Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #06658560


#06658560
törölt tag

Tehát akkor tiszta és jó hang = basszus?

(#2) Zoltn


Zoltn
senior tag

Szívesen meghallgatnék egy ilyet, bár kétlem, hogy nagy tűzijáték lenne. Eddig akármilyen soundbart hallottam, mind bántotta a fülem. De szó szerint. A tévékbe integrált hangszórókhoz képest nyilván sokkal jobb.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#3) #72042496 válasza Zoltn (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mindenféle soundbart hallgattál, vagy inkább olcsóbbakat csak? Érdeklődésből kérdezem, mert ahogy írják, az olcsók olyanok is, 100 ezer körül viszont már elég korrekteket lehet kapni.

Én időről időre kíváncsi leszek rájuk, de kelleni nem kell ilyen sehová, aztán még nem hallgattam meg egyet sem. :)

[ Szerkesztve ]

(#4) #52588800 válasza #72042496 (#3) üzenetére


#52588800
törölt tag

Én elfogadnám, de ilyen 100-150 euró körül. 400+ eurót nem adnék érte, akkor inkább marad a TV hangszórója.

[ Szerkesztve ]

(#5) #72042496 válasza #52588800 (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

Annyiért nem tudom, van-e jó, talán jön valaki, aki válaszol majd tapasztalatból. Az alacsonyabb kategóriásokról inkább rosszat olvasok a neten.
(Ugyanakkor az audio témában hangadók meg gyakran úgy el vannak szállva, hogy a realitásokat távcsővel se találják. Szóval nem biztos, hogy a netes fórumokra érdemes adni. :) )

[ Szerkesztve ]

(#6) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

amikor egy hangszóróba torzításcsökkentő! technológiát kell építeni már régen rossz...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#7) TigerCat válasza Zoltn (#2) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én egy LG SJ7 hangprojektort vettem és döbbenetesen jól szól. Oké, 110 környékén fizettem érte, de bőven megérte...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#8) Razenhell válasza #06658560 (#1) üzenetére


Razenhell
tag

vicc kategória :D

(#9) #95462144


#95462144
törölt tag

Ennek a bele már tuti Harman, csak rátettek egy Samsung logot...

(#10) elefant válasza #95462144 (#9) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát szerintem, akkor inkább a Harman nevet nyomnák.

(#11) demagóg válasza MCGaiwer (#6) üzenetére


demagóg
aktív tag

Ott a pont! A fizikát nem lehet megerőszakolni. Ha nincs meg első feltételként a hullámhosszhoz tartozó minimális-optimális térfogat és geometria akkor azt nem lehet kompenzálni semmiféle "torzításcsökkentés"-sel. Kapásból jönnek a felharmonikus, fázis- frekvenciamenet problémák és az egyik kompenzálása generálja a többit. Itt nem lehet eljátszani ugyanazt mint amikor a hang még csak elektronikus jelekben van reprezentálva amikor ráküldik egy DSP-re és tényleg bármit el tudnak matekozni. Amint az elektromos jel a hangszóróban átalakul mechanikussá onnantól (most még) maradnak a hagyományos módszerek az élethűhöz minél jobban hasonlító hang reprodukálásra. Konyhában háttérzaj generátornak még jó lehet egy ilyen is, de nem ezért az árért.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#12) Razenhell válasza demagóg (#11) üzenetére


Razenhell
tag

ott a pont :) ilyen méretekkel lehetetlen hogy " jó basszusa" legyen...magas hangok lehetnek szépek de közép meg mély felejtős ! maradok bowerséknél, az ilyen furcsaságokat kerülöm :)

(#13) #95462144 válasza elefant (#10) üzenetére


#95462144
törölt tag

Azért remélem valamit tanulnak vagy elcsennek tőlük, ha már megvették és nem csak az autós dolgok miatt. Vagy apróbb módosításokkal kijön más néven 50% felárral, ráhúzva hogy prémium. Samsung by Harman, vagy Harman by Samsung. (Esetleg JBL). 😂

(#14) atike válasza Zoltn (#2) üzenetére


atike
nagyúr

Volt szerencsém beüzemelni (és ezáltal meghallgatni :DDD ) egy mélynyomó nélküli 170-es nagyságrendű árral rendelkező felső kategóriás Yamahát - megdöbbentően jó volt. Soha nem gondoltam volna, hogy külön (kellő súlyú és méretű) mélyláda nélkül ilyen hangokat ki lehet adni. Dübbent ahogy kell, nagy hangerőn is és tisztán szóltak mind a mélyek, mind a magasak. Az emberke zenerajongó, mindenféle koncertet, jazz / rock műfajú zenéket, filmeket is kipróbáltunk rajta - félelmetesen jó volt.

