Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Juttatási csomag: ingyen bérlet...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) haxiboy


haxiboy
veterán

"Megvalósíthatják piaci ötletüket" - A T-Systems szabadalma alatt ;]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#3) Meridian


Meridian
senior tag

400 főből 10 ember jut be... azaz gyakorlatilag ide is szinte lehetetlen a bejutás, hasonlóan mint pl a Yellowroad képzésére, ahol kb 2000 emberből felvesznek 20-40 embert...

(#4) iSonic válasza Meridian (#3) üzenetére


iSonic
addikt

2017-es Akadémiára is több mint 10-en jutottak be. És jelenleg is itt dolgoznak főállásba csak jelzem.... Nem lehetetlen bejutni csak jó referenciát kell beadni és motiváltnak lenni.

Akinek meg nem sikerül ott a gyakornoki program hasonló fizetéssel az elején.

[ Szerkesztve ]

(#5) bambano válasza iSonic (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

aki jó referenciát tud beadni, az mitől menne kezdő rendszergarázda akadémiára a tréhez?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) Silεncε


Silεncε
őstag

Lesz kiberbiztonság a tárgyak között? Ethical hacking? ;] :D

(#7) iSonic válasza bambano (#5) üzenetére


iSonic
addikt

Nem csak "rendszergarázda" állásokra mentek tovább a jelentkezők. Van aki sales, pre-sales, rendszermérnök segéd... A jó referencia alatt meg azt értem, hogy láttam jó pár jelentkezőnek a bemutatkozó videóját és ott volt pár olyan ember aki a távolság vagy egyéb más anyagi okból nem tudott Pestre felkerülni egy nagyobb multihoz, de így legalább lett esélye.

[ Szerkesztve ]

(#8) Meridian válasza iSonic (#7) üzenetére


Meridian
senior tag

De ezzel nem válaszoltad meg az alapkérdést. Aki eleve "olyan jó", az miért is megy ide?

[ Szerkesztve ]

(#9) iSonic válasza Meridian (#8) üzenetére


iSonic
addikt

Jó referencia alatt újra leírom nem azt értem, hogy iszonyat jó PhD diplomás kutatóról van szó. Hanem aki ambiciózus és tanulni vágyó szelemmel jelentkezik. Így érthető?

(#10) Meridian válasza iSonic (#9) üzenetére


Meridian
senior tag

Tehát az elég, ha nagy cicaszemekkel nézek a kamerába és esetleg sűrűn pillogok is hozzá? Ez mégis milyen referencia...?

(#11) Tikakukac


Tikakukac
titán

Végre egy hír amit végig mosolyogva és kuncogva olvastam el :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12) bambano válasza iSonic (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a referencia azt jelenti, hogy megmondod, a korábbi munkahelyeden ki ad rólad véleményt, és őt szükség esetén felhívják.

A jó referencia az, hogy komoly, elismert munkahelyről mondanak rólad jót.

ez tipikusan nem pályakezdők terepe.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) iSonic válasza bambano (#12) üzenetére


iSonic
addikt

Meridian: Pontosan :B :B és ha unikornisokkal táncolsz akkor az plusz pont.. viccet félretéve természetesen több kell.

bambano: volt olyan aki nem pályakezdőként, hanem más területről érkezett ide tanulni, annak ott volt referenciaként, hogy megbízható munkavállaló például. IT ágazat azért sok embernek tud jobb életszínvonalat nyújtani. (De marakodhatunk még ezen a témán. Alapjába véve Én egy jó ötletnek tartom ezt az egészet és remélem bővítik a felvételi limitszámot.)

(#14) Meridian válasza iSonic (#13) üzenetére


Meridian
senior tag

Tévedés ne essék, én is jó ötletnek tartom... csak éppen... 400-ból 10-et azt jelenti, hogy pont nem azok fognak bekerülni, akik "odavalók". Hanem azok, akik pl 2 nyelven felsőfokon beszélnek, képesek beseggelni bármit (értsd: jó tanulók), viszont csak az IT vagy programozási területek azok amire nem alkalmasak... és bizony sok olyat láttam utóbbi időben, hogy bölcsészek, vegyészek, biológusokat választottak ilyen képzésekre, csak azért mert "kommunikációból" jelesek.

Na, de visszatérve az elejére, 400-ból 10, az semmi. Ahhoz képest, hogy állítólag 20ezer betöltetlen (vagy betölthető) álláslehetőség lenen csak a magyar munkaerőpiacon (az EU-sban meg állítólag 800ezer)...

(#15) iSonic válasza Meridian (#14) üzenetére


iSonic
addikt

Ebben 100%-osan egyetértek. Akinek például hallgatói jogviszonya van azt nem is engedném például ilyen állásra jelentkezni csak a gyakornokira (mert volt ilyenre is példa).
Sajnos azt is validálnom kell, hogy akinek jó a kommunikációja az egy ilyen videós bemutatkozáson vagy interjún is eltudja adni Magát, ám ha nem teljesít, akkor nagyon gyorsan kivágják az Akadémiáról, amivel természetesen egy másik ember elől vette el a helyet, ami miatt én sem repdesek.

"Na, de visszatérve az elejére, 400-ból 10, az semmi."
Néha a kevés is több, mint a semmi :F

[ Szerkesztve ]

(#16) Zolik válasza Meridian (#14) üzenetére


Zolik
senior tag

Akkor nem csodálom, hogy miért került milliókba a BKV netes rendszere amit egy totál kezdő srác "feltört".. ha ilyenek készítették az oldalt. Persze a vezér nem mondott le, inkább rendőrt hívtak a srácra..
2,5% jut be, szép... meg ugye az is számít hogy milyen protekcióval bír az érintett jelentkező így kb marad 1-2 olyan aki tényleg önerőből jut be és ért is valamit a dolgokhoz. Nem semmi, de szinte majdnem semmi.

[ Szerkesztve ]

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#17) Hiftu


Hiftu
senior tag

Alapvető jó ötletnek tartom az ilyen akadémiát. A cég le tudja fölözni a jelentkezõket, a felvételiző meg garantált oktatást kap. Sok helyen láttam már azt, hogy az oktatást a munka közben beletanulsz mondattal oldják meg. Sajnos a BKK-s történet nem javítja az akadémia hírnevét. Kérdés, hogy a jelentkezõket ez mennyire zavarja.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#18) tntmax


tntmax
aktív tag

tré szisztemsz és informatika? aucs...

(#19) Millerchris válasza Meridian (#10) üzenetére


Millerchris
tag

Arról nem is beszélve, ha szőke vagy és nő, + szereted a szilikont, nem is kell rögtön semmilyen bemutatkozó . :D

A holnap mèg messze van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.