Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) madgie


madgie
titán

Csak szerintem egyre rondábbak a Nikon vázak? (D800-at is beleértve)

A fix viszont baba.

(#2) FEDman válasza madgie (#1) üzenetére


FEDman
addikt

Nem is értem miért mondasz ilyeneket? :DDD

Az a 28/1,8 viszont tényleg kellemes darabnak tűnik, pláne 700 $-ért.

(#3) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Nikon is belehúzott a videóba, nagyon várom a tesztjét.

twitter: MatrixfanLive

(#4) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Örülnék egy D5100 összehasonlításnak - jelenleg ilyen gépem van és igen boldog tulajdonosa vagyok.

(#5) Kotomicuki


Kotomicuki
senior tag

A 6 MP-s belépőszintű vázak (D40 utód) mikor jönnek, hogy ne kelljen mindig új, exponenciálisan növekvő méretű (és lassan árú) memóriakártyát, háttértárat és backup-tárhelyet is vásárolni az új vázzal együtt?!

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#6) madgie válasza Kotomicuki (#5) üzenetére


madgie
titán

8 ezer forint egy 16 gigás, villámgyors SDHC (átlag Class 6 meg a bő fele), 20-20 ezerből megvan két vinyó (egy sima, egy backup), amire minimum 4 év termése ráfér. Most mit szeretnél tulajdonképpen? Régi 6 MP-s érzékelőt? Hiányzik a moiré, kell a több zaj, jó volna a soványabb dinamikatartomány és használhatóság?

Tudom, mostani technológiával szeretnéd. Mondjuk annak sem látom sok értelmét.

(#7) HThomas válasza FEDman (#2) üzenetére


HThomas
senior tag

Úristen :)

A feketék viszont szerintem nem rondák, csak talán hiányzik a szegmensből a MILC-ekre jellemző retro / megújulás hullám. Vö. EP3, EM5, NEX-ek vs GH2 és G3.

(#8) k1csi


k1csi
senior tag

Canonosként mindig az jut eszembe amikor a Nikon kihoz egy 1.8-as fixet, hogy mikor fog már a Canon is ebben a kategóriában valami hasonlót kihozni (az IS-es f/2.8-as obi nem hozott lázba).

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#9) Kotomicuki válasza madgie (#6) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

Pedig igen, szeretném a mostani a technológiával, 14+ bit/szinnel...

Az időfaktort kihagytam az előbb, ami a képek mozgatásához kell, nekem még az is számít.
(Minek vegyek 2x MP-s vázat, ha amúgy is átméretezném a képeket emiatt?!)

A részemről még várnék, amíg a 'sok pixel javítja a képminőséget' valóban használható lesz.

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#10) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Csak nem ebbe is a nex7 szenzora került bele?

(#11) Antibazsi válasza Kotomicuki (#5) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

Nincs dSLR gépem és nem is vagyok nagy fotós guru, de nem lehet a felbontást lejjebb állítani? :U

Üdv, Balázs

(#12) szecska24 válasza sebgutkopf (#10) üzenetére


szecska24
tag

De bizony az. :)

(#13) Throme


Throme
veterán

Kellemes kis gép lett.
Nekem tetszenek a nikon vázak, csak a mérete lehetne picit nagyobb a belépőknek.

Én is a tesztekre leszek kíváncsi, valamint a D5200-ra, ha valamikor esetleg kijön...

jaa és egy 18-105 VR II f 2.8 obit is szívesen látnék :) természetesen olcsón... :D

[ Szerkesztve ]

(#14) sixpak


sixpak
nagyúr

Hi. Mostanában tervezem egy gép vásárlását. Egy Canon EOS 550d-t nézegetek már régóta. Egy hozzáértô elárulhatná, hogy vajon ezzel jobban járnék? Úgy nézem ez olcsóbb is. És több mint két évvel újabb. Thx.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#15) A Zéé válasza Throme (#13) üzenetére


A Zéé
addikt

"jaa és egy 18-105 VR II f 2.8 obit is szívesen látnék természetesen olcsón..."

