Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Korrekt, bár ezen az áron inkább 31.5-32" méretben lenne jó.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#2) Kansas


Kansas
addikt

Tekintve hogy kb. egy kézen meg lehet számolni a 40" alatti 4K FreeSync Premium kijelzőket, az a 830 dolcsi egyáltalán nem meredek nyitóár, egy 24"-os 360Hz-es FHD kijelzőért is képesek majdnem ennyit elkérni és az mindösszesen 1 paraméterében jobb ennél, a többiben inkább rosszabb.

Mióta van 28"-os 4K monitorom, magam is hajlok rá, hogy jobb a 4K-nak minimum 31-32", ha csak nem nagyon közelről nézed...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#3) AxBattler válasza Kansas (#2) üzenetére


AxBattler
félisten

jobb a 4K-nak minimum 31-32", ha csak nem nagyon közelről nézed...

Jaja, még 32"-on is nagyítanom kellett 150%-ra, de mindenki 4K-t akar 27"-on... :U

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#4) #72042496 válasza AxBattler (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én éppenséggel az 5K-t is el tudnám viselni (szuper a 27"-os iMacben), a skálázás pedig úgyis alap ezeknél a kijelzőknél.

[ Szerkesztve ]

(#5) Linem válasza AxBattler (#3) üzenetére


Linem
senior tag

Az enyém 28"-os, és tökéletesen élvezem a 4k látványt bármilyen távolságból legyen az játék, film, böngészés, akármi. Viszont, ha valaki rosszul lát, akkor az a pár cm nem fogja megoldani a problémáit.

(#6) Kansas válasza AxBattler (#3) üzenetére


Kansas
addikt

Teszem hozzá, ez kifejezetten munkára igaz, 175-200%-ra kell nagyítsak mindent hogy ne kelljen erőltetnem a szemem, kb. a mellette levő 27" FHD monitor az ami skálázás nélkül a legjobb melóra(van hogy mindkét monitort befogom a laptop kijelzője mellé).

Játékok esetében tökéletesen megfelel a 4K 28"-ra, az AA-t akár ki is kapcsolhatom...:)
Ez egyértelműen a Microsoft hibája, hogy a mai napig képtelen rendesen megoldani Windows alatt az UI skálázást(és a HDR-t), hajlamos vagyok elhinni, hogy a Mac-ek ebben érezhetően jobbak - végül is régebb óta dolgoznak magas PPI-vel.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#7) Tigerclaw válasza #72042496 (#4) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Tegnap lattam par pillanat erejeig egy uj 24-es iMac-et, ami 4.5k-s. Hat hirtelenjeben annyira erdektelen lett az "az csak 24 inches, minek nezed" belso hang. Fura megtapasztalni nagy meretben a "retina" PPI-t meg ilyen szinten is. En is ugy voltam korabban, hogy jo lenne a nagy kijelzo meg a magas PPI is, de rajottem, hogy meg magasabb PPI iszonyat utos tud lenni es feledteti, hogy a trend folyamatosan diktalja, hogy "vegyel meg nagyobbat"

14 inchel kezdtem sok eve, most egy 40 inches 4k-s TV-t hasznalok, illetve egy 34 inches ultra wide-ot, de azt mar tudtam egy ideje, hogy a kovetkezo 29-32 inch koruli lesz 4k es nem ultrawide. Ez tartott addig, amig meg nem lattam a 24-es iMac-et.