Szóval én ezt a Samsungot is meghallgatnám - simán lehet jó.

(#15) bteebi válasza #72042496 (#3) üzenetére


bteebi
veterán

A sógoromnak egy ilyen JBL SB450-je van. Meglepődtem, hogy milyen drága (most néztem meg, 150k körüli), és szerintem némi túlzással egy rakás szar. Mondjuk ő elvileg jóval olcsóbban vette ennél, és amúgy szereti is. A TV hangszóróitól persze jóval jobb, alap zenehallgatásra (ha nem vagy valami igényes) tulajdonképp hellyel-közzel vállalható, és jobb híján filmnézéshez is elmegy, de akkor már sokkal inkább egy Genius 5.1 - ami szintén utal arra, hogy annyira nem zseniális :P.

Na jó, kicsit talán túlságosan is elítélő voltam, de annyiért, amennyibe került, már egy relatíve tisztességes (mini) 5.1-es rendszert is lehetett volna venni, akár erőlködővel is. A soundbar szerintem csak nagyon muszájból használható, sokkal inkább TV nézéshez, mint zenehallgatáshoz vagy mozizáshoz. Hozzá nem értőknek, meg dizájner szobákba persze nem rossz.

A Samsung meg (továbbra is) szarjon sünt, pláne a marketing részlege. Ennyi ordas baromság benyeléséhez már nagyon HC hülyének kell lenni. Komolyan, a vastagság egy hangprojektornál (is) fícsör? Meg hogy nem kell subwoofer? Hát mozizzanak ezzel a szarral ők otthon, soha jobbat nekik :W.

#10: Miért? Most már övék a HK, szóval teljesen jogos a Samsung matrica. Oké, jobban cseng audió fronton a HK neve a Samsungénál, de az is biztatónak tűnne az egyszeri vásárlónak, hogy a Samu (HK) milyen jó hangprojektorokat (is) gyárt.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#16) XtremLor válasza bteebi (#15) üzenetére


XtremLor
őstag

Geniustol is mentsen az eg, 5050v2 volt atmenetnek 1 honapig, hu ritka sz@r, igaz az 1250b meg arban korrekt is.....kompakt szett ami vallalhato lehet az kb az edifier s550, nem halottam meg, de valoszinusitem R1900T utan, hogy nem egy liga ezzel a soundbarral. Egy belepo hazimozi HM+5.1 kozelebe persze egyik sincs ha jol osszevalogatod, de az megint masik arsav, es ugyfelkor.

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#17) bteebi válasza XtremLor (#16) üzenetére


bteebi
veterán

Nekem itthon pont van egy 5050-es (szerintem még v1). Nem az igazi, bár kicsit "turbózva" van (nagyobb, jobb front hangfalak, hátulra meg a Genius frontjai). Szerintem érdemben jobb a korábban említett hangprojektornál, ami elég sokat elmond a hangprojektorról. A Geniusok is jobbak voltak szerintem régebben (az 5005-öst én nagyon szerettem), persze egyértelműen a budget kategória volt mindig is, annak megfelelő minőséggel, de ár/értékben továbbra se rossz. 150k körül viszont már tényleg lehet kapni komplett "márkás" házimozit (LG vagy Samsung többnyire, de elvétve van Panasonic és Sony is), többnyire BR lejátszóval. Nem túl jó persze egyik se, de a hangprojektoroknál még mindig jobbak.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#18) danteshell válasza demagóg (#11) üzenetére


danteshell
aktív tag

Ennyi. Trükközhetnek itt bármivel, mutogathatja a vékonyságát ennek a soundbarnak v. mi a répának az öcsisajt marketinges, de berakok egy jó kis oldschool Snoop Dogg számot flac-ban a pájó erőlködőmön keresztül az álló hangfalaimra elegáns hangerőn, és legörbült szájjal elsétál szegényke anyuhoz vígaszért... :D

7447 óta folyamatosan...

