Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Meg 1-2 fázist +ban rakhatnak egy két lapra.

Amd - Radeon - Ryzen

(#2) Tyrel


Tyrel
őstag

Mondjuk ez akkor lenne igazán tisztelendő ha azt mondanák, hogy ha már van régi ugyanolyan alaplapod mint a MAX verziós amit akarsz, akkor hozd vissza és mondjuk 5000 Ft ráfizetéssel megkapod a MAX-ot...

A régieket meg visszavihetnék a gyárba, szerintem megfelelő gépekkel annyira nem lehet bonyolult BIOS chipet cserélni, és máris kész a sok új/refurbished MAX alaplap.

Ex-vásárlóik kb. a greenpeace-el karöltve cummantanák le őket érte...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#3) Kaiku


Kaiku
senior tag

Én pl örülnék, ha a régi AWARD BIOS design lenne megint és nem ez a mostani multimédiás. Mindenféle hanghatással. Amúgy, ha tokozva lennének a flash memóriák mint régen, akkor csak cserélni kellene. Nesze neked környezetvédelem! Gyártsunk inkább megint új alaplapot!

(#4) tlac válasza Gyuri27 (#1) üzenetére


tlac
nagyúr

én is a címből azt reméltem, hogy akkor legalább egyúttal azt is megcsinálják, a régi chipek mellett is menjen mondjuk az új precision boost a 3000-es szériához

(#5) Predatorr


Predatorr
őstag

Miért vesz bárki msi lapot? Kevés fázis, oc veszik az en. gazd., a bioson meg már az X2 6000-nél is spóroltak, azért nem tudtam Phenomot tenni a méregdrága CF csúcslapjukba. De legalább van valami állandóság hardverfronton. Próbáltam Intelest is, az még a támogatott ramokat sem kezelte rendesen. X470-ből is elsőként zártam ki.
Ezek után akadnak még, akik nemhogy megveszik, hanem vesznek belőle +1-et? VGA-t tudnak gyártani, ott véget is ért a tudományuk.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#6) Tyrel válasza Predatorr (#5) üzenetére


Tyrel
őstag

Talán mert messze az MSI csinálta a legjobb B450 lapokat?... :U Konkrétan kb. csak ők adtak használható VRM-et, a többieknél csak X470-hez jár olyan...

Ennyiből lehet azt is mondani hogy miért vesz bárki is Gigabyte alaplapot, bugosak a BIOS-aik, rettenet szar a VRM-jük, melegszenek mint a k*rvaélet, és még rondák is... Nabumm, mégis veszik...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#7) zzola


zzola
félisten

Ez mekkora LOL ma' ?

(#8) D.Tibor válasza Kaiku (#3) üzenetére


D.Tibor
csendes tag

Én is jobban szerettem a régi BIOS-okat.
Felőlem lehetne egér nélküli monochrome is.Felesleges parasztvakítás ez a csili-vili design.

(#9) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

köreimben nagy siker lenne, ha pl. a fullscreen boot grafikat teljesen eltuntetnek, nem kellene minden biosfrissites utan kikapcsolni a verbe. biztos felszabadul par byte.
nomeg atlagfelhasznalo ritkan kotorasz a biosban, szaki es/vagy tuningmester meg legyen mar kepes azt a par beallitast billentyuzetrol is megtenni, tok felesleges a sok grafikus csicsa.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#10) FDAssasin


FDAssasin
csendes tag

Érdekes, régen elfért DIP-8 tokban, foglalatba rakva a bios, most meg már a lapra kell forrasztani? Biztos drága a foglalat, van vagy 2ft :D
A csillivilli felület szerintem is marhaság, P4-től Phenomig elvoltam egér nélkül a biosban, gondolom másnak sem okozhat nagy fejtörést a kurzorbillentyűket nyomkodni kattintgatás helyett.