De még inkább egy Nikon AF-S 1-1000/1.0 VR-t 100k alatt mi? :D
Ha valaha is tervbe lenne egy hasonló obi (amit kétlek), mint amit írsz, az 550-600k alatt biztos nem lenne :)
Egy 17-55/2.8 is 400k VR nélkül...

Just a simple Lineman...

(#16) Kotomicuki válasza Antibazsi (#11) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

De igen, csakhogy:
- ha ezt a számítógépen csinálom, akkor a fenti "hibákat" csak félig (vagy sehogy sem) sikerült kiküszöbölni :)
- ha a vázban (itt pont 6MP a small), akkor még kérdéses a konverzió során fellépő "minőségvesztés" mértéke (a mostani sokMP-s csodáknál is csak a külső RAW-konverter(PC) tud "csodákat" kihozni a képből a belső CPU/szoftver még nem) és megint ott tartunk, hogy minek fizessek ezért esetleges pluszt, ha ezt nagyon nem kívánom kihasználni (24 MP) és még mindig fenntartásaim vannak a 'sok pixel javítja a képminőséget' "technológiával" szemben

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#17) k1csi válasza sixpak (#14) üzenetére


k1csi
senior tag

http://prohardver.hu/tema/milyen_cserelheto_objektives_gepet/friss.html

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#18) Throme válasza A Zéé (#15) üzenetére


Throme
veterán

Ok, de még visszafogtam magam, mert nem 1.8-at írtam :).
Azért az én verziómnak nagyobb a realitás alapja, mint a tiédnek.
Biztos nem lesz ilyen lencse, de már kezd alakulni, lassan itt a 16-85 VR f 4 , ha minden igaz. Megy ez az f szám lejjebb is szép lassan :).
Hát az ára más kérdés, nem lesznek kíméletesek az biztos.

(#19) arn


arn
félisten

Ez remelem lenyomja az uj mft vazak arait :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#20) #65675776 válasza Kotomicuki (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

"14+ bit/szinnel"

Ezzel is szépen lehet növelni az elkészült képek helyigényét.

Az a bronz vagy mit tudom én milyen színű váz eléggé olyan, mintha simán lefestették volna jó vastagon.

[ Szerkesztve ]

(#21) Cancer


Cancer
senior tag

Ööö.. jól látom, hogy a Nikon belevágott a MP licitbe? És nem spórol vele...
De azért megnézném, hogy az alap kitobi mennyire rajzolja ki azt a 24 MP-t. Szerintem az ilyen vázakba a 12-14 bőséges...

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#22) #65675776 válasza Cancer (#21) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak szép lassan nem gyártanak ilyen kis felbontású érzékelőt.

(#23) t72killer válasza Cancer (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A DXOmark teszteket nézve nincs sok értelme a sok MP-nek, a nex7 szenzor már alatta marad a d7k szenzorának.

A valamivel nagyobbacska (elvileg gyök(24/16)=1.2x jobb) felbontás az egyetlen elméleti előny, de a dolgot agyonvágja a 12bites RAW és a bracketing hiánya - legalábbis a d3200-nál.

Ráadásul nem hiszem, hogy az ilyen induló vázat vásárlók nagy része a pici pixeleket maximálisan kihasználó karcoló fixekkel rohangálna... Apropó váz: tetszik az új szín :DD, de tényleg jöhetne pár retrós változat, pl FM2 vagy FM3A mintájára (ÉS SÚLYÁRA!!)

A D7k utódtól valami komolyabbat várok (pl 18MP és lényegesen megemelt kvantumhatásfokú szenzor).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) madgie válasza t72killer (#23) üzenetére


madgie
titán

Na várjál, almát a körtével? :) A D7000-ben az 5N szenzora van, nem? Nézd csak meg a DxO-t, a Nikon többet/jobbat hozott ki (szerintük) ugyanabból a szenzorból, viszont az 5N-nél jobb a NEX-7 (ergo a Nikon még jobbat is kihozhat belőle).

