Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Darth Sith


Darth Sith
tag

"Samsung Galaxy Note 3

két éves Move XS előfizetéssel 179 990 Ft (-10 000 Ft)"
Csak én érzem itt a pofátlanságot? beütöttem kiváncsiságból árgép-be, ahol független 32GB-os verzió 127-től indul, de átlagban 128-140 között mozog, függetlenül. Ehhez képest 2 év hűség és előfizetői szerződéssel 40 ezerrel drágábban? WTF?

(#2) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

A Lumia 820 - ha van még - akkor 40.990 Ft kártyásan, és listaáron egyaránt. :K
bár már már csak elvétve van belőle - én még épp elcsíptem egyet - tegnap ugyanis lehetett rendelni, de ahogy látom, ma már csak várólistára lehet tenni.
(ha már megrendeltem, de későbbre kértem a szállítást, akkor ugye egyet már lefoglaltak nekem?)

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3) Simi87


Simi87
senior tag

Mekkora madárság ezektől telefont venni. :)

(#4) rbence


rbence
senior tag

A Padfone 2 még mindig mocsok drága, anno amikor a note 2-t vettem, egy árban volt a kettő, a tepsimet már nem is lehet kapni, egy két éves telefonnak meg felfelé nyomják az árát....U mad? :U

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#5) sz.balazs.95 válasza Simi87 (#3) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ritkán szoktak jó áron telót adni, illetve sokszor kb. egy áron van a függetlennel (és itt most nem a gsm-ekre gondolok!), illetve megint sokszor a piaci ár felett szokták adni a telefont.

Nekem az az érzésem néha, hogy egy polippal választják ki a készülékek árát. :))
pl. 140k a Lumia 920, 150k a Lumia 930. wtf?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#6) Hobbbyt válasza Darth Sith (#1) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Ennyit ér a hivatalos Samsung garancia.
A sufni gsm boltok garanciája sajnos a legtöbb esetben semmit se ér..
Míg ha a szolgáltatónál veszed, prémium garin keresztül házhoz jönnek javítani.

De amúgy tényleg pofátlan árak.. a telenorhoz hasonlítva egyenesen vicces.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#7) Peterson_ válasza Hobbbyt (#6) üzenetére


Peterson_
addikt

Ennyit azért nem ér.
150 körül kapni független, prémium garival.
Azért durva, én itt vettem Novemberben, azóta meg talán drágább is lett.
Vicc.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#8) ESP23


ESP23
senior tag

Továbbá megérkezett a Lumia 930 is a Telekomhoz, még ha ezt a cikk nem is említi.

(#9) vipnolf válasza Hobbbyt (#6) üzenetére


vipnolf
aktív tag

A telenornál meg az aszf és a szerződések egyoldalú módosítása a pofátlanság... Valamit valamiért. 12 evig voltam telenoros, de mostanra eljutottam oda hogy akkor se veszek náluk készüléket ha olyan baromi olcsó... Sőt ott is hagyom őket a fenébe...

Egyébként épeszű szolgáltató nem fogja olcsóbban adni a készüléket mint a piaci ár egy olyan országban ahol kolompar Elemér álnéven veszi nulla Ft kezdő részletre a telefonokat, a szolgáltató meg futhat a pénze után... Sajnos van egy olyan érzésem hogy innen fúj a szél. Meg is értem...

Egyébként a L930 csak előrendelhető... Jelenleg nem kapható!

[ Szerkesztve ]

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#10) Peterson_ válasza vipnolf (#9) üzenetére


Peterson_
addikt

Innen.
Velem közölték is, amikor az aranykártyámmal a mancsomban kérdőre vontam őket az árak miatt.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#11) hatala


hatala
tag

A részletfizetési lehetőség miatt engedik meg maguknak, hogy drágábban adják.

(#12) vipnolf válasza Peterson_ (#10) üzenetére


vipnolf
aktív tag

Mondjuk 2-3 év kitűnő múlttal és aranykártyával tényleg lejjebb vihetnék az árakat. Ott már szerintem bizonyított az ügyfél... Na mindegy, ez van sajnos.

