Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ktamask


ktamask
tag

Nem igazán értem, miért erőltetik ezt a 4 DVD-ROM meghajtónyi helyet. (az összes gyártó)
Legyen 1 és kész...Inkább raknának több winchester tároló helyet, további 1 légkeverővel.

1 DVD meghajtó, 3 winchester (1 légkeverő eléjük), ilyen formában.

(#2) atti_2010 válasza ktamask (#1) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Legyen 1 és készÉs akinek kell egy ventivezérlő vagy egyéb kiegészítő az vágjon magának egy lyukat, nem, saját igényt nem szabad ráhúzni mindenre és mindenkire.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#3) jerry311 válasza ktamask (#1) üzenetére


jerry311
nagyúr

2 db 5.25-os helyet azert megigenyelnek. Egyet a DVD-nek egyet a ventipanelnek. De ha mar egy jofajta DVD-iro + profi olvaso komboban gondolkodom, akkor 2 meghajto + ventipanel es maris 3-nal jarunk... :U

(#4) FiachraBán válasza ktamask (#1) üzenetére


FiachraBán
tag

Vannak olyanok, akik pakolnak még ventiszabályzót, meg egyéb kütyüket bele. De az nem én vagyok :D Én a maradék 3 helyre kis moddolással bepaszíroztam a házba egy másik 14cm-es ventit.

(#5) ktamask válasza atti_2010 (#2) üzenetére


ktamask
tag

Én több vinyót használok, vennem kellett egy Thermaltake A2309-es winchester tárolót, hogy elférjek.
1 dvd meghajtóm sincs. A venti szabályozás jó dolog, de nekem semmi szabályzás nélkül is elég halkak.

Nem mindenki akar GAMER pc-t építeni, sajnos mostanában a legtöbb ház gamer háznak készül.

(#6) V.Dave


V.Dave
senior tag

ha most akarnék új házat venni elég lenne 1db 5,25 hely a ventivezérlőmnek a dvd meghajtó meg röpülne mert jó ha évente egyszer használom arra bőven elegendő egy külső dvd író is.

Xiaomi mi 8 6/128

(#7) sing1ep1ayer válasza jerry311 (#3) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Ezeket az 5.25-ös helyeket ráadásul használhatja a user arra is, hogy belülről egy-egy HDD-t tegyen beléjük, esetleg vehet olyan merevlemez fiókot, ami két helyet foglal az előlapból és 3 winchester megy bele, amelyek elölről cserélhetők. Persze megértem azt is, aki viszont nem használná ki a 4 helyet, ott valóban csak elcsúfítja a házat ez a pár betakart lyuk, de ennél a Thermaltakenél szerintem nem oszt, nem szoroz.

(#8) Pug


Pug
veterán

Hogy lehetne azt szebben mondani, hogy ronda? :DDD

(#5) ktamask:

Olyan házat kell venni, amiben nem csak 3 HDD hely van... :U

[ Szerkesztve ]

(#9) kromatika válasza Pug (#8) üzenetére


kromatika
veterán

nem rossz ez.nekem tetszik.

Légy jó mind halálig.

(#10) JoeYi válasza Pug (#8) üzenetére


JoeYi
őstag

gagyi, nevetséges, gyerekjáték. Nekem mind ezek jutottak róla eszembe :)

Ezek a böhöm házak mind olyan userekhez kerülnek akik abban élik ki magukat hogy összevásárolt alkatrészekből összeraknak egy gépet. Aztán 200MHz-et feljebb pöckölnek a procin, majd beszerelnek egy venti szabályzó panelt, mintha bármi értelme lenne kézzel szabályozni ilyesmit.

Szerintem már nincs létjogosultsága az ilyen batár asztali gépeknek, 2013 van helló

(#11) davidsz válasza JoeYi (#10) üzenetére


davidsz
őstag

Nem egészen. Nekem egy ThermalTake Chaser MK-I telepakolva.

