Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Somatom válasza azbest (#200) üzenetére


Somatom
veterán

A sablon ugyanaz, csak odaát Bin Laden -nel riogatnak, itt meg Sorossal. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#202) janeszgol válasza azbest (#200) üzenetére


janeszgol
félisten

Azért a VPN sem mindenható. Egy zárt világban, mint a kínai vagy az orosz (saját DNS, elvágva a hálótól) simán lehetne szűrni a titkosított adatfolyamot. Kína már csak a megfigyelés és monitorozás miatt is meg tudná ezt engedni magának.
Szóval szerintem kártékony a Kínai Nagy Tűzfal, mint anno is a Kínai Nagy Fa(i)l.

(#203) #16820480 válasza azbest (#200) üzenetére


#16820480
törölt tag

A tűzfaluk azért létezik, hogy hatékonyan és akadályok nélkül tudják helyettesíteni a külső információkat belső propagandával. Remek példa a történelem hamisításuk (kulturális forradalom? nem volt. tiananmen? nem volt. átnevelőtáborok? nincsenek...), de akár a PUBG kilövése is, amit ugye egy saját, enyhén hazafias játékkal helyettesítettek.
Meg lehet egyébként kerülni a tűzfalat VPN-nel, amikor éppen működik. Persze, aki kimegy 1-2 hétre és éppen működik neki, az utána hirdeti, hogy mennyire egyszerű, de eleve ott kezdődik, hogy a VPN appok le vannak takarítva a kínai app store-okból, és már évek óta a helyi online áruházak sem árulhatnak elérést, a VPN szolgáltatók weblapjai pedig tiltva vannak. Szóval nem egyszerű beszerezni és előfizetni sem (mert kínaiként nem feltétlen rendelkezel külföldön is elfogadott bakkártyával, amivel fizetni tudnál). Aztán ha be is szerezted, akkor is ott a probléma, hogy a legtöbb szerver iszonyat lassú, és folyamatosan le is lövöldözik őket (letiltják IP szerint gondolom a tűzfalban), ami helyettesítése eltart egy ideig a szolgáltatóknak (lelőni meg 2 perc igazából). Arról nem is beszélve, hogy már évek óta kb csak a dupla titkosítású (stealth-VPN-nek elnevezett) protokollt tudó cuccok mennek, az l2tp, pptp és openvpn nem is tud csatlakozni. Dupla titkosítással általában működik, de stabilnak nem stabil: néha órák, máskor percek kérdése, hogy szakad a kapcsolat, aztán lutri, hogy újra tudsz-e csatlakozni vele (képzeld úgy, mintha betárcsázós modemmel akarnál netezni, hogy néha valaki felemelgeti a vezetékes telefont, amitől megszakad a vonalad).

(#204) szabyka95 válasza #16820480 (#203) üzenetére


szabyka95
őstag

Ez nem igaz, a cegnek agol voltam volt VPN je, a szolgatatotol, lehet venni a net melle, ment a google fb minden.

(#205) azbest válasza szabyka95 (#204) üzenetére


azbest
félisten

az igazság félúton lehet, találtam is egy cikket erről [link]

Viszont gyanítom, hogy a nemzetközi cégek nem feltétlen kínai vpn-en át érik el az otthoni titkos technológiai dolgokat. Például a taiwan-i, koreai, japán, amcsi cégek. Szóval kivételek, egyedi engedélyek is biztosan vannak a cégek számára.

[ Szerkesztve ]

(#206) vicze válasza szabyka95 (#204) üzenetére


vicze
félisten

Cégek engedéllyel kérhetnek VPN, hogy végezhessék a munkájukat. Ezek ugyan úgy monitorozva vannak, mivel olyan szolgáltatót engedélyeznek csak akik ezt lehetővé teszik.
Illetve lehet saját belső VPN-nük, ez se gond. De ez mind céges környezet, és nem magánemberre vonatkozik.

(#205) azbest: Ott a probléma, hogy találgatsz valós tények helyet... Egy cég saját belső VPN-jét használhatja, amennyiben az IP-je nem tiltott, és miért lenne. Képzeld a mi céges VPN-ünk is működött Kínából gond nélkül, és sima OpenVPN(bár L2-es). Őrület...