[ Szerkesztve ]

(#11) vinibali


vinibali
őstag

16MB nem elég a BIOS-nak. nagyon vicces, hogy mennyire meghízott az UEFI az elmúlt években, ilyen méretű chipeken, nagyon nagy tudású és funkcionalitású OpenWRT routerek mennek el minden földi jóval.
csináltam két Coreboot portot, Asus alaplapra. 64Mbit-es gyári UEFI-s bios chip helyett 8Mbit-esre felért az egész rendszer logóval együtt :)
https://www.coreboot.org/

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#12) menpee


menpee
aktív tag

A cím után azt hittem, hogy végre lesz értelmes IO-val ellátott mini-itx B450 lapjuk. Szuper VRM, minden más legalja. De ha most bekövetkezne az upgrade, akkor mi maradna B550-re, ugye?

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#13) Predatorr válasza Tyrel (#6) üzenetére


Predatorr
őstag

Hát, aki nem néz utána, mit vesz, könnyen hiheti, hogy jó pl. 4 fázis duplázva, 8-nak eladva. :) Csak Asus ad tényleg 8-at, már ha. Pár éve még valós 16 fázisos lapok voltak. Jó VRM? Olcsóbbakon sem láttam kimondottan rosszakat, hogy ne működtek volna rendben.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#14) Televan74 válasza Gyuri27 (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

Kis fázis késéssel! :DDD

(#11) vinibali Egyre csak egy klasszikust idéznék!640 kilobájt elég lesz mindenkinek! ;]

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#15) Gróf...


Gróf...
aktív tag

És mi lenne mondjuk ha kiadnának specifikus biosokat processzorokra optimalizálva:
"Jónapot kívánok! - Hozta isten! Kérek szépen az x-y alaplapomhoz egy R14 8462X-es biost. - Tessék parancsolni. - Köszönöm. - Ha esetleg másik processzorra cserélne, akkor várjuk szeretettel újfent! Viszont látásra! - Viszlát!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#16) arn


arn
félisten

Jobb volt karakteresen. Sokkal atlathatobb, a sok csicsamicsa nem kell.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#17) Gyuri27 válasza vinibali (#11) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem a bios hizott meg. Hanem a retek amit alá, mőgé raknak, hogy szép gémer legyen.

Televan: jó oké ne tervezzék újra a lapot. Ne módosítsák a gyártást.
De hiszem, hogy a középszar vrm helyett lehetne rá jobbat rakni, jobb bordával.
Ehhez nem kell tervezni, nem kell a gyártást variálni.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#19) arnoldito


arnoldito
senior tag

Ez van akkor, mikor egy gyártó b***a a forintot, de később úgyis ki kell adni... :)

(#20) olymind1


olymind1
senior tag

Bár nem igazán értem, hogy mi van még a biosban, mikor pl B450 Tomahawk-hoz a honlapjukról letölthető legnagyobb bios mérete a v17-nél 11 MB, a v18 egyszerűbb felülettel meg 10 MB csak.

Szóval a maradnék 5 MB-ba mit raktak be, hogy nem lehet feltölteni? :U :F

(#21) korcsi válasza olymind1 (#20) üzenetére


korcsi
veterán

Tömörítsd ki, ott van benne a byte-ra 16MByte méretű image.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#22) #38075904


#38075904
törölt tag

Állítólag akkora bios chip lesz rajta, hogy egészen K6-2 ig tartalmazni fog mindent.

(#23) #38075904 válasza Gyuri27 (#17) üzenetére


#38075904
törölt tag

Intelnél meg fér? Sokkal több processzoruk van mint amd-nek.
Giga aurusoknál már rég kiesett a bistrol.
https://www.techpowerup.com/257201/bios-rom-size-limitations-almost-derail-amds-zen2-backwards-compatibility-promise
Msi még jónak is számít.

The AMD X570 chipset lacks support for not just "Bristol Ridge," but also first-generation Ryzen "Summit Ridge" and "Raven Ridge" processors.

úúúl isten

úúl isten most milesz. Bezzeg az intel.... ott mindig új foglalat... azannyuk jo uristenéét.
De igy elképzelem, hogy megveszi az x570 et, beleteszi az olcsó x1800 at, nemindul, de azért a pókerarc az marad.

