Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Ez max 229 euró kellene, hogy legyen nem 329. :U

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#2) #24536576


#24536576
törölt tag

Vajon a Samsungnak hány évre van exkluzív szerződése a Wacommal? Vagy más nem akar egy tényleges Note konkurenciát piacra dobni?

(#3) rdt89


rdt89
addikt

Egészen az ár elolvasásáig szimpatikus volt a készülék, utána meg ennyiért kösz nem.

(#4) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Hello LG Stylo két és fél. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#5) vicze válasza #24536576 (#2) üzenetére


vicze
félisten

Nincsen. M-Pen-t használhatod P20X-en.

(#6) Zé.


Zé.
tag

Jó lenne egy teszt róla. Egy fokkal jobb, mint az LG stylo6.
A Galaxy note10 lite készüléknek igen fájó hiányossági vannak.
114 ezer forint plusz a magyar adókkal kb. ez is hasonló árú lehet.
A legújabb Galaxy 10 note nekem sok anyagilag, nem is tudnám kihasználni.
Hasonló várható az LG Velvettel is.
Megvárom a leendő galaxy Note 20 lite -t, nem sürgős...

(#7) ghiottone válasza Zé. (#6) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Tessék: [link]
Magyar nyelvű teszt szerintem nem lesz, ha csak nem kezdik el nálunk szolgáltatónál forgalmazni, küldenek a mobilarénának, stb. - erre én jelenleg nem látok esélyt.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#8) Polarstar válasza ghiottone (#7) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Megnéztem a Moto és az LG Stylo videóját. Szinte semmi nagy kiemelkedő különbség nincs. Az LG kijelzője láthatóan jobb...

De a cerka abszolút semmi extrát nem jelent. Egy toll fémes részével is ugyan úgy megy minden mint ezekkel. Kutya semmi közük nincs a Samsung nótához. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#9) Zé. válasza ghiottone (#7) üzenetére


Zé.
tag

Köszönöm!
Megnéztem, a végén van egy sokatmondó félmondat: ,,szegény ember Note-a"... :)
Egyetértek a fentiekkel, én egy mostani kiadású, időtálló paraméterűt szeretnék, de sajnos
ezek nem oled kijelzősek, gyorsabb Soc. Augusztusban írják az új Galaxy Note lite 20-as
várható megjelenését. Bár ez nyilván drágább lesz, - megvárom, nem sürgős...
Nagy szakadék van a Rendes Note, ill. --- a lebutított Lite műszaki tudásában, árában!
Egy fokkal kellene csak jobb az LG Stylo 6-tól...

(#10) Zé. válasza rdt89 (#3) üzenetére


Zé.
tag

A Galaxy note 10 Lite, és az LG Stylo 6 esetében volt hasonló meglátásom, mert azoknál
,,olybá-tűnik" mintha a raktáron maradt régi alkatrészeket szeretnék valahogy, csinos
köntösben mintegy ,,újracsomagolva - elsózni"... :(((
Egyáltalán nem az a törekvés, hogy egy kiegyensúlyozott műszaki paraméterű, a mai
kor színvonalának megfelelő, szerényebb,de bőven használható készüléket tervezzenek!
Pl: a Samsung Note 10 lite-nél nincs Gorilla üveg!??. Az LG Stylo 6-nál ,- eMMC 5.1-es tár, nincs OIS, stb. A várható LG Velvet várható ára, az ár/érték viszonylatban meg irreális...
Az újkori kínai gyártók bizonyítják, hogy nem kerül sokkal többe az a pár újabb alkatrész!
Nem akarok visszamenni a múltba, a Note 9-ig, inkább várok, bízok a jövőben, talán
érték / jövőbb álló lehet a leendő Galaxy Note 20 Lite?...

(#11) doooo válasza Zé. (#10) üzenetére


doooo
veterán

"a Samsung Note 10 lite-nél nincs Gorilla üveg!??"

Ezt mégis honnan veszed? Vagy a hátlapról beszélsz? Mert ott valóban nincs (vagy ki tudja, ha egyszer nem mondtak róla semmit), csak ez épp hogy új dolog, nem "régi, raktáron maradt alkatrész"... Ha glasstic, ha más, semmi régi nincs a dologban.
És persze ennek semmi köze azokhoz a valódi "műszaki paraméterekhez", amik fontosak, és amik mind az LG, mind a Moto készülékeiben sokkal elmaradottabbak, vagy hiányosabbak. Mondhatni nem egy ligában játszanak ezek a mobilok.

(#12) Schuler888 válasza doooo (#11) üzenetére


Schuler888
senior tag

Ugy is megy ra a tok...