[ Szerkesztve ]

(#207) _cHAos_ válasza #16820480 (#203) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Végre valaki leírta, úgy tűnik magyar elvtársaink meglehetősen tájékozatlanok global.

(#208) Lauda válasza azbest (#200) üzenetére


Lauda
félisten

Gondoltam, hogy csak tipp. Kína viszont megszívhatja, ha ez így folytatódik: https://www.origo.hu/gazdasag/20190703-a-hp-es-a-dell-is-csatlakozott-szamos-amerikai-nagyvallalathoz-ami-elhagyja-az-azsiai-orszagot.html

[ Szerkesztve ]

(#209) vicze válasza Lauda (#208) üzenetére


vicze
félisten

Hehe ebben az a vicces, hogy a felsorolt cégek nem gyártanak semmit Kínában, meg úgy általánosan semmilyen terméket se gyártanak sehol. Max az OEM-jeik, azok meg a Flextronics-ot kivéve mind Tajvani, így az ég világon nem tudnak semmit kimozgatni onnan...

(#210) azbest válasza vicze (#209) üzenetére


azbest
félisten

Tajvani és japán cégek is kínába vitték a gyártás egy részét amúgy. A hazafias kakaskodás ott is csak addig terjed, amíg nem pénzről van szó. A foxconn headquarter is tajvanon van, mégis őt ekézték kínai gyártóként.

(#211) Lauda válasza vicze (#209) üzenetére


Lauda
félisten

Érdekes amit írsz a reuters cikkének olvasása után. No meg az usaban vásárolt hp notim is product of china.

(#212) #16820480 válasza azbest (#210) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az úgy néz amúgy ki, hogy vannak az emberek, akik hazafiasak többnyire, illetve a jelenlegi kormányuk is ezt az irányt támogatja, és van néhány megamágnás cégtulajdonos, akik meg a pénz után futnak. Ezek ütköző érdekek, az érvényesítésükben meg mostanában sajna inkább a cégek állnak nyerésre.

(#213) Somatom válasza azbest (#210) üzenetére


Somatom
veterán

Tajvan az nem kína? Úgy tudom, hogy azon megy köztük a vita, hogy melyikük a kínább.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#214) vicze válasza Lauda (#211) üzenetére


vicze
félisten

Igen persze, mert a ODM-ek Kínában gyártanak. De gyakorlatban nem az történik, hogy a HP bezár egy gyárat Kínában(mert nincs olyanja), hanem egyszerűen egy másik Foxconn, Quanta, Compal stb. lokáción fog esetileg megtörténni az összeszerelés utolsó fázisa, így rákerülhet a Madin in Kukutyin... Pont ahogy a Nokia is úgy volt Maid in EU/Hungary, hogy rápattintották a műanyag házat a PCB-re, azt jó napot. Végső soron nem volt olyan alkatrésze, ami nem Kínában készült volna.
Lehet ilyen kamu Maid in-t csinálni semmi gond(tele ilyennel a világ), de köze nem lesz ahhoz, hogy az alaplap ugyan úgy Kínából fog jönni, szinte minden alkatrésszel együtt.

Van itthon nem egy TV gyár. Szerinted a LCD a PCB és minden egyes komponens hozzájuk hol készül?

Itt van mellettem egy Maid in UK termék pár hete jöttek szerelni, minden elektronika China felirattal volt...

[ Szerkesztve ]

(#215) Lauda válasza vicze (#214) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt most te tudod, hogy így lesz, vagy csak tipp? Egyáltalán honnan veszed ezt, hogy az alkatrészek ugyan úgy kínából érkeznek majd? Szerintem lövöldözöl a vakilágba.

[ Szerkesztve ]

(#216) vicze válasza Lauda (#215) üzenetére


vicze
félisten

Onnan, hogy Kínában és Tajvanon van az elektronikai gyártás 90+%-ka. Azért vitték oda a végső összeszerelést, mert így volt a logisztika a leggazdaságosabb. Attól, hogy az utolsó lépés máshol van, a termék komponenseinek a nagy része mind Kína.

