Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Ezekiell válasza mufi (#97) üzenetére


Ezekiell
veterán

Édes faszom ember, az új területet mezőgazdasági művelés alá vonják, szántó/legelő lesz, azért írtják az esőerdőt. Legalább kicsit nézz már utána, könyörgöm, ne write onlyba told.

Jobb is ha kilépsz, mert ilyen szintű tudatlanságot mutogatni nem kéne, ne is haragudj.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#102) mufi válasza Tuomas (#98) üzenetére


mufi
senior tag

Nem is figyeltem hogy elgépelted...

"menjen avagy ne menjen egy új bolygóra". Ja ez nem űrkutatás...mert te nem ahhoz kapcsolod? :U

"Egyébként (na nem mintha bármi közöm lenne hozzá), de az arcátlan újgazdagok többet adakoznak, mint bárki más. Te mit tettél a jobb élet reményében és a rászorulók érdekében? " - neked ahhoz semmi közöd ;) ki tudja amúgy is, hogy egy-két apró jótett számodra elegendő -e vagy sem (ahhoz hogy az ember az Űrbe jusson.. :DDD )

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#103) Tuomas válasza mufi (#102) üzenetére


Tuomas
addikt

Jaa, hogy nem az elgépelés miatt emelted ki. Akkor ez még nagyobb fail.
Ugyanis képzeld el, most lehet, hogy meredek lesz amit írok, de az erdőket nem hobbiból vágják ám ki. Az erdők talaja a legjobb minőségű termőtalaj, azon a helyeken bizony mezőgazdasági művelésre alkalmas területet alakítanak ki. Egyrészt.
Másrészt a városok területe is növekszik, így elmondható, hogy a városok ahogy terjeszkednek és terülnek egyre jobban nő, bizony új területeket kell bevonni.
Népesség nő, az élelem, és egyéb erőforrás igények is nőnek, a területi igények is nőnek.
De mondok még valamit. Hallottál-e már az olyan növények termesztéséről, amelyeket nem megesszük, hanem pl megtankolod vele az autódat? Nem is kell messze menni, itthon is megfigyelhetted volna, hogy a repce termesztés aránya mennyire megnövekedett.

Most azért lassan már sikerül összerakni a képet?

Jah és azt már nem is említem, hogy a marhák (mármint tudod, a 4 lábú jószágok) annyit finganak, hogy a metán amit eregetnek nagyban hozzájárul a globális felmelegedéshez. És miért kell annyi marha? Hát mert megeszik őket az emberek, azok az emberek, akik szerinted nem népesednek túl.

"neked ahhoz semmi közöd"
Ahh értem.. Verhetetlen indok.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#104) mufi válasza Ezekiell (#101) üzenetére


mufi
senior tag

Ja igen, azért, mert te azt olvastad :CCsúnya multi, csúnya multi, majd most küldenek az új területekről ,egtermelt élelmet a szegény gyerekeknek ugye... :C

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#105) Ezekiell válasza mufi (#104) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem azért, mert én azt olvastam, hanem mert az az igazság. Nézd meg a saját szemeddel

Azt csak meg tudod már érteni még te is, hogy a világ nagyon nagy, és tárolni/szállítani kell az élelmiszert A pontból B pontba, és ennek költsége van, meg a megtermelésnek is költsége van, ugye? És hogy ezt mondjuk az éhezők nem tudják megfizetni még önköltségi áron se, ugye? Vagy még ez is bonyolult?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#106) mufi válasza Tuomas (#103) üzenetére


mufi
senior tag

A fail itt csak te vagy. Az, hogy nem törődök azzal, hogy a szövegedben íráshibát ejtesz, netalán átsiklottam felette és ebbe nem kötöttem bele, pfú de amatőr vagyok :N
Te szerintem anyatej helyett internetet szophattál, mert csak azt hányod ide amit a neten olvasol.
Te élj a te világodban. Biztosan nem létező dolog a tonnaszámra kidobott élelmiszer mind a gazdáknál, mind az élelmiszerek polcairól...de igen, talán ha a jobb termőtalajú földön termesztik majd meg ezeket a javakat, ez mind megváltozik és nem lesz éhezés...