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#13) Peterson_ válasza vipnolf (#12) üzenetére


Peterson_
addikt

Számtalanszor említettem, de újra ezt tudom felhozni.
Édesanyám még a Westel érában hűségidő hosszabbításért ingyen kapott csúcskategóriás készüléket, úgy is, hogy néha egyéb okok miatt néha egy egy számlával megcsústott pár napot.
Én 3 éve saját előfizuval, 10-20 ropis számlákkal, amiket kivétel nélkül pontosan fizetek, kaptam 2600(!) Ft kedvezményt.
Most erre mit lehet mondani?...:D
Na de OFF vége, ez úgyis egy véget nem érő téma.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#14) sanyijedi


sanyijedi
őstag

Sony Xperia Z1 Compact bezuhant rendesen.

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#15) sz.balazs.95 válasza Peterson_ (#13) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ez a Magyar Telekom; ne várd, hogy szobrot emeljenek vagy emléktáblát készítsenek a tiszteletedre. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#16) Hobbbyt válasza vipnolf (#9) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Azt mondjuk én se értem, hogy milyen jogon emelik fel a 2790Ft-s havi díjamat 2990Ft-ra miközben a szolgáltatás SEMMIT nem változik. Már többször be akartam menni, az üzletbe erre rákérdezni de valahogy még sose jutottam el odáig.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#17) BazsiBazsi


BazsiBazsi
aktív tag

A g3 egész olcsó...

(#18) Simi87 válasza sz.balazs.95 (#5) üzenetére


Simi87
senior tag

(sehol nem írom le hol melózok, ezért...) nem reklám de, gsm boltban dolgozok, nálunk normális garis telók vannak, ennyiért, vagy olcsóbban. És a gyári HTC garit leszámítva nem hetekbe telik az ügyintézés, mint a szolgáltatóknál.

(#19) scyllarus válasza Peterson_ (#13) üzenetére


scyllarus
veterán

A Westel érában én is rendszeresen cseréltem 0 Ft-os készülékre az éppen aktuálisat, és mindig jobbra.
1998 óta vagyok az előfizetőjük, platinakártyás, havi 25-35k-s számlával. Így azért kicsit nem értem, miért feltételezik rólam, hogy meglépek a részletfizetés elől, és miért ugyanolyan feltételekkel vásárolhatok új telefont, mint az utcáról beeső fent említett K.E "úr"...
Szerintem nem OFF, mivel a Telekom árairól szól a cikk és mi is arról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#20) Simi87 válasza scyllarus (#19) üzenetére


Simi87
senior tag

most már egyáltalán nem veszik figyelembe a platinakártyát. régen még ért valamit.

(#21) Csapoati válasza Simi87 (#18) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Akkor hol a trukk? :D

#19: Raadasul regi elofizetonek dragabb is az uj keszulek, mint az utcarol beesonek. Vicces.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#22) Simi87 válasza Csapoati (#21) üzenetére


Simi87
senior tag

nem minden gsm bolt sufni gsm. tudom hogy vannak nagyon durva helyek, de nem szabad általánosítani. Taxisból, és autónepperből is ismerek normálisat.

(#23) vipnolf válasza scyllarus (#19) üzenetére


vipnolf
aktív tag

Egyébként az utcáról beeső KE úr forgalmi előleget is fizet. Bár nem sokat, pont ezért éri meg neki lelépni a telefonnal. Ezen kéne változtatni...

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#24) scyllarus válasza vipnolf (#23) üzenetére


scyllarus
veterán

Ezt különben nem értem. Ha nem fizet, IMEI alapján úgy levágják a hálózatról, hogy csak úgy sistereg. Hiába függetleníti, használná más kártyával stb. Akkor miért éri meg lelépni?

