Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) bizi990


bizi990
senior tag

Jó teszt!
Szakmár :K

(#3) Wesder


Wesder
félisten

Ha látja az 5Ghz-t akkor nem AC-s a Wifi?

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4) Crabface


Crabface
senior tag

A bokeh itt is csak egy szoftveres hókuszpókusz vagy tényleg használja mindkét kamerát?

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#5) atike válasza Crabface (#4) üzenetére


atike
nagyúr

Ha jóval komolyabb telókban (komolyabb két kamerával akár) is csak szoftveres akkor meglepődnék azon, ha itt hardveres lenne.... :)

(#6) bloggiold válasza atike (#5) üzenetére


bloggiold
aktív tag

A két kamerának sok értelme nincs, parasztvakítás, jól néz ki és divatos. A komolyabb telók 400 dollártól felfelé kezdődnek és ott sem nyújtanak túl jó teljesítményt a duál kamerás megoldások.

https://fontecone.blog.hu/

(#7) csongi


csongi
veterán

Bármi is történjék a kutyussal, hiányozni fog :)
Köszi a tesztet! :R
Ha becsúszik 50K alá az ára egész jó vétel lesz.

(#8) vrsptr válasza csongi (#7) üzenetére


vrsptr
aktív tag

5 napja használom ez a készüléket, eddig meg vagyok vele elégedve. Ennyiért szerintem jó vétel.

A kivétel léte bizonyítja a szabály létezését a nem kivételes esetekre.

(#9) szecsiD


szecsiD
csendes tag

Mi a baj a Xiaomi árakkal?

(#10) DonaldJames


DonaldJames
tag

Ulefone hogy lehet ilyen nevet kitalálni. :DD

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#11) #80439296 válasza DonaldJames (#10) üzenetére


#80439296
törölt tag

Hogy lehet 2 tagból álló tulajdonnevet egybe írni?

Magyarán az én hozzászólásomnak is ugyanannyi az értelme eddig, mint a tiédnek.

------------

Arra gondoltam, ha 50 körül megáll, OK a teló.
56, szal 'majdnem' OK.

Teszt meg jó lett! :R

(#12) mikej95 válasza szecsiD (#9) üzenetére


mikej95
aktív tag

Most, hogy már résen vannak a fináncok 27% drágábbak, mint anno. :DDD

[ Szerkesztve ]

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#13) nyisziati


nyisziati
veterán

200 dollár + áfa egyszerűen sok érte. A Redmi Note 4 jobb és olcsóbb is. Majd ha lemegy 130 környékére, akkor megfontolandó lehet annak, akit nem tántorít el az Ulefone márkanév.

(#14) bloggiold válasza nyisziati (#13) üzenetére


bloggiold
aktív tag

,, nem lesz további járulékos (ÁFA) fizetnivalónk, az összköltség 56 ezer Ft." -hol látsz + ÁFÁT?

https://fontecone.blog.hu/

(#15) nyisziati válasza bloggiold (#14) üzenetére


nyisziati
veterán

Igaz, nincs plusz áfa. De még 56 e is sok érte, amikor jobbat lehet 48-ért kapni, hazai garival.

(#16) simonzé válasza nyisziati (#15) üzenetére


simonzé
addikt

Egyetértek. Tetszik, de nem 200 dollarnyira.
A teszt viszont nagyon igényes lett, köszi!

I don't fit in. I fit out.

(#17) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Lapozzunk... Véletlen rányomtak PS-ben ugyanarra fontra... Ugyanaz a story, mint az Elephone-nál.. Amelyik "brand" ennyire képes, számomra nulla kategóriába zuhan.

Szerencsére a Lenovo azóta már logót cserélt.

Visszatérve az Ulefone nevezetű valamire, az oké, hogy próbálkoznak, és hogy olcsón kínálnak közepes hardvert, de a Mediatekkel nagy izgalmakat már nem fognak kiváltani... Snapdragonra meg ugyebár nem "fussa" ...

Innen kéne kimozdulni, és akkor talán valamiféle térképre felkerülnének, mert most vaktérképen vannak... Vajon hol készülnek egyáltalán.

200$ a szegény ember ingerküszöbe. Itt ha lehet kapni ismert márkát, azt fogja venni. Bármennyire is csábító a memória mérete.. 55-ért Xiaomi Note 4 4/64-est kapni, 1 év hazai garanciával. Lehet 2GB-tal kevesebb a memória, de időtállóbb egy Snapdragon.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) csongi válasza Graphics (#17) üzenetére


csongi
veterán

Az MTK-nak is illene valamit villantani.

