Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Az egyébb kínai Box-okhoz és ahhoz képest, hogy még Ethernet csati sincs rajta ez bizony még akkor is drága.

[ Szerkesztve ]

(#2) #56573440 válasza SunMount3r (#1) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nem vagyok híve a kábelezésnek jelenleg otthon, de ha 4k-s anyagokat akarnék nézni a tv-n, azért lehet hogy inkább gigabitre csapnám... Nem is értem miért maradt ki belőle

(#3) junkpod


junkpod
nagyúr

Lassan többet érne, ha egy szót sem írnának le az androidos boxokról cikkekben a prohardveren, annyira nem érdekli a kedves szerzőt ez a szegmens, hogy még utánaolvasni sem hajlandó.
Nem értem miért lenne annyira várva várt az itteni megjelenés ennyiért ezzel a SOC-cal? Tuti, hogy nem fogják elkapkodni, sőt még az USA-ban sem...
Ha meg fizetett reklám-cikk akkor írjátok ki, hogy "nem a prohardver szakmai színvonalát tükrözi". És nem az a bajom, hogy nem ért hozzá a szerző, hanem, hogy már régóta ezt csinálja és semmi fejlődést nem mutat fel.

Box's don't touch!

(#4) a2d2 válasza #56573440 (#2) üzenetére


a2d2
addikt

Ráadásul beépített antennás :(
Én vennék még egy boxot, de nem nagyon látom egy ideje a fejlődést chipset téren.
Már tavaly is s812-vel vagy s905-el szerelték ezeket. Akkor a 812 mellett döntöttem.
Tényleg nincs újabb chipset azóta? Mert most is ezeket látom ebay-en.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5) a2d2 válasza junkpod (#3) üzenetére


a2d2
addikt

Na, tényleg itt lesz a kutya elásva.
Ezek szerint van már valami újabb széria amit érdemes venni és tényleg előrelépés?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#6) #79335424


#79335424
törölt tag

Micsoda újdonság! Technikai újdonságokban messze elmaradott, kis hazánkban az AML S905/912 topikot 2016 Januárban nyitották, és már 6000 hsz. felett jár.

[ Szerkesztve ]

(#7) Trailblazer válasza SunMount3r (#1) üzenetére


Trailblazer
addikt

Mire átér a nagy vízen túl ide, máris nem lesz olyan hullaolcsó...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#8) ivarg


ivarg
tag

Van ember aki eligazodik séróból az AMlogic Soc nevezék tanában?

[ Szerkesztve ]

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#9) #79335424 válasza ivarg (#8) üzenetére


#79335424
törölt tag

Símán. Mire vagy kíváncsi?

(#10) megarambo válasza #79335424 (#6) üzenetére


megarambo
tag

:C : :K :K

(#11) ivarg válasza #79335424 (#9) üzenetére


ivarg
tag

Hogy, hogy csinálod :),
Nekem táblázatból is nehezemre esik.

Van egy s802-es és egy s812-es dobozom is pár hete vettem a gyerek tv-jéhez egy s905-öst és mind a két régebbi leveri ez nekem kicsit magas pedig a firmware-ek is frissek és azonos android verzió fut kb. mindenhol.
Nekem úgy tűnt, hogy az s905-nek jobbnak kellene lennie és nemhogy nem jobb de néha még a full HD filmek is furán futnak, hol a hang hol a kép bicsaklik a régebbiekkel ilyen gond nincs és a böngésző görgetése is szakaszos, pedig mind a 3db 2/16GB-os és elvileg ott virít a 4K meg a HEVC is.
Na mindegy.

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#12) atike


atike
nagyúr

Mali 450 - 4K? Ez megfelelő párosítás...? Azaz elégséges...? :F

(#13) junkpod válasza a2d2 (#5) üzenetére


junkpod
nagyúr

A vicc az hogy van egy ***régebbi*** széria amit érdemes venni. Minden S905 után rakott rövidítés csak csökkentette a SoC képességeit, csak az eredeti S905 tud mindent, a többi mind butíott változat (eddig).

atike: a Mali450-nek semmi köze a 4K dekódoláshoz, azt az S905 végzi, a Mali450 leginkább az Androidos játékok renderelésére van hatással. Hidd el az eredeti S905 lejátsza a 10bit HEVC 4k filmeket.

