Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Francia91 válasza geryboro (#49) üzenetére


Francia91
veterán

Paszta ne menjen melle, csak a chip feluletere. Gap Pad raloghat, de paszta nem.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#52) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Gratulálok a sikerhez, de én is tanácsolnám valami hűtőpad beszerzését, de már az is sokat segíthet tapasztalataim alapján ha a gép nem közvetlen az asztalon van, hanem egy kicsit megvan emelve az alja.

A másik, hogy sokszor az én gépemnél nem is mondjuk az ~1 éves paszta a hűtési rontó, hanem inkább a por ami eltömi a hűtőbordákat (gyakorlatilag mint egy filcréteget tudom lehúzni egyben a bordáról)..

A 7 éves Aceremet szoktam minden évben nyár előtt újrapasztázni (Travelmate 5520G).
Az is külön videokártyás, bár más kategória. Már akkoriban is mikor megvettem direkt inkább az üzleti szériából néztem magamnak (tudván, hogy többet bírnak mint az otthoni gépek).
Utólag is jó döntés volt, csak a hátán leveszem a panelt és az egész hűtést mindenestől kitudom szedni :)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#53) anjani182


anjani182
őstag

Ismét bebizonyosodott, hogy minden ami nem business notebook, az hulladék (már a kivitelezés is, aztán meg jönnek a gondok).

Ilyen hőmérsékleteknél már hajolhat belül minden...láttam már olyan Acer notit, aminek megolvadt vagyis inkább deformálódott a hőtől a power gomb körül a fedlapja...bal felső sarok, ott volt a hűtés, ami valószínűleg hetek/hónapok óta nem ment.

OFF: Egyébként így a nyáron heti 1-2 alsó kategóriás noti kerül hozzám CPU fan hibával, vagy nem forog vagy már alig forog, esetenként a tengelyről már leesett...jövő hétre már kettő van ;]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#54) Hunter2 válasza Met (#28) üzenetére


Hunter2
addikt

"A paszta csak azért kell hogy kitöltse a minimális réseket a borda és a proci között, ha vastagon van az rontja a hűtés hatékonyságát.'

Ezzel csak annyi a probléma hogy ha oda valóban paszta való és nem gap pad akkor a savarok meghúzása után a chip és a hűtés között pont annyi paszta marad amennyi kell.
Ez nem azt jelenti hogy ész nélkül kell egy kiskanálnyi pasztát rába**ni a procira, GPU-ra.
Szóval az hogy a megfelelő mennyiségű pasztát rárakod a magra és majd a hűtés szétnyomja vagy az hogy egyenletesen szétteríted teljesen mindegy, ugyanúgy annyi paszta lesz a mag és a hűtés között amennyi oda kell.

(#55) Hieronymus válasza Hunter2 (#54) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Előnyösebb, ha a hűtés nyomja szét a pasztát.
Légbuborék zárvány nélkül terjed szét a paszta, a nyomás hatására.
Az előre szétkent paszta esetében, a homorú felületdeformációkban légzárvány marad.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#56) Tüzi


m17xr2 27 fokos szobában alapon, 0 venti zajjal

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#57) ViZion válasza Hieronymus (#55) üzenetére


ViZion
félisten

...ha normálisan van kenve, akkor az eltérés max 1-2 fok lehet terhelve. Voltak erre tesztek már, elmélet vs. gyakorlat... MX-4 és hasonlókat nehéz szétpaszírozni egyenletesen, kis hely van, etc... én is kenem. Aszali gépeken MX-2 használok, jól terül, ott X -be nyomom középre.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#58) LamerGyuri válasza Outlander (#38) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Akkor jó. Esküszöm, megijedtem, hogy átirányítottak valami másik dimenzióba :D de téged olvasva látom, itthon vagyok a ph-n :DDD ;]
Ma esti kis színesnek jó volt :)

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#59) GeorgeV


GeorgeV
aktív tag

Én mindig 17"-os két ventilátoros (általában Dell) gépeket veszek, ezeknek jó a hűtése.

(#60) galocza


galocza
aktív tag

mi sose csináltunk jobb savanyúságot, mint amibe tesóm vére is belekerült 8).

(#61) ttt1


ttt1
őstag

Szerintetek, ha a hűtőbordán van egy alu lap és láthatóan el van kissé távolodva mikor leszedem a notiról abban az esetben érdemes ezt leszedni vagy a rácsavarozáskor ez "visszakerül" 0 távolságra.A noti egy Toshiba R600as...