(#19) Bagoly01


Bagoly01
senior tag

Redmi note 4 egy jó telefon nem vitás. De én úgy érzem túl van lihegve azért a note4. Sokan úgy értekelik a T1-et mintha már a kezükben lett volna. P25-el semmi baj, gyors proci megbízható. De ugye nem Snapdragon, így aztán csak szar lehet..

(#20) Graphics válasza Bagoly01 (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem azért lesz rossz telefon az Ulefone, mert ebben Mediatek van.

Viszont, a Mediatek támogatása nem olyan széleskörű mint mondjuk egy Snapdragonos terméké. Ez tény.

Emiatt is írtam, amit írtam... A többit pedig már fentebb.

NEm is szeretném a közelemben ezt a terméket :) Nem a proci a gondja a terméknek.... Ez egy kínai mellékszál... ennek főszerep nem jut

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) vrsptr


vrsptr
aktív tag

Mellesleg sokaknak (mint nekem is) kizáró ok a hátlapi ujjlenyomat olvasó. A MIUI nekem kevésbé tetszik, mint egy Meizu-s Flyme rendszer. (volt Meizum is, imádtam). 45ezerért beszereztem a T1-et, vígan elvagyok ezzel a "nulla értékű kínai szarral", amiben még mediatek proci is van, baszod, meg még a logója is lenovos. Android is csupasz rajta. Ahogy egyre ismertebbek lesznek az ilyen kínai gyártók, úgy mennek majd feljebb a készülékeik árai is. Lásd: Huawei, Xiaomi...

[ Szerkesztve ]

A kivétel léte bizonyítja a szabály létezését a nem kivételes esetekre.

(#22) speed471 válasza vrsptr (#21) üzenetére


speed471
aktív tag

Kiváncsi lennék hogy egy kínai sz.a.r meddig bírja! A cikk nagyon jó lett, köszönöm!

Nekem egy samsung note 2-őm van kb 5/5,5 fél éve nyomkodom.
Nagyon megvagyok vele elégedve, a kollegáim jönnek a no name telefonjaikal hogy csináljak rá igo-t... és amikor elkezdem nyomkodni egy évezred mire lép valami a telló.

5 év alatti hibák:
2 akku csere, 2x 5500ft, egy töltès vezérlő lapka csere 7500ft szervízdíjjal együtt.

1x beázott mert lámpaként használtam s.o.s csőtörésnél, hál égnek kiszáradt/hibaüzenettel kikapcsolt.

Iszonyat sokszor le esett de soha nem tört be, bár kezdetektől rendes csukható bőr tok+fólia.

Sokszor elgondolkodom milyen telefont fogok venni, azért maradnék a samu vonalán, pedig csorgatom a nyálam más irányban! Arról nem is beszélve hogy a családban miattam van mindenkinek samuja, szabadon választhatták, de tekintettel a enyémre mindig meglepődnek hogy még meg van. Kíváncsi vagyok meddig fogja bírni, ha ki jön valami hiba, akkor váltanom kell.

Egy ilyen kína csoda is bírná eddig? Gyors maradna? Annak idején a programozó haverom nyírt ki két huawei-t (félévesen meghibásodtak) aminek értéke kb 80 000ft volt. Párom samuján én nyírtam ki, bele löktem a asztalról egy vödör vízbe és későn vettem észre... pekh.

Kíváncsi lennék egy 5 éves teszte a legtöbb telónál melyik maradna meg tovább? Soha nem tudjuk meg :D

Fuu... ezt hosszú volt leírni tellón, már zsibad a kezem. :D

[ Szerkesztve ]

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#23) Wesder válasza speed471 (#22) üzenetére


Wesder
félisten

Egy antutu mehetne kiváncsiságból szvsz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#24) Graphics válasza vrsptr (#21) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Várjuk a hosszútávú tapasztalatokat..

Én nem leszek kísérleti nyúl egy ilyen "gyártó" termékeivel. Biztos, olcsó, biztos csábító az olcsóság, de én inkább a bevált termékekkel foglalkozok

Ha egy gyártó egy logót se képes megalkotni, akkor kb a termékek minősége se juthat messzebbre nálam.

