Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Male


Male
nagyúr

Dupla gigabit + 1 PCI, mindez jó teljesítmény és alacsony fogyasztás mellett... pont az, amit sokáig kerestem.
(az ára sajnos elég magas :( )

(#2) szabi__memo válasza Male (#1) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

USB3 nincs? Ennyiert?

(#3) MZperX75


MZperX75
addikt

Mini ITX lap+nagyobb penya is belefér ebben az árban talán rammal együtt persze gyári hűtővel.
Jól alulfeszelve ;) bár órajelet nem lehet ennyire visszavenni.

23ezerFt-ért FM2-est kapok +17-23ezer között igen jó kis A8-ast össze lehet kapálni.

40-45ezer Ft jó sok,max 25-28ezerért tök jó alternatíva lehetne a régi brazosok ellen,addig viszont árban a minITX-es FM1-es Llanokkal vagy FM2-es Trinitykkel fut versenyt,viszont labdába csak fogyasztással rúg!

Amúgy meg örüljünk ,hogy van ilyen is Brazosnál (E-350-él tuti 2x gyorsabb)

[ Szerkesztve ]

(#4) szabi__memo válasza MZperX75 (#3) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Eskuszom 15-18eFt-ra tippeltem... Ennyiert kb ugyanerre inkabb vennek egy brazost.. remelem lassan kabinit
Nevetseges

[ Szerkesztve ]

(#5) MZperX75 válasza szabi__memo (#4) üzenetére


MZperX75
addikt

kb :K

1.5 éve vettem E-350-es brazost vinyó nélkül 2Giga DDR3-1333 Ram+MSI E-350IS E-45lap+(MIB5140-es Giga ház paneltáppal 65W) +DVDRW-vel
47-48ezer Ft volt.(ebben a házat sikerül 12.000Ft-ért a lapot 2 év garral 18ezerért fél áfával megvennem,ez így másnak 55-56ezer lett volna,azt hozzáteszem ,ha ez 45ezer akkor 38-ért megszerzem magamnak de az is batár sok.
Akkor ez 40-45ezerért,bár 35ezerért is sok.

[ Szerkesztve ]

(#6) Male válasza MZperX75 (#3) üzenetére


Male
nagyúr

Így van.... nagyon drágán akarják adni. Amit írsz, hogy 25-28 inkább... szerintem is ez lenne a normális árszint (a hűtő meg nyugodtan lehetne cserélhető, attól még, hogy a proci be van forrasztva... csak a négy lyukat kéne rátenni, és esetleg a magasságra figyelni, ha eltér -> így aki akarja, rátehetne egy nagyobb passzív bordát).

Lefelé szerintem lehet állítani a szorzót, így az órajelet visszaveheted akár ugyan ennyire is... a fesz már érdekesebb kérdés.

(#7) szeksziboj válasza MZperX75 (#5) üzenetére


szeksziboj
tag

Nem normálisak... tulképp laptop-árban van, hiszen ott az LCD és egyebek egészítik ki az összképet 100e hufra, de az ilyen kis lapok gyártói mégcsak meg sem próbálnak olcsón adni cuccokat, vicc...
Jóideje figyelem az ilyenek árait, már 10 éve is túlárazott szegmens volt, de a helyzet nem javult semmit sem.

(#8) MZperX75 válasza Male (#6) üzenetére


MZperX75
addikt

"a hűtő meg nyugodtan lehetne cserélhető, attól még, hogy a proci be van forrasztva... csak a négy lyukat kéne rátenni, és esetleg a magasságra figyelni, ha eltér -> így aki akarja, rátehetne egy nagyobb passzív bordát)."

Azt valószínű azért le lehet barkácsolni róla,ugyan úgy mint a Brazos deszkákról is...

"Lefelé szerintem lehet állítani a szorzót, így az órajelet visszaveheted akár ugyan ennyire is... a fesz már érdekesebb kérdés."

Sajna nem tudom,nem volt ilyen kis Intel CPU-m upsz APU-m bár ez még nem APU azt hiszem.

Phenom2-estHD4870CFX-et cseréltem 1.5 -2 éveBrazosra,majd fél éve Llanóra, kimaradt a Intel ezen szériája.

szekszibo

Nem rossz az egész egyébként ,de ennyit nem ér
Hiba USB3.0 hol van? :U
a másik PCi busz :W Pci-e ráférhetett volna helyette egy HD6670-es DDR3-assal karöltve,de egy kis plusz lóvéból már HD7750-essel.

