Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) arnoldito válasza #98320896 (#1) üzenetére


arnoldito
senior tag

Nekem volt zsír új Seasonic, nyikorgott össze vissza, mint egy rossz talicska, gariba vissza küldtem az is ugyan olyan fos volt. Arról nem beszelve, hogy fél passzív volt, ami azt jelentette, hogy leállt - elindult úgy, hogy win asztalon volt a gép fogyasztása 70Watt! Az már csak hab a tortán, hogy hangos, morgós a ventilátor amit használnak, jelzem mind a 2 darabnál! Ez volt az, csak lásd melyikről beszélek. [link] Maradok a jó kis 1200W CoolerMaster Platinumnál, ami normálisan passzív, és töredék ára volt a nagy Seasonic tápnak... :) Előttem levizsgázott, nekem volt FSP is, és tökéletesen meg voltam elégedve vele, csak hát az 700W volt.

(#3) Peter Kiss válasza #98320896 (#1) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Nekem 2 egyforma Seasonic tápom van, egyikben kotyog a ventilátor...

(#4) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Használ még valami, bármilyen eszközön (hangkártya, sata kártya, stream kártya, stb.) kis Floppy tápcsatit?
Mi a francért kell még azt mindig magunkkal hurcolászni, így lassan 20 év távlatában?

Én a híres/hírhedt FPS Bluestorm 500W szériából fogtam ki annó 2 hibás darabot, illetve a haveromnál is kaka lett egy, sajnos én ajánlottam neki, még nem tudva a következményeket.

De ettől még az FSP egy jó táp gyártó, csak volt egy rossz szériája.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5) goodboy007 válasza tibaimp (#4) üzenetére


goodboy007
senior tag

Hangkártyán előfordul, hogy floppy-csatlakozót igényel.

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#6) tibaimp válasza goodboy007 (#5) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ok, elhiszem, de biztos megoldható lenne valami sima átalakítóval.
Amúgy az én Asus hangkártyámra már simán egy 6 tűs VGA táp csatit tettek, ami meg kb. minden tápon van már, szóval így is megoldható.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) Sdi válasza #98320896 (#1) üzenetére


Sdi
addikt

Ez meg honnan jött le neked a hírből :F

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#8) proci985 válasza tibaimp (#4) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

full modu a tap, gondolom valamelyik sata ag vegen van, vagy adnak hozza atalakitot.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9) zzola


zzola
félisten

:C

(#10) Graphics válasza #98320896 (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Halkan megjegyzem, hogy bármely gyártó képes minőséget előállítani a jelen korban.

Itt már nincs az, hogy melyik a jobb. A Seasonic-nak is van gyengébben sikerült megoldása. stbstb..

Régebben pl. golyós ADDA ventiket használt a Seasonic.. Konkrétan az örök élet ígérete. Aztán cserélték Jamiconra, majd talán HongHuára... és persze siklócsapágyasra a végén.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) Jesus_Shaves válasza tibaimp (#4) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Tippre az ATX szabvány része még mindig.

(#12) proci985 válasza Graphics (#10) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

tobb szeriajuk van, meg lehet ODMet venni. pl Corsair AX matricaval egy idoben San Acet hasznaltak ventinek, ami meg az Addahoz kepest plusz egy szint.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13) Graphics válasza proci985 (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát igen, a Sanyo Denki ventik nagy része inkább ipari.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) proci985 válasza Graphics (#13) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jaja, meg sajnos privatban nagyon nem is lehet kapni oket, pedig egy idoben agyaltam, hogy a Scythe Sflexeket le kene rajuk valtani.

high-end Adda 2BB volt a gepemben, az is kb a szokasos csucs szinten van, avagy a legmozgas generalja leginkabb a zajat, de a csapagy es a motor kb elhanyagolhato.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15) haxiboy


haxiboy
veterán

Seasonic és FSP nálam a két gyártó akinek meg merem venni a termékeit, persze az OEM-ek is jöhetnek. Eddig nem kellett csalódnom bennük. :B

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#16) Astroboy válasza proci985 (#14) üzenetére


Astroboy
őstag

Ez most tipikus marketing bullshit, vagy 95%-os relatív páratartalom tényleg sok a tápoknak? :F

(#17) tibaimp válasza Jesus_Shaves (#11) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Amúgy lehet, hogy igazad van, erre nem gondoltam.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18) fox_mulder válasza arnoldito (#2) üzenetére


fox_mulder
tag

így a Seasonic meg úgy a Seasonic! Aztán volt egy akció CoolerMaster V1000-es táp. Életem legjobb tápja le is kopogom. Nem is hallom a gépembe, konkrétan a legcsendesebb az egész gépházba. Van FSP fél moduláris tápom is, azzal is megvagyok elégedve. Ez a nagy Seasonic sztárolás engem nem hatott meg. Amennyivel drágább az már a hype és én arra a vonatra nem most ülök fel.

Az igazság odaát van.''Na meg a pitbul is''

(#19) proci985 válasza fox_mulder (#18) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

azt ugye vagod, hogy az a CoolerMaster V1000 egy Seasonic KM3 tap eltero matricazassal, szoval neked is Seasonicod van?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20) #16939776 válasza Astroboy (#16) üzenetére


#16939776
törölt tag

pl.: ólommentes forrasztások, és az alkatrészeken lévő ónozások nem örülnek neki.
illetve a ventilátor módosítja a levegő (gáz) nyomását/hőmérsékletet így a lapátjain kicsapódhat a levegőben tárolt pára. "víz" halmazállapotba kerülve, meg nem kell tovább magyarázni.

Amúgy az ember 40-60% között tud megmaradni hosszútávon, bántalmak nélkül. Nem gondolom, hogy egy épített pc-nek, amit az ember a közvetlen környezetében használ, ilyen szélsőségek mellett elvártan hibamentesen üzemelni kellene.

[ Szerkesztve ]

(#22) Astroboy válasza #16939776 (#20) üzenetére


Astroboy
őstag

Köszi! :R

Azért hajt a kíváncsiság, beszélek unokaöcsémmel aki Braziliában él és napi 8 órán át ül a PC előtt, hogy ugyan nézze már meg milyen táp van a gépében.
Ott egész évben 92-96%, klímájuk nincs tehát szinte biztos, hogy valamilyen szinten számolniuk kell a jelenséggel...

(#24) haxiboy válasza fox_mulder (#18) üzenetére


haxiboy
veterán

CM első V szériája Seasonic :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#25) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

FSP-nek is volt rosszabbul sikerült szériája, de a cikkben szereplő egészen ígéretesnek tűnik (legalábbis papíron).

(#26) Graphics válasza fox_mulder (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És Seasonic tapod van mégis. :C ez jó ...

Hát Mulder az igazság odabent van ;]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) TeeBee73 válasza Astroboy (#16) üzenetére


TeeBee73
addikt

Az embernek is sok a 95%. Ilyen koncentrációban fulladást okoz. A dihidrogén-monoxid monnyon' le! :)

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#29) hypno skate válasza Astroboy (#16) üzenetére


hypno skate
senior tag

95%-os páratartalomnál a harmatpont kisebb mint 1 C° a környezeti hőmérséklethez képest, vagyis a pára úgyszólván bármin kicsapódik.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.