Az ulefone is csak pörög le egy random gyártósorról... Valahol...

Az én véleményem pedig az, amit írtam, lehet nem tetszik, ez van. :) Használd és kész.

Majd ha képesek lesznek önálló dolgokra, talán lesz jövőjük.. A Huawei és a Xiaomi is többet tett azért, hogy ismert legyen.

A B kategóriások nem igazán... Mások logóit viszont kiválóan másolják

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) csongi válasza speed471 (#22) üzenetére


csongi
veterán

Az osszehasonlitas nem korrekt.
5evvel ezelott a kinai telefonok otthon voltak csak jelen. A technologia akkor meg zart volt, nem fertek hozza.
A kerdes az, hogy egy mai samu menni fog e 5ev mulva.
Az 5 evvel ezelotti Samut is kinaba gyartottak.
Kinai telefonjaim kozul 3eves a legoregeb egy Coolpad F1 es ma is megy. A kovetkezo Thl4000 2015-os. Ma is megy, pedig kapott rendesen mindent az elettol. :)
Az ifjabbakk is elmultak egy evesek, es semmi gond nincs veluk. 5ev alatt felgyorsultak az esemenyek. Mar nem kell egy ev sem igazan a termek valtashoz, vagy OP rendszer foverziohoz sem. Azota par gyarto kinotte magat, es a minoseg mara nem kerdes. A tamogatottsag kerult a kozeppontba.

(#26) Graphics válasza Graphics (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A szoftveres részt meg nem is említettem.

Általában a "nyers" droidot dobják fel, optimalizálást hírből nem ismerik, 2-3 hónap után sokszor szoftveres gondok, nem ritka , hogy tele van féreggel a rendszer.

Ulefone Power-nál pl gyárialg frankó malware-t kaptak a userek.

Szóval én mérlegelek, nincs tökéletes gyártó, de azért ne a zavarosban...

Árversenybe nem tudnak belemenni igazán, mert sokszor Xiaomi árszinten mozognak.

Ígéretes volt a THL, elbukott. Zopo se igazán tért észhez. Másodvonalasból is voltak jobbak, sajnos a hulladékok miatt kiszorultak... Doogee árat emelt, hogy mire fel azt nem tudni... jött a HomTom, ami alsókategóriában alkot inkább, nagyobb aksikkal.

Umidigi... Ulefone, Elephone, maradtak , és jönnek az újabbak.. Ezek rotálódnak egymás között, sokszor ugyanazon gyártósor termékeiről van szó.

OEM gyártóknak pedig olyan széles palettája van, hogy hazai szemmel el sem tudjuk képzelni.

Off-ba teszem, mert nem kapcsolódik már szorosan ide.

85$-ért csíptem meg egy Leeco Le S3-ast, azzal versenyezni nem fog tudni semmi más, pedig egy vergődő gyártó termékét megvenni hiú ábránd volt.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) szupermacs válasza Graphics (#26) üzenetére


szupermacs
veterán

S3-at nagyon fikázták a teszt alatt. Neked bejött?

(#28) vrsptr válasza Graphics (#24) üzenetére


vrsptr
aktív tag

Mennyire hosszú távú tapasztalatokat? Max. 2 évet tervezek vele, de ahogy magam ismerem nem lesz annyi, mert ezt is meg fogom unni (és nem azért mert a baj van vele). Barátnőnél és komolyabb dolgoknál nem alkalmazom ezt a stratégiát. :D Eladom majd és veszek egy másik "kínai szart". Bevált/kiforrott gondolkodást én egy nagyobb. pl. autó-nál alkalmazom. Egy okostelefon nélkül elvagyok napokat is (ha beszarna) + van itthon erre az esetre pót készülék. Ja a T1 logót meg a (most már régi) Forma 1 logóról koppintották. :). Ja meg ha véletlen leejtem és összetöröm/eláztatom... jobb érzés benyelni (vagy kínából rendelni hozzá alkatrészt), mint egy x>150ezer, többet nem sokat tudó "csodamasinánál". Nem mellesleg imádom, mikor bambán néznek rám ismerősök, higy mi a szart nyomkodom. Mi ez... uleFone... mi a szar ez?... Muti... Hmmm... nem is rossz, mennyi volt... csak... honnan?... Egyszer adtam ki közel 100ezret egy okostelefonért (Samsung volt), azóta is bánom, nagyon nem ért annyit. Én egy telefonra max. 60-70ezret adok ki. Ennyit ér meg nekem.

