válasza 30z.Samu (#4) üzenetére


batman91
őstag

Én még sosem játszottam velük. Pedig tetszettek az előző részei is videók alapján. Így viszont nem biztos, hogy kelleni fog. Nem szeretek belekezdeni egy széria közepébe. Ugyan ez a problémám a God of War játékkal is.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#8) melega válasza batman91 (#7) üzenetére


melega
őstag

Én az összes részüket végigjátszottam, és az összes éveformára vágott gyorcsomagolt előrefőzött játék elbújhat mögöttük.
Ez a véleményem.

(#9) GodGamer5 válasza batman91 (#7) üzenetére


GodGamer5
addikt

A God Of War öszzes Ps4-5 előtti részét emulátorral végig lehet tolni. Pon év elején toltam végig az első részt én is ilyen formán. :)

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#10) 30z.Samu válasza GodGamer5 (#9) üzenetére


30z.Samu
félisten

Eszembe jutott hogy az Uncharted első 3 része is megoldható így, de nem mertem beírni. :B

Sic Parvis Magna

(#11) GodGamer5 válasza 30z.Samu (#10) üzenetére


GodGamer5
addikt

Az Uncharted 1-et két napja próbáltam. Stabilan megvolt a minimum 30 fps, csak a kép volt bugos, de állítgatással meg lehet oldani. Főleg proci kell neki.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#12) Ger_man válasza DrDoktor (#5) üzenetére


Ger_man
senior tag

Szerintem youtube-on rengeteg összegző videót találsz mit történt eddig a trilógiában, IGN is mindig készít ilyeneket az új érkezőknek :)

(#13) EquinsuOtcha válasza Hopkins95 (#2) üzenetére


EquinsuOtcha
kezdő

Az lehet kevés lesz neki mert a deck gpu tekintetében egy ps4, a cpu meg jóval erősebb is, de a port a hardver igényből ítélve eléggé mosléknak tűnik.
Én nem kinzom a deckem ilyenekkel. :((
Egy rakás régebbi stuffom van amit már nem-igen játszanék 50 colos tv-n.

#4.
A lost legacy sokkal kiegyensúlyozottabb volt mint az uc4.
Rövidebb mászós részeket váltott, az akció, majd a nemi puzzle. (a sandbox pálya is jkirály volt)
Az 4-ben már néha már rohadtul untam a sok hosszú mászást és a játékot is túl hosszúnak éreztem . Az az indiana jones-os huznak a sárba terepjáróval sztori meg kész röhej volt meg rettenetesen unalmas és hosszú is.
Viszont ami érdekes, hogy az UC4 szebb volt mint a lost legacy.

[ Szerkesztve ]

(#14) AxBattler


AxBattler
félisten

Uncharted: Legacy of Thieves im Test: Benchmarks (FHD, WQHD & UHD), Frametimes und VRAM

Ezek szerint a stabil 1080p@60Hz Ultra részletességgel RTX 3060-tól van meg, vagy AMD oldalról egy RX6600(XT) esetében. 4K Ultra részletességhez pedig 8GB VRAM már kevés, oda 10GB a követelmény, de ez ugye egy 3080Ti esetében nem akadály.

Okkkkkké... hát ez nem sok jót vetít előre a közeljövőben érkező Last of Us Part 1, és az új Factions tekintetében. PS5 Slim/Refresh lesz a dologból... :(

Szerk.: belegondolva egy kis optimalizálás, csiszolgatás után talán már egy RTX 2060, vagy 1660Ti is fogja hozni a 1080p/60Hz-et, Medium/High mellett, apróról már simán be lehet szerezni egy olyat 100k HUF alatt. Szóval nem reménytelen a helyzet.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#15) pandras83 válasza AxBattler (#14) üzenetére


pandras83
senior tag

ez fasza mert az recommended req. 1070 volt 1080p 60fps-re, de ezek szerint ez kevés lesz a maximumhoz már

Cyberfuck Patchrunner

(#16) AxBattler válasza pandras83 (#15) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha megelégszel a PS4 Pro látványával, akkor szerintem Medium/High-on jó lesz az.
Főleg ha esetleg DLSS/RSR képes kártyával futsz neki, akkor egy RTX 2060, 3050, RX 6600...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#17) McW1


McW1
tag

Tolja itt valaki? Milyen a játék? Sosem próbáltam annó

Engem nem győztek meg a gameplay videók, kicsit olyan kopottas, mégiscsak 6-7 éves játék(ok)ról van szó...

Azt hiszed, hogy mit gondolsz?