1 élve használom. Teljesen meg vagyok elégedve. A körülményekhez ez a ház, ami eddig bevált 100%-ig kompromisszumok nélkül.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#12) janos1988


janos1988
addikt

Gondolom ez is búg, mint egy őrült 2 7200-estől.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#13) Pug válasza JoeYi (#10) üzenetére


Pug
veterán

Most azért attól, hogy neked nincs rá igényed, szerencsére még sokaknak van rá igényük. Munka, hobbi, felnőtt legó. A megfelelő hűtés és szerelhetőség érdekében sokszor lehet teljesen logikus egy méretes ház. Konkrétan ez a ház sem a méretei miatt "randa" szerintem ;). Nekem sincs szükségem pelenkára, mégse vonom kétségbe a létjogosultságát, annak ellenére, hogy 2013-at írunk. ;]

[ Szerkesztve ]

(#14) afterwhite09


afterwhite09
tag

Hmm, Ez elég csunya. :D

People had more, than they needed...

(#15) nicu71


nicu71
addikt

nekem ez most kivételesen tetszik,bár ezeket a lábakat biztos leszedném :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#16) Zealot80


Zealot80
tag

" a ház tetejének belső felére (a 200 mm-es ventilátor helyére) egy 240 mm hosszú radiátort is felcsavarozhatunk"...vegre ez is emlitesre kerul. Mikor hazak kozott valogattam nagyon soknal a gyari oldalon sem talaltam infot hogy most akkor lessz benne hely vagy sem felul a radinak.Volt olyan amelyikbe kep es leiras alapjan belefert, de szerencsere lattam elobe es meglepetesemre megse.

(#17) Zodicus


Zodicus
senior tag

Csak egy újabb tucatház. :U

(#18) MZperX75 válasza JoeYi (#10) üzenetére


MZperX75
addikt

"Aztán 200MHz-et feljebb pöckölnek a procin, majd beszerelnek egy venti szabályzó panelt, mintha bármi értelme lenne kézzel szabályozni ilyesmit."

Nem feltétlen tunningra kell itt gondolni.

Nekem 22x30x12-es kis házikóm van DVDRW+1db 3.5"HDD+lap+hűtő van benne (miniITX lappal)
Sajnos olyan kis hűtővel lehet szerelni,hogy rá kell kapcsolnom,programmal hogy játék közben ki ne süljön a szeme,jól jönne egy vezérlő külső potizható(valami) de ide az nem fér bele.

Idle teljesen levett fordulatszámon ,film netre tökéletes,de ha valami procirángató GPU rángató dolgot elindítok pillanatok alatt fenn van 65-70fokon,oda kell pörgetnem hogy hűtse rendesen,nem azért mert tunningolok,kényelmesebb csak csavarok rajta azt csókolom.

(#19) JoeYi válasza MZperX75 (#18) üzenetére


JoeYi
őstag

70 fok az semmi. Az alaplap nem képes állítani a ventit?

(#20) Bull1 válasza JoeYi (#10) üzenetére


Bull1
aktív tag

Igen, igen, aztán ha komolyabb rendert/játékot akarsz futtatni a szupermenő laptopon (2013-ban) akkor amelett h szanaszét szaggatja magát az alkalmazás, visítani a fog a 4 centis hűtés, jót tesz a fülnek és a laptopnak egyaránt.

Sztem nem néz ki rosszul, bár a lábak tényleg nem szépek.

[ Szerkesztve ]

Schmitt Pál szolgálati készüléke: Sony Experia SP ókostellefon - Bip

(#21) Bogyó bá' válasza nicu71 (#15) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A szétálló lábaitól engem is elfogott a röhögőgörcs, ahogy megláttam a képet... :DDD

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22) coll3ctor


coll3ctor
tag

Nekem tetszik,a lába se gáz,ha be van fordítva.
Jobban zavar a fejhallgató akasztó,nem értem miért jó
oda tenni.

(#23) MZperX75 válasza JoeYi (#19) üzenetére


MZperX75
addikt

Nem tom mi a gond vele,de nem kapcsol rá ha windows-ba el van indítva a AXtU utility néha meg magától 100%-ra teszi ,felülbírálva a AXtU-t ha elmegy a gép szunyókálni :W

(#24) LackoMester


LackoMester
addikt

Egész pofásra sikerült, leszámitva azokat az undoritó kék papucsokat. :B

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#25) zzolika válasza ktamask (#1) üzenetére


zzolika
aktív tag

Ebbe a házba is bele tudsz pakolni a 3,5-ös helyekre 6 darab hdd-t. Mire nem elég? Youtube szervert építesz otthonra?
A több 5,25-ös helyet szerintem jobban ki lehet használni. Pl. optikai meghajtó, mobil rack, ventivezérlõ, víztartály, rezgésmentesített HDD fiók. Ebbõl tudsz 3,5-est csinálni, fordítva nem.