"Ahh értem.. Verhetetlen indok." - pont erről beszéltem. :K

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#107) Tuomas válasza mufi (#106) üzenetére


Tuomas
addikt

Huhhh... Látom nem megy az értő olvasás.
Úgy értettem amit írtam, hogy ha a tényekbe kötsz bele az még nagyobb fail.

"Te szerintem anyatej helyett internetet szophattál, mert csak azt hányod ide amit a neten olvasol."

Lol, hát legalább kettőnk közül az egyikünk olvas és tudja mit ír le. De mondok még valamit: az egyetemem (többek között) szociálgeográfiát is volt szerencsém tanulni, így a társadalmi dolgokkal (pl túlnépesedés) lehet, hogy kicsit jobban képben vagyok.

"Te élj a te világodban. Biztosan nem létező dolog a tonnaszámra kidobott élelmiszer mind a gazdáknál, mind az élelmiszerek polcairól..."

Kérlek idézd, melyik hozzászólásomban írtam azt le, hogy nincs kidobott étel?

"de igen, talán ha a jobb termőtalajú földön termesztik majd meg ezeket a javakat, ez mind megváltozik és nem lesz éhezés..."

Hát erre meg nem is mondok semmit. :DDD Mi a köze a termőtalajnak az éhezéshez ember?
Szerinted eddig a hegyekben termesztették a búzát, kukoricát, napraforgót, meg kávét és egyebeket?

Légyszíves, most már igazán megcáfolhatnád tudományos alapon is az állításainkat, mert az, hogy csak fröcsögsz, meg az éhezésről beszélsz, attól az még nem lesz helytálló.

Várom véleményedet a túlnépesedéssel és az erdőterületek kárára történő termőterületek nagyságának növekedésével kapcsolatban is.
Én leírtam az enyémet, ami szakmailag is meg van alapozva (lásd Ezekiell fórumtárs által linkelt dolgok), most rajtad a sor leírni azt, hogy ez miért nem így van, miért nincs túlnépesedés és miért vágják ki az erdőket. Hajrá.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#108) Ezekiell válasza Tuomas (#107) üzenetére


Ezekiell
veterán

megcáfolhatnád tudományos alapon is az állításainkat
A nap vicce, köszi :DDD

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#109) mufi válasza Tuomas (#107) üzenetére


mufi
senior tag

Én is látom, hogy neked sem megy...próbáld elengedni, nem foglalkozok veled. Téged még a tudomány sem tudna legyőzni...
Megyek is sulinetezni, nálunk ilyen alátámasztások nem voltak a suliban, tényleg lemaradtam :DDD

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#110) Tuomas válasza mufi (#109) üzenetére


Tuomas
addikt

Sejtettem, hogy nem kapok értelmes választ a kérdéseimre, csak maszlagot. :DDD
Túl nagyok voltak az elvárásaim veled szemben. ;)

We were here

(#111) Ezekiell válasza Tuomas (#110) üzenetére


Ezekiell
veterán

Aki a sötétségben akar élni a saját döntéséből, azt nem tudod megmenteni magától. Vannak, akik menthetetlenek.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#112) apatyas válasza mufi (#109) üzenetére


apatyas
Korrektor

Mondd csak, szerinted mennyi a Föld görbületi sugara?

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#113) Tuomas válasza apatyas (#112) üzenetére


Tuomas
addikt

:DDD :C

We were here

(#114) Ezekiell válasza apatyas (#112) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ne legyél már ilyen kegyetlen, legalább választási lehetőségeket adjál neki :D

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#115) Tuomas válasza Ezekiell (#114) üzenetére


Tuomas
addikt

Igen/Nem. :DDD

We were here

(#116) Ezekiell válasza Tuomas (#115) üzenetére


Ezekiell
veterán

C: billgéccvakcinaautizmusmindkontroll911insidejob :DDD

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#117) doooo válasza pilóta (#93) üzenetére


doooo
veterán

Hiába férnénk el (kisebb helyen is, mint az említett megyében), a probléma a mértéktelen fogyasztás, és pazarlás, amit véghezviszünk. Igazából a pazarlás a lényeg. És ezért vagyunk túlnépesedve, nincs, ami a jelenlegi szokásaink mellett eltartson bennünket hosszú távon, és csak egyre többen vagyunk. Nem véletlenül számolják minden évben, hogy mikor érjük el azt a pontot, amikor többet fogyasztunk el, mint amit a bolygó fenntarthatóan elbírna (ha jól sejtem most lesz, júniusban (júliusban?) ez a nap, mindig egyre korábban). Ezért fontos a fenntartható fejlődés, amely kifejezés már klisé, mégsem tartjuk hozzá magunkat.

