Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18) stefi76 válasza #16939776 (#16) üzenetére


stefi76
tag

Leszögezem, száz százalékot nem tudok ezekből mondani, ahány nyomtató - még gyártón belül is - annyi féle megoldás.

- az eredetiségre nagyon rámentek, ez a lényeges, ahogy írtam, samsung az eléggé élen jár
- figyeli az oldalszámot is persze, van olyan aminél számít és nem megy a nyomtató miatta, van olyan, ahol meg tudomásul veszed és nyomtatsz/nyomtathatsz tovább. Az utóbbi jellemző többségében - 90% - attól még megy a nyomtató, csak szól, hogy szerinte már végét járja a pormennyiség a lapszám szerint.
- szavatossági időről csak pár HP patronnál tudok - illetve hallottam - ami nem is hajlandó elindul, de azok a HP bazi nagy plottereinél van. Ilyesmi tinta, hogy 88-as patron például vagy 10-es, 11-es. Lézernél meg az átlag tintás gépeknél ez nem szokott lenni. Bajt nem is okoz a lejárt egyébként a nyomtatóban, max a minőségi romlása lesz olyan, hogy esetleg nem lesz olyan a nyomtatási kép, amilyet szeretne az ember. De ez szélsőség, kb a lejárati idő után még a 2-3 éves patron vagy toner is lehet jó simán. Inkább a raktározási hely, ami számít. Szobahőmérséklet és ne legyen párás a levegő. De összefoglalva, a dátumot 99%-ban nem figyelik a nyomtatók. Meg úgy a többségében tájékoztató szövegeket dobnak fel, amiket elolvas az ember és ki-ikszeli...

"De ez szélsőség, kb a lejárati idő után még a 2-3 éves patron vagy toner is lehet jó simán. Inkább a raktározási hely, ami számít."

Ezzel csak azt szerettem volna mondani, hogy ha saját patron/toner, ami megmaradt, nem kell kapásból kidobni, hogy szemét, hanem bele kell tenni a gépbe és próba, hogy jó lesz-e.
Kárt nem okoz, max nem lesz jó nyomtatási kép: nem nyomtat abszolúte vagy csíkoz, kihagy, pöttyöz, stb...
De egy próbát mindenképpen megér, ha sajátunk és emiatt dobnánk ki.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.