(#62) jbush válasza Francia91 (#46) üzenetére


jbush
tag

Arra céloztam, hogy ebben a gépben hely sincs normális hűtésnek, mert nem ilyen HW-hez tervezték.
Egy W700 egy lapon sem említhető ezekkel a vackokkal.
Másrészt a Precision M4500-amban is egy hűtő van a GPU és a CPU hűtésére, abban is benne van az i7, és mégsem megy 70 foknál feljebb terhelés alatt.

(#49) geryboro: az nem természetes, ha egy gépet szét kell szedni három-négyhavonta, és ki kell takarítani, újra kell pasztázni. Az rossz tervezés.

[ Szerkesztve ]

(#63) Hunter2 válasza Francia91 (#46) üzenetére


Hunter2
addikt

egy mobil munkaállomást aminek a kezdő ára volt vagy 500+k nem nagyon kéne összehasonlítani a 200k-s konzumer fo*okkal ami arra van tervezve hogy menjen garancia idő+fél évet. Nagyjából ez a tervezett élettartamuk. Nem kell oda 2 ventillátor csak 1 kéne plusz normális hőcső és elég nagy lamellák.
csak akkor nem venne a user 3 évente új gépet. ;)

(#64) Francia91 válasza Hunter2 (#63) üzenetére


Francia91
veterán

Én azért összehasonlítom, mert a konstrukció kivitelezése nem annyival drágább, mint a notebook

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#65) Hunter2 válasza Francia91 (#64) üzenetére


Hunter2
addikt

a végösszeg nem mindegy, más a célcsoport akiknek készül a két gép.

(#66) satz18


satz18
őstag

Nem kell feltétlenül WS, ott van pl az asus g55. Az és e között filóztam, csak hát az 1 kg-al nehezebb, és nem fér bele egy normál 15 colos noti táskába. Így utólag nem tudom melyikkel jártam volna jobban. Pénzben ugyan az, ez melegebb de könnyebben hordozható, és én sokat utazom.
A következő gépem lehet inkább egy schenker xmg a506 vagy 507 lesz. De az sincs kizárva, hogy maradok a lenovo y szériánál.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#67) Dealer95


Dealer95
őstag

Valami nem stimmel nálad.
Nekem is Y580 van, sosem láttam még ilyen értékeket, mint neked pasztázás után.

Nekem játék közben egyáltalán nem melegszik a gépház úgy, hogy ne lehessen a kezemet a billentyűzeten tartani.

Az az SSD hőfok meg :Y

(#68) Xmodule


Xmodule
őstag

Pár napja volt nálam egy gép tisztítás hw / sw szinten. Gyerek azt mondta eléggé melegedik a gép. Már a lelki szemeim előtt láttam a hűtőt na de ez... Elmosolyodtam egy kicsit.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#69) Dealer95 válasza Xmodule (#68) üzenetére


Dealer95
őstag

Hogy-hogy nem főtt meg? :Y

(#70) Kirrr


Kirrr
aktív tag

Hogy sikerült így megfőzni az SSD-t? Nekem 26 foknál még nem volt több akármilyen notit is nyúztam.

(#71) ViZion válasza Kirrr (#70) üzenetére


ViZion
félisten

Azért vicces lenne nyáron 26°C SSD... :N Mondjuk az övé már dúúúúrva.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#72) Francia91 válasza Xmodule (#68) üzenetére


Francia91
veterán

Szintén zenész :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#73) #16939776


#16939776
törölt tag

Jó kis cikk, a teljesen laikus ugyan így belefut, pont ugyan ezekbe a kellemetlenségbe.

Itt is azon spórolnak amin lehet, meg sem szabad lepődni. A hdd-nek átlagban 45C°-nál nem szabadna ám melegebbek lennie :))

(#74) bicikligumi


bicikligumi
csendes tag

Hát ez most kritikus lesz...

Megérte szétbarmolni a garanciát plusz elvágni az ujjad 7!!! celsius fok javulás miatt?

Ha én nekiállok szétszedni bármilyen gépet előszőr rákeresek a jutubon vagy máshol a hogyan szedd szét videójára, lehet ha az aljáról próbálkozol, nem is kell kikapni az alaplapot..

Ha ennyire szar a hűtés fúrj a cpu alatti alsó burkolatra egymás mellé lyukakat... Azon keresztül tudjon beszívni levegőt a ventilátor és átszívni az egész házon, nekem az acer one happy netbooknál ez jelentősen segített..

Legközelebb próbálj kreatívabb lenni, vagy inkább vidd be a szervízbe jobban jársz..

