Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Saccco


Saccco
nagyúr

Hiánypótló. :K

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#2) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Korrekt írás.

Én is inkább az okos legózást szoktam kedvelni.

Aktuális generáció előtt mondjuk 2-3 gen-nel, úgy, hogy pl a fő garanciális elemek újként, a használtak pedig garisként.

És nagyon tuti gépeket lehet összerakni.

De pl irodai konfig prociját is vettem már hardverapróról, mert konkrétan harmadáron tudtam megvenni, és még így SSD is belefért, nem kis örömet okozva a felhasználónak

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) Hannibhál


Hannibhál
őstag

Nem olvastem még el, de eléggé időszerű cikk :R

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#4) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Jo a tema, de 1050Ti ennyiert? :Y
Ezert mar Rx580 4GB / Rx570 8GB is van ujonnan, az pedig kette h*gyozza.

[ Szerkesztve ]

OK

(#5) b.


b.
félisten

teljesen meghatódtam, rég olvastam ilyen PH-s cikket. Gratula hozzá, hiányzott már valami ilyesmi innen, a régi időkre emlékeztet. Köszönöm! :R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#6) Norb79


Norb79
őstag

Zseniális cikk, köszönöm!
Két éve nem nyúltam a konfigomhoz, de ez a cikk most abszolút visszahozta az azt megelőző időszak legózós feelingjét!

(#7) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Klassz cikk, végre a júzer szemszögéből nézve és szempontjait figyelembe véve. Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#8) Cifu


Cifu
nagyúr

Csatlakozom az előttem szólókhoz, jó volt újra efféle cikket olvasni.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Ó, bárcsak még több ilyen cikk születne!

Én éppen most cserélem le a 8. generációs intel gépet egy i5-2500 alapúra.
Windows 10 helyett pedig windows 7!

Mivel játékot nem használok, valamint videót, hangot nem tömörítek, nem streamelek, így számomra a legfontosabb, hogy a használt programok gyorsan elinduljanak.

Levelező, böngésző, photoshop, indesign, word-excel.

Ezekben pedig nem éreztem semmilyen visszalépést! Miközben a 8. generációs gépalap közel százezer forintba kerül, az i5-2500 alapú ugyanannyi memóriával legfeljebb 25 ezerből kijön!

Egyedüli kényelmetlenség, hogy tpm hiányában a bitlocker nem működik jelszómegadással, így kerülőalkalmazást kellett választani.

Mivel buta, extrém felbontásokat használok a kijelzőkön, így mindenképp display port kimenetes videokártyát kellett vásárolnom. A 8. generációs alaplapon volt, de a hardveraprón 5300 ft-ért kaptam low profile amd kártyát DP és DVI kimenetekkel! Tökéletes!

8. Generációs gépalap:
Asrock Z170 gaming alaplap: ~30 000 ft
intel G4600 cpu - 25 000 Ft
12 gb ddr 4 ram - 28 000 Ft
Összesen: 83 000 Ft

i5-2500 gépalap:
intel dh67 alaplap + processzor: 10 999 ft
16 gb ddr3 ram: 18 000 ft
videokártya: 5 300 ft
Összesen: 34 300 Ft

Számomra ez nagyon megérte! Amit nem lehet számszerűsíteni, az az ehhez az összeállításhoz szükséges tudás megszerzése. Tudni kell mi mivel kompatibilis, kitől érdemes használt alkatrészt venni, tudni kell összeállítani egy gépet, tesztelni, ha valami nem úgy működik, stb.

(#10) Graphics válasza Krugszvele (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Próbáld ki a Xeon E3-1275-öst, szintén 1155-ös, és nagyon baráti ára van.

Amit írtál pedig teljesen jogos, ilyen gépek összerakásával tudást lehet önálló módon, autodidaktán szerezni.

Az pedig egy külön élmény, hogy élvezi is a user. :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) kwzatz válasza Z_A_P (#4) üzenetére


kwzatz
őstag

Ja, szerintem is itt ment kicsit félre a dolog. 3 év garanciával vettem új Sapphire Nitro RX 570 OC-t 57.000 Ft-ért. Más eredményeket produkál, mint egy 1050 Ti.

[ Szerkesztve ]

(#12) Badlof2k


Badlof2k
senior tag

Nagyon jó kis cikk volt köszönet érte :) Csak egy kérdés Ledek hol vannak? ;] :P

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#13) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Na megvan mit olvasok hazafele menet.:)

Live-Die-Respawn

(#14) envagyok


envagyok
veterán

Jó cikk, de sokkal jobb konfigot össze lehet rakni használtan sokkal kevesebből.