[ Szerkesztve ]

(#9) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Tobb oldalon is azt irjak hogy nincs bejelentett ara, csak par helyen elkezdtek spekulalni, hogy mivel a cpu 86 dodo kb 150$ korul varhato

(#10) MZperX75 válasza szabi__memo (#9) üzenetére


MZperX75
addikt

Akkor kár az ára miatt lehúzni ! :R

28ezer Ft meg érhet,talán

(#11) Ati1979


Ati1979
veterán

Egyszerűen túl drága ez...

(#12) szabi__memo válasza MZperX75 (#10) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Komolyan? Hat nem tudom...
ha brazos mellett esetleg megerne (nagyon nem tudom) kb meddig? Kabini mellett van 2-3 honapja meg, mostantol.. ha minden igaz
es meg ez sincs piacon..

[ Szerkesztve ]

(#13) MZperX75 válasza szabi__memo (#12) üzenetére


MZperX75
addikt

Azért írtam,hogy talán.

Mini lapot 20ezer körül kapok intelest abba a leggyengébb Ceruza is ennél 2x gyorsabb 30ezernél vagyok még csak,hát lehet hogy mondasz valamit,és 15-18ezer körül lenne best buy

(#14) Male válasza MZperX75 (#8) üzenetére


Male
nagyúr

Jobban megnézve, talán tényleg csavarozva van a túloldalról, és nem ragasztott... viszont biztos nem a szabvány Socket 1155-ös távolságra vannak a lyukak.

(#15) .mf


.mf
veterán

Hadd kérdezzem meg, ezeket az árakat honnan szo vettétek??
És máris mennyi embert behülyítettetek vele, a hsz-ek döntő többsége az árról sír, ami nem is igaz. :U

Az elődmodell GA-C847N-D 80 USD neweggen. Árgépen csak a kisebb testvérmodell GA-C847N-t látom, 19k-ért...

Ááá reméltem az előd után, hogy hátha a következőnél csinálnak olyan verziót is belőle, amin végre leváltják a PCI-t PCIe-re, de még itt is... Az USB3-at sem értem, hogy miért nem rakták erre se rá. Kár :( Ha majd lejön árban, és továbbra sem lesz normális árú FM2-es ITX lap, még lehet, hogy elgondolkozok rajta.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16) MZperX75 válasza .mf (#15) üzenetére


MZperX75
addikt

ha ennyiért lehetne kapni akkor az nagyon jó lenne.

Ennek a procinak a listaára 86dollár ,ebből következtetett néhány oldal 150 dolláros lap áráról.
Ennek fényében írta a cikkíró akár 40-45ezer is lehet

MiniITX FM2-es MSI kb 22-23ezer. ettől rosszabbat nem érdemes venni,de ez szerintem más platform ez inkább a Brazossal megy szorítóba,mert atom a kutyának sem kell,illetve csak annak akit jól átvertek.
Allano vagy Trinity az többet zabáló platform egy jó 2x 3x

[ Szerkesztve ]

(#17) szabi__memo válasza .mf (#15) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Google a barátod. Pl 4. link, nalam legalabbis, de van tobb is, kb mindenhol igy szamoltak. 86, 90 dollaros procival

(#18) .mf válasza szabi__memo (#17) üzenetére


.mf
veterán

Meg is nézted őket? Hivatalos ár hiányában egy olyan, valósággal köszönőviszonyban sem levő megközelítésen alapuló becslés, ami minősíti is az oldalakat (nem gondoltam volna, hogy TPU is ide süllyed). Illene tudni, hogy az Intel oldalán lévő hivatalos listaár és a nagyobb gyártópartnereknek adott kedvezményes ár között jelentős különbség van. Elég lett volna csak az elődmodellt és az abban lévő proci hivatalos árát megnézni, már látnák, mennyire téves egy ilyen becslés. Hogy az Atom hivatalos és gyártópartneri kedvezményes árát (töredéke, nekem valami nyolcada-tizede rémlik) ne is hozzuk elő...
Nem kell minden baromságot vakon követni, nem árt néha gondolkodni is.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19) >Deego..