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#25) rbence válasza Simi87 (#20) üzenetére


rbence
senior tag

Akkor én a másfél éves előfizetésemmel nagyon el vagyok tájolva, hogy majd a hűség után jól megajánlják nekem az 50-60 ezres iPhone 6-ot újabb 2 év rabláncért, ami alatt nyugodt szívvel emelik a fix havidíjam, elszomorító ;] :U

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#26) sz.balazs.95 válasza Simi87 (#22) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ez igaz, de én viszont pont emiatt nem bízom a GSM-ekben, mert ki tudja, hogy ahonnan vennék, az épp milyen.
persze amelyik ad gyártói garit, abban megbízok, de nem sok ilyet ismerek.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#27) crue


crue
őstag

Elég érdekes ez az árfigyelő, mivel online rendelve a leprosztóbb előfizetéshez is odaadják 127.990 Ft-ért és ez itt nincs megemlítve. Ez azért elég versenyképes ár, még az "LG G3 kedvező áron a Telenornál" ajánlatnál is jobb.

(#28) janeszgol válasza scyllarus (#24) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezt úgy szokták csinálni, hogy elhozzák és az első egy havi részletet befizetik, Ha el tudja adni egy hónapon belül, akkor többet nem fizet. Ha nem, akkor még egy hónapot. 2 hónapon belül bármilyen csúcskészüléket el tudnak adni nyomott áron.

Persze a telefon le lesz tiltva, de már a vevőnél. Ha ő nem inézkedik, lenyeli, akkor nyert az ügyön.

Ja és mindezekhez a platinakártyákat, meg aranykártyákat szokták használni. Ezért van értelme annak ,hogy még számlás telefonnál is kérnek előleget.

Persze ha előlegben ki kéne fizetni a telefon felét, akkor a "fél giga rammal nem vennék telót", "alsós szar" emberek nem tudnának vásárolni.

(#29) zulu6666


zulu6666
csendes tag

K.E. úr "mintájára" rendeltem meg a telefont én is , 40 ezer forintos előleggel + kamatmentes részletre (10 x 8000 ft). Erre az adategyeztetés után közlik hogy a készülék ára 230.000 ft és továbbá követelnek a 40 ezer forintos részlet mellé azonnali 115.000 ft előleg kifizetni. Több helyen is érdeklődtem tőlük h minek van opcióként kamatmentes részlet ha nem használhatom úgy, igaz fel volt tüntetve hogy kérnek további előleget is. (van T-mobilos számom másik csak arra nem tudok jelenleg készüléket vásárolni).

Elég érdekesen alakult. Igy kiszámolva azonnal 155 ezer forintott kellett volna kifizetnem a futárnak, de ha egy összegű fizetésként kértem akkor csak 119.900 ft-ot. A válasza az ügyintézőnek az volt, hogy sajnos a jóhiszemű vásárlókon hajtsák be azokat összegeket melyeket mások nem fizetnek vagy lelépnek a telefonnal. Más is járt már igy ??

(#30) vipnolf válasza scyllarus (#24) üzenetére


vipnolf
aktív tag

addigra ő már eladta egy baleknak, vagy külföldre ahol imei átüt és kész.. .

zulu6666: nekem akkor kellett forgalmi előleget fizetni, amikor első előfizetésre vettem részletre a telefont. De az önerő mértéke nem változott akkor sem, és a fizetendő forgalmi előleget a visszaigazolás során előre mondták.

[ Szerkesztve ]

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#31) Simi87 válasza sz.balazs.95 (#26) üzenetére


Simi87
senior tag

nem akarlak elkeseríteni, de a kamu garijegy nagy divat egyes helyeken. :((

(#32) sz.balazs.95 válasza Simi87 (#31) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

na ez akkor még egy indok, hogy kerüljem a GSM-eket.

#33: de akkor már inkább kifizetem azt a plusz pénzt a gyártói gariért, és megveszem egy rendes boltban, minthogy a bizonytalanságot válasszam. :(

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#33) Simi87 válasza sz.balazs.95 (#32) üzenetére


Simi87
senior tag

azért ezzel tényleg csak az über pofátlanok élnek, akik fél évente változtatnak nevet, székhelyet.