RX570 4GB 40 körül mennek
1366-as 6/12 magos lap/XEON cpu konfig megvan 35-40k-ból
480-as ssd 15-18-ból
ház táp kb 10-15
12GB ram 12-16k-ból

Ez grafikailag GTX 1060 minőséget, a 6/12 mag multicore teljesítménye pedig egálban van egy i7-6700/i7-7700-al
Ja, és 130-ból megvan.
Újan kb a 1060-as vga-t kapod meg ennyiért, itt meg komplett konfig van.

Nekem 2 gépem is van, egyik i7-6700k procis, a másik Xeon W3680 napi használatban nem érzek különbséget köztük, az 1 magos teljesítmény persze kevesebb, de multicore-ban ugyanazt tudja mind2 rendszer.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#15) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Úgy 2012 óta nem vettem semmit boltban.
Amivel drágább, és ez a használati értékben nem jelenik meg, az a boltból kihozási felár. Meg az újdonsági felár, hogy 2 hónapja jelent meg.
Na most ha az igényeimnek megfelel a használt is, akkor... csomó pénzt spórolok, használatban ugyanott vagyok. A csillivilliségnek meg nincs gyakorlati haszna a legtöbb esetben.

Mutogatni való hater díszpinty

(#16) Alg válasza hcl (#15) üzenetére


Alg
veterán

Én pont fordítva vagyok - ahogy telik az idő egyre kevesebb dolgot veszek apróról (viszont ritkábban is vásárolok).

Nincs időm és energiám:
- Aprón keresgélni
- Megbeszélni
- Elmenni érte a város másik végére
- Nem válaszoló eladóra várni
- Késő eladóra várni
- Nem a leírt állapotú termék miatt idegeskedni
- Aprón éppen nem elérhető termék után kajtatni és naponta többször nézni hogy van-e már
- A fentiekért cserébe minimálisan olcsóbban kijönni (ami, ha beleszámolom az időmet, drágább lesz)

Inkább megrendelem weshopból/beugrok érte a boltba ha útba esik, hazaviszem, kész. Mondjuk ebben benne van az is hogy nem akkor vásárolok amikor éppen látok valamit jó áron hogy ezt keresem hónapok óta, hanem amikor éppen szükségem van rá körbenézek és megveszem.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#17) #41354240


#41354240
törölt tag

..vagy megveszed olcsón az aktuális basic-de-még-épp-jó dolgokat újonnan, és lesz*rod a 4k AAAAAAA játékokat, mint én, már egy jóideje.

(#18) Borisz76


Borisz76
veterán

Jó volt olvasni....pláne, hogy kb 5 éve használom a cikkben is emlegetett 3770K-s procit.

Ezek az alkatrészek lettek megvásárolva újonnan és azóta is megy :

Ház: Cooler Master HAF XB
Táp: Enermax Revolution 87+ 650W
Alaplap: GIGABYTE GA-Z77X-UD3H
CPU: Intel Core i7-3770K ( 3.5 GHz-3.9 GHz )
Hűtő: Noctua NH-D14
Memória: Kingston HyperX DIMM 16 GB DDR3-1600 Quad-Kit
VGA: SAPPHIRE Radeon HD 7970 VAPOR-X GHz Edition

Változott a gépben :

SSD: Samsung 840 Pro series 2,5" 256 GB ezzel rajtolt a gép....
SSD: Samsung 850 Pro series 2,5" 512 GB erre cseréltem vagy 2-3 éve

A mai napig megfelel mindenre.
Egyedül A VGA gyengélkedik.....a hűtése.

2000-ben vettem az első gépemet, volt több konfigurációm is de talán ez a jelenlegi húzza a legtovább az eredeti állapotához képest. Régebben sűrűbben variáltam a komponenseket. Manapság sokkal ritkábban.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#19) Tikakukac


Tikakukac
titán

Nyilván garis használt, 2,5 év kisker garikkal :B

A gond velük az, hogy sok a nepper és még több a totál sík ember. Anyám laptopját akarom cserélni, 10 év fölött vagyok már a témában és borzalmas tényleg, hogy mi uralkodik egyes fejekben és utána az aprón is sajnos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20) DanielLong


DanielLong
senior tag

Bevallom nekem nagyon nem szimpatikus, hogy a cikkben az épp pillanatnyilag kinyerhető legnagyobb teljesítmény volt a központban, de az időtállóság már nem került szóba...