>Deego..
senior tag

17 wattos TDP? 2 maggal?
Árról nem is beszélve.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#20) szabi__memo válasza .mf (#18) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Egyertelmu

(#21) Mercutio_ válasza .mf (#15) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nálam legkésőbb most hétvégén összeáll egy H61-es mITX lap Ivy magos G1610-es páros, megpróbálom belőni ekkora frekire és megmérni a fogyit, hogy mennyit csökken, báááár, 150W-os a legkisebb táp itthon, szóval lehet nem lesz túl fényes az eredmény.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22) MZperX75 válasza .mf (#15) üzenetére


MZperX75
addikt

"Hadd kérdezzem meg, ezeket az árakat honnan szo vettétek??"

A figyelmedbe a cikket ajánlanám,én innen vettem

"A C1007UN-D nevű alaplap ajánlott fogyasztói ára egyelőre nem ismert, de az várhatóan valahol 35-40 000 forint környékén fog megállni."

Mercutio_ Ehhez azért jó lenne egy feszültség csökkentés is,jócskán

Az az itt egy 2magos 1.5Ghz-en járó Ceruza van de 1.5Ghz @hány Volt? 0.8-0.7V? mennyin

[ Szerkesztve ]

(#23) Mercutio_ válasza MZperX75 (#22) üzenetére


Mercutio_
félisten

Alapból sem eszik túl sokat a G1610 és a frekivel arányosan csökken a fogyasztás emlékeim szerint.
Persze jó lenne, ha lehetne alulfeszelni is, nem tudom létezik-e a K10STAT-hoz hasonló program Intelre, amivel Win alól lehet iylet csinálni :F

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24) MZperX75 válasza Mercutio_ (#23) üzenetére


MZperX75
addikt

gondolom lap válogatja....passz sajna nem volt már régóta Inteles lapom.

de szinte biztos vagyok abban ,hogy jól alul lehet feszültséget állítani a gyári értékek alá.

Llanomnál A8-3820-on 2.5Ghz 1.375V-on max fogyasztás 100W-volt a teljes rendszernek
2.5Ghz@1.2V-on már csal max 77.5W mértem.
1.6Ghz-en a négy mag 1V-on akár max 50W alá is ment.

(#25) banhammer


banhammer
veterán

Csecse kis alaplap.
Kár, hogy a CPU "alig" gyorsabb, mint az Atom 330-as.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#26) szabi__memo válasza banhammer (#25) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Neeeee, azt nem is neztem

(#27) banhammer válasza szabi__memo (#26) üzenetére


banhammer
veterán

Ebből a tesztből következtettem.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#28) .mf válasza MZperX75 (#22) üzenetére


.mf
veterán

A figyelmedbe ajánlanám az olvasott szöveg értelmezését...
Rád írtam? Nem? Akkor talán a cikkre? Ugye nem is volt olyan nehéz...

Komolyan, mi van itt mostanában? Társaság fele trollkodik és direkt csűri a szöveget, másik fele reggeli vagy esti kávéját nem vette még magához, és nem érti rendesen?

Banhammer: azért az a cikk nem vitte túlzásba a tesztelést, az alapján a pár teszt alapján kár következtetni. Van 330-as Atomom (1.6 GHz) és 1.66 GHz Core Duom (nem C2D, a noti-proci előd), már azok között is éj-nappal a különbség valós használatban, ez pedig 4 vagy 5 generációval újabb mikroarchitektúra, s ha váltásonként javult 10%-ot a teljesítmény/órajel, akkor sokkal erősebb.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#30) Mercutio_ válasza Enszuke (#29) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt tudom, hogy idle nem várható nagy csoda, itt inkább a max fogyi olyan szintre csökkentése a cél, amivel egy paneltápos rendszer hosszútávon gond nélkül üzemel.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32) Mercutio_ válasza Enszuke (#31) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem szeretnék külőn drágább táppal foglalkozni, ezért lényeges a 65/75W-os "standard" 12V-on max 4A-t leadó tápokkal való működésre való alkalmasság.
Ezen hsz. és az előzményei alapján reménykedem a dologban.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33) Graphics


Graphics
Jómunkásember

És ez mitől lett ilyen szép drága? :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34) vinibali


vinibali
őstag

ha legalább ULV intel alapra építkeznek, legalább SoC-ra vártak volna, ez így olyan mint egy életlen kés :F

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#35) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

nem tűnik túl nagy előrelépésnek, főleg, h a réginek elég baráti az ára..

..sőt, inkább visszalépés, az ide port már lespórolták. :P

[ Szerkesztve ]

cantante di sampietrini

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.