Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) caprine


caprine
aktív tag

És vajon az usa hány választás manipulásában volt benne az elmúlt évtizedekben? Mondjuk közép és dél amerikában tuti hogy szinte az összesbe belenyulnak. Ezt nevezik gazdasági terrorizmusnak.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#2) dementor válasza caprine (#1) üzenetére


dementor
senior tag

Ez nem is kérdés, az egész világot manipulálják, mind gazdaságilag, mind politikailag.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#3) Fred23 válasza caprine (#1) üzenetére


Fred23
nagyúr

Akinek nagy hatalma van, az sosem lesz erkölcsileg 0, mert megveszi azt, vagy kikényszeríti, hogy legalább minimálisan erkölcsösnek is tartsák! ;)

(#4) #02683648


#02683648
törölt tag

Ezek szerint az OPSEC (operational security) fogalma ismeretlen az ukrán hadseregben.
Mióta van az h a katona egy katonai célszoftvert valami gagyi fórumról tölt le??
Több hadseregben használnak mobilos célszoftvereket, de ezeknek a deployment-je mindig a hadsereg által történik és nem a teszem at, tuzerek-ide.ua fórumairól, ahová a GRU előzékenyen fel is teszi a preparált változatot

(#5) dragon1993 válasza dementor (#2) üzenetére


dragon1993
őstag

Az csak nekem tűnt fel, hogy az USA 100x-os előnyben van az oroszokhoz képest kb. mindenben ? stuxnet

[ Szerkesztve ]

(#6) dementor válasza dragon1993 (#5) üzenetére


dementor
senior tag

Az előnyük kétségtelen, viszont a befolyásuk finoman szólva túlzó.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#7) sh4d0w válasza dragon1993 (#5) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ez úgy kb nem igaz, csupán mások a támadások célpontjai.

https://www.coreinfinity.tech

(#8) bindike01


bindike01
aktív tag

Lesz még itt 3 ik világháború....Nem is olyan sokára sajnos!!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#9) aprokaroka87 válasza bindike01 (#8) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hááát az a kérdés hogy lesznek-e nyertesek.
Mert szerintem pl USA-Orosz viszonylatban nagyot sokat tudnak egymásról.

Tehát egy esetleges támadás meginditása is kockázatos.

Meg ugye manapság már nem divat a katonai támadás.

(#10) Cifu válasza #02683648 (#4) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mióta van az h a katona egy katonai célszoftvert valami gagyi fórumról tölt le??

Amióta az adott ország képtelen központosított, normális eszközt / szoftvert adni a katonái kezébe. A szomorú az egészben, hogy a tüzér által írt szoftver zseniális volt a maga módján. Az ukrán hadseregnek annyit kellett volna csinálnia, hogy a saját költségvetéséből vesz pár ezer megfelelő (strapabíró) tabletet, amelynél letiltják a frissítést / Google play-t (uram bocsá, csinálnak egy főzött ROM-ot), és csak a megfelelő alkalmazásokat telepítik fel.

Erre nem voltak képesek.

A tüzéreknek pedig a szoftver roppant hasznos lehetett volna. Csak hát nem voltak tisztában a veszéllyel - ami az általad említett OPSEC problémája...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11) jFox


jFox
őstag

"bizonyíték arra, hogy a GRU áll a választási eredmények befolyásolását célzó kibertámadások mögött."
Rákerestem erre GRU-ra, hogy mi/ki ez, de csak a Despicable me című rajzfilm jött fel. :F

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#12) Cifu válasza jFox (#11) üzenetére


Cifu
nagyúr

Csak egy javaslat: ilyenkor írj hozzá egy kis segítséget, például azt már a cikkből is kitalálható, hogy a GRU orosz. Tehát a Google-ba azt írod be, hogy "GRU russia". Az első találat:

Main Intelligence Directorate (alias GRU)

Ha az angol nem a te tereped, akkor írd be, hogy "GRU oroszország", nálam az első találat:

Kémek harca – Oroszország titkosszolgálatai harcban állnak egymással?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Nem egészen értem, honnan tudják, hogy ugyanaz a szoftver, és ugyanaz is fejlesztette? Biztos a fejlesztői beállításokban bele van írva: made in Russia.
Így angolul. :DD

plus ça change, plus c'est la même chose

(#14) dajkopali válasza noPublicFG (#13) üzenetére


dajkopali
addikt

igaz, ez valóban csak közvetett bizonyíték, sőt talán még az sem - de amúgy igenis vannak árulkodó jelek (amiket lehet hamisítani is), a kódokban időnként előfordulnak szándékos vagy szándéktalanul otthagyott olyan részletek, amik árulkodnak: ha nem is arról, hogy hol és ki készítette (bár ilyen is előfordult már), de arról mindenképp, hogy milyen anyanyelvű írta

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#15) #56573440


#56573440
törölt tag

Annyira cuki, ahogy valaki bántja az oroszokat, egyből megy az amcsik sokkal g&cibbek kiáltás...

Egyébként meg kacsa, miért fertőztek volna meg az oroszok bármit, ott se voltak ezerszer el lett mondva...

[ Szerkesztve ]

(#16) pereces válasza caprine (#1) üzenetére


pereces
tag

A cikk mintha nem az USA-ról szólna feltűnt talán vagy ha rubelben kapod a fizut akkor bocs nem szóltam.

(#17) kymera válasza caprine (#1) üzenetére


kymera
senior tag

Ha valaha kiderülne hogy a valóságban hány választást manipuláltak , szerintem igencsak leesne az állunk .

