Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JanR


JanR
addikt

Jó elképzelés, nekem nagyon tetszik. De ennek mi ára lehet :Y

(#2) Anfänger válasza JanR (#1) üzenetére


Anfänger
őstag

Hi! Biztos "olcsó" lesz. :)
Egyébként bejön nekem is.

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#3) flakter


flakter
tag

Nekem is tetszik az elképzelés! :K

..FlaK..

(#4) maross


maross
veterán

Kezdetnek elfogadnék egy ilyen házat :D

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#5) bteebi


bteebi
veterán

Na ez már valami! :K Kettőt kérek! :D Nagy kár, hogy (eleinte) horror áron lesz: a 4K miatt már eleve nagyon drága lesz, amit az ultrarövid vetítési távolság csak tetézni fog.

#4: Ha választani lehetne, nekem is inkább a ház kellene, de azért a projektor se rossz :).

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#6) gerii


gerii
addikt

Na egy ilyet vennék, csak kicsit nehéz szállítani 2-2,5 méternyi vasat :DDD

(#7) elefant válasza maross (#4) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

igen, énis az ingatlant szúrtam ki. ez a szoba konkrétan nagyobb, mint a lakásom.

(#8) kokov


kokov
tag

Mindig a kutyának van a legjobb dolga :DDD

(#9) maross válasza elefant (#7) üzenetére


maross
veterán

azt se bannam ha a kertbol vetitenek be a kepet, es esoben nem mukodne :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#10) 69Raizen69


69Raizen69
tag

Nem rossz,de mondjuk nekem jobban bejön az LG HECTO frontvetítő lézer TV-je idén a ces-en bemutatták a második generációt HECTO2 kép és videó
Állítólag világos szobában is hozza egy plazma minőségét. :D

[ Szerkesztve ]

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#11) elefant válasza 69Raizen69 (#10) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

én láttam az első verziót működés közben. hát finoma szólva se volt meggyőző.

(#12) BatchMan


BatchMan
senior tag

2000 ANSI lumen ekkora méretben elenyészik. Ha kisebb a falad, nem jó. Ha nagyobb, akkor se. Ha ilyen ingatlanra lenne pénzem, nem ilyen vackot tennék bele.
A design viszont fergeteges, nem műszaki orientált vásárló rajta ragad. Lesz piaca.

(#13) CyDoN


CyDoN
senior tag

4k-s élményhez azért kell vászon is gondolom, ami annyiba kerülne mint a mostani lakásom :)

(_._)

(#14) xtremetuning válasza BatchMan (#12) üzenetére


xtremetuning
addikt

"Ha ilyen ingatlanra lenne pénzem, nem ilyen vackot tennék bele." Egyetértünk.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#15) bdlackoo válasza BatchMan (#12) üzenetére


bdlackoo
tag

ez mitol vacak?

dinosaurs are jesus ponies

(#16) DithenS


DithenS
senior tag

Inkább kiadnának egy ilyent,de sokkal kisebb és szimpla Full HD felbontással és nagyon olcsó,mert most mgé egy szimpla Full HD vetítő amihez kb 2m kell az is ilyen 400.000Ft körül mozog ami szerintem érthetetlen,akkor már inkább egy TV.

(#17) BatchMan válasza bdlackoo (#15) üzenetére


BatchMan
senior tag

Most nálam 2100 lumen dolgozik egy 100"-os vásznon, de a sötétítésre nagyon érzékeny. 147" kb. 2x akkora felület, tehát fele fényerő. A 20x26x53 cm-es hangszóró nem egy csúcs Hi-Fi méret, ráadásul beépített. Ahoz drága, hogy ne használjam, ahhoz viszont gyaníthatóan gyenge, hogy minőségi hangot csiholjon magából.

(#18) Dr. X válasza 69Raizen69 (#10) üzenetére


Dr. X
aktív tag

Ebből kellene UHD változat + 3D és egész jó vétel lenne ár/érték arányban.
Kicsit levagytok maradva, mert a Sony már demózta is az idei CES-en és potom 30-40 ezer dollár lesz.
http://www.engadget.com/2014/01/08/sonys-life-space-ux-demo-envisions-projectors-screens-everywhe/

[ Szerkesztve ]

(#19) priti válasza Dr. X (#18) üzenetére


priti
addikt

Dehogy kell! Én nem is értem, hogy abból, hogy beburkolnak egy széles látószögű projektort hogy lesz külön termék? Egyáltalán ennek mi köze a TV-hez? Mert szerintem a világon semmi, aztán kezdik itt, hogy lézertévé meg mittomén. Ne vicceljünk már!
Há' vazz megveszem a széles látószögű projektort, felhívom az asztalost aztán beépíttetem. A pénzemért bilibe is teszik, ha az tetszik vazeg. Meg a hangszórókat is beépíttetem, de akár a kész hagfalakat is beépítik, olyat ami tetszik vazeg. Aztán ha projektort kell cserélni, akkor kibontatom vaze. Na gyúrunk vazeg?
Áááá ez ilyen mutogatósdinak kell csak, hogy megismerjék a vendégek, hogy na ez az a cucc, ami a CES-en volt és ez akkor most az idei vagy a tavalyi, mert ha a tavalyi akkor ne égesd már magad vele vaze... Neked még nincs meg az idei? Ja, hogy az idei az emeleten van? Ja, vágom. phöjj

Hardverlesen

(#20) bdlackoo válasza BatchMan (#17) üzenetére


bdlackoo
tag

miert lenne fele annyi fenyero? elve kisebb tavolsagbol vilagitja meg a feluletet (szvsz igy kevesebb feny megy karba de lehet ,hogy tevedek). meg ugye az ansi lumennek pont az a lenyege ,hogy adott pontokon mert fenyeroket atlagolnak. a hangszororol nem tudok velemenyt mondani.

dinosaurs are jesus ponies

(#21) Benzoldog


Benzoldog
tag

Szerintem a prémium kategóriában, akár sikeres is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#22) Lolka Bolka


Lolka Bolka
aktív tag

Jó ötlet. 10-15 év múlva mi is meg tudjuk venni! :)

(#23) Sir Ny válasza bdlackoo (#20) üzenetére


Sir Ny
senior tag

(#24) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

miert beszel itt mindenki lumenrol. hazimozizashoz szinte abbol kell a legkevesebb...
persze ha nem delben a kertbol akarod nezni...