[ Szerkesztve ]

(#24) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Engem kimondottan irritál a csilli-villi bios, az nem szépségversenyre van. P3-a-xp korszak biosa Lehetne az alap a sok vérpisti meg töltse le magának a világmegváltó modern fost. Raid off? Mert nem tud a 10 éves gyerek csak egérrel oc-zni.... Kabaré

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#25) olymind1 válasza korcsi (#21) üzenetére


olymind1
senior tag

Oh és tényleg.

(#27) Gróf... válasza #88001024 (#18) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Persze. Számomra is egyértelmű a helyzet. Amikor megláttam az X570-es lapok árait már akkor mondtam, Na most megfizettetik a sok elmaradt bevételt. Nesze neked amd, hogy nem kell minden processzor alá új lap!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#28) jokeph válasza Lacika112 (#24) üzenetére


jokeph
nagyúr

Egyetértek. a mai napig a kedvenc BIOS-om az egyszerű, letisztult AMI BIOS, mint pl. ami az Asus P6T Deluxe lapon van. Minden megtalálható, minden állítható, annyit tud, amennyit kell. :K

kínai Q67-es lapomon AMI APTIO UEFI BIOS van, detto olyan mint a régebbi BIOS-ok, csak a karakterek finomabbak.

Egér meg minek a BIOS-ba ? :F

Sosem vettem hasznát... ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#29) DeltaPower válasza #38075904 (#23) üzenetére


DeltaPower
őstag

Intelnél meg fér? Sokkal több processzoruk van mint amd-nek.
Bezzeg az intel.... ott mindig új foglalat... azannyuk jo uristenéét.

Meg is válaszoltad a saját kérdésed. Intelnél nem kerül több generációnyi cpu adata a biosba mert az újabb generációk egyszerűen más foglalatot/chipsetet használnak.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#30) Lacika112 válasza jokeph (#28) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Biosba mókolok nem is használok egeret, tényleg teljesen felesleges.

Persze aki szeretne az egerezzen benne! Aki meg nem 12 éves az kb billhez van szokva és kb mindent abból állít biosba. Ismerőseim is mindig puffognak a csiri-csáré grafikus felület miatt persze a funkcionális dolgok meg el vannak dugva sokszor a 8. almenübe mert 8 mocskos tré "húdegémer" háttér kell mögé.

A másik vicc elsőre lespórolták az alapanyagot pedig :
1 amd sose egy gent járatott ugyan abban a foglalatban
2 amd jelezte még első zen megjelenése előtt legalább 2-4 gen fog menni am4 be

fillérszexuálóskodtak és itt az eredmény, az extra dühítő hogy miket akarhatnak kivenni belőle, nem a grafikai okádékot, nem az egérhasználatot, nem a 91243593459356 színű post képet hanem a raid opciót?

Vegyék ki inkább az egész pci-e támogatást, sata, m2, stb és cimkézék át "drága de legalább nem jó semmire" :C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#31) #38075904 válasza #88001024 (#26) üzenetére


#38075904
törölt tag

Tényszerű érved esetleg?
Trollozáson kívül?

Az nem szokott lenni a trollozóknak, ez az utolsó mentsváruk :)

(#32) #38075904 válasza DeltaPower (#29) üzenetére


#38075904
törölt tag

Így van :)

akár 188 db proci is békésen megfér mindig.

(#33) hokuszpk válasza Lacika112 (#30) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

felolem kivehetik a raid opciot, ha olyat akarok, akkor ugyis a linux softraiddal csinalom, azt barmikor barhova at lehet pakolni mindenfele matek nelkul. es tobbnyire meg jobb teljesitmenyu is, mint az alaplapi szutyok.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#34) hokuszpk válasza hokuszpk (#33) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

na fentvan a B350 Tomahawkhoz a 3xxx -et supportalo bios. aszondja :

"- Change BIOS UI to click BIOS(GSE-Lite) mode...