Mindenesetre jobb hír, hogy az évszázad második felére megáll ez az esztelen szaporodás, így ha addigra erőt veszünk végre magunkon, és bevállaljuk az életmódunk változásait, akkor az évszázad végére talán beáll egyfajta egyensúly, ami élhető lesz. Persze ehhez ki kell irtani a jelenlegi, pazarló, ultra-kapitalista módszereket, amelyekkel a legjobban ártunk a bolygónak, és magunknak. Szerencsére ha lassan is, de végre történik előrelépés ebbe az irányba, mindenütt, és ez nem fog leállni (hiába próbálkoznak ellene sokan), csak gyorsulni.

[ Szerkesztve ]

(#118) Tuomas válasza doooo (#117) üzenetére


Tuomas
addikt

Így, ahogy mondod. És ugye ennek területi igénye is van, tehát nem elég azt számolni, hogy mekkora területem férünk el, hanem azt is hozzá kell számolni, mindazt a sok területet, amit az igények kielégítéséhez kell elkülöníteni, mely egyre nagyobb területet igényel. Lásd fenti példa az erdők-termőföldek viszonyáról.

We were here

(#119) Ezekiell válasza Tuomas (#118) üzenetére


Ezekiell
veterán

És a folyamatos elsivatagosodásról nem is beszéltünk...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#120) Tuomas válasza Ezekiell (#119) üzenetére


Tuomas
addikt

Ez egy ördögi kör. Lásd, pl ha a vízpart menti fák kerülnek kivágásra, a víz szintje csökken, mert több napfény éri, több párolog. A csökkenő vízszint miatt még további elsivatagosodás jelentkezik, az elettér még tovább szűkül.
Úgyhogy visszakanyarodva az eredeti témára:
A kolóniák létrehozását a Marson, vagy a Holdon előbb el tudom képzelni, mint azt, hogy 7-8-9-10 milliárd ember egyszer csak úgy dönt, hogy felhagy a pazarló életmóddal, a multik pedig csak annyit terméket gyártanak, ami el is fogy.

We were here

(#121) Ezekiell válasza Tuomas (#120) üzenetére


Ezekiell
veterán

Pláne, hogy egy ilyen kolónia létrehozása hatalmas üzlet is.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#122) apatyas válasza Tuomas (#120) üzenetére


apatyas
Korrektor

Addig, amíg arra nem képes az emberek egy része, hogy ne a villamoson hagyja a szemetét, hanem vigye el az első kukáig, ... mindmeghalunk

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#123) Tuomas válasza Ezekiell (#121) üzenetére


Tuomas
addikt

Na igen, főleg ha az űrturizmus, mint egy teljesen új gazdasági ágazat is elkezd beindulni. Aminek az alapjai épp most alakulnak ki a kereskedelmi űrhajózással.
És nem is kell olyan elrugaszkodottnak lenni, Hollywood már tervezi, hogy Tom Cruise-al az ISS-en forgat egy filmet.

We were here

(#124) Ezekiell válasza Tuomas (#123) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az űrturizmus az egy elég érdekes dolog lesz. Abba benevezek majd, ha lemegy mondjuk 1 autó árára :) (nem Koenigsegg, normál autó :) )

A kolonizálásban inkább az ipari méretű bizniszt látom, az sokkal nagyobbat fog szólni. Bányászat jut elsőnek eszembe.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#125) Tuomas válasza Ezekiell (#124) üzenetére