(#34) crue válasza zulu6666 (#29) üzenetére


crue
őstag

Valahol érthető, hogy óvatoskodnak, de ha már nem új előfizető vagy, hanem szerződést hosszabbítasz, akkor a webshopos kattintgatások után még csak fel sem hívnak, hanem másnap hozza a futár a webshopon feltüntetett feltételekkel.

(#35) zulu6666 válasza crue (#34) üzenetére


zulu6666
csendes tag

Az a baj, hogy nem rég raktam át a másik előfizetésemet kártyás csomaggá , mivel van céges telefonom, (20-as) de arra meg nem tudom kedvezményesen venni a G3-ast. De megrendeltem újból egy összegben való kifizetésre ,de sajna csak igy tudtam megoldani, de mai napig nem értem ha érszletre kérem akkor 155 ezret kérnek , ha egy összegbe kifizetem és igy nem kell részletet fizetnem akkor meg csak 119 ezret. Mondtam neki hogy akkor minek fizessek előre 1 évet szolgáltatást holott szolgáltatást még nem kaptam, a válasz majd leforgalmazhatom és majd a rendszer levonja (az ilyenekbe nem nagyon lehet bizni , mert folyamatosan nyomon kell követni)

(#36) halkow


halkow
őstag

Telekom jó drágák vagytok! idol 2 mini 61k :)

Alcatel onetouch idol2s the king

(#37) w333 válasza hatala (#11) üzenetére


w333
félisten

Részletfizetés ? HTC M8 = 80k + 10X10.000 Ft ez aztán a jó vétel :W

Szerk.

Valaki tudja hogy miért csak a Nokia és Sony telefonokat lehet 24/hó részletre ? múltkor rákérdeztem és a srác azt mondta hogy ezt ő sem tudja :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#38) vipnolf válasza w333 (#37) üzenetére


vipnolf
aktív tag

Az L930 10 havira van... Illetve lesz, mert még csak előrendelhető.
Szerintem az új készülékek kis csomaggal alacsonyabb futamidőre mennek, ezzel minimalizálják a bukó valószínűségét. Kifutó modellek és nagy csomagok esetén megy a hosszabb futamidő.
Jellemzően. Persze ettől eltérő ott itt előfordul, de az alap magyarázat kb ez lehet.

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#39) w333 válasza vipnolf (#38) üzenetére


w333
félisten

És akkor az Xperia Z2 -nél ami kb. 200k az nem bukó a 24/hó részlet ? :U

Kicsit érdekes ... kíváncsi vagyok miért van ez így ?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#40) Coempi válasza vipnolf (#12) üzenetére


Coempi
tag

2-3 év után? Több, mint 15 év után elhajtottak, mint a ..., hogy ne vicceljek, különben is, ma már a sokadik vagyok, aki ilyen hülyeséget kérdez. Aztán, amikor a mobilnetről letelt a 2 év, felajánlottak 2 alsókategóriást, csak írjak alá még 2-t. Vicc.

(#41) Luck Dragon

Az F6-nak nagyon jó ára lett, de az Ace3-mat nem tudom hová tenni ....

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#42) vipnolf válasza w333 (#39) üzenetére


vipnolf
aktív tag

Úgy látom a Sony eléggé tolja most a marketinget.
Előbb volt 20% ws akció, rögtön utána lent maradt az ár és ajándék objektív. Ez nekem arról árulkodik hogy a Sony adja a hátszelet az akció keretében. Nem tartom kizártnak hogy a gyártóval meg vannak állapodva hogy olcsóbban kapják a készüléket, cserébe bevállalják a 24 havi részletet.

Hidd el, pontosan ki lehet számolni h mennyi kedvezmény kell az összes akciós készülékre ahhoz hogy az fedezze a várható bukot.

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#43) w333 válasza vipnolf (#42) üzenetére


w333
félisten

Én is ugyan ezt gondolom + a legújabb Sony frissítéseket néha gyorsabban megkapják a T -sek mint a független Sony -k, így már érthető a dolog :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.