(#18) AxBattler


AxBattler
félisten

"...sem RTX, sem DLSS nem szerepel a menüben, helyettük egyedül az AMD Fidelity FX Super Resolution 2-nek örvendhetünk, ami a támogatott kártyák tulajdonosainak tovább növelheti a jó esetben amúgy sem alacsony képkockaszámot. Szerencsére az optimalizációval nincs igazán probléma, nálam egy GTX 1660-as kártya társaságában is simán hozta a 60 fps-t magas beállításokon, sőt, az alapból beajánlott Ultra sem okozott neki gondot, bár ilyenkor voltak olyan helyzetek (rendszerint a nagyobb, nyíltabb területek), ahol érezhetően beesett ez az érték."
- GameKapocs

"i5-10600K és GTX 1070, és az egész história egy NVMe SSD-re telepítve), a javasolt FHD felbontás és High beállítások helyett, alávaló módon 2560×1440 képponton és Ultra minőséggel gyötörtem a hardvert. És láss csodát, így is megvolt a másodpercenként garantált 30 képkocka"
- PC Guru

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#19) AxBattler


AxBattler
félisten

Uncharted: Legacy of Thieves: AMD FSR 2 vs. Nvidia DLSS 2.4
Érdekes, hogy FHD-ban jobb a framerate DLSS/FSR nélkül, mint azokkal.
4K-ban már fordított a szitu.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#20) Lord Myn válasza AxBattler (#19) üzenetére


Lord Myn
senior tag

És valóban... :R Meg sem néztem DLSS nélkül, egyből belőttem 1080p/ULTRA-ra és DLSS Quality-ra. Most megnézetm és DLSS nélkül pár %-kal jobb FPS-eket produkál :F úgyhogy marad így. Utoljára a HITMAN 3-mal jártam így, igaz ugyan, hogy az alapból rosszabb eredményt at DLSS nélkül, de ott a Variable Shader (ami inaktív bekapcsolt DLSS-nél) nagyobb boost-ot ad, mint a DLSS. Úgy látszik az implementáció nem minden esetben sikerül FHD esetében.

[ Szerkesztve ]

"War does not determine who is right - only who is left."

(#21) Ger_man válasza Lord Myn (#20) üzenetére


Ger_man
senior tag

1080p-n DLSS-t használni nem akkora segítség szerintem, relatív kicsi felbontásból még kisebbre menni. De lehet rossz tényleg az implementációja.
4K-n DLSS performance-nél 1/4-re (1080p) csökken a felbontás, az már nem elhanyagolható, de quality mód is sokat tud dobni: 4k -> 1440p.
Ha valami natívon rosszul megy 4K-n, ott a dlss segítség, de ha valami 1080p-n is rosszul fut, ott nem fog segíteni. :(

(#22) Lord Myn válasza Ger_man (#21) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Ezzel nem feltétlenül értek egyet, tudom, hogy a DLSS-t elsősorban a nagyobb felbontásokra találták ki, de számtalan játék van, aminél már FHD-ban is nagy performancia boost-ot ad (pl. Cyberpunk 2077, RDR2) különösebb minőség romlás nélkül (25"-on játszom, oda nekem elég a FHD és Quality szinten az esetek többségében nem látom a különbséget).
Egyébként nem futnak rosszul FHD natívban sem a játékok (RTX 3060), de mivel 240Hz-es monitorom van, szeretem ha minél több az FPS. Ha meg még RT-t is szeretnék bekapcsolni valamelyik játékban, akkor "kötelező" a DLSS ebben a kategóriában.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#23) Werkly


Werkly
őstag

Valaki tudja, hogy a hangzás miért ilyen vacak? Állítani kell valamit vagy ez Sony feature?

(#24) wjbhbdux válasza Werkly (#23) üzenetére


wjbhbdux
veterán

van egy csomó beállítás nézd meg, alapbol nem fejhallgatón van.

/s

(#25) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Másnál nem szaggat, akad, hagy ki a hang? Megőrjít teljesen. :(

(#26) ForRedGlory válasza ForRedGlory (#25) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Oké, a PS5 controller miatt szórakozott a hang. A DualSenseX programmal használom PC-n a kontrollert, de ahogy nézem, nélküle is normálisan működik. Gondolom beakadt neki a gyári profil a DualSenseX profiljával.

(#27) chris0000 válasza ForRedGlory (#26) üzenetére


chris0000
őstag

hi. én meg pont most akartam írni, h milyen jók a hangok a játékban... (PC) Logitech G933-at használok és brutal jók a hangok.. mindent felismer a játék.. 3D audio és szerencsére semmi recsegés, kihagyás...
a PS5 kontrollerrel ha használtad, az adaptive funkciók működnek? most akarom kipróbálni...üdv.

