Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FATtila78


FATtila78
tag

Ezen a fehér zongoralakk tepsi hátlapon szabad szemmel is lehet ujjlenyomatot olvasni :') Anyaghasználat eléggé fapados, bár ha jól látom, arról szól a történet, hogy egy listáról gyártott kínai telóra ráoperáltak egy kérdéses pontossággal működő szenzort. Magyarországon nem lesz úgysem forgalmazva, tehát az ár is irreleváns.

MNDNT TD PPLFN MGMNDMBR

(#2) DooMbo


DooMbo
tag

Nekem fölöslegesnek tűnik az ujjlenyomat olvasás telókban, de a retina szkennelés is...

(#3) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Ennyi penzert ez igyahogy van jó. 37ropiert mit akartok mèg?

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#4) Beri78 válasza kbyte1024 (#3) üzenetére


Beri78
őstag

+1

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#5) Destroyer 4x válasza kbyte1024 (#3) üzenetére


Destroyer 4x
tag

Azt hogy ne iOS koppintás legyen az egész ui...

(#6) doooo válasza Destroyer 4x (#5) üzenetére


doooo
veterán

Akkor Kínán kívül keresgélj...

(#7) Jeanne d'Arc

Ez az ar tenyleg jo erte.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#8) ak76


ak76
senior tag

A varázslatos harminc x ezres nyitóár... :DDD
Mire ideér lesz vagy hatvan rongy,mint a Meizu M1 Note,amire emlékeim szerint hasonló nyitóárat adtak meg.

(#9) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Ronda és jellegtelen.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#10) rozsasandor9


rozsasandor9
tag

Lassan a vasalók talpában is ujjlenyomat-olvasó lesz :P :DD

"Life was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

(#11) Szabcsizz válasza doooo (#6) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Mekkora troll vagy.😂

(#12) Kékes525 válasza DooMbo (#2) üzenetére


Kékes525
félisten

Van akinek a biztonság fontos.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13) batai15


batai15
félisten

Ennyiért gondolom a legjobb olvasó kerül bele aztán majd sokadjára vagy nem is enged be a rendszer

(#14) Kékes525 válasza batai15 (#13) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez előfordulhat. Az pedig nagy szívás. :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#15) moleculez


moleculez
veterán

Igen biztonságos, amíg ott van mellette az alternatív jelszó, gyakorlatilag egy jelszó védi a telót. Ez csak kényelem, nem biztonság.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#16) doooo válasza Szabcsizz (#11) üzenetére


doooo
veterán

Hazudtolj meg, kérlek. :P

(#17) Fejvadi válasza DooMbo (#2) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

+1, nekem is. Most rendeltem egy MX5-t, de elsők között lesz kikapcsolva benne.

(#18) Yag


Yag
tag

Hamarosan kapható az ismertebb keleti áruházakban. Valaki rendelt belőle esetleg?

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#19) Yag


Yag
tag

Megérkezett, pár mondatban összefoglalva :

Elsőre kézbe véve kellemes csalódás. Nem tűnik nagyon nagynak persze ez nézőpont kérdése. A hiedelmekkel ellentétben a hátlapja matt fehér és nem gyűjti a lenyomatokat. Anyaghasználarta kellemes jól összerakott telefon. Nyekergés, ropogás zéró. 18 apró patent fogja a hátlapot, nem túl nehéz leszedni de le se fog esni vagy mozogni használat közben. Kellemes súlyban van, nem túl nehéz de érezni lehet hogy valóban fém ház és keret van benne. Az ujjlenyomat olvasó elég gyors, és ha két kéz egy-egy ujjára rá van programozva akkor kényelmes használni. Mindegy melyik kézzel van használva. A képernyője szép képet ad, betekintési szögei rendben vannak 160-170foknál sem torzulnak jelentősen a színek. Gyárilag fóliázva érkezett de később cserélni kell mert úgy látszik ez sem egy 9H-s. A 2GB ram sok mindenre elég, menüben nem röccen, a programokat gyorsan kinyitja. Sajna nekem úgy látszik még így is karcsú de ez már legyen az én problémám. Érdekes hogy a rádiója nagyon erős. Itt ahol egyébként átlagosan csak 4-5 fő csatornát lehet fogni, talált vagy 20 másikat amik alacsonyabb jellel jönnek és most már tudom hogy ezek a csatornák is vannak itt a környéken :) Persze a mai világban a rádió hallgatás már úgy sem divat így akár mindegy is lehet hogy mennyire kapacitált egy rádió program mindenesertre érdekes.
A Wifi és GPS is rendben van. Szabadban 6mp alatt talált jelet, műholdakat. Jelek erősek, stabilak. Nem dobálja vagy keresgél feleslegesen. Google térképen gyorsan kiszámolja merre lehet menni és rendben lenavigálja a távot.
Infrája rendben van, nem kellett sokáig keresgélni és a TV-t könnyen rá lehetett programozni pedig nem mai darab. Valóban használható, pedig azt hittem hogy ez csak valami reklám fogás inkább.
A fényképező gépe elfogadható képeket készít. Majd lövök fel képeket. Akkuja még nem tudom mennyit bír mert még nem volt terhelve, de úgy tűnik hozza az elvárásokat. 5-6 óra képernyő idő valószínű kifutja belőle. Később kiderül mi a vége. Eddig pozitív a kép. Folyamatos használat közben többi minden fog kiderülni. Ennyi pénzért szerintem rendben van. 160$ UK raktárból.

