Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #95462144


#95462144
törölt tag

"A csúcskiadás különleges kameraszettel készül, melyről egyre többet hallani."

Ez az, hogy csak hallani, de nagyon úgy fest, hogy nem "mutiba" készül a termék, már ha ideér egyáltalán és nem a kínai belpiac kap csak belőle pár ezer darabot.

(#2) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Érdekes ez az 1 colos érzékelő.
Merthogy azt tudjuk mit is jelent a gépészetben... De ebből mi is lesz az igaz, azt nem tudni.
Mennyi lesz a Sony értelmezésében az 1 col? 11 milliméter?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#3) Lami66 válasza #95462144 (#1) üzenetére


Lami66
őstag

Pont úgy reagálod le ezt a dolgot mintha ez a Huawei szándékos ármánykodása lenne az európaiak bosszantására. Ha a Huawei-n múlna már két hónapja nyomkodhatnád a P50-et....

(#4) k-adi


k-adi
nagyúr

"az viszont kérdéses, honnan szerez a Huawei a szériához elég chipet"

na ez engem is érdekel.


"és milyen lesz a Harmony OS fogadtatása a méregdrága mobilcsalád esetében"

náluk tuti siker lesz, de gms nélkül global + chiphiánnyal? hááááát

(#5) Aryon87 válasza k-adi (#4) üzenetére


Aryon87
félisten

Erdekes Huawei jövő elé nézünk. Én kíváncsian várom mi sül ki ebből, bár én már a Honorra fokuszálok... (meg a Xiaomira)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#6) k-adi válasza Aryon87 (#5) üzenetére


k-adi
nagyúr

honornak mikor jön a köv. nagydobása? van már valami dátum?

(#7) Aryon87 válasza k-adi (#6) üzenetére


Aryon87
félisten

Meg semmi konkretum. Elvileg majus vegen mutatkozik be az 50es szeria

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#8) Aryon87 válasza Aryon87 (#7) üzenetére


Aryon87
félisten

[link]
Ennyit tudni csak. Ez is lassan 1 honapos cikk.

Ez 3 napos: [link]

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#9) TunerJoe válasza Polarstar (#2) üzenetére


TunerJoe
senior tag

13.2 x 8.8 mm-es szenzor van a Sony RX100-akban és a többi "1 colos"-nak nevezett szenzoros kompakt gépben, sőt a Nikon 1-ekben is ekkora érzékelők voltak. Szóval valószínűleg ebben is ekkora lesz.

instagram.com/albert__gyorgy

(#10) t72killer válasza Polarstar (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

9.6 x 12.8 mm-nek kéne lennie.

Aztán hogy van-e ennyi, nem tudjuk, gugli nem látott még imx800 adatlapot, és azt se tudjuk, hogy a konkrét kamera kihasználja-e az egészet. Nem semmi optika kell egy telefonba, hogy ekkora területet rendesen levilágítson.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) Schuler888


Schuler888
senior tag

1"-os sony erzekelo? :Y gyorsan jott a valasz a samsung GN2-re, huhu lesznek itt all-leejtesek :))

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#12) k-adi válasza Schuler888 (#11) üzenetére


k-adi
nagyúr

főleg ha nem is lesz belőle global piacos

(#13) joey04 válasza #95462144 (#1) üzenetére


joey04
titán

Máshol nem lenne rá nagy kereslet.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) Schuler888 válasza k-adi (#12) üzenetére


Schuler888
senior tag

Jah a telefon felejtos, a szenzorra ertettem, nyilvan belekerul meg par termekbe :))

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#15) Silenzio válasza t72killer (#10) üzenetére


Silenzio
addikt

Általában soktagú lencserendszert használnak, ami szétoszlatja a fényt a szűkös külső optikáról, kb. mint a nagyítólencsék. Pl. Xiaomi Note 10 széria. Persze ettől még nem jut be több fény a szenzorra, csak elérik vele, hogy a teljes felületet levilágítsa. Nagy mák, hogy a szenzortechnológia és a szoftver sokkal fontosabb, mint a nagy optika.

A Oneplus 8 Prómat összeeresztettem videóban a Sony A 6300-ammal, esti környezetben. Oké, hogy az utóbbin kitobi volt (f3.5), a Oneplus lencséje meg kétszer fényerősebb, de így is meglepett, hogy megfelelő szoftverrel sokkal világosabb és minőségi, kevésbé zavaróan zajos felvételeket tudtam produkálni a telefonnal, mint a Sony-val. Utóbbival még így is picit kevesebb volt a zaj talán (ISO 3200), viszont a kép sötétsége már épp a kellemetlen kategória volt, részint a lencse, részint a jóval kevésbé agresszív LOG mód miatt, mint amit a telefonnal sikerült elérni. A zaj jellege is rosszabb volt, finomabb, de zavaróbb, művibb.

Asszem ezekből a tapasztalatokból lassan cikk lesz a Logoutra. Amúgy a Huawei kb. hiába erőlködik, míg volt Google, szartak a Camera2 API-ra, ami azért elég alap a manipulálható képek, videók készítéséhez. És most már az sincs.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#16) t72killer válasza Silenzio (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálunk most asszony kapott egy a52 5g-t, ezen csodálkoztam el, h mennyire jobb a képe, mint az én s7e-mé, pláne beltérben. Nem kicsit fejlődtek a kamerák :R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) Silenzio válasza t72killer (#16) üzenetére


Silenzio
addikt

Igen. Hát még a szoftverek. Mondjuk sajnos kettévált a dolog, mint írtam, a Oneplus-om kb. pariban van a félprofi fényképezővel videóben (azért megnézem majd a kamerám nagy fényerejű obival is), ha a mcpro24fps-t futtatom, de a gyári applikációval egy pünkösdi rózsa színét sem képes eltalálni... Szánalmas. Kb. már el se indítok gyári kamera appot semmire. Minek is indítanék? A gyártók, gyakran már a Samsung is, licenszelnek egy csomó kamera modult, aztán írnak rá valamit, de mi a biztosíték rá, hogy értenek is hozzá? A tapasztalat biztos nem.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.