Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Bitang kis készülék. Ár / értéket és anyaghasználatot figyelembe véve van helye a piacon. Köszi a bemutatót! :R

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#2) AngeloDivina


AngeloDivina
aktív tag

Köszi a tesztet. Jó ez a teló.

Élj úgy, hogy semmiben ne szenvedj hiányt....

(#3) batai15


batai15
félisten

no offense, de inkabb ra dobnek es xiaomit vennek inkabb. b20 ide vagy oda, eleg sok rosszat olvastam az umi telefonokrol.

(#4) Fall-N válasza batai15 (#3) üzenetére


Fall-N
veterán

Valószínű, hogy nagy lehet a minőségi szórás, ezért olvasni sok rosszat is. Azért is a beceneve, hogy cUMI. :-)

(#5) Decske


Decske
aktív tag

Nem rossz telefon, de a hátlapot valami irtó rondán oldották meg. Lelje örömét benne az új tulajdonos :)

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#6) #67075584


#67075584
törölt tag

Üdv mindenkinek!
Most szeretnék új telefont vásárolni, dec. 6 körül, fizetéskor, ez a telefon nagyon megfelelne az igényeimnek. Másik kiszemelt típus a Xiaomi redmi Note 3 Pro Special Edition. Kérlek titeket, akinek van személyes tapasztalata, az adjon tanácsot, mekyik jobb választás. B20 800 MHz feltétlenül kell. UMI-ról olvastam jót és rosszat, Xiaomi-ról kevesebb rosszat, inkább jót. Ami lényeges: feltétlenül legyen stabil a rajta futó szoftver, ne fagyjon-laggoljon, a hálózatkezelés pedig legyen megbízható, semmiképpen se dobálja a hálózatot és(vagy) a netet, ez már nálam kizáró tényező. Ár nem nagyon befolyásol, tudom a Xiaomi drágább, de ez nem érdekel, jó legyen.
Előre is köszönöm!

(#7) jbauer05


jbauer05
tag

Én az UMI Touch után most fogom elfelejteni örökre az UMI nevet, mikor megérkezik a Xiaomi Redmi Pro-m holnap. Nagyon zsé kategóriás gyártó. Egy másik topikban már leírtam, hogy miért. Kerüljétek.

[ Szerkesztve ]

(#8) bloggiold válasza #67075584 (#6) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Note 3 Pro Special Edition használok most. Iszonyat rossz a fogása, szilikon tok nélkül használhatatlan, mert jobban csúszik mint egy frissen kifogott hal. Van stabil (nincs magyar nyelv benne) és fejlesztői verziós rom ami hivatalos (nem hivatalosan több is, de ahhoz mókolni kell)
Stabil havonta vagy ritkábban frissül, a fejlesztői hetente (OTA) de mostanában nem frissítik azt sem, ha frissítik van, amit elrontanak benne van amit javítanak (ergo nem biztos, hogy előnyös a heti frissítés) de persze nem kötelező az update.
Az Umin stock android fut (szög egyszerű). A Xiaomin MIUI, amit ha még nem használtál igencsak furcsa lesz. Spec én szeretem a MIUI-t de már a MIUI második kiadása óta használom(januárban már a kilences verzió jön), más-más telefonokon.
Mindkét telefon jó, a szoftver stabil, de hibák vannak itt is ott is. Fagyás-laggolás nincs, a hálózatkezelés pedig megbízható B20 van mindkét esetben. Frissítés lesz az UMi-ra is 7-es Androidra és Note3-ra is.
Kinézetre mindenkinek jobban tetszik az UMi, férfiasabb a Note3 SE meg hát minden csak nem férfias, de ha van rajta tok nem számít.
A döntés a tiéd, mindkét telefon jó, de közel sem hibátlan.

