Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kasya


Kasya
nagyúr

Jó pofa, ötletes. Ami felvetődött bennem, hogy nem-e olcsobb es egyszerubb beszerezni egy kinai vackot homero/paratartam/legnyomas-meronek, mint ezt mind kulon megvenni?
Viszont a kreativitas maga biztos megeri :)

(#2) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Fantasztikus leírás, gratulálok!
Az időjárás-állomás ötlete nagyon jól jött most, köszi! :)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#3) Tecsa


Tecsa
aktív tag

"A lényeg, hogy van egy alapból nem túl nagy tudású elektronikus egység, amihez rengeteg okos dolgot tudunk kapcsolni, majd a hozzá kapcsolt dolgok képesek vezérelni egymást."

Azért maga a mikroprocesszor elég nagy tudású, hogy hozzá kötsz egy hőmérő szenzort, vagy egy elemet nem attól lesz nagy tudású a hardvered! Amúgy jó cikk. Én tanultam programozni és ráadásul avrekkel foglalkoztam, ahoz képest programozást tekimtve visszalépésnek érzem az Arduino-t.

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#4) ngabor2 válasza Tecsa (#3) üzenetére


ngabor2
nagyúr

attól függ, mit értünk tudás alatt. valóban elég jó teljesítmény egyszerre figyelni ennyi bemenetet, és vezérelni ennyi kimenetet. erre van tervezve, mással nem érdemes összehasonlítani. a legszebb, hogy nem kell semelyik részében túl sok tudást keresni, hisz az összesség kell, hogy tudja azt, amit kell.

ahogy nézegettem, bonyolultságban is visszalépés az Arduino, ami nem feltétlen hátrány.

(#1) Kasya: de, egyszerűbb megvenni a készt, sőt, olcsóbb is, mint írtam is. viszont abba plusz funkciót beletenni már elég macerás.

[ Szerkesztve ]

(#5) mrgergoke


mrgergoke
aktív tag

Remek cikk, legalább van egy kis belelátásom ezekbe. Érdekesnek találom nagyon. Amúgy a programokat hogy tanítod be a chipeknek? Elsiklottam volna fölötte? Az a része még nem világos :)

https://rendeljkinait.hu/

(#7) mrgergoke válasza #32839680 (#6) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Ahá, így már világos! :)

https://rendeljkinait.hu/

(#8) Tecsa válasza ngabor2 (#4) üzenetére


Tecsa
aktív tag

"egyszerre figyelni ennyi bemenetet, és vezérelni ennyi kimenetet. erre van tervezve"
Azért ennél több van a dolog mögött. ADC DAC PWM különböző kommunikációk, szóval kompakt kis eszközről van szó. Nem csak bemenetek figyelése és kimenetek írása.

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#9) ngabor2 válasza Tecsa (#8) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ebben 100%-ig igazad van, de pl. amire én használom, nagyjából ebben kimerül. pontosabban az egyszerű felhasználó ennyit lát. hogy mi van mögötte... no ezt rejti el a programozás.

(#10) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Nem semmi lehetőségek... :C

⭐ Stella

(#11) schawo


schawo
titán

Szép cikk lett. :C

Nekem is van egy teljes projektem, amiről a cikk első része elkészült fél éve. Azóta be is fejeztem a projektet, csak meg kéne írnom a cikket, van benne párezer sor arduino kód :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12) kleinguru válasza schawo (#11) üzenetére


kleinguru
addikt

Ne tartson vissza semmi, már nagyon várjuk:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#13) JasL


JasL
senior tag

Hol szerezted be az alkatrészeket tételesen és mennyiért? Régóta foglalkoztat a dolog, lehet, hogy kezdésnek megpróbálkoznék a leutánozásoddal.

(#15) schawo válasza JasL (#13) üzenetére


schawo
titán

pl: [link]
Nem biztos, hogy itt minden megvan, de ez az egyik legnagyobb arduinós bolt.

Sok minden össze lehet kukázni ebayről, sok mindent pedig az elektrokontha webáruházából [link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16) Kasya válasza #32839680 (#6) üzenetére


Kasya
nagyúr

Oszinten szolva nekem nagyon tetszik a dolog es tonnanyi otletem van, hogyan tudnam az otthonom automatava tenni, csak epp a programozashoz nem ertek (ilyen szinten) :)

[ Szerkesztve ]

(#17) ngabor2 válasza JasL (#13) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mindent az ebay-ről. rákerestem az arduinora, vagy ami épp kellett (pl. lcd i2c arduino), és ár szerint rendeztem.

(#14) morgyi: ez, amit én használtam, az már nem is lcd-vezérlést, "csak" i2c-t igényel. tehát ha bármilyen eszköz tud i2c-vel kommunikálni, akkor tudja kezelni.

schawo: várjuk a cikket/blogot :)

[ Szerkesztve ]

(#18) simonzé


simonzé
addikt

Gratulalok Gaborom, nagyon popec lett a cikk. Jomagam nem tudok programozni, igy csak tatott szajjal figyelek, hogy jaaaj de otletes. Csak igy tovabb, varom a folytatast!

I don't fit in. I fit out.

(#19) ngabor2


ngabor2
nagyúr

módosult az időjárás-állomás, most már sd-kártyára logolás is van benne.

eredetileg úgy szerettem volna, hogy néhány kB adatot gyűjtök egy i2c eepromra, majd ezt írom ki egybe a kártyára, hogy minél kevésbé használódjon. de mikor megláttam, hogy milyen nehézkes a programozása, letettem róla. a lefordított program mérete már így is 25kB körül van, a maximum meg 30kB.

úgyhogy ha a 2 progit össze akarnám dolgozni, már váltanom kellene megára, vagy gyomlálni belőle, esetleg optimalizálni... ami már nagyon távol áll tőlem.

(#20) JasL válasza ngabor2 (#19) üzenetére


JasL
senior tag

Rendeltem egy halom arduino-s érzékelőt (DHT11, Sound detection sensor, MQ-3 alkoholszintmérő, BMP085, DS1307, kismotor, motorvezérlő, talajvíz-mérő, ulrasonic távolságmérő) és egy SainSmart Nano kit-et (kijelző, breadboard, keypad, stb), ... el leszek egy darabig ha megjönnek valószínűleg... a cikk hasznos volt, köszi.

Fejlesztettél az írás óta valamit arduino-val? Vettél azóta Megát?

(#21) ngabor2 válasza JasL (#20) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mivel ez a tudás pont elég neki, valamint a kód mérete is közel van a határhoz, ezért itt meg is álltam vele. majd talán egyszer, ha lesz időm, szórakozok vele tovább. megát még nem vettem, de nem is mostanában fogok venni. lehet, hogy inkább cubieboardra, esetleg raspberry pi-re váltok, ott kevesebb a kompromisszum.

(#22) Sleed


Sleed
aktív tag

Sziasztok,
nyitottam egy Arduino témát, ha gondoljátok osszátok meg hogy éppen min dolgoztok :)

Üdv:Sleed

(#23) Cancer válasza Sleed (#22) üzenetére


Cancer
senior tag

Kiváló cikk, én most szereztem be egy arduino starter kitet, szerintem ki is próbálom vele a leírtakat tanulás gyanánt. Bár jómagam valóban nem értek a programozáshoz, ahogy ezeket leírtad, nekem nem tűnik úgy, hogy te sem. De nem baj, majd én is megtanulom. :)

Az Időjárásállomás pedig a leírt eszközökből nagyjából 4.000 Ft-ból megvan. S a legjobb benne a készítés, hogy magunk alkottunk valamit. Plusz a bővíthetőség, ahogy többen is írtátok. :D

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.