Tuomas
addikt

Szerintem a turizmus előbb fog kialakulni, és belendülni, mert a bányászatnál elég sok technikai dolgot meg kell oldani, pl a kitermelt anyag Földre juttatását (hacsak nem dolgozzák fel helyben, de az meg ugye elég nagy energiaigénnyel jár).
Ugye az űrturizmushoz meg nem kell semmi "extra", egy kis kiképzés (hogy az ember kibírja az utat), egy űrhajó (ami már mondjuk úgy, hogy adott, elvégre a crew dragon tud automatikusan repülni és dokkolni), meg esetleg egy erre a célra megépített űrállomás, pár hivatásos űrhajóssal, később meg holdi, és marsi koloniák.
Viszont az űrturizmus adhat egy olyan tőkét, gazdasági löketet a kereskedelmi űrhajózással foglalkozó cégeknek, amiből bőven jut K+F-re illetve olyan infrastruktúrára, ami aztán egyéb űrbéli iparágakat is belendít, mint pl a bányászat. Aztán majd kiderül. :DDD

[ Szerkesztve ]

We were here

(#126) Tuomas válasza Tuomas (#125) üzenetére


Tuomas
addikt

Még annyit hozzátennék, hogy ha jövő héten bejelentené a nasa és a spacex, hogy lehet jelentkezni, mostantól turistákat lőnek ki az űrbe, Föld körüli pályára állítják a jelentkezőket, mennek pár kört, majd vissza szabadedzésben a Földre, biztos lenne, nem is kevés jelentkező az útra. Politikusok, színészek, üzletemberek, sportolók, zenészek, celebek, stb. gazdag és befolyásos emberek.
Olyanok, akiknek ez egyrészt adrenalin, másrészt presztízs, hogy elmondhassa, ő járt a világűrben.

We were here

(#127) Ezekiell válasza Tuomas (#125) üzenetére


Ezekiell
veterán

Persze, nem is mondtam hogy nem a turizmus lesz előbb, sztem is az lesz. :) csak azt mondom, hogy sztem a bányászat pl nagysagrendekkel nagyobb biznisz lesz,de természetesen sokkal később is lesz realitás.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#128) Tuomas válasza Ezekiell (#127) üzenetére


Tuomas
addikt

Az is biztos, igen. :K

We were here

(#129) mufi válasza Tuomas (#110) üzenetére


mufi
senior tag

Mit szeretél hallani? Volt öregapámnak régen egy lova, volt az az izé a szemén...csak előre tudott nézni...tudod...

apatyas: így még nem hallottam ezt a kifejezést. :P Azt tudod hány pont kell az ö betűre? :)

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#130) Tuomas válasza mufi (#129) üzenetére


Tuomas
addikt

Hát nézd. Megvolt a lehetőséged, hogy kifejtsd, szerinted miért nincs túlnépesedés (azon túl, hogy szerinted nincs, és azon kívül, mert "Macedóniában, Kosovóban, Szerbia, Bosznia" kevés ember él), és hogy véleményed szerint miért írtják pl Brazíliában olyan nagy lendülettel az őserdőt.
Nem igazán éltél vele.
Persze aztán mi hordjuk a szemellenzőt (tudod amit te csak izének hívsz), meg hát a tudósok, csak te vagy helikopter.
Kérlek, küldj át a disszertációid, tudományos munkáid közül néhányat, had legyünk mi is helikopterek. Légyszi légyszi! :R

[ Szerkesztve ]

We were here

(#131) apatyas válasza Tuomas (#125) üzenetére


apatyas
Korrektor

Valahogy nem tudom átérezni kompletten a turizmus mibenlétét. XY elmondhatja, hogy volt már a szomszéd faluban, városban, országban, tengeri szigeten, sarki jégmezőn, aztán mostantól fogva a világűrben, Holdon stb.. kivagyiság, értelmetlen kiadások. Főleg úgy, hogy a világűrben nem helyi ételeket embereket fogsz megtapasztalni, hanem hótugyanazt eszed amit hozol magaddal, és a másik kivagyi marhát nézheted közben.