:W :W :W

(#75) Kornel


Kornel
veterán

nekem is szét kell majd kapni a lenovo z575-öt, gyanítom az is ugyanilyen cumi lesz, hisz kb. az amd megfelelője.
milyen pasztát érdemes venni, ha már egyszer hozzányúlok?
mondjuk nem sürgős, mivel ilyen hőfokokat sose láttam még, de 2 éves elmúlt, fő a biztonság :)

(#76) DraXoN válasza bicikligumi (#74) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Nem feltétlenül 7 fok a javulás, ugyanis korábban a rendszer már visszafogta magát, de vélhetőleg sokkal feljebb ment volna a hőfok ha nincs throttling védelem.

Amit szintén érdemes ilyenkor megtenni az a hűtőlamellák közül a por kifújása (sűrített levegő. vagy porszívó, esetleg ha teljesen kivan szedve akkor szájjal kifújni.. bár érdemes elhagyni előtte vele a lakást :) ).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#77) satz18 válasza bicikligumi (#74) üzenetére


satz18
őstag

Köszi az építő jellegű kritikát. Ha megengeded pontonként válaszolnék az észrevételeidre.
Megérte szétbarmolni a garanciát: A cikk második sorában leírtam, hogy 2 éves a gép. Ebből ugyan lehet nem volt teljesen egyértelmű, de akkor most mondom, hogy pont lejárt róla a gari.

plusz elvágni az ujjad: Az ujjam másnapra helyre jött, és már máskor is sikerült elvágni, sajnos a sérülés veszély mindig benne a van a munkánkban. Vegyészként azért már voltak veszélyesebb helyzeteim is elhiheted.

7!!! celsius fok javulás miatt: A második terheléses tesztben kifejtettem, hogy ez a 7 °C javulás pont arra elég, hogy ne kapjak thermal throttingot hosszú játék alatt se.

Ha én nekiállok szétszedni bármilyen gépet előszőr rákeresek a jutubon vagy máshol a hogyan szedd szét videójára:
A fórum 9. hozzászólásában ezt már kifejtette: "Rengeteg teardownt végignéztem mindenféle gépekről, erről a típusról konkrétan nem találtam. Egy service manualt találtam, és az sokat segített."

lehet ha az aljáról próbálkozol, nem is kell kikapni az alaplapot..: Ez volt az x+1-d gép amit újrapasztáztam, először mindig alulról próbálkozom, ennél erre nem volt lehetőség. Elhiheted hogy próbálkoztam. Nem akartam magam pusztán szórakozásból szívatni.

Ha ennyire szar a hűtés fúrj a cpu alatti alsó burkolatra egymás mellé lyukakat... Azon keresztül tudjon beszívni levegőt a ventilátor és átszívni az egész házon, nekem az acer one happy netbooknál ez jelentősen segített..:
Pont a venti alatt van szép nagy szellőző, ami a 3. hozzászólás képénél szépen látszik. De amúgy nem szívesen furkálnám a gépemet.

Legközelebb próbálj kreatívabb lenni,: Ha nálad a kreativitás az alsó burkolat szétfúrása, akkor én inkább maradok a régimódi csavarhúzós megoldásnál.

vagy inkább vidd be a szervízbe jobban jársz..: Ebben teljesen igazad van, nem vagyok se informatikus se mérnök, viszont hajtott a kíváncsiság, és úgy érzem, hogy sokat tudtam tanulni a dologból. Természetesen a 6 noti újrapasztázását a nehézséggel és az értékkel fordított arányban végeztem el. Nem rohantam fejjel a falnak.

Remélem sikerült kimerítő választ adnom minden észrevételedre, és az külön megtisztelő, hogy első PH-s hozzászólásodat pont az én első cikkem diszkussziójára lőtted el. :R

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#78) Hiperwolf


Hiperwolf
tag

A lemezmeghajtó alatt eldugott csavarokat visszaraktad? Azt jellemzően sokan elfelejtik, és épp kettő szokott ott lenni.

Laptopszervizes munkásságom alatt zajlott le az alábbi párbeszéd egy combosabb, felsőbb kategóriába pozicionált Sony laptoppal kapcsolatban.

- Te, nem kéne a chipsetre is hűtés? *fejvakargatás*
- Dehogynem kéne, csak hát egyszer tönkre kell mennie valamitől.