Amugy az ultrawide-al mint keparannyal teljesen elegedett vagyok, de azok high PPI-al olyan brutal dragak, hogy kiestek a listamrol.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) #72042496 válasza Tigerclaw (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az új 24" iMac, a 27" iMac és a 32" Pro Display XDR is 218 PPI. Én csak a középsőt láttam, de az biztos, hogy ütős, amilyen éles képet ad. :)

[ Szerkesztve ]

(#9) Linem válasza Tigerclaw (#7) üzenetére


Linem
senior tag

Az ultra wide 34" azért kicsit más kategória, mert ha levágom a két szélét, és 16:9-ben csak jóval 30 alatti inch.
Egyetértek a PPI fontosságával, én is ezért szeretem a kisebb monitorokat. Nyilván minél kisebb, annál élesebb. Az UHD felbontásnak pedig éppen ez a lényege, hogy tűéles legyen. Ha megnézem a monitorom mellett a 65" tv-met, hát elsírom magam, hogy az is UHD felbontás. Egyébként a 28" és a 31"-os 4k monitorok között túl nagy különbség tényleg nincs, de van egy fontos tulajdonságuk, ami alapján én döntök. Az pedig az ára. :D A kisebb olcsóbb.

(#10) Chaser válasza AxBattler (#3) üzenetére


Chaser
titán

aki fps-t tolna nagyon annak sok a 32", forzához kevés ( : tps-hez so-so, nálam biztos
nincs itt igazság
melóra meg adott sw függvénye mit lehet gurítni az ui-val és mit nem

Kansas
nem tudom mióta tol retinát az epöl', de gyanítom winen régebb óta ott volt a retina, max anno nem úgy hájpolták' be, leginkább sehogy
ibm t60-nál már 14,1"-on volt 1400x1050-es felbontású panel, az olyan 2008-as széria
ennél korábban vmelyik r50 széria rémlik aminél 15,1"-on 2048×1536-as felbontás volt - ~170 ppi - de lehet van még korábbi verzió is ilyen panellel, talán r37?
szóval az ms-nek 15+ éve lett volna már a wint aktualizálni nagyobb ppi-re
gyanítom ezek a kijelzők azért nem arattak akkoriban brutális sikert, mert egyrészt a hw nagyon gyenge volt alájuk, másrészt az akkori win-ek klasszisokkal hitványabbak voltak a mai win-eknél is skálázásban
2007-2008 körül pedig a lenovo átvette a szekeret az ibm-től, aminek az egyik hozománya az lett, hogy az ips panel és az "extra" felbontású modellek is megszűntek, ami kitartott kb néhány évvel ezelőttig

és bummm, így lett később az epöl' retina...csak nem ők "találták fel", maximum felismerték mennyi lehetőség rejlik benne megfelelő os mellett
csak úgy eszembe jutott ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11) AxBattler válasza Chaser (#10) üzenetére


AxBattler
félisten

aki fps-t tolna nagyon annak sok a 32"
Ez igaz, de oda a kisebb méret mellé kisebb felbontás és nagyobb képfrissítés is kell!
Mondjuk 24.5"+1080p+165Hz, vagy 27"+1440p+120Hz.
A 28-32"-os 4K kijelzők 60Hz-el semmiképpen nem valók.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#12) Chaser válasza AxBattler (#11) üzenetére


Chaser
titán

de mivel a 150hz itt megvan, a 4k-t szépen le lehet tolni 1080p/1440p-re is akár, azért fps-re is használható úgy ha vkinek a sok fps kell pl meló mellett
az is igaz, a 32"-t is le lehet tolni kb 24-re, ha natív 1080 felbontást kap a monitor, "széthúzás" nélkül 32" wqhd 1080p-ben kb 24" lesz
próbáltam az enyémen, működött, 4k-nál már túl kicsi lenne az 1080p, fele akkora átmérő ha jól számolom, de 1080p sklázva az már elég korrekt 4k-nál

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13) #55525888


#55525888
törölt tag

Rettenetes ekkorában a 4K.

(#14) Chaser válasza #55525888 (#13) üzenetére


Chaser
titán

gyóóóó' az, attól függ mire használod
a notebookom 14" fhd, nem mennék kisebb felbontás alá, majdnem ugyanaz a ppi mint 28"@4k
de pl ha egy resolveot indítok el azt mondom hagyjuk ( : annyira kicsi az ui hogy nagyítóval sem látom kb :d a 32" wqhd-n is hackelnem kellett hozzá, hogy valamennyire lássam...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15) #55525888 válasza Chaser (#14) üzenetére


#55525888
törölt tag

Egyénfüggő :)
Sima Windows10 asztalon 125%-on alig láttam valamit, pedig nem vagyok vak.
14" fullhd, az merész :)

(#16) Komplikato válasza Kansas (#6) üzenetére


Komplikato
veterán

Mióta másik fórumon leírta valaki, hogy miként kell hackelni a programokat, amik lesz*rják a windows skálázás beállításait ( élen persze Adobe cuccaival), azóta nem vennék rá mérget tényleg az MS sara.