[ Szerkesztve ]

A kivétel léte bizonyítja a szabály létezését a nem kivételes esetekre.

(#29) Graphics válasza vrsptr (#28) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

F1 logó azért kicsit másabb. Többivel egyetértek, én annyit csavarok a storyn, hogy mobilból ismert kínait , A kategóriából. Minden más kábel-csatlakozó-átalakító is csak Kínából.

@szupermacs: Csütörtökön ér ide, aki eddig megkapta elégedett. 24 ezer forintért elég kiváló vétel. :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Egy Paris-t használok több, mint egy éve, szóval én biztos, hogy soha többet nem veszek semmit, aminek köze van az Ulefone-hoz. Az akkuja egy éves korában egyik napról a másikra beszart, meg felpúposodott, valamint a kijelző ragasztása is elengedett. De nem is ez a baj, hanem a támogatás teljes hiánya, hülyítették anno a népet a MM frissítéssel, aztán kidobtak rá egy full bugos verziót, na azóta is az az utolsó hivatalos FW rá. A kérdésekre, problémákra egyáltalán nem reagálnak a saját hivatalos fórumukon, ilyen cégtől ne sokat várjatok.

The Truth is out there...

(#31) nyisziati válasza speed471 (#22) üzenetére


nyisziati
veterán

Szerintem ne annyira új Samsungot nézegess, hanem a régebbieket.
Pl. a Note 4 elég jó teljesítményű (ha a kettes megfelel), az még strapabíróbb, mint a maiak és levehető a hátlapja + cserélhető az akku. Szerintem azzal 10 évig ellennél. (bármiféle szarkazmus nélkül - én is néztem Note 4-et, 5-öt)

Én is többször néztem már az újakat, de még a 3 éves THL-em is használható, meg a 1,5 éves Xiaomi is. Levehető hátlappal, cserélhető aksival... Ezek még nyúzható telók, jó rájuk bármilyen fólia meg tok, nem úgy, mint az új telókra, amikkel tele vannak a topikok, hogy a lekerekített élek miatt nem jó egyetlen fólia sem rájuk és a tokok sem teljes értékűek, hiszen oldalt nem védenek. Nem minden a teljesítmény, a hozzáférhetőség, szerelhetőség is számít

(#32) bloggiold válasza Lackooo84 (#30) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Soha ne mond, hogy soha. Egy termék után (gyakorlatilag az első kiadott telfonjuk volt) soha ne itélj el egy gyártót. Soha ne ítélj úgy, hogy az adott termékről nincs saját tapasztalatod. Soha nem itélteltem el a két legnagyobb nevű gyártót (S és i betüvel kezdődik a nevük) pedig láttam már fél év elteltével mindkét gyártótól felrobbant, hibás állapotú telefont. Soha nem szidtam pl a BMW vagy a Ferrarit sem, pedig azt is láttam már gyártási hiba miatt 1-2 évesen ronggyá égni, pedig ott nem 40-70 ezer forintról beszélgetünk hanem 40-70 millióról. Az utóbbit csak a minőségellenőrzés végett írtam.
Fejlődnek elég komolyan a B kategóriás telefongyártók, de csak a 2017 évtől kell komolyan venni őket. A Huawei már megmutatta (hol is voltak 5 éve?) jópár kisebb gyártó szintén megfogja mutatni 5 éven belül. :B

[ Szerkesztve ]

https://fontecone.blog.hu/

(#33) #80439296 válasza csongi (#18) üzenetére


#80439296
törölt tag

Hol? Az NBII-ben? :Y

Az a szegény ember közepes hardvere...

(#34) Graphics válasza bloggiold (#32) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez nem nagy fejlődés. Megragadtak már régóta egy szinten, support is szar...

Nincs olyan B kategóriás sem, aki Snapdragonnal olyan készítene telefont....

InFocus igen, de ők Foxconn termékkategória, fényévekkel jobb minőségű

Szerintem süllyesztőben végzik, és jön helyettük más. Ezeket nem lehet komolyan venni sajnos.

