Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Akula


Akula
őstag

Nem is drága. Ha f/4-es lenne, dupla annyiba fájna (link).

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#2) Watchdog


Watchdog
aktív tag

... a több lencsére is felvitt nanokristály bevonatnak nagy szerepe van a kromatikus aberráció és a szellemképek kialakulásában.
A torkánál ragadta meg a kérdést Pelikán elvtárs...ez kell a dolgozóknak!

(#3) MrChris válasza Watchdog (#2) üzenetére


MrChris
nagyúr

Most akkor lemarassam az objektívjeimről a bevonatokat? :DDD ;]

(#4) SidCorky


SidCorky
senior tag

Hoppácska, kapufa :D Javítva, köszi hogy szóltál

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#5) Amerigo57 válasza Akula (#1) üzenetére


Amerigo57
őstag

Valamint könnyebb ( 1460 gramm ) , mint a korai testvére ,

a Nikon AF-S 500mm f/4 D IF-ED VR ( 3880g ).

Egész napos természetfotózásnál , ez sokat számít.

[ Szerkesztve ]

(#6) tecsu


tecsu
addikt

Fresnel lencse is van az obiban?! Attól koncentrikusan sávos lenne a kép, nem?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#7) p_adam válasza tecsu (#6) üzenetére


p_adam
addikt

[link]
Nem egy rétegű.
Ugyanaz az elv a Nikonnál is, csak arról ilyen videó nincs - és ez még az első generációs, azóta már javítottak rajta, nem így helyezkedik el.
A becsillanás az amiben még nem olyan jó, mint egy 'sima' fix teleobjektív, és egyesek szerint a háttérmosás veszít kicsit a finomságából, de ebben már lehet, hogy ezeket is kiküszöbölték.

(#8) Akula válasza Amerigo57 (#5) üzenetére


Akula
őstag

Hát ja.
De egy 500-asnál én már biztos, hogy cipelném az állványt is.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#9) p_adam válasza Akula (#8) üzenetére


p_adam
addikt

Ezek az újabb könnyebb 150-600-asok simán használhatók kézből, akkor ezzel meg még sokkal egyszerűbb, biztos jobb benne a VR.
Az persze majd érdekes lesz látni, hogy mennyivel veri azokat (ha mondjuk vágni kell) meg a 200-500/5.6-ot (ez már nehezebb darab, állvány ajánlott), mert azért óriási ugrás árban.

Az első fél év készletét egyébként már felvásárolták az ügynökségek.

(#10) tecsu válasza p_adam (#7) üzenetére


tecsu
addikt

Értem köszi. Azt mégis nehezen hiszem el, hogy a recék határainál nem okoz pici hibákat a képen.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#11) p_adam válasza tecsu (#10) üzenetére


p_adam
addikt

A hasonló felépítésű kistesó teljes méretű mintaképei itt megtalálhatóak.

Egyedül a becsillanás, amit nem szeret (de talán javítottak rajta, majd kiderül)

[ Szerkesztve ]

(#12) tecsu válasza p_adam (#11) üzenetére


tecsu
addikt

Világos, köszi. Csak nem hiszek a szememnek. Esetleg a recék méretéről lehet tudni valamit?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13) p_adam válasza tecsu (#12) üzenetére


p_adam
addikt

Ezt meg ezt találtam, az utóbbinál a kommentekben írta valaki, hogy a "Fresnel lens" elnevezés pontatlan és félrevezető.

(#14) tecsu válasza p_adam (#13) üzenetére


tecsu
addikt

:C ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#15) zooliii


zooliii
tag

Az igen, 5-6 belépőszintű DSLR kit árába kerül... Ez is csak néhány kivételezett profi játékszere lesz majd.

(#16) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

Ennek az üvegnek mi értelme van egy N 200-500/5.6 mellett, ami negyed annyiba kerül?
:)

(#17) jhorogh válasza Ed Parker (#16) üzenetére


jhorogh
aktív tag

Én is pont ezen gondolkodtam. Ok, hogy fix és szebb a képe, de ár/érték arányban akkor is jobban megéri a 200-500.

(#18) ROBOTER válasza Ed Parker (#16) üzenetére


ROBOTER
addikt

"Negyed annyiba" ... ha a szürkeimportos árat a bejelentési árral hasonlítod, akkor biztosan, de a végeredmény kb. fele lesz.