A Sandy Bridge helyett 4. genes Intelt néztem volna, mivel a Sandy-hez pl Z-s alaplapot találni nehéz és kb annyiba kerül, mint egy új B450-es AMD lap vagy egy Z-s s1150, valamint már 6-7 éves a széria. M.2 vagy USB 3.1 nehezen található azokon a lapokon. A Haswell i5-4670 nem sokkal drágább, mint a 2600 és játékban sincs nagy különbség, később pedig lehet váltani az i7 4770 felé.

A VGA szintén extrém választás: egy 300W-os kártya 5-6 évesen szerintem nem a megbízhatóság csúcsa, no meg akkor a tápot is annyival combosabbra kell választani. Inkább vennék használt RX570-et vagy GTX 970, 980-at, 1050Ti-t. Még akár gari is lehet rá.
Az is korrektebb lett volna, ha az új gépbe nem egy 500W-os táp kerül, amikor még peakben sem fogyaszt 200W-ot. Csak egy-két ezrest lehetett volna spórolni, de úgy volna fair.

Jelenleg úgy látom, hogy egy RX580/GTX1060 szintű gépen nem sokat lehet használtan nyerni. Az új VGA árak ugyan még magasan vannak, de akcióban az RX570 már egész olcsón kapható és jár hozzá épp két AAA játék is. Prociban, ha az ember ki akarja kerülni a DDR4-et, akkor marad a Haswell/Skylake, mint legfrissebb alternatíva, ott pedig egy Z lap egy K procival legalább 50-60ezer pénz. Ez alatt már kapható Ryzen R5, amihez az alaplap nem túl drága és új címekben gyorsabb. A DDR4 ára folyamatosan csökken, így megéri most csak 8GB-ot venni, majd később ki lesz pótolva.

[ Szerkesztve ]

(#21) AxBattler


AxBattler
félisten

Nem mennék bele, de 40-50k HUF-ért bőven kapható már aprón garanciális 1050Ti és RX570...

(#22) Gabesz84
Ammeg' a másik! :K

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22) Gabesz84


Gabesz84
őstag

Én személy szerint arra jöttem rá, hogy játékra olcsóbb venni egy xbox/ps4-et.
Még akkor is meggondolandó, ha egyébként is lenne otthon nagyobb teljesítményű asztali gép munkára, és "csak" a játékfuttatásra való videokártyát akarjuk bele megvenni.
Persze megvan még a játékos gépem 2013-ból, mert eladni nem éri meg, de nem akarom fejleszteni sem.
Borisz76: kb ugyanez a gépem van nekem is, nem éri meg sehová sem fejleszteni.

[ Szerkesztve ]

(#23) Synthwave válasza DanielLong (#20) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"de az időtállóság már nem került szóba..."

Akkor nem ugyanazt a cikket olvastuk. ;)

"A Sandy Bridge helyett 4. genes Intelt néztem volna, mivel a Sandy-hez pl Z-s alaplapot találni nehéz "

De lehet - meg aztán nem csak Z chipset van. Olcsóbb is lesz, mint az 1150. Ahogy szintúgy nem találsz 20 000-ért Haswell i7-et, míg Sandyt igen. Nem hoz annyival többet a negyedgen, mint amennyivel többet költesz - ott már akkor tényleg inkább Ryzen, oszt víz.

"A VGA szintén extrém választás: egy 300W-os kártya 5-6 évesen szerintem nem a megbízhatóság csúcsa, no meg akkor a tápot is annyival combosabbra kell választani. Inkább vennék használt RX570-et vagy GTX 970, 980-at, 1050Ti-t. Még akár gari is lehet rá."

Személyesen tanúsíhatom, hogy ha a fogyasztás és hang belefér, igen kellemes kis kártya az a Tri-X még mindig, főleg azért a pénzért, amennyibe kerül. Amúgy számos alternatíva van rá az írásban.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#24) himpike válasza DanielLong (#20) üzenetére


himpike
aktív tag

Az időtállóság használtnál nem lényeges hiszen töredék árakon vásárolunk. A VGA és a meghajtók legyenek újak ha lehet. Én a használt workstation vonalon adok el 50-60 körül 6 mag 12 szálas Xeon gépeket 12-16 giga rammal, csak a VGA hiányzik belőlük. 3.3GHz körüli teljesítménnyel DDR3 mellett.
A VGA állandóan megdöglő dolog, használtba papíros gari nélkül max 70-80 wattig érdemes benne gondolkozni(ott kevés a hiba még). A meghajtó új mivolta az adatok viszonylagos biztonsága miatt tekinthető fontosnak, plusz ezt a két alkatrészt áttehetjük később másik gépbe is - akár egy újba. A workstationok tápjai többnyire egyediek, oda ritkán lehet másikat betenni buhera nélkül.
A használt gép inkább a belépő szintű játék világába ad olcsóbb jegyet.