Somatom: nem ezt írta. azt írta, hogy az S905 gyengébb mint az S802-S812. szerinte.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#14) #79335424 válasza ivarg (#11) üzenetére


#79335424
törölt tag

Úgy csinálom, hogy az első, Allwinner A10 -es kütyü (MK802) óta foglalkozom ilyen miniPC -kkel. Számodra az alapvető hardveres különbség az, hogy az S812 hardveresen tudja dekódolni a H265 -öt, míg az S802 csak szoftveresen. De, a nálad jelentkező hiba vagy elégtelen tápellátásból fakad, vagy rosszul optimalizált ROM -ból. Írok egy példát. Az S802 -eseken sokáig 1:1 -ben a tabletek kernelbeállításait alkalmazták, figyelmen kívül hagyva azt az "apróságot", hogy egy miniPC -n lényegtelen az akkuidő. Szerencsétlen kütyük szenvedtek, fagyogattak, mert túl alacsonyra volt véve az alap órajel, és képtelen volt onnan magához térni a kütyü. Egy CPU piszkáló appal felhúztad, és máris "életre kelt" a box.

[ Szerkesztve ]

(#15) a2d2 válasza junkpod (#13) üzenetére


a2d2
addikt

Tehát akkor magyarul továbbra sincs előrelépés S812-n és S905-ön túl már egy éve.
Érdekes.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#16) #79335424 válasza a2d2 (#15) üzenetére


#79335424
törölt tag

Miben szeretnél előrelépést látni?

(#17) #79335424 válasza a2d2 (#15) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lekéstem a szerkesztést. ITT egy összehasonlítás, amiben szerepel az S912 is.

(#18) Z10N


Z10N
veterán

Az MXQ 4K RK3229-rol mi a velemeny? Android 5.1 + Kodi $30-ert rockchip-pel.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#19) ivarg válasza #79335424 (#14) üzenetére


ivarg
tag

Szerintem itt az órajel rendben van mind melegszik rendesen :).
Meg a s905-nél ilyen már nem fordulhat elő ha jól tudom, és csak azzal van gondom lehet, hogy szimplán kifogtam egy szardarabot...

Azért köszi

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#20) junkpod válasza ivarg (#19) üzenetére


junkpod
nagyúr

értjük, de miben "veri le" az S8xx az S905-öst? szeb, jobb, gyorsabb, színesebb, szagosabb?

Box's don't touch!

(#21) a2d2 válasza #79335424 (#17) üzenetére


a2d2
addikt

Na, akkor van új, csak én nem tudtam róla.
És ahogy nézem az áruk sem vészes, kb 20 körül kaphatóak.
Megmondom őszintén hogy játékra is szeretnénk használni (3 gyerkőc van), plusz természetesen Kodi menne még rajta. Szóval papíron jól néz ki a specifikációja.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#22) #79335424 válasza a2d2 (#21) üzenetére


#79335424
törölt tag

Megmondom őszintén, hogy nálam az S9xx széria kimaradt. Egyrészt, mert elégedett voltam az M8 -asommal (S802), másrészt nem volt Wines gépem, meg a kedvenc Puppylinuxom is hiányzott. Ezért átnyergeltem X86 -ra egy Vorke V1 -gyel, amivel nagyon elégedett vagyok. Trial boot -ban raktam a Win 10 mellé egy Puppy -t, és egy Android 6 alapú Remix OS -t. Eddig minden, általam igényelt feature működik.

(#23) a2d2 válasza #79335424 (#22) üzenetére


a2d2
addikt

Fogyásztását nem mérted? Engem is érdekelne x86, de kicsit félek tőle. A mostani androidos box kb 3w-ot fogyaszt, szóval állandóan megy, csak a projektort kell bekapcsolni és már lehet is nézni mindent.
Nem kell bootolással szórakozni, meg ilyenek.
A feleségem 10"-os droidos tabletje hetekig elmegy kikapcsolt kijelzővel. A gyerekek tavaly windowsos tabletet kaptak (atom proci), ott teljesen le kell kapcsolni a gépet, nem elég csak a kijelzőt, különben másnapra megdöglik.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#24) #79335424 válasza a2d2 (#23) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem mértem, de 10 nap múlva leszek otthon, akkor rámérek. Most csak azt tudom, hogy a kamion 200Ah -s akkuját nem viseli meg a bekapcsolt állapot. :)
Viszont a Vorke -nek van még egy hátránya (ami nálam nem számít). Ventillátoros, nem passzív hűtéses.

[ Szerkesztve ]

(#25) a2d2 válasza #79335424 (#24) üzenetére


a2d2
addikt

Közben ezt találtam ami most ár/érték arányban nagyon ütős:
[link]
Ennek is 4w körüli az idle hőmérséklete, szóval nincs itt baj:
[link]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#26) interstate76 válasza ivarg (#11) üzenetére


interstate76
addikt

Milyen S905-ösöd van?

