Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Valaki használja a pöcök egeret, mert én túl nagy jelentőségét és hasznát nem látom a tapi pad mellett, de én még azt sem nagyon használom.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2) macilaci78 válasza zsolt501 (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3) winse7en


winse7en
csendes tag

Érintőképernyő egy üzleti gépre? :F

(#4) bambano válasza zsolt501 (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én magát a pöcökegeret nem, de a hozzá tartozó három egérgombot igen. a linux szereti a harmadik gombot.

az ilyen cikkeknél mindig ott szomorodok el, amikor vagy nem írják ki az árat, vagy kiírják...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) satz18 válasza bambano (#4) üzenetére


satz18
őstag

A w540 az az erősebbik GPU val 850k körül volt, szóval sztem jobb is hogy nem írják ki.

Amúgy nekem tetszik az új irány. Ha a hardver lehetővé teszi, akkor legyen nyugodtan vékony a masina.A broadwell maxwell kombónál gondolom nem 2 X 50 W TDP-t kell majd lehűteni.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#6) Rez_Grof válasza bambano (#4) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Szépen vannak árazva a mostaniak is +Áfa:
LENOVO NB ThinkPad W540, 15.6" FHD, Intel® Core™ i7-4710MQ 3.50GHz, 4GB, 500GB, DVD-RW, nVIDIA K1100M, Win7 Pro/ Win8.1 Pro, fekete 449 400 Ft

LENOVO NB ThinkPad W540, 15.6" FHD, Intel® Core™ i7-4710MQ 3.50GHz, 4GB, 256GB SSD, DVD-RW, nVIDIA K1100M, Win7 Pro/ Win8.1 Pro, fekete 496 700 Ft

LENOVO NB ThinkPad W540, 15.6" 3K IPS, Intel® Core™ i7-4910MQ 3.90GHz, 8GB, 512GB SSD, DVD-RW, nVIDIA K2100M, Win7 Pro/ Win8.1 Pro, fekete 709 900 Ft

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#7) Rez_Grof


Rez_Grof
őstag

Az uj pöcökegér gomb design tetszik a TX40-en nagyon szar az a billegős valami.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#8) dabadab válasza zsolt501 (#1) üzenetére


dabadab
titán

"Valaki használja a pöcök egeret"

Igen. Remek találmány, hogy nem kell levennem a kezem a billentyűzetről ahhoz, hogy az egeret kergessem, illetve nincs az a probléma, hogy elfogy a tapipad az ujjam alól.

Egyébként ezen a modellen még vannak fizikai gombok a pöcökegérhez vagy már megint?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#9) bambano válasza Rez_Grof (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Q.E.D. :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) rudi válasza dabadab (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Megint vannak, szóval Tx50 vonalon is lehet reménykedni ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) sutszi


sutszi
veterán

(#1) zsolt501 : Thinkpad-nél ezt inkább meg sem kérdezted volna...

2 észrevétel:
1. Jól látom, hogy jobb oldalra került a hűtés?! Szóval ha mégis egérrel használom, akkor majd télen jó lesz kézmelegítőnek. Nyáron meg így jártam?! :F :U

2. Azzal, hogy nincs DVD önmagában nincs gond, de a helyét is kinyírták.. így felejtős a Caddy is. Nem túl pozitív.

Erre bárki mondhatná, hogy na de ott az mSATA opció. Igen, de ezt úgy vettem észre megint nyomorítják. Tehát WWAN-t tesznek bele és akkor bukta...nincs hely...vagy nincs WWAN+mSATA SSD...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#12) Tikakukac


Tikakukac
titán

a Lenovo vezérigazgató szerint a felhasználók kérésére hozták létre a nagy teljesítményű, de mégis könnyű laptopot, ami nem csak az irodában, hanem a terepen is megállja a helyét, ráadásul szép és funkcionális

A bácsinak nem mondták, hogy hazudni csúnya dolog? Mekkbúk van meg copy-paste. Nyilván zavarta a rendes touchpad a usereket meg a visszajelzők is stb stb. badarság. Már csak fehérben kell kiadni őket és trendi lesz az építőmérnök. De, hogy minek és ki nézi, fel nem fogom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#13) Taky válasza zsolt501 (#1) üzenetére


Taky
senior tag

Hasznal valaki tapipadot, ha van trackpoint...? :)

[ Szerkesztve ]

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#14) sb válasza satz18 (#5) üzenetére


sb
veterán

A lényeg kimaradt sajnos a bemutatóból.
Kíváncsi vagyok a Core M után, rendes mobil cpu-ban, 10-15W-ból mi jön ki egy új generációs magból. Elég ütősnek kéne lennie.