(#26) atti_2010 válasza JoeYi (#19) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A ventivezérlőkbe hőmérő fogyasztásmerő stb. stb. szolgáltatások is bele vannak építve és messzemenően jobban állítja a ventilátorokat mint az alaplap.

Szerintem már nincs létjogosultsága az ilyen batár asztali gépeknek, 2013 van helló Egy rendes becsületes játékra való gépet csak ilyen nagy házban lehet megcsinálni és még mindig olcsóbb mint megvenni egy böszme Alien laptopot.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#27) sing1ep1ayer válasza atti_2010 (#26) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Azért microATX méretben is össze lehet rakni "rendes becsületes játékra való gépet", nem csak full ATX-ben. De láttam már itt a Hardveraprón mini-ITX méretben is, ami lazán vetekszik az aláírásodban lévő konfigokkal.

(#28) atti_2010 válasza sing1ep1ayer (#27) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Rendes játékra való gép az CFX-SLI de legalább egy csúcs VGA amit ha belepréselsz egy mini ITX -be akkor szép csendesen megpirul.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#29) sing1ep1ayer válasza atti_2010 (#28) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Miért is kellene SLI, vagy CFX egy rendes játékgépbe? Egyébként meg ez így semmit nem mond, mert csináhatsz éppen HD 5750-es Radeonokból is Crossfire X-et, ami már egy 7850-től sem lesz sehol, kivéve fogyasztásban. Amúgy pedig mire nem elég egy mai jobb grafikus kártya, mondjuk GTX 660-tól, vagy Radeon 7870-től felfelé? Még a Crysis 3 is szépen fut rajtuk. Vagy neked csak az a rendes játékos konfig, amihez kapásból 3 fullHD-s monitor van csatlakoztatva?
Egy jobb VGA nem fog megpirulni a mini-ITX házban sem. Egyrészt vannak viszonylag nagy méretű kuckók is ehhez a szabványhoz (például a Bitfenix Prodigy), de hűtheted a VGA-t vízzel is. De ha egyik sem teljesül, egy normális kártya akkor sem fog megfőni. Előbb szállna el az alaplapon valami.
Hidd el, ilyen kis méretben is összerakható olyan konfig, ami mindent visz, legfeljebb neked szegényes a fantáziád, vagy csak nem láttál még ilyesmit, ezért nem hiszel benne. De miért is hinnéd el, ha még azt sem tudod feldolgozni (legalábbis a hozzászólásod alapján), hogy microATX méretben lehet gamer gépet építeni. Ez a méret pedig kábé abban különbözik csak az ATX-től, hogy nincs a lapokon ötven PCI slot, amibe amúgy sem pakolnál semmit.

[ Szerkesztve ]

(#30) Pug válasza sing1ep1ayer (#29) üzenetére


Pug
veterán

Tetszik, nem tetszik, de a legújabb játékok FHD és teljes grafikai részletesség melletti futtatásához nem mindenhol elegendő egy csúcskártya. Ez van...

(#31) sing1ep1ayer válasza Pug (#30) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Például melyik játékhoz? Mert van olyan kártya, ami még a Crysis 3-at is elviszi átlag 60 FPS-sel fullHD-ben. Szerintem kicsit magasak az igényeitek, ha nektek csak az a "rendes" játékos konfig, amin még az 1920x1080-as felbontás és a maximális részletesség / effektek mellé rá tudsz kapcsolni még ötvenszeres AA-t, meg hatvanszoros AF-et is és 60 FPS a minimum, amivel játszol. Egy jobb i5-ös proci, plusz egy erősebb VGA (HD 7850, vagy GTX 660 Ti) és ezektől felfelé már szerintem bőven "rendes" játékos gépnek számít. Még hardverajánlókba sem igen raknak be SLI, meg CFX konfigokat a legfelsőbb kategóriába sem.