[ Szerkesztve ]

https://fontecone.blog.hu/

(#9) #67075584 válasza bloggiold (#8) üzenetére


#67075584
törölt tag

Köszönöm a válaszodat!
Akkor lehet, hogy maradok a jól bevált márkáknál, még ha nem is olcsók. Gondoltam még LG X power-re is, bár csak egy SIM-es, nem tűnik rossz választásnak, mégiscsak egy nagy nevű gyártó. Régebben Doogee-t használtam, hálózat kezelése tökéletes, de érintő panel botrányos. Éppen ezért nem merem bevállalni a Homtom Ht 17 Pro-t sem, pedig 25.000-ért jó ajánlat(TomTop). Most egy Meizut használok, nagyon szép telefon, minőségi, gyors, de a net szakadozik vele, pontosabban van net kapcsolat, de sebessége kb 5 percenként lecsökken olyan 0,5 Kb/sec-ra, csak adatforgalom ki-be kapcsolása oldja meg(újab 5 percre), és B20 sincs.Ezért mindenképpen másik teló kell, de akkor lehet, hogy mégis csak a "nagy" márkák közül választok. Sajnos ezt olvastam én is a Xiaomi-ról, márhogy frissítése kaotikus, ezer féle Rom van rá, minden forgalmazó mással adja, néha többet rontanak, mint javítanak. Meizuval is ez az egíik gond, november 2-án kiadott firmware nem javította a hálózat kezelést, vissza is vonták a hivatalos honlapjukról. Éppen ezért maradok a jol bevált, régi gyártóknál akkor, még ha drágábbak is és kevesebbet tudnak(néha a levesebb több). Ezek szerint a kínai márkáknak még van hova fejlődniük.

(#10) bloggiold válasza #67075584 (#9) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Igen van hová fejlődniük, de fejlődnek.
,,maradok a jól bevált márkáknál" - NEM fizetek többet a névért meg ezért:
,,Anno 10 évvel ezelőtt mindenki Nokia telefont akart venni, mára a Nokia eltűnt, átvette a helyét a Samsung és az Apple. A kérdés jogos, hogy kapcsolódik ehhez a Xiaomi?
A Xiaomi Inc. kínai betűkkel leírva 小米科技 (ejtsd: saomi) első okostelefonja 2011 augusztusában került piacra. Hatalmas népszerűségre tett szert igen gyorsan.
Az IDC szerint 2014-ben a Xiaomi a világ harmadik legnagyobb okostelefon-gyártója lett, Samsung és az Apple mögött.
Mi volt a siker titka? Gyakorlatilag ugyanazt a hardveres összeállítást minőségi összeszereléssel a konkurenseknél jóval olcsóbban, akár fél áron kínálták. Miért volt ez lehetséges?
Mert a gyártó nem költ marketingre, reklámokra, nincsenek óriásplakátok, méregdrága tévéreklámok, irodaépületek, csilli-villi márkaboltok, busás hasznot rárakó viszonteladók.
A Xiaomi a termékei népszerűsítéséhez a közösségi hálózatokat veszi igénybe és vásárlóira támaszkodik, ez az úgynevezett word-of-mouth magyarul szájreklám. A stratégia része, hogy figyelik a vásárlói visszajelzéseket az online közösségekben, ezek alapján akár néhány nap alatt változtatnak a szoftveren vagy a hardveren, ha felhasználói panasz érkezik."
Samsung és társai a nevükből élnek többszörösen túlárazottak a telefonjaik. Az eladások csökkenek [link] pár év múlva sehol nem lesznek. A kínaiak meg fejlődnek és eltiporják az ismert márkákat (LG, Sony stb) Samsung Apple meg robbantgat

[ Szerkesztve ]

https://fontecone.blog.hu/

(#11) #67075584 válasza bloggiold (#10) üzenetére


#67075584
törölt tag

Kétséget kizáróan logikus az okfejtésed, nem is vitatkozom vele, mert 100% igazad van. A kínai márkák közül leginkább a Xiaomi (ezt én is tudtam, hogy Saomi-nak ejtik, azért köszi) számomra a leg szimpatikusabb. Az Eustock-ról lenne rendelve, a honlapjuk szerint magyar nyelvű, global szoftver van rajta, ami rendszeres OTA frissítéseket kap. Az nem igazán zavar, hogy elenyésző bugok vannak esetleg, pl naptárban a hét napjai nem magyarul vannak esetleg, vagy zenelejátszóban nem megfelelő sorrendben jelennek meg a zeneszámok, ez hidegen hagy, nem érdekel. Legyen stabil és ne dobálja a hálózatot, netet, ez a legnagyobb elvárásom. MIUI-val kapcsolatban rengeteget olvastam utána, nagyon jó rendszernek tartom, megszokása nekem max. fél óra. LG X Power 58.000, Xiaomi RN3 Pro SE 65.000. Valóban sokkal jobb ajánlat a Xiaomi, mint az LG, azt hiszem, kipróbálom, aztán Romokkal mókolni úgysem akarok, ha működik minden, az már jó. Aztán ha megvan, majd leírom a tapasztalataimat.