[ Szerkesztve ]

(#15) hemaka


hemaka
nagyúr

Jól néz ki, de inkább az ára kellene. :D

(#16) elmepocok válasza satz18 (#5) üzenetére


elmepocok
tag

Nekem az a bajom ezzel a vékonyítási őrülettel, hogy a hardver hőtermelése csökken, akkor annyival csökkentenek a hűtő teljesítményén is, "elég lesz ennek az is" alapon. Már simán a néma gépeknél tartanánk, ha ezek mellé a hardverek mellé egy normális hűtőrendszert raknának, és nem melegedne 80-90 fokig sivító ventillátorral egy üzletinek mondott gép. Van egy lenovo T400-am, az üzemidő kb. 80%-ában gyakorlatilag hangtalanul üzemel, pedig 25+12W TDP-t kell hűtenie, nem 15+3-at...
Ez egyéni preferencia, de nekem az az elsődleges, hogy ha órákat ülök a gép előtt csöndben, koncentrálva, akkor ne zúgjon a fejem se közben, se utána. Az nem érdekel, hogy milyen vastag.

[ Szerkesztve ]

(#17) buvartacsko válasza sutszi (#11) üzenetére


buvartacsko
addikt

ha legalább kérdezte volna, de nem tudja használni a kérdőjelet se. és még butaságot is kérdez. :)

viszont minden thinkpad fannak üzenném hogy a macbook trackpadje + osx kombó keményen odaver a pöcökegérnek. főleg ennek az új változatnak ahol a touchpadbe vannak integrálva a gombok. :) (ex-thinkpad user, elegem lett a lenovo fasságaiból, meg hogy kiherélték a kedvenc gépem az évek alatt)

[ Szerkesztve ]

(#18) Tikakukac válasza buvartacsko (#17) üzenetére


Tikakukac
titán

Eddig is odavert, ez mikor volt kérdés? Az lesz a jó kérdés a Mac sutaságait hogyan nyelem majd be ha váltanom kell.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19) dabadab válasza buvartacsko (#17) üzenetére


dabadab
titán

"viszont minden thinkpad fannak üzenném hogy a macbook trackpadje + osx kombó keményen odaver a pöcökegérnek."

Háát... nem.

DRM is theft

(#20) buvartacsko válasza dabadab (#19) üzenetére


buvartacsko
addikt

Ameddig nem próbálod addig nem kell ilyeneket mondani. :) Gyorsabban és kényelmesebben el lehet vele végezni a dolgokat mint trackpoint+windowsal.

(#21) Tikakukac válasza dabadab (#19) üzenetére


Tikakukac
titán

Élvonalas TP fanboy vagyok-voltam, a fél lakás TP-ből áll évek óta.

Ami igaz az sajnos igaz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22) dabadab válasza buvartacsko (#20) üzenetére


dabadab
titán

Próbáltam. Ráadásul nálam eleve pöcök + Linux az alap.

DRM is theft

(#23) sutszi válasza buvartacsko (#17) üzenetére


sutszi
veterán

Én még nem próbáltam, de macbook-al van más gondom. Nem tudok rajta dolgozni. Nem készítenek rá olyan fejlesztőeszközöket, illetve egyéb más kapcsolódó dolgokat amire szükségem volna. Tehetek rá windows-t, de az nem az igazi. Virtualizálhatnék, de akkor megint csak bonyolítom feleslegesen az életem.

Amúgy teljesen közömbös vagyok a macbook-al... akár még jó is lehetne... a garancia mondjuk drága... de amúgy hardverileg nem rosszak...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#24) hallador válasza buvartacsko (#20) üzenetére


hallador
addikt

Én használtam és már bocs Te mikor használták modernebb laptopot? Mondjuk egy forcepad is kb tud annyit, csak jobban: [link]

Amúgy hagyjad már ezt a 11 éves kisgyerek szintet, hogy nem próbáltad meg ilyenek. Én próbáltam szerintem egy TrackPoint egy 12,5"-os, vagy kisebb notebookon sokkal jobban használható, mint a macbook air touchpadja.