Óppppárdon, földfelszín görbületi sugarát akartam írni :P

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#132) Ezekiell válasza apatyas (#131) üzenetére


Ezekiell
veterán

Aki azért csinálja, hogy dicsekedjen velen, annak erről szól, igen. De sokaknak élményszerzésről, amire mondjuk évek múlva is szívesen emlékeznek vissza. A világűr/0G pedig hatalmas élmény lehet.
Én se azért voltam mondjuk Izraelben nyaralni feleségemmel, mert azt akarom mesélgetni mindenkinek, hogy "amikó a zsidókná vótunk wazzeg", mert senkinek semmi köze hozzá. Hanem mert egy olyan élmény volt, amit nem fogok elfelejteni soha.

Ja ha persze csak úgy megy nyaralni az ember, hogy egész nap sütteti magát a strandon, este zabál, másnap ugyanez elölről - akkor annak tényleg semmi értelme :) De ez mondjuk az űrturizmusban eléggé nem valószínű :DDD

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#133) Tuomas válasza Ezekiell (#132) üzenetére


Tuomas
addikt

Igen igen!
Egyrészt a zéró gravitáció egy óriási élmény lehet. Aztán meglátni a Földet a világűrből, szintén egy óriási élmény lehet és gyönyörű is. Na meg ha lehetne tenni egy űrsétát is, hmmm... :DDD Mondjuk valszeg én a rakéta tetejéig sem jutnék el a kilövőállomáson a tériszony miatt. :DD
Lehet, még akkor kellene beszállnom, amíg vízszintes helyzetben van. :DDD

(#131) apatyas
Kivagyi emberek vannak mindenhol. Valaki attól érzi magát kivagyinak, mert éppen olyan autóban ül.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#134) mufi válasza Tuomas (#130) üzenetére


mufi
senior tag

Mondtam már, hogy erről nem témázok, tényleg sz*rok a véleményedre, meg a tudmányodra is. Sajnálom, hogy te elhiszed azt amit a tankönyvekben tanultál, azt is sajnálom, hogy te elhiszed a kutatási eredményeket meg mindent amit olvasol. Meg azt, hogy túlnépesedés van, meg azt is, hogy élelemhiány van.

Helikopter? :N Ezt miért kell... Ideges vagy a sok marhafingtól amit be-szívált? :))
Küld át+legyünk? Ja, így már értem...egy személyben több személyiség...

szerk: csak a betűhíbákat javítottam, a tartalom marad ;) azt lehet még így is maradt bőven ;]

[ Szerkesztve ]

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#135) Ezekiell válasza Tuomas (#133) üzenetére


Ezekiell
veterán

Jaa, tériszony, hát én is simán megdöglenék a beszállás alatt, nem kérdés :D Most jönne az a rész, hogy "de akkor is csinálnám, erős lennék, bírnám" - hát a lóf*szt, sztem összeszarnám magam kétszer, és az ájult testemet be kellene vonszolni a kabinba :DDD

De akkor is megpróbálnám :) És mivel még van egy kb 25-30 évem, amíg ez fizikailag/egészségügyileg simán megvalósítható, reménykedek :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#136) Tuomas válasza mufi (#134) üzenetére


Tuomas
addikt

Sajnálom, hogy úgy kell valakivel eszmecserét folytatnom, hogy a másik fél igazából nem tudja a saját véleményét sem kifejteni. :(

"...Meg azt, hogy túlnépesedés van, meg azt is, hogy élelemhiány van."
De hát mondtam már... Cáfold meg, hogy nincs túlnépesedés, de "erről nem témázol", és még csak egy nyamvadt szakirodalmat, vagy véleményt, vagy blogbejegyzést, vagy összeesküvés elméletet sem linkelsz be. :(
Tudod, ez már csak így működik: ha valaki állít, kijelent valamit, azt meg lehet cáfolni, értelmes magyarázattal, vagy kézzel fogható bizonyítékkal. Te egyiket sem prezentáltad, azaz nem tudtál (vagy nem akartál) megcáfolni minket (többesszám okát lásd később). Így viszont a te kijelentésed (pl a túlnépesedésről) csak egy sima lepkepuki a levegőben, mivel semmivel nem támasztod alá.

"Sajnálom, hogy te elhiszed azt amit a tankönyvekben tanultál, azt is sajnálom, hogy te elhiszed a kutatási eredményeket meg mindent amit olvasol."