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#18) nyisziati válasza caprine (#1) üzenetére


nyisziati
veterán

+dementor +Fred23:

A gazdasági terrorizmus nem az, amit az USA csinál, hanem amit az oroszok negyven évig. Direktbe megmondták, mit gyárthatunk és mit nem, ezért is került csődbe az egész szocializmus.

Úgyhogy százszor inkább az USA manipulációja, mint az oroszok elnyomása.

(#19) dementor válasza nyisziati (#18) üzenetére


dementor
senior tag

Ezzel teljes mértékben egyet értek, de ugye én a jelen korra értettem a hozzászólásomat. Amit a szovjetek műveltek fél európával, 40 éven át, attól nagyobb bűn még nem igazán volt az emberiség történetében.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#20) nyisziati válasza dementor (#19) üzenetére


nyisziati
veterán

Pedig ez a jelen korra is érvényes. Az oroszok annektálnak (ld. Krím ill. a kelet-ukrajnai kísérlet), az amerikaiak manipulálnak. Én az oroszból nem kérek.

Az amcsit vissza lehet utasítani, az oroszt nemigen. Nálam ez a fő különbség.

(#21) dementor válasza nyisziati (#20) üzenetére


dementor
senior tag

Egykutya mindkettő, a hatalom és a pénz ami motiválja őket.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#22) kormoskandur


kormoskandur
tag

cyberháború

(#23) arnyekxxx válasza nyisziati (#18) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Biztos vagyok benne, hogy ezt az iraki meg szíriai átlagember is így gondolja

(#24) arnyekxxx válasza #56573440 (#15) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Annyira cuki, ahogy valaki nem esik hanyatt az usa oroszfikázásától, egyből megy az "Annyira cuki, ahogy valaki bántja az oroszokat, egyből megy az amcsik sokkal g&cibbek kiáltás..."

(#25) nyisziati válasza arnyekxxx (#23) üzenetére


nyisziati
veterán

Nem izgat különösebben, hogy mit gondolnak. Amerika nélkül már rég kitört volna a 3. Vh. és az emberiségnek annyi lett volna.
Egyedül a Pax Americana miatt tartunk ott, ahol.
Pont.

(#26) arnyekxxx válasza nyisziati (#25) üzenetére


arnyekxxx
veterán

remélem komolyan gondoltad ezt mert viccnek durva lenne :)

(#27) nyisziati válasza arnyekxxx (#26) üzenetére


nyisziati
veterán

Így van, komolyan gondoltam.
Kicsit elegem van már a sok relativizáló oroszvédőből.

[ Szerkesztve ]

(#29) nyisziati válasza rollins (#28) üzenetére


nyisziati
veterán

"Köszönöm"

(#30) Mister_X válasza nyisziati (#27) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nekem meg a sok vészmadárból van elegem.

Tessék egy videó, hogy 98% valószínűséggel miért nem lesz harmadik világháború: [link]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#31) nyisziati válasza Mister_X (#30) üzenetére


nyisziati
veterán

A realitások felismerése nem azonos a vészmadársággal.

A videót majd otthon megnézem, utána reagálok rá.

(#34) nyisziati válasza Mister_X (#30) üzenetére


nyisziati
veterán

Megnéztem, klassz és hurráoptimista. Csak éppen a realitásokkal nem számol (ahogy erre önkéntelenül is ráéreztem).

Mi a mondandója lényege? A demokratizálódás, globalizáció, multikulti majd együtt elsöpri a régi, csúf, háborúpárti rendet.
Hát ebben kb. a '90-es években lehetett reménykedni utoljára. Az elmúlt 10-15 év a nacionalizmus megerősödését hozta olyan szinten, hogy még az USA elnökének is olyan embert választottak, akit soha nem engedtek volna régebben a fizetett bértollnok szintnél följebb.

Vagy max. egy "McCarthy 2" lehetett volna belőle, több nem.
Erre tessék.
De az ellenfele se volt sokkal jobb, olyan ígéretekkel, mint 9 hónapos magzat törvényes abortálása meg hasonlók.
Ez egyben Amerika gyengeségét is jelzi, márpedig ahol gyengül az erkülcs, ott hamar katasztrófába torkollik a civilizáció - lásd Róma és a barbárok.

Ma Kína van azon a szinten, hogy ezt a szerepet eljátssza.
Nem barbárok ugyan, de politikailag mindenképp totalitárius diktatúra. Ráadásul a humanizmus sem erősségük, egyéni szinten sem.

És egyre jobban feszegetik a határokat, lásd a drónelfogás, vagy a lopakodó terveinek az ellopása és lemásolása, űrprogram stb. Ezek mind egy irányba mutatnak : gazdaságilag nem tudják legyőzni az USÁ-t, ezért katonailag próbálnak egy sorba kerülni vele, sőt, talán fölé nőni.

Ami sosem jó. Tudjuk, hova vezethet ez - lásd Németország a két Vh. közt.

És még egy adalék: a Biblia ír egy végső konfliktusról, ahol kétszázmillió katona fog átkelni az Eufráteszen (sőt, átgyalogolni) a Közel-Kelet felé hogy megütközzön egy haderővel, amely elfoglalta Jeruzsálemet.
Ez kétezer éve akkora szám volt, hogy az apostolnak meg kellett ismételnie, annyira hihetetlen volt.

És ma van egy ország, amelynek kétszázmilliós hadserege van.

Az iraki konfliktus pedig nemsokára végetér. A próféciában pedig van egy ország, amely el akarja foglalni Izraelt.

"Rós"-nak hívják.

Ha máshogy pontozzuk a hangokat (mert az eredeti NEM tartalmaz központozást, azt utólag tették az írásrendszerhez), akkor ez

RUSZ.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.