(#25) t72killer válasza madgie (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehetséges, mert a kiolvasó/képfeldolgozó elektronika zaja is számít. Kiváncsi leszek... Bár a D7k-t ilyesmire tuti nem cserélem (+büdzséileg se aktuális a vázcsere még 2-3 évig).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

Ez a D3200 be fog válni. Jó ez. A felbontást le kell sz..ni. Kis felbontást is be lehet állítani a mérettakarékosság miatt. Mégis azt kell lassan belátni, h az mft kezdi az árversenyt megnyerni. Nyűg soxor a belépő-dslr méret is. Tapasztalat. :)

(#27) t72killer válasza PRO-peller (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A mai szenzorok mellett nyugodt szívvel ajánlanék pl pana GX1-et D3100 helyett. Fele súly/helyigény...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) BEE


BEE
addikt

Ez a 24 Mp pont jó lenne egy FF szenzoron. :K
Itt ugyan növeli a felbontást, de ha jól sejtem elveszítjük f8-at,
ami pedig KELL !!!
Nem minden képet készítünk nyitott blendével.
16 Mp-en f11-nél lépjük át a határt, ami még lenyelhető,
ráadásul a 16-os lapka még ma is nagyon jónak számít.

És ha a Nikon 24-es szenzort rak a belépő gépébe,
akkor a Pentax is azt rak majd, mert ezt nyomja a Sony.

Szóval egyik szemem nevet, mert azért jó gép lesz ez,
de a másik sír, mert megint átlépünk egy határt, amit nem kellene. :(

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#29) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ez pont az a váz, amihez egy szobatükör, és kitobi illik. :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30) madgie válasza BEE (#28) üzenetére


madgie
titán

Nemtom, én 16 MP 4/3-os méret esetében sem érzem, hogy használhatatlan lenne az f8, vagy f11 :)

(#31) Deadzone41 válasza BEE (#28) üzenetére


Deadzone41
őstag

te miről beszélsz?

(#32) t72killer válasza BEE (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ami még jelentős hátrányba kerül, az az iso-teljesítmény. Márpedig ilyen apró pixeleknél ha nem akarjuk berázni a gépet pl 105mm-en, akkor érdemes 1/200 secnél rövidebbeket exponálni, ami ha nincs verőfényes napsütés, igényelheti az iso 4-800-at. És ezzel nem extra-éjszakai fotózást említettem.

Igaz, vannak még tartalékok a szenzorfejlesztés terén, pl a kvantumhatásfokon (nex7 szenzornál max 47%, d7k szenzoránál max 48%) van mit javítani, de akár tetszik, akár nem, a full-well capacity (mobilis elektronok száma pixelenként) a pixel felületével arányos, ergo a MP duplázással felére csökkentjük a jelgenerálásra használható elektronok számát, ahhoz, hogy tartsuk magunkat az eredeti minőséghez, dupláznunk kéne a kvantumhatásfokot vagy felére kéne csökkentenünk az összes zajt (pl hűtéssel, fejlettebb elektronikával). Tény, van ezeken a területeken fejlődés, csak nem vagy épphogy lépést tart a mp-háborúval, ezért nem halad az iso teljesítmény sehová... Szeretném pl látni, mire képes egy 70% kvantumhatásfokú, 1.5 elektronos kiolvasási zajjal megáldott 10MP-es full-frame szenzor... Asszem az iso 256k nem lenne gond neki.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33) Mr.Csizmás válasza Deadzone41 (#31) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

diffrakcióról szerintem, gondolom az f11-es korlátból. :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34) Deadzone41 válasza BEE (#28) üzenetére


Deadzone41
őstag

utána olvastam, ezek szerint minél nagyobb a felbontás, annál tágabb rekesznél kezd előjönni a diffrakciós hiba. ezek szerint ezzel a géppel lőtt f5.6-os kép élesebb lesz mint mondjuk egy f8-as vagy f11-es? :F

(#35) t72killer válasza Deadzone41 (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pontosan. Ha nézel mft lencseteszteket, akkor a legjobb obik max felbontása f/2 környékén jön elő, míg DX vázon f/4-5,6 körül szokott a legjobb eredmény kijönni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) FEDman válasza BEE (#28) üzenetére


FEDman
addikt

"Ez a 24 Mp pont jó lenne egy FF szenzoron.
Itt ugyan növeli a felbontást, de ha jól sejtem elveszítjük f8-at,
ami pedig KELL !!!"