(#25) Synthwave válasza AxBattler (#21) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én mondjuk biztos nem vennék annyiért olyanokat. 40-ért garis 1050 Ti még elmegy, a minimumot tudja, keveset eszik, de akkor már inkább hozzácsapok pár ezrest és GTX 980 vagy GTX 1060 3 GB. De pl. a 290X Tri-X-emet (ami szintén kb. 40) sem cserélném el sem 570-re, sem 1050 Ti-re.

Mondjuk bele is írtam a tesztbe, hogy az a legjobb, ha mindenki magának legózik.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#26) pet007


pet007
aktív tag

Tudom tobb idot vett volna igenybe, de en szivesen megneztem volna azt is, hogy amd-vel hogy megy a 290x, es mekkora kulonbseg lenne a ketto kozott. Mindenesetre szuper iras, koszonjuk! :R

(#27) AxBattler válasza Synthwave (#25) üzenetére


AxBattler
félisten

És Metis-be hogy rakjam be a Tri-X-et, kezitcsókolom? :P

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28) Tikakukac válasza himpike (#24) üzenetére


Tikakukac
titán

Az időtállóság használtnál nem lényeges hiszen töredék árakon vásárolunk.

Hiba. Pedig itt van csak sok taposóakna eldugva. Ezért vásároljuk a tesztre és egyéb sutaságokra vett dolgokat és lesz mindig új és garis gépünk 3 évig, amíg a gari tart. Gari előtt pedig igen jó áron el is tudod adni.

7-8 éve szoktam rá erre, tökéletes a recept. lepkefing az amortizációm és mindig jó vasam van :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29) Cifu válasza AxBattler (#27) üzenetére


Cifu
nagyúr

Baltával faragva? :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#30) oriic válasza AxBattler (#27) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kilógatod. Riserrel. :DDD

Live-Die-Respawn

(#31) Synthwave válasza Gabesz84 (#22) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ez csakis attól függ, hogy mivel akarsz játszani.

Valamihez teljesen jó a konzol is, de van olyan műfaj, ami totálisan gáz rajta a frame rate-et, a képfrissítést és az irányítást illetően egyaránt.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#32) shifty! válasza Synthwave (#25) üzenetére


shifty!
senior tag

Köszönjük az írást, üdítő volt így a nagy vásárlási láz közepén értelmes dolgot olvasni :DDD

Az esetleges személyes preferencia mellett van indok, amiért az R9-290X ajánlott az RX470/570 helyett?
Teljesítményben közel azonos szinten vannak, ahogy látom bench-ekből, fogyasztásban viszont értelemszerű, hogy a 470/570 jobb választás, ez pedig egy fontos szempont szerintem.

Illetve javaslat, inkább észrevétel: a használt konfigban is talán jobban mutat egy új táp - még ha a megajánlott használt jó minőségű is, talán ez elfogadott nézet, hogy használt gépbe az új táp megnyugvás - nyilván abból is érdemes a jobb minőséget venni, nem azon megfogni 5e JMF-et.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#33) Cifu válasza shifty! (#32) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az esetleges személyes preferencia mellett van indok, amiért az R9-290X ajánlott az RX470/570 helyett?
Teljesítményben közel azonos szinten vannak, ahogy látom bench-ekből, fogyasztásban viszont értelemszerű, hogy a 470/570 jobb választás, ez pedig egy fontos szempont szerintem.

Teljesítményben az R290X inkább az RX470/RX570 felett van, cserébe többet fogyaszt. Akinek a teljesítmény a lényeges, az R290X-et választja, bevállalva a nagyobb fogyasztást. Akinek a fogyasztás a lényeges (játékgép esetén? :F ), az inkább az RX470/570 kártyát választja nyilván...