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#13) Zé. válasza doooo (#11) üzenetére


Zé.
tag

A GSM aréna bevezető tesztjét olvasva, az első oldalon ez áll:
...,,Néhány további csúcsminőségű eszköz is megszűnt - a Galaxy Note10 Lite-n nincs IP-besorolás és nincs kifejezetten Gorilla Glass,"...
A Spec. táblázatban sem írnak semmit, máshol mindig leírják még a Glass sorszámát is. ,,Ha megérti, hogy ez egy ultra csúcsminőségű okostelefon, egy tollal, akkor a legújabb Galaxy Note10 Lite csalódást okoz majd."
A mobilaréna tesztje sem említi, nemes egyszerűséggel nem ír róla semmit, sőt az ujjlenyomat olvasót is ultrahangosnak írja, - de valójában optikai.
Egy tulajt is meg kellene kérdezni...

(#14) Reggie0


Reggie0
félisten

Ugy tunik a penes appok is olyan fosok, mint a samu note-n, pedig egy kicsit jobb szoftverrel siman le lehetett volna nyomni.

(#10) Zé.: 9-es note-n is hiaba van gorilla glass, karcolodik rendesen, szoval nem feltetlen szamit az.

[ Szerkesztve ]

(#15) doooo válasza Zé. (#13) üzenetére


doooo
veterán

Szerinted én honnan vettem azt, amit írtam? "Mert ott valóban nincs (vagy ki tudja, ha egyszer nem mondtak róla semmit)"...

Még mindig nem tudom, mit számít miből van a hátlap... Gondolod, hogy a legnagyobb gyártó egy nem-telefonokra illő, ócska, ránézésre törő üveget (vagy épp üveghatású műanyagot, ami nem is törik egyáltalán; bár ahhoz akkor műanyag keret is dukálna, vagyis akkor ez nyilván üveg) rak egy ilyen kaliberű mobilra?
Nem csak a Corning készít edzett üveget... lehet, hogy Gorilla is, hisz senki nem cáfolta...
Semmiféle relevanciája nincs ennek a mobil megítélhetőségében, az ég egy adta világon semmi. Ugyanúgy lehagyja a másik két, fent említett mobilt.

[ Szerkesztve ]

(#16) Zé. válasza doooo (#15) üzenetére


Zé.
tag

Természetesen jobb a két mobiltól a Galaxy Note. Nekem is fura, de ha lenne újabb Glass, azt mindenhol nagyon szeretik kihangsúlyozni, - amiről sunnyognak, az nincs.
Az előlapról, a kijelzőről beszélek, mert a hátlap egyértelmű, és úgyis hátlapi tok kell rá.
Amikor megjelent legutóbb a Samsung lite páros, volt is értetlenkedés, és kavarodás! Szerintem, direkt, hogy összezavarja az átlagos emberek gondolkozását, ítélő képességét, de én átlátok a szitán... Tehát a Motonál a SoC 665, max. 4-szer 2.0 Ghz. + 1,8 Ghz.x4
(A régen elavult egyik LG - G2 -mobilomban is már Quad-core 2.26 GHz volt! )
Ha már nem is kevés pénzt kiadok egy újabb mobilra, akkor joggal elvárható, hogy ne
visszafelé, hanem előre lépjek! A nagy Galaxy 10 sok nekem, az meg a másik véglet...

(#17) doooo válasza Zé. (#16) üzenetére


doooo
veterán

Na hát az egyértelműen Gorilla... ha le van írva (most rákeresve vannak oldalak, ahol írják), ha nincs, mérget vennék rá. A legszakadtabb mobiljaikon is az van. Előlapon amúgy sincs nagy mese lehetőségek terén. Mondjuk így belegondolva a hátlap is az lehet (ha már annyi bizonyos, hogy nem műanyag). Szóval ezt a dilemmát megoldottuk. :P Amit te olvastál GSMArenán, az csak a hátlapra vonatkozott.
A GHz-es dolog viszont már nem ilyen egyszerű. A 665 sokkal erősebb a 800-nál. Egyrészt a 8 mag elvileg (amennyiben implementálva van a HMP-Heterogeneous multi-processing lehetősége) együtt is működhet, másrészt a magok eleve teljesen mások, tehát ha az egyik alacsonyabb órajelen is megy, sokkal erősebb a réginél, ami esetleg magasabb órajelen ment. Ez is tuti. ;)

(#18) Zé. válasza doooo (#17) üzenetére


Zé.
tag

Köszi szépen, de én nem vennék mérget rá!.. Jellemző e tipusra a gyenge anyaghasználat!
Ha előlapi üveggel használjuk, akkor az optikai ujjolvasó akadozik, nem 10/10,- nos tehát:
Samsung Galaxy Note 10 Lite: [link] Részletesen ismét kiírva:
https://www.phonemore.com/specs/samsung/galaxy-note-10-lite/

Kijelző karcálló üveg: Nem támogatott X ( NAGY PIROS VASTAG X )

A tesztben Alice nagyon ajánlja, hogy egy nagyon kiegyensúlyozott felszereltségű,korrekt,
amit most nagyon eltaláltak. Előnyei, megfizethetősége pedig vetekszik a hátrányaival !...
Ultrahangos ujjérzékelő helyett csak sima optikai, a kijelző üvege nem karcálló, Alice azért
lehetne figyelmesebb, körültekintőbb. Három hónap múlva, Augusztusban jön a következő
Note Lite, kíváncsiságból megvárom.Vélhetően drágább lesz, na az ,,rúgja be az ajtót".. ami számomra abszolút időálló lehetne: [link] ( külön leírom, mert v.-ért beragad...)
Samsung Galaxy Note 20 Lite Price and Specifications

(#19) badacsony válasza Zé. (#18) üzenetére


badacsony
őstag

Jövő januárban jön, legalábbis, ha az idei felhozatalt nézzük.