És az ehhez hasonló dolgok nem egyedi esetek... :(

"Nem a Thinkpadről hiányzik a touchpad, hanem az összes többi laptopnak nevezett ipari hulladékról a trackpoint." by BZS

(#79) halkow


halkow
őstag

Hát én egyszer szedtem szét egy okos telót tudom nem egy kategória de senkinek nem ajánlom bármennyire is értsen hozzá ha patentos és műanyag burkolatos akkor főleg....
A régi nyomógombos telókat gond nélkül lehet szétkapni, de a mostaniakat kizárt sérülés nélkül persze azért van kivétel.
Laptop esetén meg rengeteg csavart kell ki-be hajtani és azok helyét menetét nem egyszerű megjegyezni

Alcatel onetouch idol2s the king

(#80) DraXoN válasza halkow (#79) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Sok csavar szerencsére egyforma a laptopokban, így nem kell mindnek a pontos helyét megjegyezni.

De egy okos teló szétszedésénél szó szerint aranyat ér egy gitárpengető vagy egy erre a célra gyártott célszerszám (esetleg valami plasztik kártya, mondjuk lejárt bankkártya, klubtagsági kártya, stb..).
Azzal jó esséllyel szét lehet szedni a műanyag pöckök "halásos" sérülése (letörése) nélkül. Persze ésszel használva. Bár sokszor akkor se egyszerű.. A "ragasztott" telefonoktól már jobban tartok. Főleg ha a vízhatlanságra is ügyelni kell (de jó, hogy z1c -t vettem, pont a "rémálom" ez ügyben :D .. reméljük nem lesz vele semmi :) ).

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#81) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

nekem macbookban a samsung ssd 25-30 fok körül mozog.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#82) DraXoN válasza alkatraz3000 (#81) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

A samsung hdd-k és ssd sokszor egy 5-10C-val kisebb értéket mutatnak (úgy tapasztaltam).
A környezet hőmérsékleténél max. akkor lehet hűvösebb egy aktív elektronikus eszköz ha kap valami kompresszoros vízhűtést (nem jellemző, főleg laptopban). A levegőnél mindig melegebb lesz az eszköz, a kérdés csak az mennyivel, egy laptopban jó eséllyel jobban be van építve egy merevlemez így esélyes, hogy melegebb mint egy asztali gépben..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#83) alkatraz3000 válasza DraXoN (#82) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Na szóval ilyen :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#84) zarayg válasza alkatraz3000 (#83) üzenetére


zarayg
aktív tag

mi ennek a programnak a neve? :)

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#85) alkatraz3000 válasza zarayg (#84) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

iStat Pro, hivatalosan már nem elérhető, de kis keresgélés és meg lesz.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#86) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Eddig nekem egy régebbi Packard Bell MX-51 laptoppal és egy Toshiba NB100 netbookkal volt dolgom. Szerencsére se a szét, se az összeszereléssel nem volt problémám, mondjuk a laptop súlyát én is csökkentettem pár csavarnyival. :P

Nem tudom az újabb gépek eseteiben ezt, hogy oldják de a netbooknál egy lyukacsos alumíniumlap választja el a billentyűzetet az alaplaptól, és ahhoz van 1-1 gap pad segítségével hozzáérintve a processzor + a chipset és pár centire tőlük a parányi ventilátor. Ebben a gépben legalább csak egy 1 magos Atom van.

Viccesebb a helyzet a laptopban ahol egy Turion 64 TL-52 (1.6 x2) és egy Geforce Go 6100 van. Processzor a réz hőcső + a ventilátor lehűzi, chipseten is van egy kicsi alumíniumborda, viszont a dGPU az alaplap másik sarkában nyit egy hőerőművet. :D Szintén csak egy gap pad van ami a billentyűzettől elválasztó gapped-hez ragasztja és ennyiben kimerül a hűtés. Mondanom sem kell, ha nem office fut a gépen akkor 80 fok alatt nincsen, pár perc játék után pedig 90-99°C között ingadozik (100 még sosem volt) és érdekes, hogy az nvidia control panelben a maglassulási küszöb is 130°C-ra van beállítva. Szerencsére 8 éve tökéletesen működik, még szerencsére nem ment szét a bga.

Témához még: Szerencsére a Packard Bell-nél a szervíz nyílás leszedetele után rögtön cserélhető a CPU hűtő, viszont chipsethez darabokra kell szedni a gépet, a netbooknál pedig mindenhez totálisan szét. :)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#87) alkatraz3000 válasza nonsen5e (#86) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Nekunk van itthon egy tj65-os packard bell is, melyet elneveztunk "Halálnak". Azert mert halál lassú, halál kinézete van, es halál nehéz szetszerelni. Az alaplapot teljesen ki kellett bontani, de a kijelzőt is le kellett szerelni. Miután ujra pasztaztam, es kiszedtem a retket belőle, szerencsére nem volt olyan hangja mint egy szervernek, de továbbra is újraindul egy YouTube videótól. Azota a szekrényben pihizik. :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#88) Showhai válasza satz18 (#77) üzenetére


Showhai
tag

És még én flémeltem magamban, hogy a T400 jobb usb eltávolításához ki kell szedni az alaplapot :Y
Ehhez képest az egy kéjutazás volt.