Elég egyszerűen megnézheted, mennyire lövöldözök a nagyvilágba: Szedj szét bármit, ami "Maid in bárhol" és elektronika, majd nézd meg hol készült a belseje...

(#217) Lauda válasza vicze (#216) üzenetére


Lauda
félisten

Gondoltam, hogy csak tippelgetsz, hogy mi lesz a jövőben.

[ Szerkesztve ]

(#218) bagkri01 válasza Lauda (#217) üzenetére


bagkri01
őstag

Ezt csak megtippelni lehet szerintem. De logika van benne. Ha kivonulnak a gyártók Kínából akkor más országban kell összeszereltetniük a cuccost és ha nem akarják, hogy a minőség rovására menjen a dolog akkor India, az afrikai országok kilőve....ergo olcsóság kilőve. Ha végfelhasználói ár a megnövekedett logisztikai költségel és összeszerelési, esetleg kompnens gyártási költségek miatt a végfelhasználói ár nő mondjuk 20%-al, akkor idővel csökkennek az eladások. Megnövekedett kiadások, csökkenő bevételek...innen már nem kell szerintem tovább írnom...persze ez is csak spekuláció. Nem véletlen spórolnak a gyártók akár egy állapotjelző leden is...sok kicsi, sokra megy. Ha pedig nem mennek majd úgy az eladások a megnövekedett ár miatt, akkor a gyártók úgy fogna visszakúszni Kínába és még az ottani gyártók diktálhatnak is a kialakult helyzet miatt.

[ Szerkesztve ]

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#219) Hieronymus válasza Lauda (#217) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Gondoltam, hogy csak tippelgetsz, hogy mi lesz a jövőben."

Persze, mert te már tudod a tutit.
Pedig neked még emlékezned kellene az assembled in Mexico időszakra, amikor minden Mexikóból érkezett.
Egy teljesen biztos. Addig nem helyezik át a termékgyártást, amíg máshol jelentősen drágább az előállítás. A ritka földfémek problémáját elméletben már több topicban sikerült megoldani. Gyakorlatilag évekre vagyunk attól, hogy bármelyik ország komolyabb kitermelésbe tudjon kezdeni, konkurálva Kínával.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#220) vicze válasza Lauda (#217) üzenetére


vicze
félisten

Leírnád pontosan melyik része a találgatás?

(#221) Lauda válasza vicze (#220) üzenetére


Lauda
félisten

Hogy kamu made in lesz csinálva és egyébként a többi kínában készülne.

(#222) Lauda válasza Hieronymus (#219) üzenetére


Lauda
félisten

Persze, mert te már tudod a tutit.

Nem tudok semmit, nem is írtam semmi ennek ellentmondót.

Egy teljesen biztos. Addig nem helyezik át a termékgyártást, amíg máshol jelentősen drágább az előállítás.

Valószínűleg ezért délkelet-ázsia országokat tekintenek lehetséges célpontoknak.

(#223) 7Heads Drago válasza vicze (#133) üzenetére


7Heads Drago
veterán

És neked a wiki a valós? Egy bárki által szerkeszthető oldal? Nincs több kérdésem.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#224) #16820480 válasza 7Heads Drago (#223) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azt amúgy nézted, hogy amire válaszolt ebben a hsz-ben, az többek közt szintén wikire linkel, meg egy olyan magánblogra, ahol a wiki-t screenshtolta ki az illető forrásként? :D

(#225) 7Heads Drago válasza #16820480 (#224) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az se jó nyilván. ;)

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#226) #16820480 válasza 7Heads Drago (#225) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk az sem igaz, hogy bárki csak úgy szerkeszthetné a wikit. Próbáld meg átírni mondjuk a kérdéses szócikket, meglátjuk mi lesz :)

(#227) Lauda válasza #16820480 (#226) üzenetére


Lauda
félisten

Így van. :)

(#228) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Akkor csak röviden kérdezném, mert már nem igazodok ki ezen az egészen: érdemes még Huawei készüléket venni?
Csak mert kinéztem pár modellt, de ez a cirkusz eléggé elbizonytalanított...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#229) szabyka95 válasza AxBattler (#228) üzenetére


szabyka95
őstag

ne, vegyel applet

(#230) Lauda válasza AxBattler (#228) üzenetére


Lauda
félisten

Én még várnék kicsit. Azt sem tudni, hogy levették-e már a listáról a huaweit.