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#20) doooo válasza Zé. (#18) üzenetére


doooo
veterán

Olyan nincs, hogy egy okostelefonra ne karcálló üveget tegyenek. Egyszerűen nincs. 200 ezerért, a legnagyobb gyártó, "legprémiumabb" szériájában (még ha egy "Lite" nevű telefon is), 2020-ban, hatványozottan nincs. Nem tudom miféle oldal ez, de úgy tűnik nem sokat számít, mit ír rajta (magyarán semmi értelme, egy nagy rakás sz@r). Elmondtam, hogy mi a helyzet. Ha az üveg márkája nem is nyilvános, ne hidd azt, hogy 100 éves, karcolódó ablaküveget raktak rá... Egyszerűen irreális ilyeneket képzelni, és nincs az az ismeretlen oldal, ami bizonyíthatná az ellentétét. Küldjön valaki a JerryRigEverything-nek egy ilyen mobilt, és tegyünk végre pontot erre a hülyéskedésre, hisz úgy tűnik amíg nem látod a saját szemeddel, hogy mennyire karcálló, nem akarod elfogadni a tényeket. Márpedig karcálló, ahogy minden más, valamit is érő mobil is az.

Mindazonáltal, ha egyébként beírod, hogy "Note10 Lite scratch test" a Google-be, akkor még ki is fog dobni pár videót, amiben mindenféle szerszámokkal ütögetik, meg kapargatják, és láss csodát, nem karcolódik, sőt, itt egy link egy valóban neves, és megbízható oldalról is, ahol a képernyő adatainál azt írja, amire a legjobban vártál: [link] !!!!!!!!!!!!!"Scratch-resistant glass (Corning Gorilla Glass)"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ha ezek után azzal jössz, hogy már nem is üveg, ami rajta van, akkor be lehet zárni végre a komplett fórumot, hisz elértünk a dolgok legaljára.

(#21) Reggie0 válasza doooo (#20) üzenetére


Reggie0
félisten

Scratch test konkretan semmit sem jelent, meg a gyarto szerint is karcolodik, csak nagyobb ero szukseges hozza. Igazabol amit karcallonak forditunk az csak karcnak jobban ellenallot jelent, de meg lehet karcolni. Angolban jobb a terminologia, scratch-proof vs. scratch-resistant.

Mindemellett, a note 10 lite-on corning gorilla glass 3 van, ami scratch-resistant, az eredeti megfogalmazas szerint, magyarul meg karcallot mondunk ra.

[ Szerkesztve ]

(#22) doooo válasza Reggie0 (#21) üzenetére


doooo
veterán

Mi az, hogy semmit sem jelent? Azt jelenti, hogy a fentihez hasonló egyének látják a saját szemükkel, hogy miféle, vagy milyen erejű behatásoktól karcolódhatnak, illetve, hogy van rajta edzett üveg, vagy sem. És a Note10 Lite ugyanúgy viselkedik ebben, mint bármelyik másik mobil. Senki nem beszélt "abszolút karcállóságról", csak arról volt szó, hogy a Note 10 Lite Gorilla borítású-e, és ha mégsem az, rosszabb-e bármelyik konkurensénél. A válasz igen, olyan borítású, és nem, nem rosszabb (és persze nem, nem abszolút karcálló, hisz olyan aligha létezik a mobilok között), és a téma itt le is zárul végre.

[ Szerkesztve ]

(#23) Reggie0 válasza doooo (#22) üzenetére


Reggie0
félisten

Konkretan azert nem jelent semmit, mert ramennek minden szarral es semmi baja. En meg a farmerem bal zsebeben egyeduli targykent hordozom, vigyazok ra es megis szedi ossze a nagyon kis karcokat. A regebbi gorilla glass-ok nem voltak ilyen erzekenyek, cserebe azok a karcolastol konnyebben szetrepedtek. Ket gorilla glass sem egyforma, ezert kaptak a kulonbozo tipusok szamozasokat es elnevezeseket. Note 9-en es Note 10 lite-on ket kulonbozo gorilla glass van, csak peldanak okaert.

[ Szerkesztve ]

(#24) Zé.


Zé.
tag

Uraim, köszönöm szépen a válaszotokat! :R :R

(#25) kerjani


kerjani
aktív tag

Hm, szimpítikus telefonnak tűnt, kb Vision copy, csak snapdragon procival.
Viszont csak eMMC tároló van benne, amiért nagy kár.

A siker 2 alapszabálya: 1. soha ne mondj el mindent, amit tudsz! ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.