(#12) bloggiold válasza #67075584 (#11) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Lehet máshonnét is rendelni olcsóbban, de a magyar gari a szent grál, nekem csak negatív tapasztalataim vannak garanciális téren a magyar garaival. Egyik ismerős pont most intézi a garanciális javítást egy doogee telóra. Kíváncsi vagyok mire megy.

https://fontecone.blog.hu/

(#13) tboy72 válasza bloggiold (#12) üzenetére


tboy72
aktív tag

Igen igazad is lehet. De....

A Hongkong Goldway-től rendeltem Redmi Note 3 SE-t, ami 1 hét alatt meg is jött. Ha jól emlékszem cakkli-pakkli 57.000Ft volt. Örültem neki mint majom a farkának. Aztán 1 nap mulva kikapcsolt a teló és soha többé nem lehetett életet lehelni bele. Mindent kipróbáltam, amit a garimatrica megbontása nélkül lehetett! Semmi eredmény. Visszaküldtem 5200 Ft-ért. Egy hét alatt visszaért kínába sima postával, bár ott megállt a nyomkövetés és nem tudom mikor kapta meg a kínai. Mindegy. Következett az ő hozzáállása:

Egy hétig "hivatalos" Xiaomi szervízben volt, full tesztelésen, aztán kért még egy hét türelmet, mert még fullabb lesz a tesztelés! Na itt pattant el a cérna, írtam neki, hogy a full teszt 2 óra és nem két hét. Ali dispute, majd claim. És az Ali döntött full refund, de persze a visszapostát buktam.
Mikor okt. végén lett raktáron az Eustockon, akkor egyból rendeltem egyet, hiába 8ezerrel drágább, de ha csak egy visszaküldést nézünk már a pénzemnél vagyok nagyjából, mert a Waytech-hez beviszem kézben. Lehet, hogy náluk is 2 hétig tart a full teszt, de legalább itt van. Rendeltem már rengeteg cuccot kínából, sok telefont is, de szerintem ilyen kicsi árrésnél érdemesebb a közelből megvenni. Annyira bejött egyébként a fejlesztői global, hogy azóta is teljes megelégedéssel azzal használom, és nagyon úgy érzem, hogy tökéletes a számomra ez a teló. (Amint lesz arany színben az Eustockon már rendelem is a páromnak!)

(#14) #67075584 válasza tboy72 (#13) üzenetére


#67075584
törölt tag

Igen, Eustock tapasztalatom nekem is van. Meizut rendeltem még augusztusban, mivel eldobálta a hálózatot, tehát telefonálni sem tudtam vele, 2 nap mulva elküldtem a Wayteq szervízbe, ezt jeleztem e-mailben az Eustock felé is. 5 nap múlva az Eustock már küldte is a vadonat új, bontatlan készüléket, ingyen, még a posta költséget sem kellett fizetnem a futárnak. Le a kalappal előttük. Árban is nagyon jók, már csak az a lényeges, hogy december 5-én legyen náluk raktáron. Mindenkinek őket javoslom, most is ezt teszem.

(#15) #67075584


#67075584
törölt tag

Egyébként sajnos nem találtam Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE fórumot, ha valaki tud egyet, linkelje be legyen szíves! Köszönöm előre is.