Az Oukitelt esetleg, bennük van lehetőség, mert nem ígérgetnek vallalhatatlant

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#35) nyisziati válasza Graphics (#34) üzenetére


nyisziati
veterán

+1

Nekem is ezek voltak az első gondolataim. A samu/hüvely feljött, mint a talajvíz, mert fel AKARTAK jönni. De az áraik is.
A kicsik meg nem akarnak feljönni (a többség), ezért vagy eltűnnek a süllyesztőben, vagy évekig szórják a 100-150 dolláros egyenszemetet. Amik specre jók, de... Mindig van egy jópár darab kaki a levesben. Nemcsak a support, már maga a szoftverezés, az optimalizálatlanság, hogy az MTK gyakran rossz GPS kezelését sem képesek feljavítani, aztán ott a kamera, és a másod-harmadosztályú hardverelemek (mikrofon, kijelző, csatlakozók, belső memória, wifi, bluetooth-modul, aksi stb.) tömkelege, amik pár naptól pár hónapig élhetnek gyakran. Vagy már eleve rossz közülük valami, aztán intézheti a garit az ember a vak, süket, értetlen kínaival. :(((

(#36) Graphics válasza nyisziati (#35) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pontosan, ennyi !

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37) Lackooo84 válasza bloggiold (#32) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Írtam, hogy nem ez a lényeg, hanem az, hogy nagy ívben szarnak a vásárlókra, a supportjuk egy nagy nulla, semmire nem adnak választ, stb. A hivatalos support fórumjuk totál ki van halva.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#38) Soká válasza Lackooo84 (#37) üzenetére


Soká
senior tag

Sajnos igaza van Lackooo-nak.
Másfél éve én is vettem a fiamnak egy U. Paris-t, tényleg nulla volt a cég supportja és az a telefon is úgy adta meg magát pár hete, hogy az akku kinőtte a helyét. (lett helyette egy redmi 4x) Az itteni tesztjében nagyon lehúzták a készüléket, annyira azért nem volt szar, végülis kibírt másfél évet, ez ha nem is sok, de elfogadható egy 100dolláros készüléktől. A gond mindig az akkumulátor körül volt vele (rejtélyes merülés)
Ez az új darab más árkategória, éppen ezért kétséges is, hogy sikere lesz-e? Minden esetre aki olvassa ezt a tesztet nem fog úgy elrettenni a márkától mint a korábbi Ulefon termékek tesztje után.

(#39) csongi válasza #80439296 (#33) üzenetére


csongi
veterán

NbII is van foci. :D
"Az a szegény ember közepes hardvere.
Szerintem nem helyes tarsadalmi szinten nezni.

Volt mindketto, es mivel nem jatszom, semmi extrat nem erzek, hogy a snapi jobb lenne.
Mtk fronton, az energia gazdalkodas lehetne jobb ez teny. Illetve a tamogatason javitani kellene.
Erre rafekudnenk es a kozepkategoiraban boven elegendo lenne.
Ne veszitsuk szem elol, hogy egy kozepkategorias cucc is a napi tartalom fogyasztas jelentos reszet elviszi.

(#40) Szabcsizz válasza csongi (#39) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Arról ne is beszéljünk,hogy a forráskódot nem ártana közzé tenni. Ez nem igen szokása az MTK-nak. Én használtam MTK-t,HiSilicone-t,és Snapi-t is. A Snapi-ra sokkal jobban optimalizálják a programokat.

[ Szerkesztve ]

(#41) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Iszonyú olcsó, ezért a pénzért nagyon jó. Elnézem neki az MTK chipsetet is (mit tehetnék). De az NFC hiányát 2017 végén egy "zászlóshajónak" nem nézem el. Kár érte.
Aki nem kattog erre a fícsörre, az villoghat a sok Redmi Xiaomi mellett ilyennel is :K

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#42) Graphics válasza RetepNyaraB (#41) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát ezzel nem rendeznék nagy villogást ...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43) Szabcsizz válasza Graphics (#42) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Lehet,hogy pont ez a baj. Az ilyen gyártóknak nem szavazunk bizalmat. Ha lesz egyszer kidobni való 50ezrem,kipróbálom egy ilyen vagy ehhez hasonló gyártó termékét. Jópár éve követem őket,de semmi fejlődést nem látok..és ez az,ami jelenleg visszatart.

(#44) Graphics válasza Szabcsizz (#43) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

30 pár ezrem volt kidobni való, vettem belőle egy LeEco Le S3-ast..