Tudod, ez nem így megy. Ha az ember hall, olvas, lát valamit, akkor a témáról elkezd kialakulni egy véleménye.
Aztán minél több dokog alátámassza azt a véleményt, akkor az ember elkezdi elhinni a dolgot, vagy elkezdi tudni a dolgot, egészen addig, amíg más tudásra nem tesz szert, ami a véleményét esetleg befolyásolná, ekkor ugyanis az ember (már aki képes ilyenre) átgondolja addigi véleményét, az adott témáról.

"Helikopter? Ezt miért kell... Ideges vagy a sok marhafingtól amit be-szívált?"
Nem ismered a mondást? "Mindenki hülye, csak én vagyok helikopter."

"Küld át+legyünk? Ja, így már értem...egy személyben több személyiség..."
Ha nem vetted volna észre, van legalább 1 olyan fórumtárs itt rajtam kívül, aki nem ért veled egyet. Nyilván ennek szól a többesszám, mert ez már 2 fő. És gondolom Ezekiell fórumtárs is kíváncsain várja azt a félelmetes és hatalmas tudást, melyet sajnos mi nem ismerhettünk meg ezidáig. Sőt ez után sem, mert te itt titkolózol, meg elzárkózol a témától. :(
Milyen kár... ;] Látod Ezekiell, ma sem lettünk okosabbak. :(

[ Szerkesztve ]

We were here

(#137) BiP válasza Tuomas (#136) üzenetére


BiP
nagyúr

+1, mert én is kíváncsi vagyok.
Kicsit amúgy egymás mellett elbeszélés is van.
A Föld erőforrásai elvileg elegendőek lennének a mostaninál több ember ellátására is, ha egyenlően oszlanának el a javak. Meg ha az ember nem lenne önző. De sajnos nem így van. És pont ezért van egyik helyen pazarlás, másik helyen éhezés. És emiatt beszélhetünk túlnépesedésről is, mert mégsem jut mindenkinek, sok országban a helyi adottságokhoz mérten túl sokan vannak.
(Kicsit olyan, mint a relatív gyorshajtás. Hogy a megengedett 90-nel ment, de nem vette figyelembe, hogy csúszik az út.)

[ Szerkesztve ]

(#138) doooo válasza Tuomas (#130) üzenetére


doooo
veterán

""Macedóniában, Kosovóban, Szerbia, Bosznia" kevés ember él"

Jó ég... ezt nem is láttam fentebb... vajon mi volt ennek a lényege? Tanúsíthatom, hogy értelme, és igazságtartalma nincs a dolognak, max. ha relativizálunk, de persze annak se lenne értelme... szóval mire gondolhatott a költő? :F

(#139) doooo válasza mufi (#134) üzenetére


doooo
veterán

Nagy, abszolúte szkeptikus létedre úgy tűnik az nem esett még le, hogy épp arról volt szó, hogy élelemhiány egyáltalán nincs, csak túltermelés, aránytalan elosztás, illetve borzasztó pazarlás. Persze nyilván ezt sem hiszed el, de legalább a "nem-elhihendő" dolgokat fogalmazd meg helyesen.

(#140) Tuomas válasza doooo (#138) üzenetére


Tuomas
addikt

Az, volt, hogy leírtam, hogy volt-e már Kínában, vagy Indiában, mert meg lehet nézni Kína es India megapoliszaiban hány ember él, és a világ lakosságának hány százaléka el nagyvárosban, amire azt a választ kaptam, hogy voltam-e Macedóniába, Koszovóba...stb., és láttam - e túlnépesedést. :DDD

[ Szerkesztve ]