Ez amúgy a probléma - kinek mi a fontos...
Nem lehet egyszerűen olyan összeállítást letenni, ami minden egyéni igénylistát kielégít. Jó hogy nem mITX méretben akarunk i7-es procit és GTX1080 teljesítményt 150 ezer forintért és persze zajtalan is legyen... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#34) Vektast


Vektast
aktív tag

Itt az én használt Gamer konfig tervem 100k-ért:

Alaplap: Asrock x58 Extreme 1366 --25k
Processzor: Intel Xeon X5650 6c/12t @ 4Ghz --5k
Táp: CHIEFTEC CTG 550 80P --6k
Memória: 2x4gb DDR3 1333Mhz --7k
Videókártya: Sapphire Radeon RX 570 Pulse ITX 4GB --40k
HDD: Seagate 1Tb hdd 7200rmp --7k
Ház: valamiszar -6k
Hűtés: Cooler Master Hyper 103 --4k

Összesen: 100k HUF
A legtöbb játékot szépen vinné Medium-High beállításokkal 1080p 60fps.

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#35) Gabesz84 válasza Synthwave (#31) üzenetére


Gabesz84
őstag

Ezzel teljesen egyetértek. Mindig az igényeknek (+pénztárcának) megfelelő vasat kell megvenni.

Aki multi FPS-t akar tolni, meg stratégiát, annak nagy valószínűséggel felejtős is a konzolozás.

(#36) Synthwave válasza Vektast (#34) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ez se rossz, bár játszani szerintem jobban járnál valami Sandyvel.

Azért én hozzácsapnék még 8 GB RAM-ot meg egy jó kis SSD-t. Talán még a CTG-s Chieftec helyett is néznék valami mást, de összességében nem rossz koncepció.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#37) ->Raizen<- válasza Vektast (#34) üzenetére


->Raizen<-
veterán

X58 alaplapon az egyik vezerlo hid szokott megfőni en olyan regi konfigot mar nem raknek ossze es gtx 970 jobban megeri fele annyit fogyaszt mint az r9 290x es meg gyorsabb is.

(#38) Clorf


Clorf
tag

Én csak annyit javasolnék a használtból építkezőknek, hogy nagyon nézzék meg a PCI-E verzióját amit az adott alaplap támogat. Persze ha játékra is kell és a VGA-t újonnan veszi.

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#39) shifty! válasza Cifu (#33) üzenetére


shifty!
senior tag

Nyilván nem az ultimate-világmegváltás a cél, csak felvetődött bennem - meg előttem pár hozzászólónál is. Plusz, ezek ugye régebbi darabok, mint az RX szériások, amikből még bőven található garanciás, persze sok csákányos volt közülük...Az R9 régebbi mivolta, nagyobb fogyasztása, hőtermelése nálam felveti az elhasználódás szempontját is, persze annyi szempont van, hogy ahogy írtad is, nem lehet mindegyiknek megfelelni.

@(#34) Vektast - a valamiszar házat kapásból felejtsd el, meg is főzted az egész konfigot, zajos lesz, meleg (és még ronda is). SSD nélkül meg közel nulla az élvezeti érték...

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#40) Vektast válasza shifty! (#39) üzenetére


Vektast
aktív tag

@Synthwave
Köszi! :) Játékra hamarabb fog elfogyni az X5650 mint egy Sandy-s CPU de majd csak évek múlva lesz komoly különbség a kettő között. Cserébe olcsóbb és gyorsabb is többszálon pl. Render munkákra.

@shiftyhungar
Nekem pont egy ilyen gépem van csak RX 570 helyett egy 1060 3gb van benne. A házamnak is kb csak annyi a funkciója, hogy egybetartsa a komponenseket, hangosnak hangos de fejhallgatóval játszok így nem zavar, viszont sosem láttam még 65 foknál többet se a processzoron se a videókártyán. Illetve van a gépembe egy 128-as SSD is rendszer meghajtónak, de a konfigba felül azért nem írtam oda hogy szép kerek legyen a végösszeg.

[ Szerkesztve ]

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#41) Tengri válasza shifty! (#39) üzenetére


Tengri
senior tag

@(#34) Vektast - a valamiszar házat kapásból felejtsd el, meg is főzted az egész konfigot, zajos lesz, meleg (és még ronda is). SSD nélkül meg közel nulla az élvezeti érték...
:K

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#42) Synthwave válasza Vektast (#34) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Meg eszembe jutott még egy; mostanában lehet kapni 1155-ös brand desktop gépeket olcsón (pl. HP 8300 SFF, vettem én is egyet). Q67/Q77-es lap, valami proci (amit úgyis cserélsz), ház, HP táp megvan ~12 000-ből. Annyi a bökkenő, hogy a táp BTX-es, VGA-ból meg low profile kell bele.

lap: pipa
CPU: Intel Core i7-2600 - 20k
RAM: 2 x 8 GB DDR3-1600 - 25k
VGA: low profile GTX 1050 Ti 4 GB - 40k
SSD: 480 GB Intel 730 - 17k
ház: pipa
táp: pipa

12k + 20k + 25k + 40k + 17k = 114k

115-ből i7-2600/16 GB/GTX 1050 Ti/480 GB MLC SSD se rossz biznisz.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#43) .mf válasza Norb79 (#6) üzenetére


.mf
veterán

"Két éve nem nyúltam a konfigomhoz, de ez a cikk most abszolút visszahozta az azt megelőző időszak legózós feelingjét!"