(#19) bteebi válasza bteebi (#15) üzenetére


bteebi
veterán

Egy kis (?) önkorrekciót szeretnék írni. Valamennyit hallgathattam ma este a már említett JBL SB450-es hangprojektort, és hogy rövidre fogjam, tévedtem vele kapcsolatban :B (avagy rosszul emlékeztem? :F igazából mindegy). Zenét hallgattam rajta, és kifejezetten jó volt. Szépen szólt, tiszta a hangja, kellően dinamikus, és a basszusa is jó (pláne ha az ember túltolja rajta a mélyhang-kiemelést). Nagy hangerőn se torzít érdemben, egy nagyobb szobába is bőven elegendő. Nem tudom, hogy filmekhez milyen lehet, nyilván nem 5.1, de a zenei minőségéből kiindulva eléggé kellemes lehet ahhoz is. A surround hangszórók - nyilván - hiányoznak róla, és azt se tudom elképzelni, hogy kellően széles teret tudna létrehozni (az egész projektor ugye csak egy méter széles). Van rajta valami virtuális surround-bohócság, állítólag valamennyit számít is, de persze az se az igazi.

Szóval tényleg nem rossz cucc, habár nem is olcsó. Ha a többi hasonló árú hangprojektor is hasonló hangzásra képes, akkor - a mozizást leszámítva - én is el tudnám képzelni saját magamnak, hálószobába vagy nappaliba. De persze nem mozizáshoz, bár nem is arra való.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#20) arelim


arelim
tag

function before aesthetics.

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#21) b. válasza atike (#14) üzenetére


b.
félisten

Számomra a legnagyobb gond, hogy sokan a házimozi hangzást várják tőle,a cégek meg ezt nyomják marketinggel.
barátom 2 hónapja vett egy LG soundbart ( mélynyomóval szerelt) 90 K környékén, baromi hangos és a TV-hangzását megalázóan szól . Valóban nem rossz cucc. DE mindig mondja , hogy térhangzás,meg házimozi hangzás, csak üljek le és eldobom az agyam.
Most karácsonykor azért eljöttek hozzánk, leültettem a kanapénkra és a kis belépő kategóriás Yamaha 5.1 cuccom meghallgatása után után azt mondta , hogy valóban ezt már lehet annak nevezni.:)
Van különbség a térhangzás és a hangerő- mélynyomó kombó között. AKi nem hallott még valódi házimozit az el van tőle ájulva ( hozzá teszem tényleg jogos a tv kis cincogói után),d azért akinek volt akár csak belépőbe 5.1 rendszere és élvezi is, az tudja mi a különbség.jelenleg szoftveresen helyettesíteni nem lehet 2 vagy 3 valódi hátsó hangfalat,-esetleg valamilyen szinten szimulálni talán,- még ha ezt marketingben tolják is.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#22) atike válasza b. (#21) üzenetére


atike
nagyúr

Ez a része jogos.

De a saját példám (nekem is egy alsó-közép kategóriás LG mélynyomós soundbarom van) alapján szerintem sok ember - bár szeretne valódi 5.1-et - azért választja ezt a megoldást, mert nem igényel szinte semminemű extra kábelezést. Az igény megvolt, hogy a tévé hangjától komolyabb hangzás legyen otthon (nagyon is :) ), de kábelezni vagy épp kábelt kerülgetni nagyon nem akartunk. Így maradt a soundbar és részemről meg vagyok vele maximálisan elégedve (tudván, hogy egy valódi 5.1 vagy még komolyabb akár) sokkal jobban szólna.

(#23) b. válasza atike (#22) üzenetére


b.
félisten

Teljesen egyetértek. Barátomnak is a kábelek és hangsugárzók elhelyezése volt a gond és hát valóban hatalmas előrelépés hangzás terén azért a 2x 5 watthoz képest.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#24) Barnuss


Barnuss
tag

Micsoda fűtőtest :DDD

(#25) pubyy


pubyy
tag

A dizájn oltárán feláldozták a TV-k vastagságát, egyben funkcionális mibenlétüket...
Hovatovább a már szinte csak mm-ben mérhető panelekbe nem tudták belegyömöszölni a hangszórókat. Sebaj, hangszórók helyett építettek be zajkeltőket. Néhány embernek ez nem tetszett, ezért mekkkkteremtették a Soundbár kategóriáját, mint "olyat".
Most ismét előbújtak a sötét homályból a marketing degenerált képviselői és elkezdték vékonyítani a soundbarokat....
Hát baxxxák meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.