Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #90933760


#90933760
törölt tag

Kissé magasabb? És a régi szép idők 1.9V-jai?....

Jöhet a hat csatornás memvezérlő hozzá aztán had szóljon. Netburst imádta volna.

;]

(#2) danikollar


danikollar
őstag

2800MHz, az szép!

(#3) Allien


Allien
veterán

Arra kíváncsi lennék, hogy HOL lehetne beszerezni Mushkin ramokat. :F Szinte beszerezhetetlen, legalábbis, normális méretben, és nem mondjuk 2x2 gigásakat... :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#4) djculture válasza Allien (#3) üzenetére


djculture
félisten

Ja én is csak itt a ph-n láttam pár régi boltos/bazárosnál sehol máshol.
Nagykerekbe két évente egyszer bukkan fel ilyen márkával ram, akkor is csak pár darab kit.

[ Szerkesztve ]

(#5) Normi™ válasza Allien (#3) üzenetére


Normi™
őstag

Nekem ami volt 4pár abból 3 ebay-es volt az az egy meg még Ősembertől.Ebay a legtutibb(azon belül is a Ramexperts),de garancia miatt kissé meleg a dolog.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#6) #97716736 válasza Allien (#3) üzenetére


#97716736
törölt tag

Meg kell kérdezni Nakost, neki voltak ilyen ramjai, és azt mondta nagyon jók :K

(#7) Feketelaszlo válasza Allien (#3) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Eleinte nem volt Magyarországon, aztán egy darabig valaki forgalmazta pár éve, de most ha jól tudom megint nincs. Így maradnak a szükreimport megoldások.

(#8) Breaker


Breaker
tag

No es van olyan alaplap, amibe csak berakom és tuning nelkul alap gyárin folveszi a 2800Mhz-et? :)

MSI MPG B550 GAMING PLUS | AMD Ryzen 5800X3D | 32GB Trident RGB G.Skill 3200Mhz | MSI GTX 1080TI ARMOR OC

(#9) #97716736 válasza Breaker (#8) üzenetére


#97716736
törölt tag

Az én 1600-som is először 1333Mhz-en indult, a felett már mind tuning órajelek :) Úgyhogy be kell állítani.

[ Szerkesztve ]

(#10) Allien válasza Feketelaszlo (#7) üzenetére


Allien
veterán

Az a "Valaki" anno TTS volt. :K Én is Nála vettem jópár cuccost, pl DFI alaplapok, Mushkin ramok. Ezek még meg is vannak (AMD 939-s cuccok). Igaz, már szekrényben. :O De, még mindig megvan pl a DDR1-s, 500-s ram párom, meg az első DDR3-s Mushkin ram párosom, igaz, azt már itt a PH-n vettem, asszem monitor bazárban. :P

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#11) Tsabi84 válasza Allien (#3) üzenetére


Tsabi84
csendes tag

Itt találtok Mushkin cuccokat!

| BF4: Tsabi1984 | BF3: Tsabi1984 | Origin: Tsabi1984 | Steam: Tsabi84

(#12) Graphics válasza Tsabi84 (#11) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Merlinnél eddig hogy nem talált rá senki, náluk minden van :D

@Allien: boltból azért merj rendelni, webshopok világát éljük :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) Allien válasza Tsabi84 (#11) üzenetére


Allien
veterán

THX! :R
(kár, hogy Pécs, személyes átvétel híve vagyok)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#14) danikollar válasza Breaker (#8) üzenetére


danikollar
őstag

Biztos, hogy nincs olyan lap, ami natívan, tuning nélkül támogatná ezt a sebességet.

(#16) Graphics válasza renato931203 (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért ez nem teljesen igaz... Az időzítésektől pl nem vagyok elájulva

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) Feketelaszlo válasza Allien (#10) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Hű, én boltnév alapján tudnám megmondani, de igen, lehet, hogy róla van szó, mert a DFI alaplapot is azt hiszem csak egy helyen lehetett venni - nekem mai napig olyan LanParty NF4 Ultra-D-m van és nem is akarom egyenlőre cserélni ;] Voltak ott még fain egzotikumok, arra emlékszem.

(#18) trufa12 válasza Allien (#13) üzenetére


trufa12
addikt

Az lehet de merlin nem fog átverni , többször vásároltam tőle, korrekt .!

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#19) kovsol válasza #97716736 (#9) üzenetére


kovsol
titán

AMD procik 1866 -t már régóta támogatják gyárilag. Ivy prociknál is már az 1600 a támogatott.

May the Force be with you!

(#20) capulet75


capulet75
addikt

Milyen cpu órajel kell ehhez?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#21) kovsol válasza capulet75 (#20) üzenetére


kovsol
titán

édes mind1

May the Force be with you!