Ugyanezzel a szenzorral a NEX-7 24Mp-en f/8 rekesz mellett ilyen képeket köpköd magából, azaz finoman szólva túlzás, hogy elveszítjük az f/8-at! :DDD

Ez az egész diffrakció dolog úgy ahogy van túl van lihegve.
Van tétezik, de messze nem olyan drámai a hatása, mint azt sokan képzelik. Például a limit elérése az nem azt jelenti, hogy onnantól megáll. :N
A limit elérésénél csak egy határt érünk el amitől kezdve a felbontás szép lassan elkezd csökkenni. És itt most a lassan szót hangsúlyoznám, mert hát nem arról van szó, hogy a limit átlépése után hirtelen lekoppanna a képminőség.

Ami meg a 16 kontra 24Mp-elt illeti, lehet 24-en hamarabb beindul ez a folyamat, de ha belegondolsz, hogy mondjuk f/11-en lövünk egy képet akkor a felbontás csökkenés egy lényegesen magasabb kiinduló alapból indul és végeredményben ha ezt a képet leméretezed 16Mp-elre akkor szerintem semmivel se kapsz rosszabb eredményt.

Azaz nem hiszem hogy emiatt kéne aggódni.

[ Módosította: #65675776 ]

(#37) FEDman válasza t72killer (#35) üzenetére


FEDman
addikt

Hát azért.. :U

[ Szerkesztve ]

(#38) FEDman válasza FEDman (#36) üzenetére


FEDman
addikt

De béna vagyok, az első bekezdésről lemaradt az idézőjel.
Kicsit nem figyelek oda és máris plagizálok. :DDD

(#39) BEE válasza madgie (#30) üzenetére


BEE
addikt

Penge fixekkel nem is vészes, de egyszerűbb zúmoknál rátesz a lágyulásra.
Ráadásul szűk blendét jellemzően tájképeknél használunk,
ahol a nagylátó meg a fák lombja könnyen előhozza.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#40) madgie válasza BEE (#39) üzenetére


madgie
titán

És mégis több részleted lesz a képen, mint az egy generációval azelőtti, kisebb felbontású cuccon.

Ja, hogy nincs igazán jó ISO 25600? Üsse kavics, úgyis fényképezek, nem négereket fotózok vaku nélkül az alagútban :DDD

(#41) Throme


Throme
veterán

Páran jó előre lehúzzárok ezt a gépet mert 24 MP és biztos szar lesz a kitobival....
Szerintetek a nikon belerak egy belépő gépbe egy ilyen szenzort csak azért, hogy nagy fos, vagy szarabb képet kapjanak a leendő tulajok, mint a D3100, vagy belépő kategóriás társaik?
Sőt a konkurensek gépeihez viszonyítva?
Én nem hiszem!

Biztos vagyok abban is hogy tudja a gyártó, ez a D3200 egy belépő gép és nem 24-70-eket fognak rápakolni vagy csúcs fix-eket. Kijön a 18-55 kittel és kész.

Nem lehet, hogy az általatok leírt/feltételezett problémákat mondjuk a jelfeldolgozó proci majd korrigálja? Az is már az újabb verzió, és nem a "régi" procit teszik hozzá.

Meg kéne várni mi sül ki ebből, utána lehet fújni a gépre, amennyiben okot ad rá.

(#42) FEDman válasza BEE (#39) üzenetére


FEDman
addikt

Kicsit kifordított a logikád. :)
Egy gyengébb zoom obi nyilván nem hasít akkorát 24Mp-en, ellenben nem is lesz semmivel se rosszabb, mint ugyanez a zoom obi egy 16Mp-en. ;)

(#43) FEDman


FEDman
addikt

Itt egy kép Sony SLT A-65-el ezzel a 24M-es szenzorral, féligáteresztő szűrvel, csak hogy ne legyen olyan könnyű dolga + a buta kit 18-55-ös obival f/8-as rekeszen.
Van még kérdés? :U

(#44) t72killer válasza Throme (#41) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A képfeldolgozó proci nem fogja legyártani a kisebb pixelfelület miatt kieső fotonokat.