Az hogy nem szereted nem azt jelenti, hogy nem jó, és nem használják sokan, hanem azt jelenti, hogy szerinted nem jó. Az apple-t meg tedd el emlékbe mert kb már a béka valaga alatt sincs a mai jobb x86-os notebookokhoz képest, ár érték arányban.

Csak mondok pár példát: HP EliteBook 840/50, Dell Latitude E7440, Toshiba Tecra Z30/40 kb h
hozza a MacBook Pro szintjét, csak épp fele annyiért.

Most gyere elő az akadozós magas felbontású kijelzővel, mert az annyira fasza, hogy már szar.

Aztán ha lehet máshol trollkodj, köszi.

Ja vegyük elő a garanciát, a másnapi javítást, a bővíthetőséget, a kompatibilitást, a dokkolhatóságot, meg amúgy úgy minden mást, mert akkor a MacBook-od kb egy Acer Apire szintjére süllyed.

Na akkor ezt lezárhatjuk azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#25) scream válasza Taky (#13) üzenetére


scream
veterán

Nekem is ez ugrott be egyből. ;)

(#26) BabMester válasza hallador (#24) üzenetére


BabMester
senior tag

Istenem... :))

(#27) |DavidWoody| válasza hallador (#24) üzenetére


|DavidWoody|
tag

Na akkor először kezdeném ott , hogy nem vagyok alma fanboy és nem is választanám a Mac-et , mert mint felettem írták , nekem is olyan dolgokra van szükségem ami abszolut Wines.
De egy : Hp Elitbook 840/850 ? Ne röhögtess...
kettő : gari + almánál is van 3 év ( másnapi javitás azért valoban nincs ) , a bővíthetőséget skippeljük , elég gáz mikor valaki millás gépeket legóz a cégnél , ha aztgondolod ez a cégeknél igy működik , akkor nem dolgoztál még normális helyen. Aztán a dokkolhatóság. Erre mondhatnám azt hogy a Thunderbolt mellett inkább bújjon el minden más megoldás...Kompatibilitás meg egyszerű , ahol lehet Mac-et használni ott lehet ahol meg nem ott meg nem. Pont. Azért mert neked nem ér meg egy millát egy komolyabb MBPR , attól még az egy igenis kiváló konstrukció ugy ahogy van. Ami hibája van , az minden csakis magából az OSből fakad és az is összesen csak annyi , hogy nem ez az elterjedt a világon.
Lényeg , vegyél hp-t , az aztán a húdejó. ( egyébként hozzáteszem hogy se a Dell e7440 nek , se a hp szaroknak köze sincs a cikkben tárgyalt géphez , azok nem ws-ek hanem "biznisz" notebookok ( alma pedig bőven elmenne ws-nek teljesitmény szempontjából) , aminél abszolut nem hardwaret fizetsz ki , hanem tartósságot és egyéb olyan szolgáltatásokat , amik fontosak a futkosó vállalati droidoknak. Tökéletes példa az uj X1 , amin bár irni nemtudsz , akkor a fosás a bill kiosztása , de arról villantani a PP prezentációt rajság.)

[ Szerkesztve ]

-woody-

(#28) buvartacsko válasza hallador (#24) üzenetére


buvartacsko
addikt

Na akkor figyelj ide. :) Megnéztem a videót, és ezt mind tudja a MacBook trackpadje, annyi hogy nem kell erőlködni hozzá. :)

2 finger scroll megvan, nagyítás megvan, 3 ujjammat ráteszem arréb tudom húzni az ikonokat pontosan ugyanúgy kényelmesen. Szóval elmagyarázhatod ennél mivel jobb az hogy erőlködve nyomnom kell egy újjal a trackpadet és úgy húznom. Ezt nem nevezném kényelmesnek.