Note
1.This BIOS does not support below Bristol Ridge CPU due to BIOS rom size limitation:
Athlon x4 970/950/940, A12-9800/9800E, A10-9700/9700E, A8-9600, A6-9550/9500/9500E
2.RAID function is not yet ready and will be supported in next BIOS version.
"

reszemre egyik sem fáj, az ujabban unsupported procik kozul egy pillanatra nem merult fel barmelyik, hogy majd az 1700 helyett bekerul a lapba.
es most szetnezek, hol es milyen szallitasi hataridovel lehet 3700X -et kapni.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#35) KROK640 válasza Tyrel (#2) üzenetére


KROK640
veterán

Ez egy remek megoldás lenne.

nekem mondjuk jobban tetszik az egyszerű Award Bios, nem kell csicsa grafika, se egér se semmi.
Lehet, hogy majd meg is jelennek az alaplapok régi Biossal, PRO vagy GEEK edition néven felárral :P

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#36) jokeph válasza KROK640 (#35) üzenetére


jokeph
nagyúr

"régi Biossal, PRO vagy GEEK edition néven". :DD

Ez már mekkora jóó. :)) :C

Be kéne nyújtani szabadalomnak. :P

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#37) arn


arn
félisten

kertem a karakteres modot, hat megtortent :) vettem ramot, igy ennek apropojan beleegettem az x470 gaming plusba az utolso biost. volt, nincs grafikus felulet. karakteres. ez eddig meg rendben is volna, viszont igy annyira zagyva lett az egesz, ha nem tudnam, hogy vmi letezik benne, es hogy hol keressem, hat a budos eletben nem talalnam meg.

pl a korabbi fan grafikonok is aldozatul estek... igy nyolc szamparameterrel allithatod be egy (!) ventinek a vezerleset. ez igy azert nagyon a lo masik oldala.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#38) arn


arn
félisten

no ez az... aki ebbol kitalalja, hogy mit csinal a ventivezerles, ugy, hogy elotte nem latta a grafikus feluletet, azt lesz*... veszek neki egy fagyit. :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#39) DeltaPower válasza #38075904 (#32) üzenetére


DeltaPower
őstag

Te tényleg trollkodni próbálsz, vagy ennyire nem értesz hozzá?
Bios méret szempontból nem a darabszám a lényeg, hanem a különböző mikroarchitektúrák száma. Lehet 500 különböző sandy bridge alapú proci is, bios szempontból kevés különbség van.

intel Z77 támogatott core típusok száma: 2
intel Z270 támogaott core típusok száma: 2

amd B450 támogatott core típusok száma: 5

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#41) jokeph válasza #88001024 (#40) üzenetére


jokeph
nagyúr

+1. :K

Az AMI APTIO UEFI BIOS-a a kínai "X79-es" E5 3.2s1 lapon ugyanígy néz ki. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#42) hokuszpk válasza arn (#38) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

thx. frissites elott majd felirom jol a bogyok poziciojat a koordinatarendszerben, aztan beirogatom szepen, sokat matekoltam, mire kijott az, ami van, kar lenne elvesziteni.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#43) Cathulhu válasza arn (#38) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ez pedig total egyertelmu. A sok felesleges csicsat kell kiszedni a BIOSbol, aki BIOSba turkal az ugyis tudja mit csinal, aki nem, az meg ne turkaljon. Verpistikeknek kell az OC gomb meg a tobbi idiotasag, en kerem vissza a rendes kek-feher biost, meg navigalni is egyszerubb volt benne mint a mostani csillamokadekokban.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#44) sb válasza arn (#38) üzenetére


sb
veterán

Asrockon évek óta így néz ki. :D

Gigán HTPC-n pl. vért izzadok touchpadon a grafikus beállítással. :)

(#45) #38075904 válasza DeltaPower (#39) üzenetére


#38075904
törölt tag

Akkor azt mondod az amd nem számított rá, hogy még jön 80 féle arhitektúra és nem fog férni?
Dilettánsok gyülekezete?

(#46) DeltaPower válasza #38075904 (#45) üzenetére


DeltaPower
őstag

Gyenge trollkodási kísérlet, ezzel itt nehezen rúgsz labdába.
Különben sem az AMD, hanem az alaplapgyártók szopatták meg magukat a túl kicsi bios chipekkel.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.