1. 2300g vs. 1460g
2. Képminőség / telekonverterek alakalmazhartósága. Azért eléggé önkényes határmegjelelölés, hogy nekem valahol 600 ezer és 1,2 M forint között van a lélektani határ, amikor leszarom a képminőséget, de azért 2 havi fizetésemet elköltöm. Miért nem veszel egy 10 éves Sigma 50-500-t? Az baromi olcsó. Maximum a tizede árban. Ki jelöli ki, hogy mi az elfogadható és nem elfogadható képminőség között a határ?

[ Szerkesztve ]

(#19) flash-


flash-
veterán

nem is értem a NIkonban nincs annyi kreativitás hogy ő is ad valami színt a profi obiknak, mondjuk zöld vagy sárga vagy bármi XD
hányszor hallottam már hogy úú fehér obis canon akkor ő profi lehet :D

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#20) p_adam válasza Ed Parker (#16) üzenetére


p_adam
addikt

A 200-500/5.6 AF-je gyors akcióhoz lassú és egy telekonverter is "túlterheli". Ezt viszont nem(feltéve, ha a váz AF-je bírja a fényerőt). Ilyen alapon minden fixet össze lehetne venni egy olcsóbb zoom obival (pl. egy Canon 300/2.8 IS II-t egy Sigma 120-300/2.8 OS Sports-al, nem véletlen, hogy azért nem az utóbbi a gyakoribb).

[ Szerkesztve ]

(#21) ROBOTER válasza flash- (#19) üzenetére


ROBOTER
addikt

A CaF2 lencséket tartalmazó objektíveknél a világos színnek van "némi" jelentősége, amikor a tűző napon vannak. Cementált dubleteknél/tripleteknél az ilyen lencse képes saját magát eltörni. Szóval ezzel a kijelentéssel óvatosan.

(#22) flash- válasza ROBOTER (#21) üzenetére


flash-
veterán

najo ezt nem tudtam:)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#23) Ed Parker válasza ROBOTER (#18) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Rendben igazad van, túloztam, most utána néztem és 4300€ vs 1400€ valóban nem negyedár.
Figyu nekem van 200-500 és teljesen jó a képminősége, ez ár érték arányban kiváló.
4300€-ért azért néznék egy vak tesztet hogy mekkora a különbség.
Nekem az a fontos hogy relatív 2000€ alatt legyen az 5-600mm-es tele legalább 5,6 fényerővel, ez enyémet is lehet konverterezni.
Más kérdés hogy D850-en nincs rá szükség, 46Mp-en tudok akkorát croppolni.

(#24) Ed Parker válasza p_adam (#20) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ezt az állítást mire alapozod hogy ezt nem terheli le egy konverter?
Nekem végülis teljesen mindegy, számomra ez az üveg ezekkel az értékekkel túlárazott.
Ha ez 500/F4 lenne, teljesen más szitu.

(#25) ROBOTER válasza Ed Parker (#23) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ne drámázzunk már!

Az f/4 és f/2.8 fix teleobjektívek mindig horror áron voltak. Ez f/5.6, ezért csak félhorror.

Olyan megfizethetőnek nevezett szupertele-zoomot még nem láttam, ami a tele végén "kiváló" volt. Az utóbbi években volt pár jó, de kiváló semmiképpen. Talán a Sony 400-as végű zoomja lepett meg picit pár éve.

Fullframe-en ezek az újabb X-500/600 zoomok teljes értékűek, inkább csak az időjárás/fényviszonyok korlátoznak.

De egy komoly fixet ne vegyünk már ide. APS-C-n (vagy Fullframe-ből APS-C kivágással) és/vagy 1.4x telekonverterrel hozzák azt, amit a zoom Fullframe-en natívan. Ezt a rugalmasságot kell megfizetni. Ennyi.

(#26) tecsu válasza Ed Parker (#23) üzenetére


tecsu
addikt

"...Teljesen jó a képminősége, ez ár érték arányban kiváló."
LoL

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#27) Ed Parker válasza ROBOTER (#25) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én azért mielőtt bármit mondanék erre, megnéznék pár képet, a többiben nincs vita, a fényerős telék drágák.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.