Nyilván rosszabb nem lesz a D3100-nál, és speciális körülmények közt (jó obi f/4-5,6-on) nagyobb felbontást fog produkálni. Valahogy összeügyeskedik, hogy az iso teljesítmény ne legyen rosszabb, és a többit a marketingesekre bízzák. Röviden: én minimális előrelépésre számítok a d3100-zal szemben.

Anno a d90-emet lecseréltem d7k-ra, ui lényegesen javult az iso annak ellenére, hogy kisebbek lettek a pixelek ( ok: a kvantumhatásfokot 35-ről 48%-ra tudták növelni) - ezt hívon fejlődésnek. A következő lépcsőben 60+%-os hatásfokra lesz szükség, ha hasonló MP és iso együttes előrelépést akarunk a d7k-hoz képest.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45) t72killer válasza FEDman (#43) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Összehasonlító teszt kéne egy D3100-zal, az sem rossz gép.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46) FEDman válasza t72killer (#44) üzenetére


FEDman
addikt

"A képfeldolgozó proci nem fogja legyártani a kisebb pixelfelület miatt kieső fotonokat."

Ehh, milyen kieső fotonok?? :)

Látom te se érted a lényeget. Egy szenzor teljesítményéről 1 adott pixel érzékenysége önmagában nem mond el semmit.

Meg kell tanulni adott felületben gondolkodni. Jelen esetben pl. dupla felbontás kisebb pixeleket eredményez, a kisebb pixelek meg nyilván kevésbé érzékenyek, de..

..jelen esetben azonos a felületen ahol a 12 Mp-es lapkánál eddig egy nagyobb pixel volt található ugyanott most a 24-es lapkán már 2 kisebb pixel lesz. Azaz ugyanazt a feladatot egy nagyobb helyett most két kisebb végzi el. Végeredményben pedig a 2 kisebb pixel összességében nagyjából ugyanannyi fényt tud begyűjteni mint ugyanott az egy nagyobb.

Azaz a pixel növelése önmagában nem feltétlen jelenti azt hogy akkor ezzel most a szenzor maga összességében kevesebb fényt tud majd összegyűjteni. :)

[ Szerkesztve ]

(#47) t72killer válasza FEDman (#46) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hiába próbálok szenzorfelületben gondolkodni, 4*1 kis pixel binningelve nem lesz olyan jó, mint 1 nagy pixel. Illetve attól függ: a 4*1-es verzió sokkal hamarabb telítődik (gyengébb dinamika) viszont kisebb lesz az eredő zaja (4 db zajkomponensből jó eséllyel vannak ellentétes előjelűek).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48) FEDman válasza t72killer (#45) üzenetére


FEDman
addikt

Itt van az előbb általam linkelt kép kicsit feldolgozva leméretezve a Nikon D3100 14Mp-es felbontására és abból egy 100% crop:

Élek a gyanúval, hogy ugyanez D3100-al 18-55-ös kit obival 100%-on nézve nem lesz ugyanilyen. :)

(#49) FEDman válasza t72killer (#47) üzenetére


FEDman
addikt

Még a dinamika se úgy működik ahogy azt elképzeled. Például a 24Mp-es NEX-7-nél alap iso-n több mint 2 EV értékkel jobb dinamikát mértek, mint a 14Mp-es D3100-nál. ;)

(#50) t72killer válasza FEDman (#48) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Most mobilon vagyok, de látatlanban+előre is igazat adok neked. A kép jó megvilágításnál (iso1-400?) kb egyenletes megvilágítású témáról készült.
Mint fentebb írtam, leméretezéssel a zaj jelentősen javul, másrészt a 24mp-es sony AA-szűrőjét is a nagyobb felbontású szenzorhoz méretezték, ergo finomabb részleteket enged át. Ha f/8-nál fényerősebb volt a rekesz, akkor a sűrűbb szenzornak kell nyernie.
viszont megnéznék egy esti képet pl a lánchídról pár géppel (nex7, d3100, d5100), mennyi részlet látszik a lámpákon ill. a sötét részeken?

#49: alapesetben úgy működik, csak van még pár változó, amin csiszolhattak: sötétáram, a mikrolencse hatékonysága, ADC minősége. Ezeket nem lehet a végtelenségig optimalizálni...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.