Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Az illusztráció meggyőzőtt, vigyék a pénzem. :)

Ennek 10 éve sem volt túl sok gyakorlati értelme, ennek bedőlni már ténlyeg csak kimaxolt naivitással lehet.

(#2) shalafi66


shalafi66
veterán

:) De hol lehet ma celluloid filmet kapni? :)

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#3) t72killer válasza ROBOTER (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha kijön 1000$ alatt, minőségi kivitelben (mondjuk egy sony A7 kategóriájú szenzorral), hülye kompromisszumok (=50felvételes akksiidő...) nélkül, akkor rohanok a boltba.

Felhasználás: öreg nikonos vízalatti kamerába lenne:K Digitális nikonos nincs, az AW-1 csak 30m-ig bírja. A szárazföldi kamerák házai pedig 2-4 kilós nagy szörnyetegek, kezelni és szállítani őket külön tudomány.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) ROBOTER válasza t72killer (#3) üzenetére


ROBOTER
addikt

És ki az a gyártó, aki elad egy komoly FF szenzort? Dalsa, Kodak az utóbbi időben nem jeleskedik CMOS téren ilyen szenzorméretben, csak a Sony van és a Canon. Ráadásul 100db-ot nem adnak el, még ha létre is jön az üzlet.

+ a telefonos vezérlés víz alatt egy újabb feladvány

(#5) hemaka


hemaka
nagyúr

Szenzort kíváncsian várom honnan fognak bele guberálni. :D

(#6) t72killer válasza ROBOTER (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez bizony így van:( gondolom 1000db alatt szóba se állnak a vevővel.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) IamMenyus


IamMenyus
tag

Amit leírtak az jópofa ötlet, de még koncepciónak is édeskevés, nemhogy tervnek. Erre pénzt adni egészen pontosan ugyanakkora ostobaság mint arra fogadni hogy sikeres végtermék lesz belőle :D

[ Szerkesztve ]

(#8) Imifej


Imifej
senior tag

Szerintem annyira pörög a retro őrület, hogy van benne fantázia. Én is Helios és Jupiter obikat használok Nikonon. Ha jó áron adják, én már veszem is a Zenitembe. Egyébként ezekkel az obikkal hangulatosabb képeket lehet készíteni, és sokan beruháznak majd rá. Csak félő, hogy drága lesz.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#9) szp1


szp1
addikt

Nem értem.
Ha ez kvázi a filmet helyettesítő szenzor egy meglévő SLR-be/re illesztve, akkor miért nem a vázon állítjuk a paramétereket - minek a wifi, meg telefonos app....... :U. Persze ISO-t kell állítani valahogy, de arra azért elég egy tárcsa vagy gomb is.

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#10) t72killer válasza szp1 (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1. A telefonos szerencsétlenkedés halálra van ítélve. Persze, majd telefont fogok tapicskálni, amikor a kezemben az SLR fotógép :W

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) Muerte68 válasza szp1 (#9) üzenetére


Muerte68
addikt

szerintem csak a kijelző helyett a többit a vázon(remélem :D )Régi filmes géppel lehetne digi képet az ötlet nem rossz retro is kérdés a megvalósítás :F
Iso is van a vázon :K
Nekem van is három vázam :DDD

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#12) Kristof93


Kristof93
senior tag

Kb akkora mint az akku egy ff gepben. Lehet a 24/36 kepkockat is meg akarjak orizni.

(#13) fuze válasza t72killer (#10) üzenetére


fuze
őstag

Arra mindenképp nagyon jó, hogy ellenőrizd milyen lett a kép ;)

adms.hu | UI Designer

(#14) hcl válasza t72killer (#3) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én is mindig agyalok ilyeneken, de elég sok megoldandó probléma van a filmes gépek digitalizálásával... A legegyszerűbb tényleg egy folyamatosan működő szenzor, mert így nem kell szinkronizálni a gép kioldójára, zársebességére... A másik egyszerű dolog a filmes gép hátlapjának teljes leszedése, így több a hely, és rendes kezelőszerveket + akkut kaphat a digitális egység is.
Mondjuk a Smena optikámmal kiderült, hogy lehet külső zárral fényképezni, a folyamatosan működő szenzor nem akadály, csak a fogyasztása érdekes.

@t72killer : 50 kép -> filmes gépen ha kifogyott a filmed, akkor pápá volt, márpedig az 24, 32 kocka...

A telefonos vezérlés visszanézésre, meg mondjuk ISO állításra még jó lehet... A filmesen sem tudtál egyszerűen ISO-t állítani :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) gergejly


gergejly
aktív tag

sok sikert

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.