(#25) kokov válasza Z0mbi (#24) üzenetére


kokov
tag

Jó kontraszthoz fényerő is kell. Hiába van szép színe vagy bármilye a képnek, ha egy sötétségben játszódó jelenetből szart sem látsz a vetített képen. Nem a vígjátékkal van a gond, ahol nézheted, hogy délután négykor verőfényben labdázik az amerikai család a kertben. Azt egyébként egy 20k-s 800x600-as használt projektorral végignézem és tökéletes a kép 4 méteres képátlóval is.

(#26) Z0mbi válasza kokov (#25) üzenetére


Z0mbi
senior tag

hat ez igy ebben a formaban nekem santit. mert 1 ANSI lumen es a 0 kozott is lehet vegtelen a kontraszt... :) attol fugg mekkora lepesekben tesszuk a valtoztatast.

(#27) kokov válasza Z0mbi (#26) üzenetére


kokov
tag

Felőlem lehetsz sántítós szókaratés. Itt van előttem 3db 4 emeletes dexion salgó tele projektorral. A széles látószög csak a vetítési távolságot csökkenti. Ahhoz kell fényerő (is), hogy a vetített képen egy sötét jelenet élvezhető legyen. Annak semmi köze egy tech demo-hoz. Házimozira béna projektorral is lehet egy csillivilli kékséges kék tengert vetíteni csillogó díszhalakkal a nyári verőfényben, hogy azt mondja a dilettáns a besötétített szobában, hogy hú milyen szép képe van. Tipikus tech demo-s szar. Ha elég messze áll a képtől soha nem lesz baja a felbontással sem, szóval az is tökmindegy. Nyugodtan lehet csalni. Ha fogadja a FullHD jelet akkor FullHD, ha a 4K-t akkor 4K a natívja meg annyi amennyi. Nézd, aztán mondd meg szemre, hogy tetszik e és ezzel ennyi, ne foglalkozzál vele mennyi a valós natívja.
Később ha már elájultál a tech demo-tól és megvetted, otthon beteszel egy akciófilmet. Az első jelenetben kiderül, hogy miután belépett a sötét raktárépületbe a szereplő egy kalap szamócát nem ér, mert csak hunyorogsz. Kár szépíteni, mert fingot nem látsz abból, ahogy verekednek. Lehet vele prezentációkat tartani és azzal annyi is. Rengeteg ilyen projektor van.
Mozizásban a vetítéstechnika a nagy képről szól és drága. Nem, nincs olcsó. Ez nem az a sportág. Egyik sem jó, ami olcsó, mert ami jó az nagy képhez van kitalálva arra a képátlóra és arra a vetítési távolságra. Kis képre TV-t kell venni ha szép képet akarsz nem ilyen szarokat. Nem lehet a TV-nél jobbat vetíteni semmivel a TV panelek méretében egyébként sem. A vetített kép minősége soha nem fogja lenyomni egy panelét. Esélytelen. Meg egyébként is ha nem tudsz otthon elég messze ülni a képtől ahhoz, hogy tényleg szükséged legyen egy 50-60"-os TV-nél nagyobb képátlóra, akkor miért választanál egy gyengébb minőségű vetített képet?
Ha elég messze ülsz, akkor meg elég nagy a szoba ahhoz, hogy a vetítőt is messzebbre tudod vinni, tehát eleve nincs is szükséged ekkora képhez széles látószögű projektorra, ami (nem is kicsit) feláras.

(#28) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Ne vigyük el az esetleg most kezdő házimozizni vágyókat magabiztos fals információkkal rossz irányba! A fényerő a prezentációs projektorok sajátja, mozihoz messze nem az elsődleges szempont. Az más kérdés, hogy a 3D szemüvegek elnyelik a fény több mint felét és emiatt kell nagyobb fényerő, viszont itt most az alap képminőségről van szó. Akkora lumenekkel amiket itt egyesek említenek retinaégető lenne mozizni, de már eleve nem mindegy milyen állapotban nézzük a fényerőt. Minden vetítőnek van legnagyobb fényerejű állapota és kalibrált állapota, ahol a legjobb minőséget adja. Belemehetnénk részletekbe, de ökölszabályként ki lehet mondani, hogy nem a fényerő számít, főleg nem a papíron megadott értékek. Az az állítás pedig részben igaz, hogy egy felső középkategóriás kalibrált plazma ANSI kontrasztját nem nagyon lehet megvetíteni, de ez 5-6 fontos tényezőből egy paraméter. A plazma mozgásfelbontását is csak a DLP közelíti. Ezeken kívül nagyon sokmindent lehet felsorolni. Mondjuk aki LCD tévé és prezentációs projektorok esetén képminőségről beszél annak nem biztos, hogy olyan sok érzéke van a dologhoz. Nem az a fontos, hogy kinek van igaza, mert konkrét tényekről van szó, hanem az a fontos, hogy a témában nem jártas fórumozók ne kapjanak fals információt.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.