Aztán kezdjük hogy ott elég régóta ThinkPad user vagyok, van itthon 4. Sokkal kényelmesebben, sokkal gyorsabban, kevesebb erőlködés nélkül meg tudom csinálni OSX+Trackpaddel ugyanazt a dolgot mint bármelyik ThinkPadem pöcökegerével. (mondok egy példát, oldal tetejére görgetés, középső gombot lenyomom, aztán tolhatom a kis pöcköt fel az egekbe erősen hogy felérjek gyorsan az oldal tetejére, macbook: egy gyorsabb lendületesebb suhintás a két ujjammal és ott van az oldal tetején egyből) Aztán légyszíves te ne trollkodj, mert rohadtul nem írtam olyat hogy szar vagy hogy utálom, Windowson szeretem a trackpointot, mert windowson az összes touchpad használhatatlan szar, mivel nincsen rendszerszinten integrálva az egész. Windows alatt a MacBook trackpadje se működik rendesen úgy ahogy kéne igazából. Akárhány gépen próbáltam, a videón látszódó nagyítás funkció mindenhol akadozva laggy módon működött, ezen a videón is valami render van, nem valós képernyőfelvétel. Tisztán látszik. Már régen nem győznek meg a business class gépek gyártóinak reklám videói. (régen a nokia is mutogatta a 6230i szériánál hogy milyen szép folyamatos a zoom funkció, élőben úgy működött hogy nyomtál egy felfele gombot aztán 1 másodperc volt mire lépett egy szintet) Még 1x, nem mondtam hogy nem szeretem. Aktívan használom mindkettőt nincsen bajom a pöcökkel, és lényegesen kényelmesebb a trackpad. (oldalon való visszaléptetés annyi hogy elhúzom jobbra két ujjamat, régen ez nagyszerű volt a thinkpaden... volt rajta dedikált back/forward gomb (nyilván tudod) de azt is leszedte a lenovo, mindent leszedett a thinkpadekről ami miatt jó lenne) Úgy hogy ne haragudj már meg hogy nekem ez tetszik. A HP touchpadje mellesleg üvegből van? Na mind1, inkább hagyjuk is. :) Másrészt kezdjük ott hogy ez egy lenovo topic, és azokhoz szóltam akiknek TP-je volt/van. Meg akartam nyugtatni őket hogy mikor ennél is jobban el lesz baszva a TP lesz hova váltani, és nem fognak a pöcökegér után sírni. Business class gépekhez még1: a lenovo berakta az alt és a ctrl közé a printscreen gombot, NAGYON KOMOLY. :DDD Bazi sokat használt gomb, kellett is oda a menü gomb helyett. Grat. Szóval totál nem értem hogy a szarba jön ide a hp... senkit nem érdekel a hp.

Úgy hogy nagyon kérlek ne magyarázd már meg hogy én trollkodok meg szarozom, mikor semmi ilyet nem mondtam.

Hol 11 éves szint az hogy nem is használta és tudja hogy szarabb? Te próbáltad? Látszólag nem. Nagyon rondán leírtad magad ezzel a szememben, pedig eddig adtam valamit a véleményedre, de úgy látom feleslegesen.

Gratulálok az elvakultságodhoz...

[ Szerkesztve ]

(#29) hallador válasza BabMester (#26) üzenetére


hallador
addikt

Neki ehhez nem sok köze van... De annak igen hogy a már kB a Mac nem annyival jobb amennyire beallitjak van a markahuseg meg vannak realitások. Na most ha már itt tartunk akkor a kolléganőm aki egy 13“ os mcb retinat vett pont most cserélte le egy zbookra mert jó beetettek hogy ez Aztán Mac, csak azt fejlettek hozzatenni hogy 1,5 év alatt folyamatosan laggol a kijelzoje meg tulmelegszik mert csak álap webszerkesztes meg h264 konvertekre használta amit webre rtolt fel napi 12 órát megunta a szívás miközben a zbookosok folyamatosan nevettek rajta, na ja mekkora mi
? Ja memória kellett volna bele, ameddig s hpket megvettek 4 gbal meg ma már 16/32 gb ram van bennük ő szenvedhetett 4 gbal mert akkora memóriával vette meg,.bővítés nuku. Na ez a tuti mi? :))

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#30) buvartacsko válasza hallador (#29) üzenetére


buvartacsko
addikt

Megoldás: előre kell gondolkodni és annyi memóriával venni ami elég lesz pár év múlva is. Nem az Apple tehet róla ha valaki hülye. Számítógépet venni tudni kell. Ha valakinek az Apple jön be és nem a hp elitebookra veri, attól még nem lesz hülye... Könnyebb így eladni ezeket a gépeket hogy lehülyézel mindenkit a véres pokolba aki nem azt veszi ami szerinted jó?