Inkább ennek szavazok bizalmat, mint 50 ropiért ennek az Ulefone-nak :), ahogy mondod, semmi fejlődést, konstans semmi....

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45) RetepNyaraB válasza Graphics (#42) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ötvenezerért, dehogynem. 300+k forintért menőzni nem nagy dolog, ott már muszáj jónak lenni. Ebben az árban ha valami véletlenül okés, az nagyot dob. Persze kérdés, mennyire okés, vagy sem.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#46) #80439296 válasza csongi (#39) üzenetére


#80439296
törölt tag

Nem pejoratíve mondtam... :R

(#47) UnA válasza Soká (#38) üzenetére


UnA
Korrektor

+1, volt a családban, tényleg szar. Bocs... ;)

(#48) vrsptr


vrsptr
aktív tag

De most egy átlag felhasználót mit érdekli milyen processzor van benne? Megkérdeztem 4 embert saját készülékébe milyen van, néztek rám bambán. + a csomagba nem restek minőségi tokot, fóliát, gyortöltőt (Nokia 8?! tudja, de nincs hozzá csomagba gyorstöltésre alkalmas töltő, vicc) és egy 1-2 dollárba kerülő micro-type-c átalakítót. Mindez összeadva nem nagy összeg (reklámozzák, hogy 40dollár, de közel se), de mégis fülesen kívül szinte minden van a csomagban, amire egy átlag, gondos felhasználó úgy is költene. Szerintem ez se mellékes. Teszi a dolgát én eddig hibát nem tudok mondani (kopp-kopp) akkuja is elég nagy. Nem sok évre vettem ezt a telefont és nem egy tucat készülék (Samsung, IPhone) és kurva olcsó. Szeretek az ilyenekkel "kísérletezni". Elbaszódik kiheverem pár nap alatt és veszek mondjuk egy oppo-t, Meizu-t. Ami épp megtetszik jó áron. Mellesleg egy beszélgetés egy átlag felhasználóval a "Tré"ben: mit ajánl, Huawei, az kínai, és nincs velük gond?... Ezért látsz mindenkinél Samsungot, iPhonet meg nem is kell mondani, hogy miért. Én úgy gondolom aki egy átlagkeresettel (legyen negyed millió) vesz egy 700-1000€-s készüléket, az hülye. Sokkal fontosabb az életben másra költeni. De kinek mi az értékredje, valaki ezért hitelt vesz fel. Azt csak szánni lehet.

[ Szerkesztve ]

A kivétel léte bizonyítja a szabály létezését a nem kivételes esetekre.

(#49) viktorhu válasza vrsptr (#21) üzenetére


viktorhu
veterán

Ezt még mindig nem értem, hogy hogy nyomjátok le az előlapi ujjlenyomat-olvasókat. Most felemeltem a jobb kezembe a mobilomat, és ahogy tartom, a mutatóujjam szinte automatikusan pont ott van, ahol a hátlapi olvasó. A kijelző oldalára viszont a hüvelykujjam kerül, amivel alig érem el az alul lévő home gombot, pedig kivételesen 5"-es telefont vettem csak, nem 5,5-öset, vagyis kb. le kellene tenni valahova a telefont, hogy feloldhassam, vagy kétkezes üzemmódban kellene használni.

(#50) vrsptr válasza viktorhu (#49) üzenetére


vrsptr
aktív tag

Jobb kisujjammal "keresztbe" alul, mutató meg középsővel megtámasztom hátul készüléket és kényelmesen feloldom hüvelykkel ujjlenyomatolvasóval. Viszont hátoldalival meg hogy oldod fel asztalon ujjlenyomattal?

[ Szerkesztve ]

A kivétel léte bizonyítja a szabály létezését a nem kivételes esetekre.

(#51) Graphics válasza vrsptr (#48) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem 700-1000$ készülékeket hoztunk fel rendes példának.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#52) janeszgol


janeszgol
félisten

Én a kameráról írnék. Nekem tetszenek a képek, jó a kamera az állóképeknél. Videót nem néztem meg. Két észrevétel még:

#3-re: az N-es wifi is tud 5GHz-et
#7-es írta, hogy idézem: "Bármi is történjék a kutyussal, hiányozni fog." - Ugye nincs baja a kutyusnak? Tökre aranyos. :)

(#53) viktorhu válasza vrsptr (#50) üzenetére


viktorhu
veterán

Soha nem használom asztalon, mindig felemelem bármilyen használat előtt. Ez lehet a kulcs akkor. Aki inkább asztalra letéve szereti használni, annak jobb, ha elől van, aki meg felemelve egy kézzel, annak. meg kényelmesebb, ha hátul van a szenzor.