(#231) AxBattler válasza Lauda (#230) üzenetére


AxBattler
félisten

Attól, hogy usákok tiltják, EU-ban még más a helyzet, nem?

(#229) szabyka95
Almából a golden-t szeretem... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#232) szabyka95 válasza AxBattler (#231) üzenetére


szabyka95
őstag

eva is

(#233) Lami66 válasza AxBattler (#228) üzenetére


Lami66
őstag

Az attól függ. Ha az lesz az első kérdésed a fórumában, hogy mikor jön már a droid10 a telóra, akkor ne Huaweit vegyél. Ugyanis HA beindul minden tiltás akkor nem kapnak újabb android főverziót a Huawei telefonok. Minden más esetben vedd meg nyugodtan, mert a forgalomban levő telefonokat más hátrány nem éri.

(#234) Lauda válasza AxBattler (#231) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt a kérdést nem értem a helyzet függvényében. Ha marad a tiltás nagy eséllyel nem lesz rá többet android és el fog értéktelenedni a márka. Ha feloldják még nem tudni mi következik.

[ Szerkesztve ]

(#235) AxBattler


AxBattler
félisten

Ha biztonsági frissítések érkeznek rá, akkor nekem a 9-es droid is megfelel vagy' 3-4 évig. Nem vagyok power user.

Here’s the list of eligible devices that will get the EMUI 10/Android 10 Q [Updated] :F

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#236) Aryon87 válasza szabyka95 (#229) üzenetére


Aryon87
félisten

:C :C :C :C

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#237) Aryon87 válasza AxBattler (#228) üzenetére


Aryon87
félisten

Természetesen veheted a Huaweit, a jelenlegieket nem érinti a mostani cirkusz, az Android Q is jönni fog. Az újabb modelleknél lehet majd katyvasz, de nem lesz azokkal se baj, csak itt lassan már világvégét jövendölnek..
1.5 hónapos P30Pro tulaj vagyok, a balhé előtt 1 nappal hoztam ki a telefont, és nem bánom, hanem használom vígan.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#238) Lauda válasza Aryon87 (#237) üzenetére


Lauda
félisten

Az újabb modelleknél lehet majd katyvasz, de nem lesz azokkal se baj,

Ezt így csípőből nulla információval megtámogatva elég erős lett. :D

(#239) Aryon87 válasza Lauda (#238) üzenetére


Aryon87
félisten

Hiszem hogy minden visszatér a megszokott kerékvágásba ;)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#240) AxBattler válasza Aryon87 (#237) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi!
Egyébként én is arra számítok, hogy némi keménykedés után, 1-2 kompromisszummal, de lecseng a balhé... jól tudom, hogy az Apple készülékek egyik legnagyobb piaca pont Kína? :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#241) nozs23 válasza AxBattler (#240) üzenetére


nozs23
addikt

jól tudom, hogy az Apple készülékek egyik legnagyobb piaca pont Kína?

Nem. Attól függ mit veszel egyik legnagyobb piacnak. Elsődleges USA, aztán Európa, majd Kína párban a maradék Ázsiával és Japánnal. Tehát olyan borzasztó kiemelkedőnek nem mondanám. Fontosnak fontos, ahogy az összes többi.

[ Szerkesztve ]

(#242) bagkri01 válasza nozs23 (#241) üzenetére


bagkri01
őstag

Akkora iphone felvásárló közönség biztosan nincs, mint az USA, de a statisztika szerint kb 11 millio x szériás iphone-t szállítottak le Kínába, szóval nem olyan rossz az és ez már visszeséenak számít, gondolom megfeküdte a gyomrukat a durván megemelkedett ár .