(#28) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Nekem meg az új nv driver óta, mintha lassabb lenne az egérrel való irányítás (az előző drivernél 2000 dpi-n játszottam és vajsima volt, most meg 4000 dpi-re kell állítanom és még mindig rosszabb, mint volt). Más tapasztalt ilyet? (Tudom rakjam vissza az előző drivert, csak azzal meg a C2077 térképe sz*r...).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#29) sniper112 válasza Lord Myn (#28) üzenetére


sniper112
aktív tag

ez megoldja minden problémád
[link]

(#30) Lord Myn válasza sniper112 (#29) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Közben kiderült, hogy nem driver hiba, csak pont akkor frissült a játék is, amikor nv drivert update-eltem, szóval a patch hibája... :B

"War does not determine who is right - only who is left."

(#31) Tibro5


Tibro5
senior tag

sziasztok, van aki radeon 6700xt-vel játszik? uncharted 4 állandóan kifagy a prológus után ahogy belépnék az első fejezetbe a cut scene-nél. The Lost Legacy-t simán végigjátszottam fagyás nélkül, illetve más játékokkal sincs gond.
nem értem mi van :F

(#32) Lord Myn válasza Tibro5 (#31) üzenetére


Lord Myn
senior tag

A yt tele van 6700xt-s Uncharted 4 videókkal, szóval mennie kellene... Más driver esetleg? vagy valami háttéralkalmazás, amit nem szerethet?

"War does not determine who is right - only who is left."

(#33) sniper112 válasza Tibro5 (#31) üzenetére


sniper112
aktív tag

a játékon 1.2 patch van rajta ?

[ Szerkesztve ]

(#34) Tibro5 válasza sniper112 (#33) üzenetére


Tibro5
senior tag

igen, Build ID: 9898718 (Nov 13 2022) a steam szerint

(#35) tusi_


tusi_
addikt

Nekem is megjott tegnap a kod, le is huztam gyorsan.
Viszont nalam nagyon gazul nez ki. A kamera mozgasnal olyan a kep, mintha 60-fpsen menne, pedig 90en lockolom es azt tartja is kemenyen.
Olyan, mintha nem menne az adaptiv sync. Sajnos nincs fullscreen mod, csak windowed fullscreen. Nalatok is ilyen? Van erre workaround?

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#36) Fred23 válasza AxBattler (#14) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ha nem kell csúcs képminőség, szinte kenyérpirítón is elfut ez a játék. Ryzen 3400G Vega11-e is viszi 768p-ben 40 körüli fps-sel.

(#37) Tibro5 válasza tusi_ (#35) üzenetére


Tibro5
senior tag

Igen, nálam is csak windowed full screen van, és nekem is feltűnt hogy annak ellenére, hogy vsync ki van kapcsolva és 144hz-en megy a monitor mégis olyan mintha röcögne és néha ilyen screen tearing is van. Nagyon rossz minőségű a port. :(((

(#38) tusi_ válasza Tibro5 (#37) üzenetére


tusi_
addikt

Kozben mar majdnem ki is jatszottam.
Megoldaskent be kell kapcsolni a DLSS/FSR-t es levinni az elesitest alacsonyra. Hibatlan nem lesz a kep, de sokkal elviselhetobb.
Amugy a grafika nagyon szep, nem is ertem hogy futhat ilyen jol. Sok mas jatek retek grafikaval sokkal tobbet ker a HW-ktol.
A jatek meg amugy eszmeletlen hangulatos, egyik legjobb, amivel jatszottam.

eat, sleep, play, replay

(#39) Fred23 válasza tusi_ (#38) üzenetére


Fred23
nagyúr

"Amugy a grafika nagyon szep, nem is ertem hogy futhat ilyen jol. Sok mas jatek retek grafikaval sokkal tobbet ker a HW-ktol."

Kis pályák, illetve nagyon lineáris az egész, tele szkriptekkel, buta A.I.-val. Ettől persze még jó játék, hangulatban pedig számomra különösen kiemelkedő.

(#40) tusi_


tusi_
addikt

Most kezdtem bele a masodik reszbe, de sajnos ugyanazzal a gonddal kuzdok, megpedig mozgasnal a kep toredezeik. Nem tearing, hanem olyan, mintha ghostolna.
Viszont! Kontrollerrel tokeletes! Nincs ghosting, vajpuha az egesz. Mivel kontrollerrel bena vagyok, maradnek billentyuzeten.
Ez mitol lehet, hogy kontrollerrel tokeletes, bill-el meg otromba?
Probaltam mar allitani az erzekenysegen, windowsos eger bellitasokkal is jatszottam, de szinte semmi valtozas.
Valakinek otlet? CP2077 es ilyen volt eleinte, mara mar kijavitottak. Esetleg vmi .ini fajl buheralassal?

eat, sleep, play, replay

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.