Én legutóbb akkor nyúltam az alapjaiban 2011-ben (i5-750-es) összerakott konfighoz, amikor a (4850-est leváltó használt) 4890-est nyugdíjazva kapott egy új generáció miatt leakciózott 7870 GE-t - az se ma volt ;] (talán 2013) de a nosztalgia-faktor itt is megvolt, amikor magamnak vagy haveroknak alkatrészeket legóztam majd raktam össze :) *nosztalgikus-smily*

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#44) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ez egy jó írás volt, köszi!

Mire jó a jó öreg 290x-em ;)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#45) kwzatz válasza Cifu (#33) üzenetére


kwzatz
őstag

Én valahogy senkinek nem javasolnék használt R9 290X-et 40.000-ért, bolti 3 év garanciás RX 570 helyett, amit 55-58 ezer Ft-ért lehet kapni.
"Akinek a teljesítmény a lényeges, az R290X-et választja"
Nem nagyon találtam tesztet, ahol összehasonlítanák az 570-et és a 290X-et, de találtam olyat, ahol a 290X-et 480-nal hasonlítják, valamint a 480-at 570-nel, és ezek alapján szinte nincs különbség a két kártya között, max. 3-4% ide vagy oda.

(#46) Synthwave válasza shifty! (#32) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Táppal pont úgy vagyok, hogy szerintem fölösleges az új (csakúgy, mint mondjuk a prociból). Ha korrekt embertől korrekt darabot vásárolunk, akkor nyugi van, és szép kis summa marad zsebben. A Seasonic belsős XFX-em pl. 9 pénzért szinte ajándék kategória, és a 45 A megvan +12 V-on.

Az RX-es kérdésre már válaszolt a kolléga. (Amúgy a Tri-X lényege pont a hűtése - max. terhelésen sem voltam még vele 75 fok felett, ami ÓRIÁSI előrelépés a 290X ref. hűtőjéhez képest.)

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#47) Vektast válasza Synthwave (#42) üzenetére


Vektast
aktív tag

Valóban sokat lehet spórolni ha ilyen irodai brandelt gépekből indulunk ki. Abszolút baszó ez a konfig ennyiért. :DD

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#48) Cancer


Cancer
senior tag

Ez de jó írás. Köszi. Nálam sok "tévhitet" hesegetett el.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#49) jokeph válasza Synthwave (#23) üzenetére


jokeph
nagyúr

+1.

A Haswell I7-es CPU-k (mármint az ütősebb példányok és a "K"-ok) undorítóan drágák (45k-ért nemrég i5 6600k-t vettem, tudom, ez csak egy i5.... :D - de nekem a HT nem szempont, illetve non-OC H170-es lapba ment G4560 Pentium helyére - ez DDR3-as lap, 4*4 GB-al, anno 24k volt a 4*4 GB Crucial DDR3L 1600-as ram ).

Ha a DDR4 nem lenne ilyen bűn drága, mindenki skylake-ra építene - szerintem.

Márcsak azért is, mert jó "Z"-s lapot lehet venni 30k és alatt. :K

Ha a fogyasztás nem szempont, akkor az X58-as platform szerintem is jó alternatíva, egy jó kis 6/12-es XEON-al, triple-channel DDR3-1333-ban is meggyőző. :K

DDR3-nál maradva, bár ez ritka kincs, meggyőzőnek találom az X79-es platformot is, pl. egy i7 3930k-val.

Bár ezt inkább ínyenceknek ajánlanám.

(#34) Vektast:

Jó kis összeállítás, de ne sajnáld még azt az 1 modul ramot, jó dolog a triple-channel, "pattogósabb" tőle a vas. (nekem is van, Asus P6T Deluxe+XEON X5677 3,47@4,3+3*4 GB DDR3 2133@1333). ;)

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#50) AxBattler válasza Cifu (#29) üzenetére


AxBattler
félisten

+ (#30) oriic
Végül is volt olyan elvetemült, aki megvágta a Metis előlapját... :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.