ON: Elég sok embert sokkolt, hogy ezért az árért 6 bit + FRC jár a vevő szeme alá. Kizárt, hog, pl. mozizás közben nem veri ki a user szemét a sávosodás.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#17) Kansas válasza Komplikato (#16) üzenetére


Kansas
addikt

Melyik másik fórumban? Tudnál esetleg linket adni, jól jönne!

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#18) Chaser válasza #55525888 (#15) üzenetére


Chaser
titán

netezni, excelezeni perfekt pl, erre használom zömében
chrome-ot nem nehéz felzoomolni, excelt sem - bár az ui nem változik, de még defaulton is látom simán, ellentétben pl a resolve-ot nem -
de lightos 3d lakás/konyha tervezésre is használom
viszont pixeleket nem látok, erre nagyon jó a nagy ppi ha az ember képet nézeget pl
15,6" hd-nál pl lazán látom az egyes pixeleket

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19) Synthwave válasza Chaser (#18) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#20) b. válasza Synthwave (#19) üzenetére


b.
félisten

:DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#21) Synthwave válasza b. (#20) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

;]

:D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#22) Chaser válasza Synthwave (#19) üzenetére


Chaser
titán

pont hogy nem ( :
ennek ellenére mondom, hogy 15,6 hd az pixeles olyan távolságból ahogy notebookot szoktunk nézni általában

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23) Kansas válasza Chaser (#22) üzenetére


Kansas
addikt

HD alatt a 768p-t érted? Ha igen, az nem csoda, ha pixeles...
14"-os méretben egy 900p már ritkán pixeles,15.6"-on meg FHD-nak jónak kell lennie(nekem legalább is jónak tűnik a ppi-je az Y540-emen).

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#24) Chaser válasza Kansas (#23) üzenetére


Chaser
titán

persze, 1366x768, sztem nem ell ahhoz kiemelkedő látással rendelkezni hogy lássuk a tyúkhálót
ugye mai napig az a standard 15,6-nál notebookokban, megfejelve a legocsmányabb tn technológiával legtöbb esetben
fhd-ban nyilván másabb lesz a ppi érték
14"-on 1600x900 már nem rossz, de a fhd az tényleg tűéles és nem látok pixelt közelről sem, max ha belebújok szó szerint
simán bevállalnék erre a 14"-ra fhd-nl is nagyobb felbontást, amiket használok fel tudom zoomolni, de még szebb/élesebb lesz a kép
ezért is látom értelmét 8k-nak - na nem 14"-on -, ha tartalom nem is lesz rá a közeljövőben, de ha már ilyen 65-88" nagyon nem mindegy mekkorák a fizikai pixelek
pl 4k-ból már a 65-ös méretet is nagyon meggondolnám, nemhogy afelett - persze ha valaki 3-4m-ről nézi a tv-t akkor lehet mindegy -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) Komplikato válasza Kansas (#17) üzenetére


Komplikato
veterán

Ez már elég régen volt, egyenlőre nem leltem meg a hozzászólást, de még a témát sem. Valami olyasmi volt benne, hogy XML fájlokat kell gyártani a renitens programokhoz és valahol a Windows bugyraiban be lehet állítani, hogy az abban lévő beállításokat ráerőszakolja ezen hülye programokra.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#26) Kansas válasza Komplikato (#25) üzenetére


Kansas
addikt

Köszi, ennyi alapján már utána tudok guglizni. :R

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#27) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Az állványa az csupa Dell koppincs

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.