Szeretnék gratulálni a stresszhelyzetek alatti "funkcionális nyugalmi állapot" megtartásához ! :R

Én speciel féltem világéletemben laptopot szerelni. Aztán kölcsönkaptam a fent említett Thinkpadet, hogy nézzem át. Egy egész éjszakám ráment, mire hardveresen rendbehoztam, nem azért mert szerelhetetlen, egyszerűen akkor csináltam először. Nem az asztali hardver kategória. Mindent kínos lassúsággal, magamhoz képest precízen csináltam.
Azt a sikerélményt, amikor újrapasztázás után 39 fokon ment a proci (igaz csak egy winamppal, de 35 fokos kánikulában) nemigen felejtem el. Szóval ha az ember bízik magában, és elméletben tudja, mit csinál, és ilyen bátor mint te, akkor a végkifejlet jót tesz az önbecsülésnek :.

A vágott sebekkel kapcsolatban:

mi újság harmadik-negyedik hsz.

Szóval gratulálok, és csak így tovább! :C

szerk.: chrome+ABP=nem fogsz linkelni RIOS-ban

[ Szerkesztve ]

Duoble Chekc Everytihng

(#89) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Én egy hp 8560w-t használok, viszonylag erős hardverrel (i7-2820qm, quadro 2000m) friss pasztázás után (mx4) tiszta ventilátorral, kb 24 fokos szobában, after effects render közben:

Ez siralmas azt gondolom egy workstation megnevezésű gépnél. Renderelés előtt visszaveszem mindig a cpu órajelét és akkor 85körül marad.
Egy hűtőpadot kipróbálok hamarosan, csak ezt egy jól megtervezett gépnek gondoltam, amikor megvettem. :(

[ Szerkesztve ]

(#90) Xmodule


Xmodule
őstag

Egy emachine t szedtem ma szét takarítani pasztazni. Álom jó volt. Mint a Sony viao. 10-12 ugyan olyan csavar kiszedni aljabol lepattint venti ki hűtő ki és kész is. Pedig eddig azt hittem ezek ilyen no name márka. Amúgy Acer.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#91) Lewzke


Lewzke
őstag

Kissé off: A nyáron eléggé rosszul viselkedett a routerem. Gyanakodtam a túlmelegedésre mert éjjel jól működött. Fogtam a csavarhúzót szétszedtem, kerestem két chipset hűtőbordát és itt jött az extra ötletem.
Hővezető tapasz hiányában kombináltam a pillanatragasztót és a hővezető pasztát. Egyik hűtőborda ment az SoC-ra, a másik a rádiós modul árnyékolására. Középre kis paszta, a négy szélére meg vékony csíkban egy kis pillanatragasztó és kész. Azóta atomstabil. :DDD

(#92) Hunter2 válasza MIFtIli (#89) üzenetére


Hunter2
addikt

lehet hogy a lamellákból is ki kéne szedni a port. ;)

(#93) MIFtIli válasza Hunter2 (#92) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

:) azt is takarítom.
Úgy oldotta meg a hp, hogy kiadott egy bios update-et amivel kikapcsolták a turbo boost-ot. Ezt nyilván nem fogom felrakni..

(#94) Béééla válasza Lewzke (#91) üzenetére


Béééla
őstag

Nekem Linksys routerrel kellett megszenvednem (gari miatt nem szedhettem szét, munkahelyi volt :D ) és olyan helyre tenni meg alátenni egy ventit, hogy ne álljon le a net rendszeresen. Otthonra nekem is ventimod :DDD
Viszont kapni olyan ramsünit, ami egy az egybe ragasztható, ilyenre tökéletes.

Bélabá

(#95) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

Még mindig az jut eszembe a cikked láttán, hogy nagyon ráérsz :D De sajnos, vagy nem sajnos, máshogy nem lehet javítani a dolgokon...

© asszongya'hogy

(#96) st3v0


st3v0
tag

Szeretnem szétszedni a laptopot, Y580, hogy kitiszticsam a ventilátort, a sok pasztát a procin és a a videokártyán, és szeretnem a hővezető fóliákat is lecserélni.
Vki megtudna mondani milyen vastagságú hővezető fóliát vegyek?
Köszönöm :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.