Mindenesetre ha netán igazatok van, akkor az összes hardveraprós hirdetéshez, amelyben gamer konfigot hirdetnek majd beidézem a véleményeteket, porig alázva ezzel az eladót és szembesítve szegényt azzal, hogy ő bizony nem "rendes" játékos gépet árul, mert a PuG és az atti_2010 azt mondta. :DDD

(#32) atti_2010 válasza sing1ep1ayer (#31) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ha játékgépet épít valaki akkor legalább az aktuálisan elérhető legnagyobb VGA-t használja mert 2-3 év alatt úgyis elévül de lehet olyan idiótaságokat is olvasgatni hogy minek csúcs VGA még a 4xxx is megfelel aztán jön egy Crysis 3 és a sírás rívás hogy mer valaki csak DX11 -ben futó játékot csinálni DE ez a technológia már 3 éve elérhető és eddig az volt a gond hogy miért nincs kihasználva.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#33) sing1ep1ayer válasza atti_2010 (#32) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Az aktuálisan elérhető legnagyobb VGA-t nem éri meg megvenni, gyengébbel is lehet játszani. Ha a csúcsok csúcsát választod, az garantáltan pofátlanul sokat veszít az árából, mire túladsz rajta, ellenben egy csak szimplán erős (de nem csúcs) kártyát (pl: 7850, 660Ti) 5-10k forint ráfordítással lazán lecserélhetsz egy korszerűbb, nagyobb teljesítményű modellre szükség esetén. (Ha ügyesen üzletelsz és gyakrabban váltasz kártyát, akár még nullszaldósra is kijöhetsz). Lehet hogy nem lesz folyamatos 60 FPS-ed minden körülmények között, de minimális kompromisszumokkal azért tolhatod így is fullHD-ben bármelyik játékot és szerintem a konfigodat még így is nyugodtan nevezheted játékos gépnek.

(#34) atti_2010 válasza sing1ep1ayer (#33) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Igények és igények különböznek nekem megfelel ami van de ha beállítana hozzám egy vevő aki kimondottan gammer gépet kérne eszembe sem jutna 79xx alatt ajánlani, egy HD 6850 inkább kompromisszum mint gammer.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#35) Pug válasza sing1ep1ayer (#31) üzenetére


Pug
veterán

Ha nekem nem hiszel, akkor nézd meg ezt a részletes tesztet 7950 single vs CF.

Amúgy Ati jól mondta, igények és igények eltérőek. Ha kompromisszum mentesen akarsz játszani FHD vagy a fölött, akkor az egy kártya könnyen lehet kevés.

[ Szerkesztve ]

(#36) sing1ep1ayer válasza Pug (#35) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Megnéztem, de nem értem mit akarsz vele. Bebizonyítani hogy 2 kártya erősebb, mint egy? Ezt mindenki tudja. Ellenben a hivatkozáson lévő cikk verdiktjében is a következő áll (idézem):

"Kijelenthető, hogy a mostani VGA generációval az 1 GPU-s csúcskártyák hozzák azt a szintet, amivel szépen lehet játszani maximum részletesség mellett, DE bizonyos esetekben a minimum fps hajlamos beesni sokszor bőven 60 fps alá."

Ezek után miről beszélünk? Itt is azt állapították meg, hogy igenis 1 VGA-val is építhetünk rendes játékos gépet.

@ (#34) atti_2010
Nagyon kevesen vannak, akik olyankor, amikor azt mondják hogy játékos gépet keresnek, akkor arra gondolnak hogy "lesz*rom mibe kerül, nekem a legdurvább kell". Sokkal inkább egy olyan gépre vágynak, ami minden létező játékot futtat, akár a fullHD-s monitoron natív felbontásban is és 2-3 évig használható marad. Az még rendben, hogy 7950 alatt nem ajánlanál (bár én azt mondom akár már egy 7770-is elfogadható), de megnézném, amikor CFX-et, vagy SLI-t javasolsz valakinek.
Utoljára egyébként fateromnak raktam össze egy 965-ös Phenom procis masinát 6850-es VGA-val meg 8 giga RAM-mal és eddig minden elment vele fullHD-ben. Persze lehet hogy ők nem futtatják folyamatosan a Frapset, vagy a Rivatunert hogy egyfolytában azt lessék, meg van-e a 60 FPS, hanem csak úgy simán játszanak. És lehet hogy nem is kapcsolnak be minden rejtett feature-t a játékban, meg a driverben / control panelben sem. Ettől még szerintem bőven játékos gép az övék, bár tény, hogy összerakhatunk jóval komolyabbat is.