(#31) |DavidWoody| válasza hallador (#29) üzenetére


|DavidWoody|
tag

Még mindig a lényeget nem érted :D Minek vesz valaki 500ér gépet ha sajnál még 60k-t ramra ? Nem érted meg , hogy munkagépet nem legózol ? A másik. Ha zbook 15 öt vett , akkor nem is értem az összehasonlitást , annak a 15ös mb a párja. A 14es-hez meg annyit fűznék : ULV

Nincs több kérdésem.

kieg: ismét csak annyi : hp ? dobdki.

[ Szerkesztve ]

-woody-

(#32) hallador válasza buvartacsko (#30) üzenetére


hallador
addikt

Ja tudod csak az a baj, hogy ameddig egy 32 gigányi memória az kb 100 000 Ft, egy 16 GB-nyi 50 000 Ft na most ezt te kicserélheted az idióta barom hülye user nem akar az appletől venni memóriát 4* annyiért az idióta, a megoldás, hogy a user-t az apple alapban is hülyének nézi, meg lehúzza rendesen, nem az apple tehet róla hogy vannak hülyék akik megveszik 4*eses áron a ramot.

hanem akkor ki?

Szerinted ha vesz valaki egy gépet tegyük fel 300 000 Ftért, akkor meg kellene venni 500 000 ezerért csak azért mert 16 GB rammal is lehet kapni vagy megveszed a Kingston HP/Dell/Lenovo/Fijitsu/Toshiba kompatibilis memóriát? Gondolom az első mi? :))

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#33) |DavidWoody| válasza hallador (#32) üzenetére


|DavidWoody|
tag

Csak mert már nincs kedvem újra leírni. : [link]

-woody-

(#34) buvartacsko válasza hallador (#32) üzenetére


buvartacsko
addikt

Nyilván a világon mindenki 32GB memóriát akar a gépébe.. Nagyon elvagy borulva. Sajnálom.

(#35) BabMester válasza hallador (#29) üzenetére


BabMester
senior tag

Vedd már észre magad légyszíves, egy "hater" vagy.. senki nem mondta h a macbookok vagy az apple-ok a legjobbak.. arról alkotott szubjektív véleményt kolléga, h thinkpad-rol váltott macbookra és meglepően kényelmes, jó használni az OSX-et a multi touch paddal.. sok esetben kényelmesebb is.. (amivel egyet is lehet érteni) erre te habzó szájjal fujjolod az apple-t hosszú kommentekben..

(#36) Tikakukac válasza hallador (#32) üzenetére


Tikakukac
titán

A többi gyártó nem akar lehúzni senkit szerencsére. Éppen ezért nem is kezdik beforrasztani a ramokat ők sem. Oh wait...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#37) hallador válasza buvartacsko (#28) üzenetére


hallador
addikt

Láthatóan szerinted mindenféleképpen 800 000 ezerért kell gépet venni ha amúgy az ügyfélnek jó a 300 000 Ezres is nagyon csúnyán megint betrollkdtad magad, az apple-val, csak hogy mi köze a fórum témájához azt nem tudom, De tuti a touchpad mi? :))

2 finger scroll megvan, nagyítás megvan, 3 ujjammat ráteszem arréb tudom húzni az ikonokat pontosan ugyanúgy kényelmesen. Szóval elmagyarázhatod ennél mivel jobb az hogy erőlködve nyomnom kell egy újjal a trackpadet és úgy húznom. Ezt nem nevezném kényelmesnek.

ki is mondta hogy nincs?

(mondok egy példát, oldal tetejére görgetés, középső gombot lenyomom, aztán tolhatom a kis pöcköt fel az egekbe erősen hogy felérjek gyorsan az oldal tetejére, macbook: egy gyorsabb lendületesebb suhintás a két ujjammal és ott van az oldal tetején egyből)

Ahha ezt be lehet állítani a mai touchpadokon ez egy mai modern gépen is ennyi ehhez épp nem kell apple.