Egyébként sztem szoftveres probléma van nálad. Ezeket az eszközöket ebben az árszegmensben az égvilágon semmi nem veri le médiaplayerként. De lehet, hogy a drágábbak között sem találsz jobbat. Viszont célszerű LibreELEC-kel használni (a telepítés kb. 5-10 perc: leírás a Somatom által linkelt topik összefoglalójában).

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#27) b. válasza #79335424 (#24) üzenetére


b.
félisten

Erről mi a véleményed?[link] szemezgetek vele, nagyon tetszik a tudása és van rajt Ethernet is.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#28) #79335424 válasza b. (#27) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Rockchip eléggé elásta magát a miniPC fanoknál a 3188T -s merényletével. Az az igazság, hogy az AML 905/912 -esek tényleg jó kütyük. De, ha már RK3368, akkor én inkább egy Geekboxot választanék, a hozzá való Landing ship -pel (már ha érdekelnek az olyan Raspberry -hez hasonló projectek, mint pl. az "okosotthon"). Meg hát ugye gyárilag két OS.

[ Szerkesztve ]

(#29) b. válasza #79335424 (#28) üzenetére


b.
félisten

nem nem ragaszkodom a Rockchip-hez sőt nem is nagyon érdekel mi van benne. Lényeges lenne a z Android, a 4K lejátszás, minőségi módon, meg jó lenne DLNA vagy mi az, amikor hálózatból le tudja játszani a dolgokat,mediaserverként. +enthernet csatlakozás is esetleg USB. Mert most a gép megy éjjel nappal serviio val karöltve, de ott meg nincs 4 K lejátszás. Szóval ilyen 20-30 között kellene valami, a chipset nem nagyon érdekel, nem ragaszkodom a Rockchip megoldáshoz. Esetleg erre tudsz valamit?
Amit belinkeltél az is tetszik. Az jó lehet ?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#30) #79335424 válasza b. (#29) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mint írtam, nálam az S9xx széria kimaradt. Sztem a korábban linkelt topikban írd meg az igényeidet! Biztosan lesz rá javaslat.

(#31) Chris Kiki


Chris Kiki
senior tag

Ide sasoljatok be. Mármint aki olcsó, megbízható lejátszót szeretne.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#32) SunMount3r válasza #79335424 (#17) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Még olyan is van, hogy S908?! :F

Papiron jó ez az S912, csak ugye erre nem lesz LE.

(Nézegetem miket linkelgettetek itt legutóbb és elég horror áron vannak.)

Ha kifut az S905 tényleg leáldozott az olcsó "megéri" media boxok ideje?!

(#33) a2d2 válasza b. (#27) üzenetére


a2d2
addikt

Szia!

Most jön amúgy az RK3399-es hamarosan ahogy nézem. Én azt lehet hogy még megvárom, bár annyi nekem is lejött már hogy mindenki S905-öt illetve 812-t ajánlgatott tv boxnak. A 912 tetszik amúgy és nem drága, de ez az RK3399 még jobb lesz az adatok alapján.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#34) b. válasza a2d2 (#33) üzenetére


b.
félisten

Köszi. Akkor lehet várok egy kicsit még. :R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#35) interstate76 válasza a2d2 (#33) üzenetére


interstate76
addikt

Az, hogy a vasak egyre jobbak, az tény. De az is az, hogy a jó szoftver ugyanolyan fontos, és pl. az S912 hiába erősebb az S905-nél, médiaplayerként a nyomába sem ér (és jelen állás szerint nem is fog).

Konklúzió: abszolút nem érdemes várni semmire. Ha kell egy mini PC, akkor meg kell venni a számodra legmegfelelőbb olyat, amire van közösségi támogatás.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#36) a2d2 válasza interstate76 (#35) üzenetére


a2d2
addikt

Szia!

Nálunk is van 3 gyerek, ezért játszásra is szeretném használni a gépet.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#37) interstate76 válasza a2d2 (#36) üzenetére


interstate76
addikt

Én is használom játékra is az S905-ös CPU-val szerelt Beelink Mini MXIII-at. Elég közismert game a Real Racing 3, ez simán fut rajta. Ahogy pl. a SimCity BuildIt is. A nagylányom a nyáron talán a Township-pel játszott a legtöbbet - ez pl. meg sem kottyan a kis gépnek. De rajta van a Castle of Illusion és a Looney Tunes Dash! is, és ezeket is simán, erőlködés és melegedés nélkül viszi.