[ Szerkesztve ]

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#20) Yag


Yag
tag

Remélem nem maradok egyedül, és másik is csatlakoznak a teló felfedezésében.

A napokban lapozgattam a telefonok közt és azon gondolkodtam, milyen készülékkel lehetne helyettesíteni a Umi Hammer S-t ha netalántán továbblépnék róla. Meglepődtem azon amit találtam. Vagyis nem találtam. Ezzel a specifikációval és kiegészítőkkel nem nagyon találtam telefont. Ami nekem kedvező és előnyös az infraport. Elveszett az egyik távirányítól, és a bolti univerzálisat nem tudtam használni valami miatt, a telefonban lévő ZaZaRemote viszont elég jól muzsikál. Tehát infra port. Ami nem nagy dolog mert több telefonban van már ilyen szerelve. Igaz, de vagy nem fémkeretes vagy nem 3200as akksival szerelt vagy nincs mellette ujjlenyomat olvasó. Kézbevéve a telefont nagyon kényelmes fogása van és a fémkeret elég masszívvá teszi és még jól is néz ki. Bár diót még nem törtem vele és még szöget se vertem be vele sehova valószínű egy leejtést túlélne.
Az ujjlenyomat szkennere nagyon gyors és pontos szerintem. Mivel többen fenntartásokkal vannak egy ilyen kiegészítővel kapcsolatban, főként hogy mennyire pontos és mennyire használható, tapasztalataim szerint nem az a kérdés hogy pontos vagy gyors és ki lehet-e nyitni vele a telefont, hanem az, hogy a programozott ujjak közül mennyire vagyok képes úgy a szkennerre tenni az ujjam, hogy azt le is tudja olvasni. Ha igen akkor egy másodperc se kell ha nem tudom pontosan oda illeszteni akkor lehet kétszer vagy háromszor kell odaérinteni az ujjam. Ez viszont már nem a telefon képessége hanem a saját ügyességem feltétele.

Az akkumlátor üzemidejét egyelőre közepesre értékelem. Átlagos használat mellett 4.5 - 5 óra képernyő idővel számolok. Ez értehően több mint a Dooggee X5 2,5 órás teljesítménye 2400mAh akksivla.
Tette ezt állandó wifi és 3-4G kapcsolattal mindenféle akkumlátor kímélő alkalmazás mellőzésével.

Egyik nap egy teljesen feltöltött akku után kíváncsiságból végelenítve lejátszottam rajta egy filmet. Gondoltam kiderül mennyi ideig bírja. Asztalra és polcra letéve időnként ráfigyelve folyt a kísérlet A telefon 4:50 képernyő időt számolt a lemerülésig
A teszt délután 13:00 kor kezdtem és átlagban óránként 13%ot merült az akksija. Időnként ha értesítést kaptam a telefonra gondolom lekapcsolt a képernyő mert többször is fel kellett élesztenem.
Valójában este 20:20 ra merült le a telefon. két órát viszont biztos nem volt tétlen a képernyő tehát valami miatt az 5 és 7 óra közti időt nem számolta a rendszer (?) Valamikor meg fogom ismételni hátha kiderül intenzív használat mellet mi az akksi vége.

Egyelőre az biztos, hogy átlag használat mellett reggeli 7 órás használatba vétellel napközbeni nyomkodással, internet használattal, fórumozással, telepítgetések, csetelés, kb 2 óra telefonbeszélgetéssel este 8-ra még volt 50%on.

A napokban még pár dolgot le akarok tesztelni rajta de így második nekifutásra, kellemesen csalódtam a készülékben.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#21) gyűrű


gyűrű
addikt

Rendeltem egyet.. kivi vok..

(#22) gyűrű


gyűrű
addikt

Hmm.. lányomé lesz.. eddig: wifi gyengébb mint más telónál.. a GPS szintén.. remélem javítják..fórumokon olvastam hogy lesz jobb is..Eddig 3 rom jött már ki hozzá..
Minden más viszont ok.. jó kivitel , a rendszer gyors és takarékosan fut, akku jól bírja..
Xposedet nem tudtam eddig telepíteni.. root jól műxik..minden fontosabb progim megy rajta..
Kicsit nehéz, vlszleg a fém ház miatt..