Aztán légyszíves te ne trollkodj, mert rohadtul nem írtam olyat hogy szar vagy hogy utálom, Windowson szeretem a trackpointot, mert windowson az összes touchpad használhatatlan szar, mivel nincsen rendszerszinten integrálva az egész. Windows alatt a MacBook trackpadje se működik rendesen úgy ahogy kéne igazából. Akárhány gépen próbáltam, a videón látszódó nagyítás funkció mindenhol akadozva laggy módon működött, ezen a videón is valami render van, nem valós képernyőfelvétel. Tisztán látszik. Már régen nem győznek meg a business class gépek gyártóinak reklám videói. (régen a nokia is mutogatta a 6230i szériánál hogy milyen szép folyamatos a zoom funkció, élőben úgy működött hogy nyomtál egy felfele gombot aztán 1 másodperc volt mire lépett egy szintet) Még 1x, nem mondtam hogy nem szeretem. Aktívan használom mindkettőt nincsen bajom a pöcökkel, és lényegesen kényelmesebb a trackpad. (oldalon való visszaléptetés annyi hogy elhúzom jobbra két ujjamat, régen ez nagyszerű volt a thinkpaden... volt rajta dedikált back/forward gomb (nyilván tudod) de azt is leszedte a lenovo, mindent leszedett a thinkpadekről ami miatt jó lenne) Úgy hogy ne haragudj már meg hogy nekem ez tetszik. A HP touchpadje mellesleg üvegből van? Na mind1, inkább hagyjuk is. :) Másrészt kezdjük ott hogy ez egy lenovo topic, és azokhoz szóltam akiknek TP-je volt/van. Meg akartam nyugtatni őket hogy mikor ennél is jobban el lesz baszva a TP lesz hova váltani, és nem fognak a pöcökegér után sírni. Business class gépekhez még1: a lenovo berakta az alt és a ctrl közé a printscreen gombot, NAGYON KOMOLY. :DDD Bazi sokat használt gomb, kellett is oda a menü gomb helyett. Grat. Szóval totál nem értem hogy a szarba jön ide a hp... senkit nem érdekel a hp.

Most a bullshiten túl vagyunk ok.

Hol 11 éves szint az hogy nem is használta és tudja hogy szarabb? Te próbáltad? Látszólag nem. Nagyon rondán leírtad magad ezzel a szememben, pedig eddig adtam valamit a véleményedre, de úgy látom feleslegesen.

Ja tudod én kb úgy 20 fajta notebookra felügyelek kb 600 db-ra vannak MacBook Pro-is szóval már bocs pont nem annyira érdekel, hogy mit adsz te meg kinek a véleményére.... :D

Gratulálok az elvakultságodhoz...

:DD :DD :DD

Na neeee.... :))

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#38) dabadab válasza |DavidWoody| (#31) üzenetére


dabadab
titán

"Nem érted meg , hogy munkagépet nem legózol ?"

Szerintem a Thinkpadek sokkal inkább munkagépek, mint az Apple prosumer cuccai, ehhez képest azokban a memóriabővítés meg a HDD/SSD csere hivatalosan felhasználó által végezhető művelet (és kint van a lenovo honlapján a service manual), az akksit meg két kallantyú elhúzásával ki lehet venni.

DRM is theft

(#39) hallador válasza BabMester (#35) üzenetére


hallador
addikt

Értem és ezen felül hány notebookot használt a kolléga huzamosabb ideig, mondjuk legalább 1 - hónapig?

(#36) Tikakukac

De sőt vannak nagyon sokan, csak azért hagyjuk már, hogy megint láttam kétnotebookot, és az egyik szerintem jobb, akkor aztán csak az a jó.
Tudom, hogy Te is régi motoros vagy nem is neked szól, csak hagyjuk már megint a szokásos csak egy a jó. dolgot.

Minden gyártónak az a célja hogy lehúzzon ez tény.

(#38) dabadab

Pont ez az a cégek a legtöbb azon spórol mi is, hogy nem a HP/Dell-től vesszük meg a memóriát, hanem külön, mert pl az utóbbi 150 Notebookos beszerzésnél a HP kb 100 ezer Ftért akarta adni a memória, meg az SSD bővítést (250 GB körüli SSD) meg képenként 8 GB ram volt a kiírásba, ezt simám Samdunk 840 Pro-val meg Kingstom memóriával 70 000 Ft- értékű valutával megoldottuk 150 gépnél nagyon nem mindegy ez sem. És sztem jobban jártunk sokkal mintha a HP-től vettül volna.