De másik példa, kedves Barátom konfigja:
- ASUS Rampage IV Extreme
- Intel® Core™ i7-3820 @ 4500 MHz
- Corsair H100 vízhűtés
- 4x4 GB Corsair Vengeance DDR3-1866 MHz, CL9 (Quad Channel)
- ASUS GeForce GTX 570
- Corsair Force 3 240GB SSD
- WD 3200YS 320 GB + WD Caviar Green 1 TB
- ASUS DRW-20B1LT
- Cooler Master HAF X
- XFX Pro 850W (Seasonic SS-850HT)
- Dell UltraSharp 2407WFP-HC
- Logitech Gaming Keyboard G510
- Logitech Wireless Gaming Mouse G700
- Logitech X-540
és egy kép róla.

Ez ugye a világért sem "rendes" játékos konfig? :U

[ Szerkesztve ]

(#37) Pug válasza sing1ep1ayer (#36) üzenetére


Pug
veterán

"Kijelenthető, hogy a mostani VGA generációval az 1 GPU-s csúcskártyák hozzák azt a szintet, amivel szépen lehet játszani maximum részletesség mellett, DE bizonyos esetekben a minimum fps hajlamos beesni sokszor bőven 60 fps alá."

Sőt, ha megnézeted a tesztet, akkor egy kártyával jó pár játéknál beesik30 alá is a miimum FPS, nem igazán értem ezt a szájkaratét. Egyértelműen kiderül a tesztből. Maximuális részletesség mellett FHD és a fölé az egy kártya gyakra kevés. Ezt csűrheted ahogy akarod, még tény marad.

Ezt a rendes játék/nem rendes játék konfigot Te erölteted. Annyi volt a kérdéses, hogy ha valaki kompromisszum mentes játékos rendszert akar építeni, akkor igen is szükséges lehet a 2db dVGA, ennyi. Nem tudom miért olyan nehéz elfogadnod ezt a tényt. :U

[ Szerkesztve ]

(#38) Zealot80 válasza sing1ep1ayer (#36) üzenetére


Zealot80
tag

Onnan inditottad a dolgot hogy..."Azért microATX méretben is össze lehet rakni "rendes becsületes játékra való gépet", nem csak full ATX-ben." Nem akarom fokozni a vitat hogy mi a gamer es mi nem az, de a mellekelt kep baratod geperol valahogy nekem nem tunik microATX-nek, amihez meg jol jon a cikkben bemutatott haziko.

(#39) sing1ep1ayer válasza Zealot80 (#38) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Ferdítesz. Ez a gép nem arra volt példa, hogy microATX méretben is össze lehet hozni játékos gépet, hanem hogy szimpla videokártyával is nevezhető annak egy konfiguráció.

De akkor kérdezem: ugyanez a konfig másik alaplappal (pl. Asus Rampage IV Gene) egy kisebb házban (pl. Fractal Design Core 1000) már nem lenne gamer, csak így az, igaz? :U De hogy legyen még kisebb példa: Egy Asus P8Z77-I Deluxe lapra nyugodtan lehet már erős, Sandys játékos konfigot építeni, aztán szépen bedobod mondjuk egy Bitfenix Prodigybe. Lefogadom hogy ha ráültetnék mondjuk egy i7-3770K-s procit, meg egy 7950-es Radeont és meghirdetném játékos gépként a Hardveraprón, akkor rajtatok kívül kábé senki nem mondaná, hogy márpedig ez nem az. És még csak meg sem sülne normális hűtéssel.
Mi pedig hol lennénk? Mini-ITX méretnél és játékos gépnél. Tádááááááám! :C

[ Szerkesztve ]

(#40) Zealot80 válasza sing1ep1ayer (#39) üzenetére


Zealot80
tag

Nem ertem ezt a vitat a jatekos gepekrol,SLI-CFX vagy sem min 60fps vagy kevesebb.Bemutatasra kerult egy haziko, lehet van aki pont ilyet szeretne de nem tudott rola hogy van. Van akinek tetszik masnak meg igy keves, de csodat nem kell varni, ez csak egy haz. Ti meg vitaztok azon hogy mi a minimum egy jatekos gepnel. Lehet rosszul latom de valahogy nem ide tartozik :DDD

(#41) atti_2010 válasza sing1ep1ayer (#39) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Hogy valaki csak Mariot játszik és neki megfelel egy Llano az nem jelenti azt hogy egy gammer gépe van.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#42) Pug válasza atti_2010 (#41) üzenetére