(#23) Yag válasza gyűrű (#22) üzenetére


Yag
tag

Hali!
Örülök, hogy lett "párja" a telefonomnak.
A fém ház és a teló súlya engem megnyugtat. Amolyan "benne van az anyag" benyomást kelt bennem.
Egy képernyő időt írhatnál majd mennyi jött össze két töltés közt.
Az új romokkal szemezgetek. Az egyiket érdemes lesz majd kipróbálni. Egy pillanatra eljátszottam a gondolattal, hogy Win8-ast is kipróbálom rajta de lehet kihagyom :P

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#24) gyűrű válasza Yag (#23) üzenetére


gyűrű
addikt

Mivel nem az enyém , így kártyák sincsenek benne.. majd ha ő megkapja akkor írok róla januárban, én csak próbálgatom, de nem használom..

[ Szerkesztve ]

(#25) spiderjoe111 válasza Yag (#20) üzenetére


spiderjoe111
csendes tag

Neked világít az értesítő led elmulasztott hívásnál vagy sms-nél?

(#26) Yag válasza spiderjoe111 (#25) üzenetére


Yag
tag

Tudtommal nincs benne értesítő led. Legalább is nálam nem világít semmi egyetlen elmúlasztott hívásnál sem produkált még csak ráutaló magatartást sem :) Persze lehet hogy egy másik ROM-al rá lehet venni ilyenre de ezt a részét még nem próbáltam.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#27) Forest48


Forest48
aktív tag

Elég katyvasz ez az érzékelő téma, mindnenhol megy rajta a vita. Gázos....

[ Szerkesztve ]

(#28) Yag válasza Forest48 (#27) üzenetére


Yag
tag

Igazából n em tudom miért van ennyire periférián ez a telefon, pedig a maga nemében egyedi felszereltsége van és a teljesítménye is rendben van. Ettől függetlenül úgy veszem észre kerülik az emberek. Mitől van ez?

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#29) mimey


mimey
tag

Sziasztok!

Hosszabb próbaidöszak után jelentkezem én is, és leírom - nem mindenre kiterjedő - tapasztalataimat, mint tulaj.

Az Efox német raktárából november 27-én rendelve december 3-án kaptam kézhez a DHL-en keresztül a telefont, 145EUR-ót fizettem érte.
Teljesen használható alsó-középkategósiás telefon.
Amire én használom, tökéletesen megfelel. Telefonálás, WhatsApp, néha Viber, úton egy kis mobilnetezés, VNC, Yatse (Raspberry Pi2 irányítás), néha egy kis YouTube, Shazam.
Amire viszont alkalmatlan, az a navigálás.

Pro:
viszonylag olcsó.
van külön slot a második SIM-nek és az SD kártyának.
Az előző Hammer után nem nagy előrelépés. A butított SOC kiváltképp visszalépés az előzőhöz képest.
A 4G 800MHz jól működik, bár titkon reméltem, hogy a munkahelyem környékén lesz is vétel, de folyamatosan csak EDGE-et lát. Ez lokálisan rossz cssak.
Az infra jó, hogy van, de nagyon irányba kell állítani, hogy például a tv érzékelje a jelét.
Preroot-olt.
8MPx-re visszállítva a gyári kamera app-ot hozza a kínai telefonok átlag minőségét.
FM rádió van, de csak fülhallgató antennaként való csatlakoztatásával.
2 óra 47 perc kijelzőidő után még 53% akksiszintet jelez.

Kontra
Nincs értesítési led.
Kifejezetten lassan telepíti az appokat.
Rohadt lassan olvassa be pl. az sms-eket.
Kivételesen rosszul tartja a GPS jelet és csak kevés műholdat lát.
Nem túl acélos a WiFi, másfél méterre a WDR3600 router-től már 1-2 pálcikát leesik a jel.
Nincs hozzá gyári frissítés sem a neten sem az Umi RootJoy programmal, és custom ROM-okat sem találni hozzá.
Nincs rá még Xposed Framework
Ha egy bizonyos szint alá állítom a fényerőt, akkor néha random nem kapcsol be a képernyő, bár a képernyőzár kikapcsolás hangját hallom.
Ilyenkor csak szerencse kérdése, hogy akksi kivétel után nem áll-e ugyanazon alacsony szinten a fényerő.
A fém keret nekem is minden szőrfajtámat kitépte már. :)

Vettem 9H edzett üveget a kijelzőre, de még mindig a gyári fólia van rajta, ha nagyon karcos lesz, felteszem rá.

Egyelőre ennyi jutott eszembe az előttem leírtak után.

Üdv: mimey

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.