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#243) AxBattler válasza nozs23 (#241) üzenetére


AxBattler
félisten

Nyilván az USA-ban fogy a legtöbb, de emlékeim szerint a kínaiak is elég nagy rajongók. :D

Ha viszontkorlátoznák a behozatalt (+iPad, Mac), azt az Apple is megérezné.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#244) bagkri01 válasza AxBattler (#243) üzenetére


bagkri01
őstag

Nekem is ez rémlik. Nem biztos, hogy jól emlékszem, de 2017-ben majdnem 15 millió iphone fogyott Kínában, ez esett vissza 2018-ban olyan 11 millióra. Azér nem olyan kicsi szám ez.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#245) nozs23 válasza bagkri01 (#244) üzenetére


nozs23
addikt

Persze, hogy nem kicsi, mert Kína óriási.
Szerintem a Japán szám sokkal megdöbbentőbb (ez nem darabszám, hanem bevétel). Nagyjából a fele a Kínainak, de Kínában több mint 10x akkora a népesség.

[ Szerkesztve ]

(#246) bagkri01 válasza nozs23 (#245) üzenetére


bagkri01
őstag

Ez igaz. A 15 milliós eladás a lakosság 0,1%-át teszi ki, ha jól megy a matek. A nagyságában van a felvásárló ereje az biztos.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#247) #16820480 válasza bagkri01 (#242) üzenetére


#16820480
törölt tag

A kínai felvásárlóerőt az is erősen befolyásolja, hogy éppen kit utálnak az emberek a propaganda miatt :)

(#248) bagkri01 válasza #16820480 (#247) üzenetére


bagkri01
őstag

Ugyanúgy, mint máshol és nálunk, csak itt divatosan elnevezték márkahűségnek, hype-nak vagy egyéb marketing bullshitnek. :))

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#249) vicze válasza bagkri01 (#248) üzenetére


vicze
félisten

Ott ez állami szinten működik, tehát most Soros szintű kampányokra gondolj, vagy egyszerűen ellehetetlenítik valamilyen módon a működését, lásd pl. Google.

(#250) bagkri01 válasza vicze (#249) üzenetére


bagkri01
őstag

Tudom én.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#251) Lauda válasza Aryon87 (#239) üzenetére


Lauda
félisten

Azért hinni valamiben és tudni valamit két különböző dolog. ;)

(#252) Aryon87 válasza Lauda (#251) üzenetére


Aryon87
félisten

De nem is irtam hogy biztosra tudom:N

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#253) Lauda válasza Aryon87 (#252) üzenetére


Lauda
félisten

Dehogynem. :)

(#254) 7Heads Drago válasza nozs23 (#241) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Viszont Kínában van a világon a legtöbb user. Amit az Apple szeretne meghóditani. Szóval lehetne nekik nagy piac csak nem a jelenlegi hozzáállással a cég részéről.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#255) 7Heads Drago válasza Lauda (#238) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A huawei fórumon osztották az infót hogy melyik modellek kapják az új droidot. És mint Axbatler írta neki elég a biztonsági update is, az meg minden kiadott modellra jönni fog. Most hirtelen ezt találtam: [link] [link]
Persze nyilván jó riogatni az átlag embereket.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#256) Lauda válasza 7Heads Drago (#255) üzenetére


Lauda
félisten

A linkelt cikkekben is azt írják, nem biztos, hogy valóban meg is kapják a frissítést.

Persze nyilván jó riogatni az átlag embereket.

Ki riogatja őket?

(#257) 7Heads Drago válasza Lauda (#256) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hátha már a cikk szerint megy rajtuk a tesztelés akkor az jönni is fog. Mint ahogy a már bejelentett telok is mehetnek a droid vonalon tovább. ( a kitolt dátumig)
Én is pont leszarom a főverziókat. Nálam a mate 10 nél carabb lett, mint volt. És ez nem csak a Huaweire jellemző.
Érdekes hogy pl a windowsnál nem volt kötelező a főverzió update, a teloknál muszáj volt ezt a nyakunkra hozni... Igy garantálva biztosra a telocseréket.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#258) Lauda válasza Lauda (#43) üzenetére


Lauda
félisten
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.