Ha az említetteknél GPU-igényesebb játékokat szeretnél futtatni a mini pécéden, és nem olyan fontos, hogy szinte kifogástalan médiaplayerként műküdjön, akkor talán érdemes RK-vonalon gondolkozni, de semmiképpen ne csak a nyers erőre figyelj, mert ha nincs jó szoftver, akkor nem fogod tudni kihasználni.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#38) a2d2 válasza interstate76 (#37) üzenetére


a2d2
addikt

Pont a játékok miatt választottam a 812-t a 905 helyett:
[link]

33.75 gflops vs 53.8 gflops

Az új 912-es is elég gyengus még: 44.2

A most érkező 3399-es már egész jó: 81.6

Én meg egy ilyen X7-es atomos Voyo 3-al szemezek épp: 153.6~179.2

Ez minumum duplája az androidosoknak, viszont specifikációban is nagyon keményen leveri őket:

CPU: Intel Cherry Trail X7-Z8700
Core: Quad Core
RAM: 4G
ROM: 128G

Plusz használható lenne a Steam-es játékgyűjteményem.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#39) interstate76 válasza a2d2 (#38) üzenetére


interstate76
addikt

Az S812 stabil, kiforrott cucc, jó választás lehet, ha a játék fontosabb, mint a médialejátszás. Sok klón volt köztük, de ha megbízható eladótól/webshoptól rendeltél, akkor jó eséllyel nem lesz gond.

A Voyo V3 jó kis masina, de szerintem drága. Annyiért, amennyibe ÁFA-val együtt kerül, nagyon jó, használt de még garis laptopokat lehet kapni és hiába van egész jó GPU a Z8700-as mellett, ha jól tudom, akkor valahol az intel hd3000 és hd4000 között van a tudása (ezt az általad linkelt táblázat is alátámasztja). Ez nem rossz és sok játékhoz elég, de ha laptop is megfelel, akkor van hazai garis alternatíva kb. ugyanannyiért, erősebb vassal.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#40) a2d2 válasza interstate76 (#39) üzenetére


a2d2
addikt

Igen, a másik lehetőség egy törött kijelzős használt laptop lenne mondjuk HDMI kimenettel.
Csak ebben az tetszik hogy ez mehetne éjjel nappal, kb 4w-ot fogyaszt, a laptop meg melegszik, aktív hűtésű, ...

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#41) interstate76 válasza a2d2 (#40) üzenetére


interstate76
addikt

Nem kell törött. Nemrég vettem egy HP-t i3-5005U CPU-val, hd5500 IGP-vel és R5 M330 GPU-val nem egészen 60 ezer Ft-ért, 3 hónap garival.

Az tény, hogy nem 4 Wattot fogyaszt óránként, hanem - netezés közben - olyan 10-15-öt, viszont ezt a kijelzővel együtt teszi, az pedig a mini PC-nél még dob egy kicsit a dolgon. Nehéz őket összehasonlítani, mert a monitort viszont jobban, ergonomikusabban el lehet helyezni, és jobb minőségűeket lehet kapni, mint amilyenek a tárgyalt árkategóriájú laptopokban vannak, de utóbbiakat is lehet külső monitorral használni - ez esetben marad az óránkénti kb. 10 wattos fogyasztási többlet, ami játék közben nyilván megugrik egy kicsit, de nem sokkal. Ja, és a hűtése aktív, de csak akkor hallom menni, ha nagyon meghajtom.

Na mindegy, a lényeg az, hogy van az a - mini pécés topikokban sokszor hangoztatott - vesszőparipám, hogy 150 USD felett nem igazán szeretek Kínából vásárolni, sőt, 100 fölé is csak akkor megyek, ha nincs hazai alternatíva. Ezzel természetesen nem kötelező egyetérteni és tudom, hogy a mini pc nem ugyanaz, mint egy laptop, de egy U sorozatú CPU-val szerelt masina nem sokkal fogyaszt többet, mint egy wines mini PC és néha azért jól jön a hordozhatóság, ill. a nem kis tudásbeli fölény.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#42) a2d2 válasza interstate76 (#41) üzenetére


a2d2
addikt

Akkor adhatnád olcsóbban a lenovót :)

Közben megtaláltam ezt is, jó vétel volt, ennyiért én is vennék:
[link]

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#43) interstate76 válasza a2d2 (#42) üzenetére


interstate76
addikt

A Lenovo garis. :)

Én nem azt vettem, amit linkeltél, az egy HA-s kolléganőé lett. Én találtam neki, fent volt itt is a hirdetés. De az enyém is nagyon hasonló. Néha vannak jó vételek 60 ezer Ft környékén, csak sajnos nincs időm mindig figyelni.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.