Pug
veterán

Szerintem nem érdemes a továbbiakban foglalkozni vele. Le lett neki vezetve, hogy a kompromisszum mentes játékos rendszer kiépítéséhez szükség lehet, gyakran van is CF/SLI rendszerre. Ezt ignorálja és fujja a saját mantráját. De vannak jó páran így ezen a fórumon, hogy még akkor is kötik az ebet a karóhoz, mikor már rég egyértelműen megbukott valamely ponton az állításuk. Szerintem inkább ignoráld. ;)

(#43) sing1ep1ayer válasza atti_2010 (#41) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Az valóban nem jelenti azt, én soha nem is állítottam.

@ (#42) Pug
Ezt írtad: "a kompromisszum mentes játékos rendszer kiépítéséhez szükség lehet, gyakran van is CF/SLI rendszerre."
Azaz szükség lehet, de nem feltétlenül van. Gyakran, azaz nem mindig. Ezen felül az én véleményem szerint nem csak az számít rendes játékos konfigurációnak, amivel mindig, minden egyes játékban a maximális beállításokkal is minimum 60 FPS-ed van. Ez már fanatikus, elvetemült gamer konfig, ami egy másik kategória és azoknak kell, akik abból élnek hogy játszanak, de itthon nem ismerek egy ilyen embert sem. :(

Ezt is te írtad: "vannak jó páran így ezen a fórumon, hogy még akkor is kötik az ebet a karóhoz, mikor már rég egyértelműen megbukott valamely ponton az állításuk"
Bizony vannak. :K Semmi más érved nincs, mint egy teszt, aminek a verdiktje eleve azt mondja ki, hogy (idézem ismét) "az 1 GPU-s csúcskártyák hozzák azt a szintet, amivel szépen lehet játszani maximum részletesség mellett, DE bizonyos esetekben a minimum fps hajlamos beesni sokszor bőven 60 fps alá.". Tehát kinek is bukott meg az állítása? :N Senki nem beszélt kompromisszummentes gépről, ezt már te találtad ki, mert szerinted csak az a "rendes" játékos gép, de ennek kábé annyi értelme van, mint kijelenteni hogy a rendes autó a Bugatti Veyronnál kezdődik, a rendes karóra a Patek Philippenél, a rendes, tartós fogtömés pedig a gyémántnál. Pedig ezek már nem a rendes, hanem az extrém, vagy ha így jobban tetszik a luxus kategóriába tartoznak.

(#44) coll3ctor válasza atti_2010 (#26) üzenetére


coll3ctor
tag

"...messzemenően jobban állítja a ventilátorokat mint az alaplap..."

Miért is?A legtöbb nem is tud pwm-et(esetleg 1-et),a jobb lapokon meg 2-3(v több) is van.
A hőmérőből meg kapsz pár drótvégén lógó teddahovaakarod vackot.
Jobb ezeket a dolgokat a lapra bízni.
Ahhoz hogy tényleg jobb legyen kapcsolat kéne a lappal(van ilyen?).

(#45) atti_2010 válasza coll3ctor (#44) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A hőmérőből meg kapsz pár drótvégén lógó teddahovaakarod vackot.
Jobb ezeket a dolgokat a lapra bízni.

Ez azt jelenti hogy még nem használtál ilyet, ami nem egy probléma csak akkor véleményed sem lehet róla.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#46) coll3ctor válasza atti_2010 (#45) üzenetére


coll3ctor
tag

"Ez azt jelenti..."

Nem azt jelenti.
Ilyen alapon azt kellene feltételeznem,hogy azért szereted a vezérlőket mert még nem használtál olyan lapot ami le tudna kezelni rendesen 4-6(8-12 párba) ventit,"ami nem egy probléma csak akkor véleményed sem lehet róla".Ez kicsit rosszindulatú lenne.

(#47) atti_2010 válasza coll3ctor (#46) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ez olyan mint egy hangkártya, az alaplapon is van csak nem lehet a 2 összehasonlítani.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#48) coll3ctor válasza atti_2010 (#47) üzenetére


coll3ctor
tag

Egyáltalán nem olyan.A hangkártyától szebben,tisztábban,dinamikusabban stb szól a gép.A ventivezérlő meg ugyanazt csinálja mint amit a lap csinálna,csak pontatlanabb hőérzékeléssel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.