(#16) bloggiold válasza #67075584 (#15) üzenetére


bloggiold
aktív tag

[Xiaomi Redmi Note 3 Pro International verzió ("Kate")]

[ Szerkesztve ]

https://fontecone.blog.hu/

(#17) bloggiold válasza tboy72 (#13) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Olvastam a Kate fórumban a történeted. Nekem nem volt gondom egy rendelt eszközzel sem amit kínából rendeltem (nem csak telefonra gondoltam) pedig elég sokat rendelek, minden kütyüt onnan szerzek be, magyar gari ide vagy oda (volt rossz tapasztalat a magyar garival anno) Eustock garival hamarosan lesz tapasztalat ismerősi kőrben, majd megírom.

https://fontecone.blog.hu/

(#18) #67075584 válasza bloggiold (#16) üzenetére


#67075584
törölt tag

Köszönöm!

(#19) kalifa777


kalifa777
tag

Köszi a tapasztalatokat, mit honnan érdemes venni.

(#20) reap3r válasza #67075584 (#11) üzenetére


reap3r
aktív tag

Ne vegyél "nagy" márkákat ennyi pénzért. Ebben a kategóriában (70-80e forintig kb.) csak kínait kell venni. Az LG hulladékot gyárt a csúcskategóriában is. A családban az összes LG-nek szar a GPS-e, na meg nen veszik combosan a térerőt sem és rengeteg típushibájuk van. Ami telefont szabad venni 70 ezer forintig az csakis Xiaomi, mert ők ebben az árban nem hulladékot, hanem telefont adnak...
Redmi Note 3 SE best buy most, na meg a redmi 3s vagy prime, vagy minek hívják. Több szaktársam vette az utóbbit és 50 ezer forintért hihetetlenül elégedettek vele... Míg a "nagy" nevek ennyiért ennél rosszabb minőségű dolgokat adnak.

(#21) #67075584 válasza reap3r (#20) üzenetére


#67075584
törölt tag

Meizu M3 Note van most, nagyon jó telefon lenne, ha nem lenne egy "apró", de annál bosszantóbb hibája: mobil net 5-10 percig megy rendesen, aztán megszakad, ill. nem szakad meg, "csak" lecsökken a letöltés sebessége olyan 0,5 Kb/s-ra. Adat forgalom ki-be kapcsolása után jó, ismét 5-10 percig. A legutóbbi frissítés nem javította ezt a hibát, mondjuk egy hét múlva vissza is vonták a hivatalos honlapjukról. Nagyon sokan panaszkodnak erre, tehát nem szolgáltató vagy kártya specifikus hiba. Amúgy munkatársaim 60 százaléka Iphone-t használ, maradék Samsungot vagy LG-t, egy-két Huawei is van, P9 és P9 Lite. Kínai telója senkinek sincs, mindenki lenézi, azt mondják, ők szarért pénzt nem adnak. Amúgy én is kezdem már unni, hogy minden második vagy harmadik hónapban telefont kell venni, mert valamilyen szinten mindegyikkel van valami bibi. Doogee X5 Pro gyenge teljesítmény, alkalmazás telepítés fél óra, és akkor ne fusson a háttérben semmi. Doogee X6 Pro hulladék kijelző, érintéseket nem vagy alig érzékeli. Meizu nem megfelelő hálózat kezelés. Mondjuk egy frissítés javíthatná, de nem nagyon igyekeznek vele. Iphone-al vagy Samsung ill. LG-vel, de még Huawei-el ilyen gondok nincsenek. Most akkor milyen telefont is érdemes venni?

(#22) #67075584


#67075584
törölt tag

Mondjuk egy Redmi Note 3 pro SE-t még kipróbálok, (5,5 alá nem megyek) aztán ha ez sem válik be, csak és kizárólag IPhone. Ha nem nyeri el a tetszésemet, vagy bármi hibája is van, többet soha nem váltok vissza gagyi, fostalicska androidra.

(#23) tboy72 válasza #67075584 (#21) üzenetére


tboy72
aktív tag

Jó helyen dolgozhatsz, ahol ilyen munkatársaid vannak! :DDD :DDD :DDD

(#24) moonster


moonster
tag

Sziasztok. Tud valaki arról, h a karácsonyra beígért Nougat van-e már a telefonra vagy ha nem, akkor mikor lesz?
No meg, hogy érdemes-e feltenni a frissítéseket? Nem hallottam róluk sok jót, de hátha valaki meg tud cáfolni. 08.10-es 1.01 van a telón.

- Errare humanum est -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.