Sokan spórolnak ezzel. Pláne ha sok gépet vesznek.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#40) |DavidWoody| válasza hallador (#37) üzenetére


|DavidWoody|
tag

Ja tudod én kb úgy 20 fajta notebookra felügyelek kb 600 db-ra vannak MacBook Pro-is szóval már bocs pont nem annyira érdekel, hogy mit adsz te meg kinek a véleményére.... :D

Ez gondolom az a cég , ahol a munkatársnőd magának vásárolgat random gépet. Igen.

:K :R :R :R

#38 : Ez igaz , nálunk is van itthon t420 , az is legózva van , de mint consumer gép használjuk. Már neharagudj , de mikor veszel egy alapáron 5-600k-s gépet és nem gyári ssd , hanem majd te raksz bele mert az 10k-val olcsobb... hát kinevetném az illetőt. Ilyen gépeket ugy vesznek a vállalatok , hogy kell x ezer db , ez a konfig és jónapot. Ha elavul vesznek újat. Ahol én dolgoztam így működött , feltéelezem máshol is. Ha valaki levette volna a hátlapot hogy ő most szerzett aprórol olcsóér 128as samsung evot és bepattinja , jobb helyeken instant kirugják.

[ Szerkesztve ]

-woody-

(#41) buvartacsko válasza BabMester (#35) üzenetére


buvartacsko
addikt

Szerintem ezt az infót nem fogja befogadni a szervezete. Nem szaroztam semmit. Azt sem mondtam hogy mindenhova MacBookot kell venni. Szóval egyáltalán nem értem a reakciót, kár hogy nincsen troll szűrő. Azt sem értem miért én vagyok az off topic, amikor Ő tolja a HP szöveget. :( Na mind1. lezártnak tekintem.

(#42) Francia91 válasza zsolt501 (#1) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem ThinkPad T500-asom van, de fenyevekkel jobb pocokegerrel dolgozgatni, mint a touchpad-del. Eleinte szokatlan, de aztan rohadt jo.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#43) buvartacsko válasza Francia91 (#42) üzenetére


buvartacsko
addikt

Mielőtt ThinkPadem lett, soha nem használtam pöcökegeret, csak olvastam hogy nagyon jó. BIOS-ban a touchpad letiltásával kezdtem, és kb 5 perc alatt ráállt a kezem. Édesapám is aktívan használja. :) Nagyon jó a pöcökegér. Kár hogy az új szériáknál ez is el van rontva.

[ Szerkesztve ]

(#44) hallador válasza |DavidWoody| (#40) üzenetére


hallador
addikt

:D

Pl mi, de tudod Te komolyan 10k-val olcsóbban veszel Gyári SSD-t mint amúgy vagy Ramot? Hol? 5 - 600 K egy T420 újonnan van ilyen, de ez általában beszerzéseknél 300 000 Alatt van, pláne ha sokat vesznek, mert ha egy ilyen 5 - 600k-ért jön az egy egy db lesz és egyedi megrendelésre, ilyenből nem nagyon van hegyekbe egy nagykerben sem.

Ha elavul vesznek újat. Ahol én dolgoztam így működött

Igen de nem az 5 - 600k-s kategóriában hanem a feléért, vagy Te nagyon nagyon jó helyen dolgozhattál, ennyiért általában inkább WS notebookot szoktak venni. Nem egy irodai felhasználásra szánt business gépet.

Meg ne haragudj ugyan nem Magyarországon ,de én most csináltam pár ilyen beszerzést, mostmár 450 körüli HP, 100 Dell 30 Lenovo meg 10 körüli MacBook van a cégnél (2007 - 2014 közöttiek). A lényeg hogy ezekkel még itt is spórolnak, pedig itt 3 évente kötelező csere van.