(#22) ST05 válasza capulet75 (#20) üzenetére


ST05
őstag

jobb minnél magasabb órajelű procival, akkor jön ki úgymond az ereje
irás olvasás ,és másolásban ...
tehát egy celeron mellé beteszed lesz 18k.., i7 elmondjuk 25k,
tuningolt magas órajelú procival hajtva meg akár 30k és felette

(#23) vinibali


vinibali
őstag

ez a piros borda, tisztára úgy néz ki, mint egy boxer :)
amíg AMD rendszert használ az emberek nagy része, a kutyát nem érdekli, hogy mennyi kakaó kell a ram modulnak. ilyen borda mellett had izzadjon

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#24) BalaNce87 válasza Normi™ (#5) üzenetére


BalaNce87
addikt

Nekem is tőle van egy ritka kitem. Máshol azóta se láttam...

(#25) zka67


zka67
őstag

Lehet, hogy tévedek, de kétszer magasabb órajel és kétszer hosszabb várakozási idő az nem ugyanakkora sebesség, mint az egyszeres órajel és egyszeres várakozási idő? Az odáig oké, hogy a CL7-es ram gyorsabb a CL9-esnél ugyanazon az órajelen, de ennél?

(#26) vinibali válasza zka67 (#25) üzenetére


vinibali
őstag

igen, a CL a legszámottevőbb az egészből, de elég kevés ram van, ami mondjuk 1600Mhz környékén CL7-et tud :)
ennek meg biztos lehet még adni feszt, hogy lejjebb menjen a CL értéke

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#27) #90933760 válasza zka67 (#25) üzenetére


#90933760
törölt tag

Csak hogy itt vannak más finomságok is. A cellafrekvencia amik szabvány szerint 100-200MHz között változnak, a 200-as az 1600-as ramé. 2800-on már 350 MHz-en mennek. Tehát gyorsul. Nem mintha lenne jelentősége, benchmarkba frankóbb leszel. És itt van még az elérési idő kérdés is, amit feszegettél.

Átlag 1600 egy átlag CL9-es időzítéssel: 11.25ns
1600 egy erős CL7 időzítéssel: 8.75ns
2800 a CL12-vel: 8.57ns és ezen még hangyányit javíthatsz is kicsit

Tehát igen, itt is gyorsul. Szóval szép frankó, minden téren gyorsabb. A többi kérdésre, hogy van-e értelme, mi használja ki, miben tudja egyáltalán meghajtani azt már mindenki maga döntse el, én maradok az 1600 CL7, CL6-nál.

[ Szerkesztve ]

(#28) BalaNce87 válasza vinibali (#26) üzenetére


BalaNce87
addikt

Pont egy ilyen darabot vettem anno Ősembertől.
1.35V-on tudta a 7-8-7-24-et. Itt van a fiókban :)
Mivel feljebb akartam menni ezért vettem egy 8Gb-os kitet de csak a Corsairnél találtam 1.35V-os modulokat. Ezek csak 9-9-8-24-et tudnak ezen a feszültségen.

(#29) vinibali válasza BalaNce87 (#28) üzenetére


vinibali
őstag

ez tényleg nem kutya :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#30) ignorant


ignorant
senior tag

Ekkora parasztvakitast. Semmire se jo az ilyen ram. nem lesz gyorsabb a gep, meg benchamrkkal is nehez kimutatni a kulonbseget ez meg egy 1333mhz (CL9) modul kozott se.

[ Szerkesztve ]

(#31) Normi™ válasza BalaNce87 (#28) üzenetére


Normi™
őstag

Nekem Cl6-os Red Line-om volt tőle,nagyon komoly darab volt ;]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#32) Sir Ny válasza ignorant (#30) üzenetére


Sir Ny
senior tag

pl Llano esetén azért szépen (kb lieárisan) gyorsulnak a bencsmárkok memória órajel növelés esetén:
[link]

-

(#33) ignorant válasza Sir Ny (#32) üzenetére


ignorant
senior tag

Igen, kicsit elkapkodtam a hozzaszolast, Intel platformokon nem szamit semmit.

(#34) BalaNce87 válasza Sir Ny (#32) üzenetére


BalaNce87
addikt

Az komoly. Oda érdemes akkor drága RAM-ot venni.

(#35) H.O.D.


H.O.D.
senior tag

A Steakth-nek érdekes a csatlakozoja, bemegy az a DDR3- foglalatba? :S

Where do you want to go today?

(#36) szabog4


szabog4
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Nem ismerem ezt a márkát és a kérdésem az lenne, hogy konkréten EZ milyen minőségűek és, ha jobbak, akkor mitől jobbak, mint a számomra 'neves' márkák?

Mushkin Redline-Serie 16 GB DDR3-2133 Kit CL9

Választ előre is köszönöm! :R

HUN_Thorpedo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.