(#54) vrsptr válasza viktorhu (#53) üzenetére


vrsptr
aktív tag

Lehetséges, mert én pl. otthon és munkába is sokszor használom letéve. Úgy írok rajta, netezek... jó igen, nem ilyen drága készülékekről volt szó. Duliee: A LeEco LE S3-ról majd itt írhatnál kis véleményt. Bár most beállítottam azt, hogy ha ujjlenyomatos feloldás után helyileg nem mozdul a készülék, akkor nem kér ujjlenyomatot, csak ha mozgok.

[ Szerkesztve ]

A kivétel léte bizonyítja a szabály létezését a nem kivételes esetekre.

(#55) Graphics válasza vrsptr (#54) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Megpróbálom összeszedni a gondolataimat, nagyon nem akarom agyonhasználni, mert feltehetőleg megy feltehetőleg megy fel Hardverapróra.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#56) #80439296 válasza Graphics (#55) üzenetére


#80439296
törölt tag

Megy fel feltehetőleg felmegy, ha megy akkor felmegy? :Y

:C :C :C

Bocsi... :P

(#57) Graphics válasza #80439296 (#56) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Valamit belejavított a szótár gépelésnél , feltehetőleg ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#58) Yag


Yag
tag

Formát vagy dizájnt másololni megértem. Dehogy típus nevet is koppintani kell az már fura. Egy Leagoo T1 Plus-t használtam 8 hónapig. Minden átlaghasználati igényemet kielégítette eddig. Fényképezett ahogy a kincsitelók szoktak , telefonálás , média eszközök, internet stb. Bírta az akksija is pedig csak 2650mAes. De jól van optimalizálva, legalább is nekem keveset fogyasztott. Lehet a "noname kínai szar" is jó. Csak azért cseréltem le mert eleve akartam valami mást. Lett belőle Le3co S3. El kell ismernem kategóriával van a korábbi Leagoo-nál. Anyaghasználat, dezigne, működés. Pedig a T1nél sem éreztem hogy valami gagyi sufni tuning. Rendes iparos munka csak ez a másik jobb munka. Ugyan azért az áron. Ehhez képest ez a telefon semmivel sem zűnik ki a többi hasonló készülék közül, csak az árcédulájával. Mindezen tapasztalatok urán 50K sok érte. Nem venném meg pedig én pont a bevállalós kísérletezős felhasználó lennék. De ár/ értékben nem fekszik olyan jól mint egy LeEco.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#59) xtend


xtend
senior tag

Én most sem felemelni, sem lehúzni akarom a telót, meg senkit sem megbántani.
Csak látom mindig mennek ezek a harcok, szvsz tök felesleges, ez olyan mint a Samu vs. Iphone, állandóan fikázzák egymást, meg a telót :D Értem én ez alatt, hogy ez is ilyen, valakinek bejön az Ulefone valakinek nem, és van olyan is akinek soha nem volt mégis fikázza v. éppen isteníti. Vagy éppen azért fika, mert kínai....vazze minden kínai

A cikk az frankó, köszönjük. Engem meggyőzött, ilyet fogok venni. Az Ulefone Paris tényleg f*s, volt nejemnek olyan. Nekem most Be touch 2 van, tökéletesen működik 2 év után, nincs vele komolyabb baj, csak a gyerek is annyiszor ejtette már le (meg én is), hogy mind a 4 sarkánál már szét van törve, csak a szilikon tok fogja össze :D Úgyhogy megérett a váltásra ami T1 lesz. Písz!

(#60) #46922752 válasza vrsptr (#50) üzenetére


#46922752
törölt tag

Jó teszt. De engem nem győzött meg. Éppen édesanyámnak keresek valami androidos telefont, de mindenhol zsákutcába futok. Vagy a minőség vagy a használhatóság miatt. Ez neki tuti megolhatatlan feladat lenne. Valami olyasmit is kitalálhatnának ami kimondott az idősebb korosztálynak készül, de nem buta telefon. Sos gombal miegyébb. Lehet van ilyen én még nem bukkantam rá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.