(#41) buvartacsko

Szerintem meg egy topikba nem éppen szerencsés beírni:

viszont minden thinkpad fannak üzenném hogy a macbook trackpadje + osx kombó keményen odaver a pöcökegérnek. főleg ennek az új változatnak ahol a touchpadbe vannak integrálva a gombok. :) (ex-thinkpad user, elegem lett a lenovo fasságaiból, meg hogy kiherélték a kedvenc gépem az évek alatt)

Na akkor Te amúgy ismered a Szerintem szót? Mert Szerintem nem kellene kiindulni kettő márkából pláne úgy, hogy a MacBook sok mindenre jó vállalati felhasználásra pont nem.
Ha legalább oda írnád, hogy szerinted kijelentetted, én sem értem miért sokkal jobb a MacBook Pro, pedig kb 20 fajta gép van a cégnél, és van is tapasztalatom. Szerintem

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#45) xors


xors
senior tag

Egyre jobban bejönnek a Lenovo laptopjai, amióta megvettem a G580 -at. Amit itt bemutattak az nem kispályás, mondjuk az más kérdés, hogy én ennyit nem adnék ki rá. A Thinkpad széria már régen is menőnek számított, most is a csúcson tartják. Ez a gép mondhatni tökéletes, az egyetlen dolog ami ront rajta az a Windows...

(#46) Tikakukac válasza xors (#45) üzenetére


Tikakukac
titán

A Thinkpad széria már régen is menőnek számított, most is a csúcson tartják. Ez a gép mondhatni tökéletes, az egyetlen dolog ami ront rajta az a Windows...

Mármint ha képeken nézed őket, igen. Kukucs be a TP topikba, lassan jönnek a cégesként muszájból 40-est használók, öröm mazsolázni :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#47) |DavidWoody| válasza hallador (#44) üzenetére


|DavidWoody|
tag

Pl mi, de tudod Te komolyan 10k-val olcsóbban veszel Gyári SSD-t mint amúgy vagy Ramot? Hol? 5 - 600 K egy T420 újonnan van ilyen, de ez általában beszerzéseknél 300 000 Alatt van, pláne ha sokat vesznek, mert ha egy ilyen 5 - 600k-ért jön az egy egy db lesz és egyedi megrendelésre, ilyenből nem nagyon van hegyekbe egy nagykerben sem.

1: 420 2 éve nincs ujonnan.
2 : A dell online store-ban egy 128as SSD 160euro. Annál pont egy 10essel olcsobb egy bolti samu.
3: Ahol én voltam tavaly hp elite 8470p-k (full alap , i5 , 1366x768,4giga ram , 500 hdd) kerültek beszerzésre , netto ~400k/db áron , kb 1500 darab.

Meg ne haragudj ugyan nem Magyarországon ,de én most csináltam pár ilyen beszerzést, mostmár 450 körüli HP, 100 Dell 30 Lenovo meg 10 körüli MacBook van a cégnél (2007 - 2014 közöttiek). A lényeg hogy ezekkel még itt is spórolnak, pedig itt 3 évente kötelező csere van.

A 3éves csere gyakorlatilag minden nagycégnél fennáll , de nagyon tévedsz ha azt gondolod , hogy annak van BÁRMI köze a notebookhoz. Kérdezz meg egy könyvelőt , hogy miért cserélnek 3 évente , ő majd elmondja.

[ Szerkesztve ]

-woody-

(#48) hallador válasza buvartacsko (#41) üzenetére


hallador
addikt

A mondandód második felével teljesen egyetértek, szerintem is kiherélték az erededi ThinkPad sokkal jobb volt. Ez szerintem is igaz. (Mondjuk semmit nem számít a véleményem. )

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#49) emvy válasza buvartacsko (#28) üzenetére


emvy
nagyúr

"Sokkal kényelmesebben, sokkal gyorsabban, kevesebb erőlködés nélkül meg tudom csinálni OSX+Trackpaddel ugyanazt a dolgot mint bármelyik ThinkPadem pöcökegerével."

Legyszi maximalizalj nekem egy Firefox ablakot (_ne_ fullscreenbe rakd ki, hanem maximalizald). Koszike.

Ket elonye van a Macbook Pro-nak: jo az uzemideje es olcsobb, mint hasonlo konfig Dell/HP/Lenovo alapon.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#50) emvy válasza xors (#45) üzenetére


emvy
nagyúr

Linuxot rakhatsz ra, OSX-et meg az ellensegemnek se kivanok.

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.