We were here

(#141) Tuomas válasza BiP (#137) üzenetére


Tuomas
addikt

Őszintén, én már nem tudom.
Azt igazából senki nem is cáfolta, hogy be lehetne osztani az élelmiszert, meg azt sem, hogy lehetne kevésbé pazarlóan élni.
Az "eszmecsere" onnan indult, hogy leírta fórumtárs az 1. hozzászólásában, hogy nincs túlnépesedés, és kiírtjuk az őserdőket, romboljuk a természetet, amire én és Ezekiell fórumtárs kapásból leírtuk, hogy azért írtják az erdőket, hogy a túlnépesedés során jelenkező területtöbbletet (termőföld, lakóterület) ki tudják elégíteni.
És kb itt el is akadt a dolog, mert azóta is csak azt tudtam meg, hogy nincs túlnépesedés (az okát nem), és éhezés van, és pazarlás. De ugye én nem is erre lennék kíváncsi, hanem arra, hogy szerinte miért nincs túlnépesedés.
És (ahogy te is írtad), nem is lehet mondani azt, hogy nincs túlnépesedés, csak azért mert lehetNE máshogy élni, feltételes módban. Mert (ahogy én írtam korábban) 7-8-9-10 milliárd ember nem fog kollektíven lemondani a javairól, meg a pazarlásról, jó ha 1 % megteszi.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#142) Ezekiell válasza Tuomas (#136) üzenetére


Ezekiell
veterán

Látod Ezekiell, ma sem lettünk okosabbak :(

Dehogynem: legalább tudjuk, mit NE várjunk tőle - valós érveket :)

Bár igazából nem lehet bizonyított tények ellen érvelni sehogy se normálisan, szóval eleve nem is várhattunk.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#143) Tuomas válasza Ezekiell (#142) üzenetére


Tuomas
addikt

"Bár igazából nem lehet bizonyított tények ellen érvelni sehogy se normálisan, szóval eleve nem is várhattunk."

Hátha tud valami olyat, amit senki más, lehet, hogy nála van a létezés szent grálja, amely megoldja az összes létező társadalmi és gazdasági problémát. :DDD

We were here

(#144) Ezekiell válasza Tuomas (#143) üzenetére


Ezekiell
veterán

Aha, csak közben a beceneve meg Cthuhlu, nem? :DDD

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#145) Tuomas válasza Ezekiell (#144) üzenetére


Tuomas
addikt

Még az is lehet. :D
De engem már tényleg érdekel mi az, amit nem tudok, és mi az amit el kellene hinnem a tudományos tények helyett. Én nyitott vagyok mindenre, szívesen "meghallgatnám", de valahogy csak nem akarja megosztani velem, velünk ezeket az infókat. :(
Pedig még az is lehet, hogy elhinném, elvégre azt írta, hogy elhiszek mindentm amit az interneten olvasok, a mindenbe pedig az is beletartozik, amit ő eltitkol előlünk. :DDD

[ Szerkesztve ]

We were here

(#146) Ezekiell válasza Tuomas (#145) üzenetére


Ezekiell
veterán

óóó, ezt a kíváncsiságot gyorsan ki tudod ölni magadból, csak olvass vissza pár száz kommentet a konteó topikból :) Garantált agyhalál.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#147) BiP válasza Tuomas (#145) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerintem a megoldás kulcsa ott rejtőzik a Föld szélén. Csak vigyázni kell, hogy a nagy keresésben nehogy leess a szélén, vagy megegyen a tengeri szörny.

[ Szerkesztve ]

(#148) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Csak hogy kicsit visszakanyarodjunk: (bár ugyanannyira szeretem oltani az idiótákat, mint bárki más)

Elon Musk tells SpaceX employees that its Starship rocket is the top priority now

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#149) Tuomas válasza Ezekiell (#148) üzenetére


Tuomas
addikt

Hát igen, az egyik fejlesztésük most már mondhatni máshogy folytatódik a crew dragon-t most már "csak" tökéletesíteni, továbbfejleszteni kell.
Így érthető, hogy a fő hangsúlyt a starshipre helyezik át.

(#146) Ezekiell
Aaa nemá, konteó topik létezik, kimondott űr topik meg nem? :Y Most irigykedem. :(

(#147) BiP
Korábban említettem, hogy tériszonyos vagyok, így a Föld pereme nekem nem játszik. Nem mernék lenézni onnan. :(

[ Szerkesztve ]

We were here

(#150) BiP válasza Ezekiell (#148) üzenetére


BiP
nagyúr

Én is ezt látom mögötte, hogy mivel a Falcon9, a Falcon Heavy meg a Crew Dragon sínen van, már jól működnek, meg minden bizonnyal a küldetésekért az állami szerződések is be vannak már húzva, simán csak a fejlesztési fázisban lévő Starhipre kell irányítani a mérnököket, a fókuszt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.